Új Szó, 2022. október (75. évfolyam, 227-252. szám)

2022-10-25 / 247. szám

www.ujszo.coml 2022. október 25. SPORT 115 A küzdés megvolt, hátrányból fordítva nyert a DAC ELEK ZOLTÁN | A labdarúgó Fortuna Liga 15. fordulójában a dunaszerdahe­­lyiek ugyan hátrányba kerül­tek, de küzdeni tudásból je­lesre vizsgáztak, és meg tud­ták fordítani a Podbrezová elleni találkozót. A megszokottól eltérően a mérkő­zés előtt egy órával elég kevesen vol­tak a MÓL Aréna körüli utcákban, parkolóhelyet is könnyen lehetett még találni, csupán a stadion mellett felál­lított játékoknál volt érezhető a meccs­hangulat. Ez utóbbi szórakoztató elemek annak voltak köszönhetőek, hogy a Ligás Klubok Uniója a hónap mérkőzésének nyilvánította a talál­kozót. Ezek után nem volt meglepő, hogy a lelátók sem teltek meg és a korábban rendkívül hangos névsorol­­yasási show is halkra sikerült. Gól nélkül A dunaszerdahelyiek kezdőcsa­patából hiányzott a sérült Gavrics, helyén Leginus kezdett, a védelem közepére pedig Brunetti került Risz­­vanisz mellé, valamint nem volt ott a keretben az eltiltott Kalmár sem. A kupameccset sérülés miatt kihagyó Szánthó Regőre azonban számítha­tott Adrián Gul’a vezetőedző. Vélhe­tően őt figyelhette a nézőtéren helyet foglaló Marco Rossi is, más magyar ugyanis Balogh Norbert büntetése után nem volt vasárnap a sárga-ké­keknél. A játékvezető, Ivan Kruzliak 200. bajnoki mérkőzését vezette, ezért megajándékozták őt a kezdő sípszó előtt, nem meglepő módon a szur­kolók füttyszóval üdvözölték - nem Nikola Krstovic és kislánya úgy, mint a DAC két korábbi játéko­sát, Gogh Árpádot és Takács Andrást, akiket születésnapjuk alkalmából kö­szöntött a csallóközi klub vezetősége. A szurkolók az 1956-os forrada­lomról is megemlékeztek a kezdő síp­szót követően, a kifeszített molinókat egy kisebb „görögtűzerdő” kísérte. A csapatok aktívan kezdtek, egy-egy lehetőség után Petrás védett először, egy szöglet utáni lövést hárított a DÁC kapusa. A 13. percben Krstovic startolt rá egy előrevágott labdára a jobb oldalon, kicselezte védőjét, majd lőtt, de Ludha védett. Szinte rögtön ez után egy pillanatra örültek a ven­dégek, de Moses gólját nem adta meg a játékvezető, mivel a csatár előtte el­lökte a labdát megfogni igyekvő Pet­­rást. Nem sokkal később Szánthó in­dult meg szépen a jobb oldalon, befelé cselezett, majd ballal lőtt, de éppen a kapus kezébe. Aktívabbá váltak a ha­zaiak, Szánthó passza után Krstovic lövését blokkolták a védők, Veselov­sky ismétlése pedig fölé szállt. Húsz perc után változott a játék képe, Datko lövésénél bravúrra is szükség volt Pet­rás részéről, de végül les miatt vissza­fújták az akciót. Krstovic éles szögből leadott közeli lövését az egyik, Bartos szabadrúgását a másik oldalon védte a kapus. Nem a védelmek csúcstelje­sítményéről szólt a fordulatos játékot hozó találkozó első 35 perce. Bár a helyzetek megvoltak, a szur­kolók nem voltak elégedettek a látot­takkal, és öt perccel a félidő vége lőtt ébresztőt fújtak, majd füttyszó is fel­harsant. Némi kritika azonban megil­leti a dunaszerdahelyi kemény magot