Új Szó, 2022. október (75. évfolyam, 227-252. szám)

2022-10-05 / 230. szám

201 LÉGIÓSOK □ AUSZTRIA, 10. FORDULÓ Tirol-Rapid Wien 0:5 © Martin Koscelník (RW) 90 perc Ried-Altach 2:3 Bukta Csaba (A) a 81. perctől Salzburg-LASK Linz 1:1 Kecskés Ákos (L) a 86. perctől E BELGIUM, 10. FORDULÓ___________________ Patrik HroSovsky (G) 90 perc Oostende-Genk 1:2-------------------------------------------------------------© Németh András (G) a 8). perctől B BULGÁRIA, 12. FORDULÓ ____ | Arda-Hebar 1:0 | Róbert Mazáft (H) j 90 perc [ □ CIPRUS, 5. FORDULÓ__ ________ Tornáé Huboéan (K) 90 perc Karmiotissza-OI. Nicosia 1:0 ——————-----------------—---------------­Michal Öurié (K) a 67. perctől Chloraka-Arisz0:3 Július Szőke (A) az 59. percig ® Gyurcsó Ádám (L) a 67. percig Larnaka-Anorthoszisz 4:0-------------------------------------------------------------­Erik Sabo (A) a 80. percig DOXA-Omonia Nicosia 0:2 LangÁdám(ON) 90 perc B CSEHORSZÁG, 10. FORDULÓ Jakub Hromada (SP) 90 perc Slavia Praha-Liberec 3:0 —-———— -----—--------------------------;-------Karol Mészáros (L) a 63. percig Jakub Povaéanec (J) a 46. percig Jablonec-Brno3:l —— ——-——-----------—-------------------Róbert Matejov (B) 90 perc Matej Rakovan (Z) -90 perc Zlln-Slovácko 0:2 —------'---------— --------------rr--------------­O Michal Tomii (S) a 69. perctől Erik Prekop (B) a 72. percig Bohemians-PIzefi 1:1 -------------------—-—f-— ErikJirka(P) a 88. perctől Juraj Chvátal (O) a 46. percig Mladá Boleslav-Olomouc 1:1 Denis Ventura (0) a 60. percig ____________________________Lukáé Greééák (0)______a 60. perctől Almási László (0) 90 perc Martin Králik (ÖB) 90 perc Branislav Sluka (ÖB) 90 perc Ostrava-C. Budéjovíce 1:2 ---------------r---------t-----------------z-------------­S © Lukáé emelik (CB) az 57. percig Jakub Svec (ÖB) az 57. perctől Lukáé Skovajsa (ÖB) a 83. perctől CS DÁNIA, 11. FORDULÓ__________ FC Köbenhavn-Aarhus 1:0 Denis Vavro (FCK) a 89. percig m GÖRÖGORSZÁG, 6. FORDULÓ______________ Vinícius Paulo (Le) 90 perc Lamia-Levadiakosz 1:0 —... . —-—— -----------—---------:------­Michal Skvarka (Le) a 63. percig P HOLLANDIA, 8. FORDULÓ___________________ Tornáé Suslov (G) 90 perc Groningen-Alkmaar 1:4-----------------------------------------—-----------------® Kerkez Milos (A) a 89. percig Twente-Vitesse 3® Matúé Bero (V) 90 perc Nijmegen-Feyenoord 1:1 Dávid Hancko (F) 90 perc H HORVÁTORSZÁG, 11. FORDULÓ Osijek-Lok. Zagreb 4:1 © Kleinheisler László (O) 90 perc Sibenik-Gorica 1:1 MatúS Vojtko (G)________90 perc_______ U LENGYELORSZÁG, 11. FORDULÓ_________ Widzew Lódz-Raków 0:0 Henrich Ravas (WL) 90 perc Jagiellonía-Korona Kielce4:l Dalibor Takáő (KK) a 63. percig Pogon Szczecin-Lechia Gdansk 2:1 Duéan Kuciak (LG) 90 perc Martin Sulek (WP) 90 perc Filip Lesniak (WP) a 77. perctől Miroslav Gono (WP) a 86. perctől Wisla Plock-Piast Gliwice 1:0 ————---------—— ------------—----------;-----­Milan Kvocera (WP) a 86. perctől Frantiéek Plach (PG) 90 perc ________________________________Jakub Holúbek (PG) 90 perc Radomiak Radom-Cracovia 0:2 Michal Siplak (C) 90 perc P NÉMETORSZÁG, 8. FORDULÓ _____ Gulácsi Péter (L) 90 perc