Magyar Vízgazdálkodás, 1983 (23. évfolyam, 1-8. szám)

1983 / 6. szám

Wh Polgár István a VSC elnöke adja át a vándordijat a győzteseknek Kalozbajnoksag USC sikerekkel Hajós Béla bezárja a versenyt A nemzetközi verseny győztesei az NSZK-beli Schneider testvérek Az ezüstérmet szerzett Lakó, Gerendás né a díjátadás pillanatában Farkas Andrea és Szőnyi Etelka átveszi a dijat A Magyar Vitorlás Szövetség elnök­ségének megbízásából a Vízügy SC vi­torlás szakosztálya július 30—augusz­tus 4. [között Siófokon rendezte meg a kalóz hajóosztály országos bajnoksá­gát, amely egyben nemzetközi verseny is volt. A 46 magyar Hajó mellett Ausztriából (8), és az NSZK-ból (4) is indultak versenyzők. A résztvevők az 1—2. futaimot gyenge szélben, rövidített pályán tették meg, a 3—4. futam azon­ban már kellemes „kifújt" szélben teljes pályán került sorra. Sajnos az 5—7. fu­tam lebonyolítását megakadályozta a nagy erejű óránként 80 km-es szél, így 4 futam alapján hirdettek bajnokot. Az idei bajnokság nagyszerű VSC si­kert hozott. A korábbi évek egy-egy elcsípett 3. helye után nagy előrelépés­ről tettek tanúbizonyságot a VSC kaló­zai. A nemzetközi versenyben elért 4. hely és a bajnokság női és férfime­zőnyében megszerzett 2—3. helyezés önmagáért beszél. Az 1983. évi kalóz hajóosztály nemzetközi bajnoka: T. Schneider, F. Schneider (NSZK), 2. Szentpéteri Adóm, Forster László (MAFC), 3. Gebecreuter, Bochler (Ausztria), 4. dr. Argay György, Tartsay Vilmos (Vízügy SC). Magyar bajnokság. Nők: (15 induló) 1. Csillag Katalin, Aszalós Anikó (Bp. Spartacus, 2. Lakó Katalin, Gerendás Ferencné (Vízügy SC). 3. Farkas Andrea, Szőnyi Etelka (Vízügy SC). Férfiak (33 induló) 1. Szent­péteri Adóm, Forster László (MAFC), 2. dr. Argai György, Tartsay Vilmos (Vízügy SC), 3. Nyíri István, Flauer Károly (Víz­ügy SC). Az ünnepélyes díjkiosztáson az OVH Munkásőr úti üdülője előtt a felsorako­zott versenyzők, sportbarátok először Beöthy Zsigmondnaik a versenybíróság elnökének értékelését hallgatták meg. A szalkember kiemelte a versenyzők nagy küzdőkedvét, a jó színvonalat és a kitűnő rendezést. (A VSC vitorlás szakosztálya sorrendben 6. alkalommal volt gazdája a kalóz hajóosztály küz­delmeinek és a sikeres lebonyolításban ezúttal is nagy érdemeket szerzett Fe­hér Árpád főrendező). Ezt követően került sor a szebbnél­­szebb tiszteletdíjaik átadására. Az OVH vándorserlegét a magyar bajnokság győzteseinek Polgár István a VSC elnö­ke és Szotyori Pál ügyvezető elnök ad­ta át. A patronáló vízügyi szervek ne­vében Hajós Béla a székesfehérvári VÍZIG főmérnöke köszönte meg a sport­szerű 'küzdelmet a bajnokság résztve­vőinek és kívánt további sikereket. Há­rom pisztolylövéssel a Himnusz hangjai mellett ünnepélyes zászlólevonással ért véget az 1983. évi kalózbajnokság Sió­fokon. Kép és szöveg: Szokács László A Vitorlás Szövetség nevében Beöthy Zsigmond értékeli a versenysorozatot ШЯ .áti