Magyar Vízgazdálkodás, 1979 (19. évfolyam, 1-12. szám)

1979-03-01 / 3. szám

Jó évet zárt a Szolnoki Vízügy SE Ismét eredményesen szerepeltek a Szolnoki Vízügy SE sportolói, jó évet hagytak maguk mögött. Az OB l-ben szereplő vízilabdacsapat 8. lett, újra megszerezte a „vidék legjobbja" címet. Kitettek magukért a fiatalok, az ifjúsági gárda az Országos Ifjúsági Kupát, a serdülők az Országos Serdülő Kupát nyerték meg, hozták haza Szolnokra. A vízilabdázók egyébként újra elsők let­tek az utánpótlás pontversenyben — az úttörőcsapatok is sikeresen szerepeltek a különböző bajnokságokban —, s az egyesület elnyerte a legjobb nevelő egyesület címet. A junior EB-n második lett magyar válogatottba 2 játékost adott Szolnok. A vízilabda szakosztály továbbra is az egyetlen A kategóriás szakosztálya a megyének. A kajak-kenu szakosztály kiválósága Deme József kétszeres világbajnok, ta­valy a VB-n 4. lett. Tagja a válogatott keretnek, a moszkvai olimpiára készül. A szakosztályban egyébként egy I. és három II. osztályú felnőtt versenyző mel­lett 3 arany-, 15—15 ezüst- és bronz­jelvényes ifjúsági sportoló szerepelt eredményesen, szerzett értékes helyezé­seket a bajnokságokon. Az úszó szak­SPORT osztály fiataljai a különböző utánpótlás korú versenyeken indultak, s közülük 7-en ezüstjelvényesek, 8-an III. osztá­lyúak. A Szolnoki Vízügy SE sportolói közül a tavalyi eredmények alapján 14-en tagjai a különböző válogatott ke­reteknek. A sportkörnél a közelmúltban látoga­tást tett dr. Gergely István államtitkár, az OVH elnöke. Elbeszélgetett az egye­sület vezetőivel, az edzőkkel, sportolók­kal, majd megtekintette az úszók és vízi­labdázók edzését. Lafferton László A MEDOSZ egyéni és csapat Budapest bajnoksága A MEDOSZ két egymást követő szom­baton, február 10-én és 17-én rendezte meg az egyéni és csapat Budapest baj­nokság 1979. évi döntőjét. Az idei küzdelemsorozatban a Víz­gazdálkodási Intézet sakkozói szerepel­tek kitűnően — három bajnokságot sze­reztek. A női egyéni verseny mezőnye A női csapatversenyben a VGI együt­tese (Tagányiné Nagy Anikó, Fenyvesi Györgyné) győzött 6 ponttal a VITUKI (Fülekiné, Pozsonyi Anikó) 3 pont előtt. A férfi csapatversenyben a 11 együt­tes körmérkőzést vívott. Imponáló fölény­nyel nyert a VGI (Pálfalvi Z„ Horkai A., Halasi Gy., Csapó L.) 37 ponttal, a nagy rivális VITUKI (dr. Miklós K., Kalina Gy., Hetényi J., Deák J.) 31,5 pontot szerzett. A további sorrend: 3. VIKUV 30, 4. VIZITERV 28, 5. Vetőmag 27, 6. VIKUV Kútvizsgálók 26 pont. Táblánként a leg­jobb pontszerző Halasi (VGI) és Deák (VITUKI) 10,5—10,5, Pálfalvi (VGI) és Kolosits (VIKUV) 10—10 ponttal. Az egyéni versenyt a nőknél körmér­kőzéses formában rendezték. A nyolcas döntőben fej-fej melletti küzdelemben Tagányiné Nagy Anikó (VGI) győzött 4,5 ponttal, Aratóné (K'ÖVIZIG) 4 és Káló Péterné (VGI) 4 pont előtt. A férfi döntő (40) (!) indulója 11 fordulós svájci rendszerben mérkőzött/ A vég­eredmény: 1. Szokács L. (OVH) 10, 2. Csapó L. (VGI) 8, 3. Potyondi L. (Vető­Folyik a küzdelem mag) 7,5, 4. Tichy Rács J. (VITUKI) 7,5, 5. Metzger I. (VIZITERV) 7,5, 6. Szabó I. (KÖVIZIG) 7,5 pont. Egyenlő pontszám esetén a nőknél a Berger—Sonneborg, a férfiaknál a Bucholz számítás döntött. Az egyéni verseny 1—2. helyezettje az országos döntőbe jutott. A versenyt Gáspár János országos versenybíró Veres László és Gáspár Jó­zsef bírák vezették közmegelégedésre nagy hozzáértéssel. Pálfalvi Zoltán 35 Dr. Gergely István államtitkár a Szolnoki Vízügy SE vezetőivel