Leipzig-Bochum 4:0 Willi Orbán (L) 90 perc Szoboszlai Dominik (L) a 73. percig Frankfurt-Union Berlin 2:0 Schäfer András (UB) az 57. perctől Köln-Dortmund 3:2 Ondrej Duda (K) a 61. percig □ OLASZORSZÁG, 8. FORDULÓ________________ Inter-AS Roma 1:2 Milan Skriniar (I) 90 perc Napoli-Torino 3:1 Stanislav Lobotka (N) 90 perc S3 PORTUGÁLIA, 8. FORDULÓ _____ [ Famalicao-Boavista 4:0 j Róbert Boéenlk (B) | a 46. percig SPORT 2022. október 5. | www.ujszo.com Bari: Az új megkapom LENCSÉS ZOLTÁN szezonban a bizalmat Bari Krisztián (20-assal) alapember az idei szezonban (Fotó: TASR) Bari Krisztián 2020-ban távozott a dunaszerdahelyi MÓL Akadámiáról Zsolnára, ahol az idei szezonban berobbant a kezdőcsapat­ba. A 21 éves labdarúgót Fortuna ligás tapasztalatairól és klubcsapata céljairól is kérdeztük. Bari Krisztián az aktuális szezon eddigi tizenkét fordulója során csak egyszer nem kapott lehetőséget a „so­­sonoknál”. Az összes többi alkalom­mal kezdett, kilencszer ráadásul vé-' gig a pályán volt. „Jó érzés, hogy az edző bizalmat szavazott nekem. Nála az első meccs­től fogva a kezdőben vagyok, és ha egészségileg minden rendben, akkor végigjátszom a meccseket. Tavaly, illetve azelőtt is meggyűlt a bajom a sérülésekkel, ez idén szerencsére változott.” A tavalyi szezonban Bari egy meccs erejéig már belekóstolhatott a Fortuna Ligába, de akkor még több­nyire a II. ligás B csapatban kapott szerepet. Hogy idén miként sikerült szintet lépnie, egyértelműen két ok­kal magyarázza. „Egyrészt nagyon fontos szerepet játszott benne a nyá­ron kinevezett edző (a cseh Jaroslav Hynek hazája női U17-es válogatott­jától érkezett Zsolnára - a szerk.). Fontos volt az érkezése, vele új im­pulzust kapott a csapat is. Másrészt, és úgy gondolom ez a legfontosabb, most egészséges vagyok.” A 21 éves Bari 2020 nyarán távo­zott Dunaszerdahelyről, és bár a sé­rülések többször is hátráltatták, jelen­leg jól alakul a karrierje. Korábban elsősorban szélsőt játszott, Zsolnán viszont fokozatosan hátvéddé „vál­toztatták”. Ugyanakkor hangsúlyoz­ta, élvezi ezt a szerepkört is. „Sze­retem és megszoktam már. A mai fociban a szélső hátvédek is sokat támadnak. Néha többet vagyok elöl, mint hátul, szóval akár szélsőnek is nevezhetném magam.” A Zilina tavaly lecsúszott a nem­zetközi kupaszereplésről, miután az Európa-konferencialigáért kiírt rá­játszásban már a trencséniek elleni elődöntőben elvérzett. A csapat idén is ott van a tabella első felében, de összességében elmondható, hogy a klub továbbra sem régebbi fényében tündököl. „Idén nagyon fiatal csapa­tunk van, és jó lenne, ha legalább a szezon végéig együtt maradna a ke­ret - fogalmazott ezzel kapcsolatban a védő. - Egyértelmű célunk, hogy bejussunk a felsőházi rájátszásba, az­tán pedig szeretnénk kiharcolni az európai kupaszereplést.” Bari Jenő, Krisztián édesapja an­nak idején a DAC-ban rúgta a bőrt, és fia is a Csallóközben játszott tiné­dzserként. Ebből a szempontból kü­lönleges mérkőzés vár a füleki szár­mazású tehetséges játékosra, hiszen a zsolnaiak vasárnap épp Dunaszerda­­helyre látogatnak a Fortuna Ligában. „Egyértelműen úgy megyünk oda, hogy győzni szeretnénk, igazából