Vadász- és Versenylap 41. évfolyam, 1897

1897-05-26 / 37. szám

EGYSZERSMIND AZ ORSZÁGOS LOTENYESZTÉS LAPJA. A Magyar Lovaregylet. A vidéki verseny-egyletek. Az Urlovas szövetség, A Magyar Tattersail-egylef. s az összes lótenyészbizottinányok hivatalos közlönye. mt lluill.il U JOlUUll Előfizetési ára: egész évre 12 frt előre fizetve, £ évre ápril—októ­ber végéig (a ver . időszak) 10 frt, } évre január—junius 7 frt, ós julius—deczember szintén 7 frt. Negyedévenként 4 frt. Az előfizetési pénzek a «Vadász- és Verseny-Lap» kiadóhivatalához 'Ferencziek-bazárja IV. lépcső I. emelet) czimezendök. 37. szám. Budapest. 1897. szerda, május 26. XLI. évfolyam. ]\íegjelenil( a budapesti és bécsi lóversenye^ ideje elatt minden versenynap előestéjért, a többi időben hetenkint egyszer (szombaton). Bécs HIVATALOS. Versenynapok 1897-re. Május. Junius. Jiécs Alaj Krakkó .. _ Krakkó (Uilovas szöv.) Kassa ... Lemberg Serajevó. .-6, .. 27, 29, 30. ! .. 1, 3, 5. 6, 7. I 10, 13. 27, 29 | 12. 13. 15. ! 14. ... 20, 21, 22. 1 A zágrábi versenyhatárnap julius 4-röl ok­tóber 17-re tétetelt át, Nevezési záriatok. Budapest, Magyar Lovaregylet versenytitkársága Budapest, Nemzeti Casino. Junius. 1. 1898. Tav. m. Alagi dij. 30.000 k. 2000 m. Kisbánatjelentés 7. 1897. II. n. Nyári Hdp. 10000 k. 1600 m. Nevezés 15. 1898. Tátra-Lomnicz. Kárpáti dij. 50000 kor. 1200 in. Kisbánaljelentés. URLOVASOK SZÖVETKEZETE, Nevezési, teherközlési és törlési zár­napok az 1867. évi alagi és siófoki versenyekre. Május. Alag. Eisö nyári meeting. 31. 1. n. Megnyitó hdcp. 1200 k. 1600 m. Nevezés. — 2. n. Eladók hdcpja. 1000 k. 1600 m. « — 2. n. Pünkösdi gátv. Hp. 1200 k. 2800 m. « — 2. n. Palotai akadv. Hp. 1500 k. 48C0 m. « — 3. n. Eladók gátv. Hp. 1500 k. 2Í00 rn. « Junius. 1. i n. Eladók versenye. 1000 k. 1200 m. Nevezés 1. n. Terebes gátvers. 1200 k. 2400 m. « - 1. n. Újpesti akadályv. 1500 k. 4000 m. « — 1. n. Kétév. eladóvers. 1200 k. 1000 m. « — 1. n. Váczi dij. 1200 k. 2000 m. « — 1. n. Megnyitó hdp. 1200 k. 1600 ni. Teherk. — 2. n. Eladók hdcpja. 1000 k. 1600 m. « — 2. n. Pünkösdi gátv. Hp. 1200 k. 2800 rn. « — 2. n. Palotai akadv. Hp. 1500 k. 4800 m. « 3. n. Eladók gátv. hdp. 1500 k. 2400 m. « TELIVÉREK ES VERSENYEK. Főbb versenyek határnapjai a monarchiában. Május. -7. Bécs Kancza-dij (24.000 kor. 2400 m.) 29. « Debutante verseny (6600 kor. 900 m.) :i). « DERBY (114.000 kor. 2400 m ) Junius. I. Bécs Proponent hdcp. (5600 kor. 1800 rn.) 3. « Buccaneer vers. (16.400 kor. 3200 m.) 5. « Gomba versenv 16600 kor. 2000 m.) 6. « Taurus-hdcp, (5600 kor. 2800 irt.) 6. « Nagy akad. verseny (11.400 k. 6400 rn.) 7. « Metropole-dij (23.000 kor. 1100 in.) Bécsi versenyek. Negyedik nap. Kedd, május 25-én. Ma is kitünö sportnak voltunk élvezői a Freudenauban, s a szép idö és a várható sport élvezetek előkelő diszes közönséget vonzottak a versenytérre. A nap fö számát az Államdij képezte, melyben Bátornak oly kimagasló esélyt lehe­tett