Vadász- és Versenylap 43. évfolyam, 1899

1899-05-29 / 36.szám

|.(«щрц1 J.I. EGYSZERSMIND AZ ORSZÁGOS LÓTENYÉSZTÉS LAPJA. A Magyar Lovaregylet, | A vidéki verseny-egyletek, Az Urlovasok szövetkezete 1 Az Urkocsisok Szövetkezete s az összes lótenyészbizottmányok hivatalos közlönye. Előfizetési ára : egész évre 12 frt. £ évre ápril—október végéig a (a vers. időszak) 10 frt, £ évre január—junius 7 frt és julius—deczember szintén 7 frt. Negyedévenként 4 frt. Az előfizetési pénzek a «Vadász-és Versenylap» kiadóhivatalához (Ferencziek-bazárja III. lépcső I. emelet) czimezendök. 36. szám. Budapest, 1899. hétfő, május 29. XLIII. évfolyam. Megjelenik a budapesti, alagi és bécsi lóversenyek ideje alatt minden versenylap előestéjén, a többi időben hetenkint egyszer (szombator). Telefonunk száma: 62—37. Távirati czimünk : «Versenylap Budapest». HIVATALOD. Versenynapok 1899-ben: Május. Bécs ... 30. Junius. Aby (felt. 3. sz.) ... 8, 10, 11, 29. Bécs .... 1, 3, 6, 8, 10, 11. Krakó (nemzetközi versenyegylet) ... ... 15, 17. 18. Krakö (urlovas-egylet) ... 16. Kassa (felt. 21. sz.) 17, 18. Serajevo ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... 25. 28. Lemberg 28. 29. Budapest, Nevezési zárnapok. Magyar Lovaregylet vezértitkársága Nemzeti Casino. Junius. 1. lílüO.Tavaszi-meeting Alagi-dij. 20,000 k. 2000"?. _ Kisb.jel. 15. 1000. Tátra Lomnicz Kárpáti-dij. 50,000 k. I200"y. « URLOVASOK SZÖVETKEZETE, 31 Nevezési zárlatok. Urlovasok Szöv. titkársága Kossuth Lajos-utcza 5. Május. Aliig. Első nyári meeting. I. napi Megnyitó Handicap. 1200 к. 1(100"? ... Nevezés. • Eladók versenye. 1000 k. 1200"? Újpesti akadályverseny. 1800 k. 4000"? • Terekes gátverseny. 1500 к. 2400"? Ketévesek eladóversenye. 1200 к. 1000"y Váczi-dij. 1200 к. 2000™/ II. napi Eladók Hdcpja. 1000 k. lőOO"? Palotai akadályv. Hdcp. 1500 k. 3200"? • Marquis gátv. Hdcp. 1800 к. 2800"?. Ili. napi Eladok gátv. Hdcp. 1500 к. 2400™/ Teherk. Junius. I. napi Megnyitó Hdcp. 1200 к KiOO"? II. napi Eladók Hdcpja. 1000 k. 1000"? Palotai akadályv. Hdcp. 1500 k. 3200"? Marquis gátv. Hdcp. 1800 k. 2800"? III. napi Eladók gátv. Hdcp. 1500 k. 2400"? II. napi Eladók akadályversenye. 1500 k. 4000"? Ne • Kétéves nyeretl. eladóvers. lOOOk. 1000"? • Gödi dij. 1200 k. 2400"? Hl. napi Eladók versenye 1000 k. 2000"? • Gyömrői akadályverseny. 1800 k. 4800"? • Svábhegyi gátverseny. 1500 k. 3200"? • Kétéves nyeretl. eladóv. 1200 k. 1200"? Juniusi dij. 1500 k. 1000"? I. napi Megnyitó Hdcp. 1200 к. 1000"? II. napi Ela .ók Hdcpja. 1000 k. 1000"? • Palotai akadályv. Hdcp. 1500 к. 3200™/ Marquis gátvers. Hdcp. 1800 k. 2800™/_ III. napi Eladók gátv. Hdcp. 1500 к. 2400™/ Torlés Teherközlés. Alagi versenyek 1899. Harmadik nap. Vasárnap, junius 11. IV. Nyilt Handicap 1800 kor. 1600 ml (46) Újfalu] 80 Bokros 73 Arkangyalát 77) Arsena 73 Párta III. 77) Kup 721 York 77 Abszi 72 A-tempo 77 Mesébe való 71 Forgó 76 zes 71 Dolly 69) fix 69) Morgo II. 69 Yyonne 62 Fenföldi 69 Duty 61 De lujo 68) Edison 60 Tarna 68 Clárchen 60 Falusi lány 68 Felleg 60 Tiszagyöngye 68 Kékes 60 Gagarin 68 Passable 60 Daliás 68 Ravasz II. 59 Diák 67 Mátra 59 Kántor 67 Igazgyöngy 59 Angelina Gisneros 65) Luczapanna 57) Bergfex 64 Triple sec 57) Weyer 63 Vadrózsa 57) Alfio 63 Darling Grace 56 Szellő 62 Ise 55 TELIVEREK ÉS VERSENYEK. Főbb versenyek napjai. Bécs. Május. 30. Gomba-verseny. 5000 k. 1600 m. Bécs. Junius. 1. Taurus-Handicap. 5000 к. 2800 m. 1. Hadseregi akad.-v. T.-dij. és 6000 к. 4000 m. 3. Államdij. 5000 к. 2000 m. 4. Osztrák Derby. 100.000 к. 2400 m. 6. Parsifal-Handicap. 5000 к. 1600 m. 8. Lady Patroness-verseny. 6000 к. 1000 m. 10. Buccaneer-verseny. 