is, amely alaposan összezsugorodott az utóbbi időben és jelen állapotában hiába igyekszik a maroknyi tábor, ők sem tudják feltüzelni csapatukat. A gyermekek lelkesedése azonban nem lankad, a rosszabb teljesítmény elle­nére sokan kérték el most is a játéko­sok mezét egy-egy kiírással, valamint a félidei autogramosztásnál is szép számban sorakoztak Kalmárék előtt. Jó cserók A második félidő Pavúk kapáslö­vésével indult, de kifelé kanyarodott a labda, így nem jelentett veszélyt, plét perccel később egy jobb olda­li beadásnál Moses megelőzte Risz­­vaniszt és megszerezte a vezetést az újoncnak, 0:1. Két perccel később jöhetett volna az újabb zólyombrézói találat, de Pet­rás a lövésnél és az ismétlő beadás­nál is résen volt. Adrián Gul’a kettőt cserélt, Fazlagicsot Nebyla, Leginust Ramadan váltotta. Egy gyors duna­szerdahelyi támadás végén Pinto re­mek beadására Nebyla érkezett telje­sen üresen, de a kapusba lőtte a zic­cert. A szöglet sem volt veszélytelen, de nem jött össze az egyenlítés. Ve­selovsky előtt is ott volt a lehetőség, de nagy helyzetben nem talált kaput. A DAC diktálta a tempót, a vendé­gek nem tudták sokáig megtartani a labdát. Nehezen akart megtörni ajég, Krstovic fölé lőtt, Ramadan kísérletét blokkolták, de az ezt követő szöglet­nél utóbbi beadását előbbi játékos a hálóba fejelte, 1:1. A szurkolók részé­ről ekkor újra felhangzott a „Mindent bele!”. A 77. percben Blackman érkezett a héten sérüléssel bajlódó Szánthó helyére. A magyar szélső már alig állt a lábán, annyira kifutotta magát. A zólyombrézóiak nem tudtak közel kerülni a kapuhoz, Breznaník 18-20 méterről kínálta meg egy lövéssel Pet­­rást, de a kapus védett, a szöglet után viszont Kuzma csak centiméterekkel fejelt mellé. A 86. percben Ramadan passza után Krstovic harcolt meg vé­dőjével a tizenhatoson belül, majd ka­pura fordult és kilőtte a hosszú alsó sarkot, 2:1. A hajrában az eredmény tartásá­ra helyezték a hangsúlyt a hazaiak, így Veselovskyt Kruzliak váltotta, aki védekező középpályásként irányította szemmel láthatóan fáradt társait. A végén még összeszólalkozott egymás­sal Breznaník és Gul’a is egy bedo­básnál, de gólt már nem láthattunk. A DAC 2:l-es győzelemmel zárt és im­már három ponttal meglógott a tabel­la 3. helyén a Podbrezová csapatától. A harcosság döntött A hazai csapat a homonnai kupa­búcsú után küzdeni tudásból jelesre vizsgázott, a bekapott gól után a gör­­csösség is bizonyítási vággyá alakult a játékosokban, így sikerült fordíta­niuk. A góllövőlistát immár 10 gól­lal vezető Nikola Krstovic is arról be­szélt a mérkőzés után, hogy úgy érez­te, folyamatosan lendülnek bele és az egyenlítés után meglesz a győztes ta­lálat is. A montenegrói csatár nevét a lefújás után a szurkolók skandálni kezdték, ő pedig újszülött kislányával együtt ünnepelt a pályán. „Ez egy értékes győzelem, főleg mentális szempontból a homonnai kiesés után. Az első félidőben főleg az átmeneteknél, az előrejátéknál még lehetett érezni az önbizalomhiányt. Ekkor jobb volt az ellenfél, szünetben változtattunk, és bár hátrányba kerül­tünk, ez