Új Szó, 2022. augusztus (75. évfolyam, 177-202. szám)

2022-08-10 / 185. szám

161 SPORT 2022. augusztus 10. | www.ujszo.com IBfüTTTTBW' *v EB ANGLIA, 1. FORDULÓ I Fulham-Liverpool 2:2 j Marek Rodák (F) 90 perc ] □ AUSZTRIA, 3. FORDULÓ Altach-Austria Wien 3:2 Bukta Csaba (AI) az 59. perctől Rapid Wlen-Lustenau 1:1 Martin Koscelník (RW) a 62. perctől DBELGIUM, 3. FORDULÓ © Patrik Hroäovsky (G) 90 perc Genk-Eupen 4:2 ---------------------------------------------------------Németh András (G) a 69. perctől Gent-Westerlo 2:1 Ján Bernét (W) a 67. perctől t CSEHORSZÁG, 2. FORDULÓ____________ ® Ivan Schranz (SP) a 66. perctől Slavia Praha-Zlín 4:1 --------------------—-----------------------------­Jakub Hromada (SP) a 83. percig Dávid Slpoá (CB) ^ 90 perc Martin Králik (CB) 90 perc Jakub Griő (CB) 90 perc S'! 1 Lukáé Cmelfk (CB) a 72. percig Dominik Holec (SP) 90 perc Dávid Hancko (SP) 90 perc Martin Poláíek (MB) 90 perc Mladá Boleslav-Jablonec 2:2 Samuel Dancák (MB) a 63. percig Jakub Povaianec (J) 90 perc Patrik Simko (S) 90 perc Slovácko-Hradec Králové 1:0---------------------------------------------------------­Michal Tomié (S) a 74. percig Liberec-Teplice 5:1 Roman Cerepkai (T) az 59. perctől Plzefi-Pardubice2:l René Dedié (Pl) a 74. perctől Matúá Macik (0) 90 perc Olomouc-Brno 0:2 —-—, - - ■ -------------—---------------­___________________________ Juraj Chvátal (0)______ 90 perc______ £3 DÁNIA, 4. FORDULÓ | FC Kőbenhavn-Bröndby4:l |© Denis Vavro (FCK) 90 perc | S HOLLANDIA, 1. FORDULÓ________________ * Alkmaar-GA Eagles 2:0 Kerkez Milos (A) a 62. percig Vitesse-Feyenoord 2:5 Matúá Bero (V) 90 perc Groningen-Volendam 2:2 Tornái Suslov (G) a 66. percig a LENGYELORSZÁG, 4. FORDULÓ " " " S O Kristíán Valló (WP) a 68. percig Wisla Plock-Legnica 4:1---------------------------------------------------------­Filip Lesniak (WP) a 84. percig Warta-Pogon Szczecin 1:2 ® Adam Zrefák (W) 90 perc : ’ Slask Wroclaw-Widzew Lódz 0:0 Henrich Ravas (WL) 90 perc Lechia Gdansk-Korona Kielce 0:1 Dalibor Takáé (KK) az 59. percig Róbert Pich (LW) a 77. perctől Legia Warszawa-Piast Gliwice 2:0 Frantiáek Plach (PG) 90 perc Jakub Holúbek (PG) a 63. perctől Stal Mielec-Cracovia 2:0 Michal Siplak (C) a 60. perctől H NÉMETORSZÁG, 1. FORDULÓ Gulácsi Péter (L) 90 perc Stuttgart-Leipzig 1:1 Willi Orbán (L) 90 perc Szoboszlai Dominik (L) az 59. perctől Augsburg-Freiburg0:4 Saljai Roland (F)________a 76. percig Union Berlin-Hertha 3:1_______ Schäfer András (UB) a 70. perctől O ROMÁNIA, 4. FORDULÓ________ Hermannstadt-Voluntari 2:1 Adam Nemec (V) 90 perc Sepsi-Arad 0:0 Branislav Niftaj (S) 90 perc E3 SVÁJC, 4. FORDULÓ * FC Basel-Young Boys 0:0 Szalai Ádám (FCB) a 75. perctől © Bolla Bendegúz (G) 90 perc- Grasshoppers-St. Gallen 