Zala, 1948. május (53. évfolyam, 101-122. szám)

1948-05-04 / 102. szám

4 Z A D A SPOUT Jobb volt a KRAC KRAC-NVTE 3:2 (1:1) KR AC: Mezői!—Gil jc Mike —Fülöp homokos Fényes- Kovács Forró Dacsev SzöllősÍ! Hl avács. NVTE: Róka—Semsj Mun­kácsy—Balogh Németh Both— Giczi Placskó Saár Kocsis; Sztraka. Az NVTE támadásaival indul a mérkőzés, de hamarosan fel­jön a KRAC. Az első percekben váltakozó a játék, de a kapu közelébe egyik csatársor sem jut el. A 12. percben a lestaktikával játszó KRAC védelem melled placskó kiugrik és hat méterről a hálóba bombáz 1:0. A gól után enyhe fölénybe kerül az NVTE, de hamarosan kiütközik a csatársoron az ösz- szeszokotíság hiánya. Főleg Tú­ra hiányzik a csatársorból és nélküle csak vergődik a csatár­sor. A 20. perctől feljön a KRAC és erősen ostromol. A 27. percben Hl avács lyuk­ra játsza SzöUősit, aki a této­vázó Róka mellett a hálóba lő 1:1. Az NVTE továbbra is bágyad­tan mozog. A csatárok a legjobb helyzeteket is tulkombináiják. Az* utolsó percekben a KRAC ve­szélyeztet. Szünet után még jobban visz- szaesik az NVTE. A KRAC pe­dig mindinkább erőre kap. Az 5. percben Németh kézzel érinti a labdát. A Szöhősi által lőtt szabadrúgás a kapufáról vissza­pattan és az elmélázó Róka mel­lett Forró a hálóba gurít. 2:1 a KRAC javára. A gól után feljön az NVTE. Szép akciókat is índit, de a be­fejezés elmarad. A 29. percben hosszú meddő mezőny-fölény után Kocsis szökteti Piacskót, aki ezúttal nem hibáz 2:2. Az egyenlítés után a KRAC; rákapcsol és sorozatos támadá­sokat vezet. A 38. percben egy orditó védelmi hibából Dacsev megszerzi a győzelmet jelentő gólt 3:2. Az utolsó percekben hiába igyekszik a Vasút, az egyenliiés nem sikerül. Erősen barátságos mérkőzés sen a jobb vendégek megérde­melték a győzelmet. Az NVTE-n erősen meglátszott Túra hiánya Nélküle szárnyaszegetten küz­dött a csapat. Egyénileg Róka a várakozáson ahd szerepelt Mun- kácsin nem látszott meg az ed­zés hiány. Both a mezőny leg­gyengébb tagja volt. Németh hellyel-közzel kielégített. Balogh telkesen és jól harcolt. Néha 5 ember helyett dolgozott. A csa­társor gyengén működött. Hi­ányzott belőlük a tervszerűség és a gólképesség. A két szélső csődöt! mondott. A magukra maradt belsők sokat tologattak, ö hibájuk elsősorban a vereség. A vendégek jó átlagteljíesit- ményt nyújtottak. Kiemelkedik közülük Mezőfi, Szöhősi, Mike ' és Hlavács. Flumbort tárgyilagosan vezet­te a mérkőzést. Nagy irgalmai* kösepette gyéiöft az NVTE az ökölvívó CSB döntőjén Az Iparoskor nagytermében zsúfolt nézőtér előtt került el­döntésre a kerületi csapatbaj­nokság döntőmérkőzése: az NV­TE és a MAORT között. Már a mérlegelésnél kiderült, hogy az NVTE csak hét versenyző­vel veszi fel a küzdelmet, miért a nehézsúlyú Megyimorecz nemi érkezett meg. így tehát Karnits ellenfél nélkül győzött és á MAORT két pontos vezetésre tett szert. Bemutató párok mérkőzései után a két csapat felvonulásá­val vette kezdetét a mérkőzés. Kölcsönös üdvözlések után elő­ször a Iégsulyu Rácz és Wíasits léptek szorhöba. Kemény há­rommenetes