adni, hogy reás favourite gyanánt indult, de a iogadók csalatkoztak benne, mert Bátor • ~ 2g' I Benoitonban leverőre talált. Ez a Benoiton az Orvert-versenyben áprilisban oly rosszul futott, hogy lehetetlen volt Bátor ellen esélyt adni neki. De hát a lovak még a Butters­istállóban is csodálatosan változtatják formá­jukat, s Benoiton megcselekedte, hogy a ke­resett favourite-ot — Bátort — biztosan utasította a 2-ik helyre. A verseny egyéb­iránt egyike volt a leghevesebbeknek s Gin­ger a starttól kezdve sarkantyúval lovagolva oly iramot diktált, minőt nem mindennap lehet látni. Persze idö előtt készen is volt, s végül mint utolsó haladt át a czélvotialon. A megnyitó számot képező gátverseny — sajnos — walkover lett Alexander számára. De némi kárpótlásul szolgált a következő Handicapban az a körülmény, liogy 10 ló állt ki a starthoz. Tränket százados rendkivül jó vételt csinált, midőn a rosz hátú, de most kitünö kondiczióban levő Pártát 1000 koroná­ért megszerezte, mert most a második handi­capet nyeri uj tulajdonosa számára. Pompá-. san ment 65 kiló nagy terhével Akka, s csak fejhosszal maradt a nyertes mögött; Szemere Miklós ur most másodszor kénytelen a 2-ik hely dicsőségével megelégedni oly lóval, mely 65 kiló teherrel fut, amennyiben a napokban Aequatorral épen igy járt az Aaron-Handi­capban. Sajátságos, hogy mind a két ló Kegy­úrtól való, s hogy édes testvérek. A kétévesek El adó versen gében May be nagy roguenak bizonyult, és sehogy sem volt kedve menni. A versenyt Nisi nyerte meg, mely a fogadásokban istállója által meleg pártfogás­ban részesült. A Tip-Top versenyben Reparatur volt a favourite, de ez is követte May be és Bátor sorsát, mert meg lett verve. A nyertes Vélet­len lett, mely Pesten is igen figyelemre mél­tóan futott. A/, Eladók Handicapjából Summer Breeze került ki nyertes gyanánt, az Eladók Akadály­verseny pedig Mester győzelmével végződött. * * A versenyek részletes lefolyása a következő volt: Miután a Gátverseng walkover voll Alexander szá­mára, a Handicapra 10 lovat nyergeltek. Több hamis start után Salem vezetése alatt indult el a társaság. A lávoszlopuál Párta és County Kildare jönnek elő, majd a későn versenybe hozott Akka szökik fel, de fej hoszszal Párta mögött a második helylyel volt kény­telen megelégedni. County Kildare 3-ik Salem előtt. Az Allamdijban Ginger igen heves iramban vezet s nemsokára 10 — 15 hosszal fekszik a mezőny elölt. A rövid vonalon azonban lankadni kezd, s már az egyenesre Benoiton vezetése alatt fordulnak be a lovak. A távoszlopnál Bátor kísérletet lesz, hogy Benoitont elfogja, de ez neki nem sikerül, mert Benoiton f hosszal biztosan nyer ellene. Páratlan rossz 3-ik. Az Eladó versenyben Tátin vezet, Nisi a 2-ik helyen fekszik. A távoszlopnál Nisi felveszi a versenyt, s biztosan győz Tatin ellen. A lip-Top-versenyben eleinte Consort van az élen, de nemsokára visszaesik. Reparatur nem tud előre jönni, s a távoszlop előtt