3:2---------------------------------------------------------­Christián Here (G)_____■ a 62. perctől □ TÖRÖKORSZÁG, 1. FORDULÓ | Fenerbahce-Ümraniyespor 3:3 ! Szalai Attila (F) [ 90 perc ~j ■ USA, ALAPSZAKASZ ______ Sporting Kansas-LA Galaxy 4:2 © O Sáliéi Dániel (SK) 90 perc______ Cincinnati-Philadelphia 3:1 Gazdag Dániel (Ph) 90 perc Charlotte-Chicago 2:3 Boris Sekulié (Chi) 90 perc Atlanta-Seattle2:l Albert Rusnák (S)_______a 88. percig Austin-San Jose 3:3 Ján Greguá (SJ)________a 77. perctől Jelmagyarázat © gól, öngól, í> gólpassz, § piros lap Trófeával indítaná a szezont a Real Madrid (Fotó: Real Madrid C.F./Facebook) ELŐZETES Szerda este a helsinki Olim­piai Stadionban rendezik a 47. összecsapást a labdarúgó Európai Szuperkupáért, ame­lyen a Bajnokok Ligája győz­tese, a spanyol Real Madrid és az Európa-ligában diadal­maskodó német Eintracht Frankfurt találkozik. A királyi gárda története során nyolcadszor szerepel a szuperkupá­ért kiírt mérkőzésen, ebből négyszer, 2002, 2014, 2016, 2017) elhódította a trófeát. Ötödik diadalával utolérné az AC Milant és az FC Barcelonát az örökrangsor élén. Ezzel szemben az Eintracht első sikeréért küzd, a 25. klub lehet (és a második német), amely megszerzi az Európai Szuper­kupát. Előzetesen általában a legrango­sabb európai sorozat győztese számít az esélyesnek, ugyanakkor a statiszti­kák alapján nem nagy a fölénye a reg­náló BL-címvédőnek, hiszen az eddi­gi 46 kiírásból csak 26 alkalommal nyert a magasabban jegyzett gárda. A statisztikák alapján jó esély lehet a hosszabbításra, ugyanis a legutób­bi kilenc kiírásból hétszer, az előző négy finálé során pedig egyszer sem ért véget a találkozó a rendes játéki­dőben. Tavaly a Chelsea 11-esekkel győzte le a Villarrealt. Idén viszont meglepetés lenne, ha ilyen szorosan alakulna a találko­zó, az erőviszonyok mellett azért is, mert a német klub súlyos vereséggel kezdte az idényt a Bundesligában, ami arról tanúskodik, hogy még ko­ránt sincs jó formában. A frankfur­tiak hazai pályán 6:l-re kikaptak a Bayern Münchentől múlt pénteken. A Real számára ez lesz az új idény első fellépése. A két gárda az 1960-as BEK-döntő EREDMÉNYEK ► Tenisz MONTREALI FÉRFI TORNA, 1. forduló: Alex Molcan (szlo­­vák)-Mackenzie McDonald (amerikai) 7:6 (1), 6:4. ► Sportfogadás KENŐ - héttő: 2,3,6,8,12,14,16,17,20,21,22,25,27,28, 29,34,45,54,55,80. Kenő Plusz-szám: 12. KENŐ JOKER - hétfő: 773776. Nyeremények -1., 2. és 3. díj: nincs nyertes; 4. díj: 30 euró (7), 5. díj: 2,50 euró (103), 6. díj: 0,50 euró (915). AKTUÁLIS ► Tiltott anyagot találtak Andrej Martin szervezetében, így ideiglenesen felfüggesz­tették a szlovák teniszező játékjogát. Martin tagadja a vádakat, egy második mintá­val tisztázhatja magát. ► Elhagyja az FTC labdarú­gócsapatát Róbert Mák. A szlovák válogatott támadó az ausztrál FC