küzde leimben ,a mindvégig jobb Rácz győzelme egy pillanatig sem vitás. Már négy ponttal vezet a MAORT. Harmatsulyban Wimlmer és Pintér veszik fel egymással a küzdelmet. Wirntmer szivvel-ié- lekkel harcolva csépeli ellen­felét. Pintér derekasan küzdve az első menetet kihúzza, de a másodikban eléri végzete. Egy horogtól a padlóra kerül és ki­számolják. Javított a Vasút, már Felleérem mindazon volt iskolatársaimat, akik 1938. évben a nagykanizsai felsőkereskedelmi iskolában végeztek, hogy a pünkösdvasár­nap megtartandó 10 éves érettségi talál­kozó céljából közöljék velem cimüket. Gálos! László, Nagykanizsa, idy Endre-ut 50. '-07 A hároméves terv szolgásaiéban: Múfus j&ónapra NAGY választék. OLCSÓN All A DOLGOZÓK RENDELKEZÉSÉRE Griinfeld és Zombori-cégnél csak 4:2 a MAORT javára. Pehelysúlyban Papp és László, küzdenek meg a győzelemért. Háromlmíenetes nagy küzdelem-; ben végig ügyelő ellenfelek. Az eredriiény igazságos döntetlen. Még mindig a MAORT vezet 5:3-ra. Könnyüsulyban a két Tiaiaj Gáti és Kiss mérkőzik. Kiss meg­lepően jól harcol. Szivét adja, bele a mérkőzésbe és meglepe­tésre biztosan győz. 7:3-ra liuz el a MAORT. \ Váltósuíyban a két 'Horváth mérkőzik meg a győzelemért. A ruljinos Meszes a fiatal Hor- váthot kiszurkálja. 7:5-re javít az NVTE. A középsulyban Sipos ellen az NVTE Etelvárit állítja szoritó- ba. A mérkőzés győztesének Si­pos látszik, azonban Etelvári jót tartja magát. Az egyik össze­csapásnál az idegesen küzdő Sipos belefejel Etel váriba, aki elterül és kiszámolják. Nagy iz­galmak közepette a mérkőzés- vezető biró Sípost lelépteti és tel várit hozza ki győztesnek. Kiegyenlített az NVTE. Forró légkörben áll szoritóba a döntőmérkőzésre Büki és Dra­va nts. A tisztábban ütő Büki három meneten keresztül fö­lénybe kerül és igy biztosan szerzi meg az NVTE-nek a győ­zelmet. | Hatalmas küzdelemben nyerte meg az NVTE a kerületi baj­nokságót, bár a MAORT a vere­ségét csak az egyik versenyzőjé­nek szabálytalansága miatt szen­vedte el. A látottak alapján két egyenrangú fél küzdött egymás­sal szemben és csak a szerencse, ami egy ilyen versenynél nélkü­lözhetetlen, segítette az NVTE-t a győzelemhez. A MAORT fiatal? küzdőképes, tehetséges gárda és semmi okuk sincs a kétségbe­esésre, még sok diadalt szerez­hetnek. Az NVTE szivvel-Iélek“ kel küzdve megérdemelte, hogy, az ország legjobb vidéki ököl­vívó csapataival küzdve harcol­jon a legjobb vidéki ökölvívó csapat címéért. Gesztődi mérkőzésvezető ne­héz feladat előtt állt, de pártat­lan Ítéleteivel szinte hiba nélkül vezette le a nem könnyű össze­csapásokat. A sportolók nagy seregszemléje volt a május elsejei sportprogram A munka ünnepének megün­nepléséből Nagykanizsa sporto­lói is teljes mértékben kivették Köszönetnyilvánítás. Mindazoknak, akik TIHANYI ISTVÁNNÉ temetésén fájdalmunkat rész­vétükkel enyhíteni szívesek voltak, ezúton mondunk há­lás köszönetét. A gyászoló család. VÁROSI MOZI Vasárnaptól—csütörtökig Az ellenálás hősi eposza: ÜTÖTT AZ ÓRA Film amelyet nem lehet elfelejteni Főszerepben : Charles