15,000 к. 3200 m. 11. Metropole-dij. 20,000 k. 1100 m. 2é. Sport-naptár juniusra 1—11. Bécsi versenyek 2. Union-verseny Berlinben 2. Angol Kanczadij Epsomban 2. Díjlovaglás és díjugratás Bécsben 4. Osztrák Derby. 5. Telivárcsikó-árverés a Freudenauban 7. Telivércsikó-árverés Napagedlben 8 — 11. Alagi versenyek 11. Grand Prix de Paris 15—18. Krakkói versenyek 17—18. Kassai « 18. Német Derby! 25—28. Szerajevoi versenyek. Bécsi versenyek. Második nap. Szombat, mejus 27. Rendkívüli dolog nem ált ugyan a máso­dik versenynap programmján, mindazonáltal a sport az egész vonalon kielégítőnek volt jelezhető. A szél meglehetősen felszántotta a pályát, s a mult napi esők daczára egészen normális talajon folytak le a versenyek. A Megnyitó számot képező Nyeretlenek ver­senyében, tiz lóból áló szép mezőny alakult. Nyertes Chrysander lett, mely várásra lova­golve a tribünök előtt előre tört, s nyak­hoszszal biztosította magának az elsőséget Dominik, Swell s a többiek előtt, ez a ver­seny is mutatja, hogy tavaly a Helenenthali dijban jól futott kétévesek nem sokat értek. Per Butlers nem tud igazán az első klassisba emelkedni, Dominik mely olt harmadik lett még mindig maiden s Diadal az akkori ked­venez ma helyzetlenül futott. A Kétévesek Eladóversenye jó dolog volt Roma számára, mely meg is felelt a belé helyezett bizalomnak, s a távoszlopnál ver­senybe hozva, ÍJ hosszal biztosan nyert Tiamo. Golden Lock s a többiek ellen. Az egész mezőny (a nyertest kivéve) rossz selling platerekböl került ki. A Cambuscan verseny hosszú távolsága leg­jobban felelt meg Cidnek s miután e ló egész uton át jó iramban vezetett : végül egy hosz­szal könnyen nyert Statesman ellen, mely mögött négy hosszal hátrább Rio tinto lett harmadik. Rio tinto — mely eddig a derby­ben indulónak volt jelezve, — mai futása után távol fog maradni a nagy verseny start­jától. Az Eladóversenyben csodálatos módon a már igen könyünek látszó, s formájában visszafelé menő A la greque volt kedvencz Duca előtt, holott ez a csődör legutóbb Pesten oly jó formát mutatott, hogy nagyobb bizal­mat érdemelt volna, mert 4:1 odsszal is volt a ringben kapható. Mig A la greque azonban nem tudott érvényre emelkedni a versenyben, addig Duca kemény tusa után fejhoszszal győztes maradt a csak 46J kilót vivő Párta III. ellen, mely mögött 3 hoszszal Damiette volt harmadik. A hasznos csődört Mr. Duke keritette birtokába. A Kétévesek versenyét beavatottak jó dolog­nak tartották Kontár számára, mely meg is felelt a beléje helyezeti bizalomnak, s min­dég frontban feküdvén, fél hosszal könyü győz­tes maradt Davensberg ellen. Másfél hoszszal hátrább Cavalcanti harmadik. E versenyben futott kétévesek klasszisa felöl nehéz véle­ményt mondani, de az valószínűleg nem lesz valami kiváló. Az Eladók Handicap óban csak öt mérsé­kelt klasszisu ló vett részt. A favorite Philine igen jó iramban kalauzol Vértes és a többiek elött, de a heves irammal nem magának használt, mert Vértes a távoszlopnál felment a vezetőhöz, s végül ÍJ hosszal könnyű győzelmet aratott. A gazdagon dijazott Reichenau Gátverseny­ben Galitrac pace makerje gyanánt Erbpri z indult és pedig azért, hogy ha Gallitrac elég jó lett volna a többi résztvevőt megverni, Erbprinzet felpullolni lehessen, nehogy a Kahlenbergi dijra magának poenalitást szerez­zen. Gallitrac azonban a háttérből az egész uton át nem tudott előre jöni, s igy a Syl­veszterrel együtt frontban fekvő Erbprinz az egyenesen elhúzott ellenfeleitől s 6 hoszszal igen könyen nyert Sylveszter, Buda, Raben­vater stb. ellen. Rabenvater ugy látszik nem a régi, de Erbprinz ma legjobb gátverseny lovunk. * * * Harmadik nap. Vasárnap, május 28. Rendkívül szép programmja volt a mai versenynapnak, s a jól díjazott verseny­A legközelebbi szám szerdán jelenik meg. — Négy oldalos szám ára 10 kr. _