minden meccsre így állunk ki - szö­gezte le Bari Krisztián. - Legutóbb idehaza döntetleneztünk a DAC-cal, pedig győzni szerettünk volna. Ami engem illet, úgy érzem, motiváltabb vagyok a többieknél, hiszen úgy­mond hazai környezetben léphetek pályára. Nagyon várom már.” Higuaín visszavonul A szezon végén visszavonul Gon­­zalo Higuaín, az észak-amerikai profi labdarúgóligában (MLS) sze­replő Inter Miami játékosa. A klub a honlapján jelentette be, hogy az idény végén felhagy a fut­ballal a 34 éves argentin csatár. Pályafutását a River Plate-ben kezdte, majd a Real Madrid, a Na­poli és a Juventus futballistája volt, kölcsönben pedig a Milánban és a Chelsea-ben is szerepelt. Az argentin válogatottban 75 mér­kőzésen 31 gólt szerzett, tagja volt a világbajnokságon 2014-ben döntőig jutott nemzeti együttesnek. (MTI) SPORTMENÜ ► Labdarúgás BL, csoportkor - E csoport, 18.45: RB Salzburg-Di­­namo Zagreb; 21.00: Chelsea-AC Milan. 1. AC Milan 2 1 1 0 4:2 4 2. Dinamo Zagreb 2 1 0 1 2:3 3 3. Salzburg 2 0 2 0 2:2 2 4. Chelsea 2 0 1 1 1:2 1 F csoport -18.45: RB Leipzig-Celtic; 21.00: Real Madrid-Sahtar Donyeck. 1. Real Madrid 2 2 0 0 5:0 6 2. Sahtar 2 110 5:2 4 3. Celtic 2 0 11 1:4 1 4. RB Leipzig 2 0 0 2 1:6 0 G csoport - 21.00: Manchester City-FC Köbenhavn, FC Sevilla-Borussiá Dortmund. 1. Manchester City 2 2 0 0 6:1 6 2. Dortmund 2 1 0 1 4:2 3 3. Köbenhavn 2 0 1 1 0:3 1 4. Sevilla 2 0 1 1 0:4 1 H csoport - 21.00: Benfica-PSG, Juventus-Maccabi Haifa. 1. PSG 2 2 0 0 5:2 6 2. Benfica 2 2 0 0 4:1 6 3. Juventus 2 0 0 2 2:4 0 4. Maccabi Haifa 2 0 0 2 1:5 0 II. LIGA, 11. forduló -15.00: Humenné-Trebisov (jv.: Papuca). ► Jégkorong BL, C csoport - 20.00: Slovan Bratislava-Rappers­­wil-Jona (svájci). ► Kézilabda NŐI MOL LIGA, 5. forduló - 17.00: HC DAC-Zlín; 17.30: Plzeri-Slavia Praha; 18.00: Kynzvart-Most. ► Kosárlabda FÉRFI NIKÉ SBL, 2. forduló -18.00: SpiSskí Ryti­­eri-Komárno, Handlová-Svit, Patrioti Levice-lnter Bratislava, Prievidza-Luőenec. O ROMÁNIA, 12. FORDULÓ Branislav NiiSaj (S) ______ 90 perc Hermannstadt-Sepsi 1:2 © Pavol Safranko (S) a 84. perctől Varga Rolqnd (S) az 57. perctől Univ. Craiova-Voluntari 1:1. ©Adam Nemec (V) a 76. percig GH SPANYOLORSZÁG, 7. FORDULÓ | Mallorca-FC Barcelona 0:1 j Martin Valjent (M) [ 90 perc | S3 SVÁJC, 9. FORDULÓ_________________ ® Bolla Bendegúz (G) 90 perc Grasshoppers-Zürich 1:1 -------------------------------------------------—--------—— Christián Here (G) a 75. perctől Luzern-Young Boys 1:2 Jakub Kadák (L)____________a 70. perctől □ TÖRÖKORSZÁG, 8. FORDULÓ____________________ Besiktas-Fenerbahce 0:0 Szalai Attila (F)____________ 90 perc Kayserispor-Trabzonspor 1:2 Marek Haméfk (T) a 72. percig Sivasspor-Hatayspor 1:2 Varga Kevin (H) a 46. perctől ■ USA, ALAPSZAKASZ __________________ ©Sáliéi Dániel (SK) 90 perc Sporting Kansas-Seattle 1:0-------------------------------------------------------------------­Albert Rusnák (S) 90 perc Charlotte-Philadelphia 4:0 Gazdag Dániel (Ph) 90 perc Cincinnati-Chicago 2:3 Boris Sekuliő (Ch) 90 perc San Jose-Minnesota 2:0 Ján Gregué (SJ) a 72. perctől Jelmagyarázat. © gól, ■ öngól, O gólpassz, B piros lap