Laughton és Maureen 0‘Hara Elöadásoeok kezdete: Vasárnap ás ünnepnap: 3-5-7-B, hétköznap : 6 áa 8 áiakor. I 1948. május 4. részüket. Délután a MAORT sporttelepén sokszínű tarka sportbemutatóikkal teltek hitet a népi demokrácia mellett és a magyar sport fejlődő képessé­géről. A jól ö sszeáiiitott műsort a kereskedelmi iskola és á gim­názium női kosárlabdázóinak bemutató mérkőzése vezette he. Majd atlétikai számok kerültek te bonyolításra, melyen különö­sen a fiatalabb korosztályok ver­senyzői tűntek ki jó eredmé­nyekkel. Nagy közönségsikert arattak a MAORT tornászainak szertorna és müszabadgyakorlatai. Fegyel­mezettségükkel és pompás össz­munkájukkal - bebizonyították ennek a kissé elhanyagolt sjrort- ágnak az életrevalóságát váro­sunkban. Sikere volt ,a két helyi vezető egyesület a MAORT ésr az NY- XE bemutató labdarugó mérkő­zésének, melyen a két erősen tartalékos csapat szép meccsei vjvott egymással.. ✓ Általában jó sportot hozott a május elsejei sportműsor.^ Min­denegyes sportágnak kedvelője megtalálta a maga szórakozási lehetőségeit. Dicséretet érdemei­nek a sportverseny résztvevői, akik fegyelmezetten küzdve is- kiteltek magukért, hogy bemu­tassák.tudásukat és a népi tö­megsport erejét. Totó eredmények Auszlrja—Magyarország F Budapest—Bécs T, Stájerország NB II válogatott x, Délnyugat —Alsóausztria 1, Délkelet- Ka- rintja elmaradt, Nyugat—Bécsi L osztály 1, Középmagyar—-Ka­rinti a elmaradt, Magyar—Osz­trák férfi kézilabda 2, Magyar- Osztrák női kézilabda 1, MTE—{* Postás 1, Middlesbourg—Aston Villa 2, Portsmuth—Ghlesea 1. Felsőausztria—BLASz 1, Sop­ron—Burgenland 1. KESZTHELYI MOZI Kedd—szerda- áldozócsütörtök Elveszett nászút Az évad „legkomolyabb“ vigjátéka. Főszereplők: Franchol Tone, Ann Richards, Előadások: köznap 7 ós 0 órakor Ünnepnap: 5,7 ás 8 érakor Uj kitűnő számológép (összead, szo­roz, kőhöz stb.) csehszlovák gyárt­mányú, privátnak utánvét 500 forint Szállítja: Kiss Elek irodagépkereskedő Szentgotlhárd: Rábakéthely 60. 662 Négyszobás magánház szabadkézből eladó. Érdeklődni Eötvös-tér 23. sz. Pruckner borbélymesternél. 662 Koplett fürdőszoba berendezés el­adó. Ksresek apróöitésü gobelin képe­ket. Szegé, Somogyi Béla-u. 2. 696 Sertésól kerítéssel eladó. Kinizsi­utca 48. v. 708 Épületanyag eladó. Babochay- utca 53. 706 Keményfa ruhásszekrény eladó. Csengery-ut 21. Ugyanott házlkeszt olcsón kapható. 712 Kinizsy-u. 53. sz. ház eló. Bővebbet: Rákóczi ut 69. alatt. ______________713 Áll omási rakodón fenyőforgács ür- méterenként 15.— forintért kapható. Holczer Imre fakereskedő, Fő-ut 22, sz. II. emelet. 715­-------------------------------:---------------­Kaniz sán, vagy Kanizsához közei zöld lucernát vagy lóherét veanék lábon egyszeri vagy teijes idény kaszá­lásra. Rein Zoltán, Rákóczi-u. 6. 716 ZALA politikai napilap. Felelős szerkesztő és felelős kiadó : Bencze Jenő Szerkesztőség : Deák Ferenc-tér 10. Telefon : 54. Kiadóhivatal: Fő-ut 5. Telefon: 31. Nyomatott a Közgazdasági R.-T. Nagykanizsa nyomdájában, Nagykanizsán. Nyomdáért felel: Zalay Károly.