Sydney-hez igazolt. ► A teniszlegenda Serena Williams az idei US Open után befejezi pályafutását. Benzemáék az esélyesek Helsinkiben után másodjára csap össze egymás­sal. A legendás finálét 7:3-ra nyerte a Real, amelyben Puskás Ferenc máig rekordnak számító négy gólt szerzett. „A csapatok minőségét figyelem­be véve ez egy jó mérkőzés lesz. A Frankfurt valami egészen külön­legeset alkotott a múlt szezonban, hiszen nem tartozott az EL favorit­­jai közé. Remek ellentámadásainak köszönhetően a Barcelonát is le tud­ta győzni, és nekünk is problémákat okozhat, szóval nagyon komolyan SPORTATV-BEN 13.35 - EUROSPORT 1: Tour de FAin országúti kerékpárverseny, 2.szakasz 15.30 - EUROSPORT 1: Belga Kupa országúti kerékpárverseny 16.00 - SPORT 1 (magyar, cseh): Hollandia-Magyarország női kézi­labda U 18-as vb-bronzmeccs 17.00 - RTVS SPORT: Torontói női tenisztorna 17.00 - EUROSPORT 1: Skandi­náv kerékpáros-körverseny, 1. sza-18.00 - EUROSPORT 2: Montre­ali férfitenisztoma 18.00 - JOJ SPORT: Szlovákia- Magyarország röplabda-Eb-selej­­tező 18.15 - SPORT 1 (magyar, cseh): Dánia-Dél-Korea női kézilabda U18-as vb-döntő kell vennünk a találkozót” - idézi az UEFA honlapja Carlo Ancelottit, a Real Madrid vezetőedzőjét. A finn fővárosban sorra kerülő ta­lálkozó azért is különleges lesz, mert a leshelyzeteknél félautomata techno­lógia debütál, amely a videóbíróknak segít a leshelyzetek gyorsabb és pon­tosabb megítélésében. A mérkőzés játékvezetője az angol Michael Oliver lesz, a magyar idő sze­rint 21 órakor kezdődő találkozót az M4 Sport élőben közvetíti. (MTI. tasR) 19.45 - EUROSPORT 1: Lovas­­sport-vb, díjlovaglás, Heming 20.00 - RTVS SPORT, CT SPORT: Atlétika, Gyémánt Liga, Monaco 20.00 - PREMIER SPORT 2: Mihvaukee-Tampa Bay baseball MLB-meccs 20.45 - NOVA SPORT 2: Sheffield Wednesday-Sunderland foci angol Ligakupa-meccs 21.00 - M4 SPORT, NOVA SPORT 3: Real Madrid-Frankfurt foci Európai Szuperkupa-meccs 22.00 - SPORT 2 (magyar): Seatt­le-New York Yankees baseball MLB-meccs 2.25 (csütörtök) - NOVA SPORT 3: Palmeiras-Atlético Mineiro fo­ci Libertadores-kupa-negyeddöntő 2.25 (csütörtök) - NOVA SPORT 4: Talleres-Vélez Sarsfield foci Li­­bertadores-kupa-negyeddöntő SPORTMENÜ ► Labdarúgás EURÓPAI SZUPERKUPA, döntő. Helsinki - 21.00: Real Madrid-Eintracht Frankfurt. EKL-SELEJTEZÖ, 3. forduló, visszavágó -18.00: Vitória Guimaraes-Hajduk Split (az első meccsen: 1:3). SLOVNAFT CUP, 1. forduló (a továbbjutás egy meccsen dőlelj-szerda, 17.00: Brezno-Filakovo, Dvorníky-Kech-nec, Gemerská Hörka-Roznava, Komjatice-Nové Zámky, Krásnohorské Podhradie-Rudfiany, Modra-Galanta, Vefké Záluzie-Kalná nad Hronom, Slovenské ßarmoty-Luce nec, Vetky Krtíá-Radzovce, Jesenské-Hajnácka. ► Röplabda FÉRFI EB-SELEJTEZÖ, F csoport, 3. forduló, Nyitra-18.00: Szlovákia-Magyarország.