verve varr. A távoszloptól kezdve Véletlen és Jerry heves versenyt futnak a czélig, mely egy hoszszal Vélellen győzelmével vég­ződik. Hebe mérsékelt 3-ik. Az Eladók Hcoxdieapjében Bella és Eglamour vezet­nek. A távoszlopnál Summer Breese jön frontba, s 2 hosszal könnyen nyer Eglamour ellen, nyakhosz­szal hátrább Entreíilet 3-ik. A zárszámot képező Eladók Akadály versenyében öt ló indult. Miután az egész uton Mester és Madri­gal voltak frontban, végül az előbbi nyer Madrigal ellen. A többi lovak közül csak Einmal tudott az előbb nevezettekkel galoppozni, de a tribün előtti ugrásnál elbukik, vállában csonttörést szenved, s alig ért a nyerő a czélhoz, golyó által megszabadi­tatták kínjaitól. Versenyjelentés. Bécsi versenyek 1897. Nyári meeting. Negyedik nap. Kedd, május 25. I. Hürden rennen 2000 kor. a győztesnek, 400 kor. a 2-iknak, 200 a 3-iknak. lónak 3200 méter (5 aláirás.) Hg. Esterházy 4é sga 111 Alexander Statiely — Altona 68 k. Madden kjárt. Alexander körüljárta a pályát. Versenyérték : 2000 kor. a győztesnek, 640 kor. a versenypénztárnak. II. Handicap. 2000 kor. a győztesnek, 400 kor. a 2-iknak. 1200 méter. (26 aláirás.) Tränkel A. száz. 4é p k Párta Beauminet— — Peeress 62 k. Ibbett i Szemere M. ur 3é stp 111 Akka 65 k. Cleminson 2 Mr. C. Wood 3é sga m County Kildare 60 k. Adams 3 j Hg. Lubomirski L. 3é sga h Salem 46} k. Marsh 4 I Ottó fhg. ö fensége 4é p k Melitta 60 k. Kapusek 0 ' Gr. Gizycki J. 4é p m Demeter 58} k. Sharpé 0 Mr. Dorryt 3é stp k Rosario 58 k. Hyams 0 Simnn F. ur 3é sga m Snob 56} k. Wilton 0 Capt. Gaston 3é stp m Termidor 56} k. Boorer 0 Br. Schossberger N. 3é p k Vajon 46} k. Gilchrist 0 Totalisateur : 59:5 — Helyrefogadások : 99:25 I., j 78:25 II., 128:35 Hl. — A többi ló quotája győzelem I esetén: 17 Rosario, 31 Vájjon, 37 Termidor, 41 Akka, 51 Salem, 67 County Kildare és Melitta, 81 i Demeter, 101 Snoh — Könyvfogadások : 1} Rosario, 5 Vájjon, 6 Salem, 7 Akka és Termidor, 8 Párta, 10 Snob, 12 County Kildare, Demeter és Melitta el­len. — Biztosan fejhosszal nyerve, 2} hosszal hát­rább a harmadik. — Versenyérték : 2000 kor. a győztesnek, 310 kor. II., 1050 kor. a versenypénz­tárnak. III. Staatspriis. 10000 kor. a győztesnek, 1000 kor. a 2-iknak. 2000 m. (17 aláirás). Br. Springer G, 4é p m Benoiton Bendigo— Juanita 4000 k. 56} k. Hyams 1 Mr. Rosé 4e sga m Bátor 2000 kor. 54} k. Pratt 2 Mr. Janoff öé .sga 111 Páratlan 2000 kor. 56} k. Adams 3 Péchy A. ur 3é p 111 Ginger 6000 kor. 48} k. S. Bulford 0 Totalisateur: 22:5. — Ilelyrefogadások: 33:25 I., 29"25 II. — A többi ló quotája győzelem esetén : 8 Bátor, 20 Ginger, 36 Páratlan. — Könyvfogadások : 2 Bátorra, 4 Benoiton, 5 Ginger, 10 Páratlan ellen. — Biztosan £ hoszszal nyerve, rossz harmadik. A győztest a cs. k. földmrvelásíigyi minisztérium követelte. - Versenyérték: 10000 kor. I., 1000 kor. I!., 3150 kor. a versenypénztárnak. A legközelebbi szám pénteken jelenik meg. — Fél ives szám ára 30 kr.