beindított minket és sikerült fordítani. Sokat hozzátettek a cserék és Krstovic ismét dönteni tudott” - nyilatkozta a sajtótájékoztatón Adri­án Gul’a, a DAC edzője, aki kiemelte, hogy akik a pályán voltak, egy csapat­ként küzdöttek. „Nagyon kemény meccs volt. Bíz­tam a csapatban, örülök, hogy sikerült fordítanunk. Én nem edzettem csak egy napot és ez látszott is, nagyon el­fáradtam. Ezt látta az edző és jókor cserélt, utána rúgtunk is egy gólt” — értékelt Szánthó Regő. A szélső el­mondta, kicsit izgult, mikor megtudta, hogy Marco Rossi is ott van a lelátón. A 21 éves futballistánál rákérdeztünk, milyen érzés, amikor igyekezete elle­nére egy rossz lövés után füttyszóval jutalmazzák a lelátóról. „Megmutat­tuk, hogy nem vagyunk annyira lent, mint gondolják. Megteszünk mindent a csapatért. Természetesen a szurko­lás többet segít, ilyenkor nem szabad foglalkoznunk a nézőkkel. Mindenki ért a focihoz és máshogy látja a dol­gokat. Lehet, egy lövés pár embernek nem tetszik, de ha beakad a felsőbe, akkor már tapsolnak.” DAC-Podbrezová 2:1 (0:0) • Gólszerzők: Krstovic (69., 86.), Moses (52.) • Játékvezető: Kruzliak, 4377 néző • Sárga lap: Leginus, Krstovic, Nebyla, Dimun ill. Godál, Paraj • DAC: Petráá-Pinto, Riszvanisz, Brunetti, Andzouna-Fazlagics (57. Nebyla), Dimun, Veselovsky (88. Kruzliakj-Szánthó (77. Blackman), Krstovic, Leginus (57. Ramadan) • PODBREZOVÁ: Ludha-Bartoá, Godál, Greáák-Kováőik, Bakaía (88. Horvát), Paraj, Datko (78. Vasif)-Pavúk (78. Grendel), Moses (82. Breznaník), Kuzma EREDMÉNYEK ► Labdarúgás FORTUNA LIGA, 15. forduló: DAC-Podbrezová 2:1. 1 Slovan 14 10 2 2 31:13 32 2. Trnava 15 8 4 3 27:14 28 3. DAC 14 7 5 2 24:14 26 4. Podbrezová 15 6 5 4 22:17 23 5. Ruzomberok 14 5 7 2 19:14 22 6. Banská Bystrica 15 6 2 7 20:25 20 7. Zilina 15 5 4 6 22:21 19 8. Treníín 15 5 3 7 15:20 18 9. Michalovce 15 5 2 8 16:23 17 10. Zlaté Moravce 14 3 5 6 14:22 14 11. Skalica 15 2 6 7 11:24 12 12. Liptovsky Mikulás 15 1 5 9 14:28 8 ► Jégkorong NHL: Detroit-Anaheim 5:1, NY Rangers-Columbus 1:5, Jaroslav Hálák (NY) 16 lövést fogott meg, Chicago- Seattle 5:4, Florida-NY Islanders 3:2, Philadelphia- San Jose 0:3. TIPOS EXTRALIGA, 12. forduló: Michalovce-Kosice 4:1 (2:0,0:1,2:0), Va§a§ (8.), Zitny (16.), Palocko (48.), Suja (60.), ill. Chovan (29.): Zvolen-Trencín 5:2 (4:0,1:2,0:0), Hanna (3.), Jedlicka (13.), Csányi (14.), Bondra (20.), Marcinek (29., büntetőből), ill. Petrás (33.), Gafár (38.); Slovan-Poprad 5:0 (1:0,2:0,2:0), Hascák (6.), Harris (30., 32.), Pecararo (48.), Zigo (52.); Liptovsky Míkulás-Presov 6:5 (0:5, 4:0,1:0 -1:0), Karsums (29., 52.), Braun (31.), Saari (31.), Novajovsky (34.), Kuni(61.), ill. Naus (2.), Gerlach (9.). Giles (14.), Klíma (15.), Girduckis (18.). 1. Slovan Bratislava 11 9 0 1 1 47:21 28 2. Nővé Zámky 12 8 1 1 2 49:25 27 3. Zvolen 12 6 1 3 2 37:38 23 4. SpiSská Nová Vés 11 4 2 2 3 32:28 1 8 5. Michalovce 12 4 1 3 4 31:33 17 6. Poprad 12 4 2 0 6 36:36 16 7. Preüov 12 3 2 3 4 36:40 16 8. Nítra 12 5 0 1 6 29:41 16 9. Kosice 11 4 1 0 6 30:33 14 10. Liptovsky Mikulás 12 3 1 1 7 27:36 12 11. Banská Bystrica 11 2 3 0 6 29:39 12 12. Trencín 12 3 1 0 8 29:42 11 ► Kosárlabda N0A: LA Lakers-Portland 104:106, Atlanfa-Charlotte 109:126, Cleveland-Washington 117:107 h. u., New Orleans-Utah 121:122 h. u., Oklahoma-Minnesota 106:116, Golden State-Sacramento 130:125, LA Cljppers-Phoenix 95:112. Nűl NIKÉ EXTRALIGA, 5. forduló: Ruzomberok-Slávia Banská Bystrica 58:50 (31:24). ► Kézilabda FÉRFI NIKÉ HANDBALL EXTRALIGA, 7. forduló: ŐKP Bratislava-SaTa 42:10 (23:7). ► Röplabda FÉRFI NIKÉ EXTRALIGA, 4. forduló: Komárno- Prievidza 3:0, VKP Bratislava-Presov 3:0. ► Forma-1 USA NAGYDÍJA, Austin (56 kör, 308,405 km): 1. Verstappen (holland, Red Bull) 1:42:11,687; 2. Hamilton (brit, Mercedes) +5,023; 3. Ledere (monacói, Ferrari) +7,501; 4. Pérez (mexikói, Red Bull) +8,293; 5. Russell (brit, Mercedes) +44,815:6: Norris (brit, McLaren) +53,785; 7. Vettel (német, Aston Martin) +1:05,354; 8. Magnussen (dán, Haas) +1:05,834; 9. Cunoda (japán, Alpha Tauri) +1:10,919; 10. Ocon (francia, Alpine) +1:12,875 - a leggyorsabb kör: 1:38,788, Russell. A vb-pontversenyek állása - pilóták: 1. Verstappen 391 pont, 2. Ledere 267; 3. Pérez 265; 4. Russell 218; 5. Saioz (spanyol, Ferrari) 202; 6. Hamilton 198; 7. Norris 109; 8. Ocon 79; 9. Alonso (spanyol, Alpine) 65; 10. Valtteri Bottas (finn, Alfa Romeo) 46. Csapatok: 1. Red Bull 656 pont, 2. Ferrari 469,3. Mercedes 416,4. Alpine 144,5. McLaren 138,6. Alfa Romeo 52,7. Aston Martin 51,8. Haas 38,9. Alpha Tauri 36,10. Williams 8. ► Tenisz ANTWERPENI FÉRFITORNA, döntő: Auger-Aliassime (kanadai, 2.)-S. Korda (amerikai) 6:3,6:4. NÁPOLYI FÉRFITORNA, dönlö: Musetti (olasz, 4.)­­Berrettini (olasz, 2.) 7:6,6:2. STOCKHOLMI FÉRFITORNA, döntő: Rune (dán. 7.)­­Cicipasz (görög, 1.) 6:4,6:4. FÉRFI VILÁGRANGLISTA (zárójelben a legutóbbi helyezés): 1. (1.) Alcaraz (spanyol) 6730 pont; 2. (2.) Nadal (spanyol) 5810; 3. (3.) Ruud (norvégj 5600; 4. (4.) Medvegyev (orosz) 5155; 5. (5.) Cicipasz (görög) 5035; 6. (6.) Zverev (német) 4860; 7. (7.) DJokovics (szerb) 4320; 8. (8.) Rubljov (orosz) 3685: 9. (10.) Auger-Aliassime (kanadai) 3315; 10. (9.) Fritz (amerikai) 3195;... 46. (47.) Molcan (szlovák) 962, 104. (91.) Fucsovics (magyar) 542,108. (106.) Gombos N. 522,134. (134.) Kovalík (szlovákiaiak) 422,138. (138.) Piros Zs. 414,163. (170.) Klein (szlovák) 337, 176. (174.) Marozsán F. (magyar) 313. GUADALAJARAI Nűl TORNA, döntő: Jessica Pegula (amerikai, 3.)-Maria Szakkari (görög, 4.) 6:2,6:3. Nűl VILÁGRANGLISTA: 1. (1.) Swiatek (lengyel) 10 335 pont; 2. (2.) Dzsabőr (tunéziai) 4555; 3. (5.) Pegula (amerikai) 4316; 4. (7.) Gauff (amerikai) 3271; 5. (6.) Szakkari (görög) 3121; 6. (10.) Garda (francia) 3000; 7. (4.) Szaóalenka (fehérorosz) 2970; 8. (11.) Kaszatkina (orosz) 2935; 9. (12.) Kugyermetova (orosz) 2795; 10. (9.) Halep (román) 2661;... 59. (62.) Bondár912,80. (81.) Udvardy 752,84. (84.) Gálfi (magyarok) 726, 106. (104.) Schmiedlová (szlovák) 630,110. (112.) Réka (magyar) 566,147. (146.) Kuzmová (szlovák) 424. A szurkolók már most tartanak tőle, mi lesz, ha Krstovic egy erősebb klubba igazol