Új Szó, 2022. április (75. évfolyam, 76-99. szám)

2022-04-19 / 89. szám

141 6. FORDULÓ, FELSŐHÁZ MFK Ruzomberok-SK Slovan Bratislava 0:0 Sárga lap: Mustafic, Holman, Rablu (mind Slovan). Piros lap: Maslo (55., Ruzomberok). Jv.: Marhefka, 2928 néző. $KF Sererf-Spartak Trnava 0:2 (0:0) G.: Szavvidisz (72., 11-esből), Bamidele (82.). Jv.: Gemzicky. Sárga lap: Radii, Dias, ill. Szavvidizs, Bukata. 380 néző. A bajnokság állása: 1. Slovan Bratislava 28 20 7 1 65:21 67 2. Ruzomberok 28 14 11 3 49:20 53 3. Trnava 28 15 8 5 33:15 53 4. DAC 28 11 9 8 35:33 42 5. Sered 28 10 7 11 32:39 37 6.2ilina 28 8 8 12 39:44 32 Következik 7. forduld -április 23., szombat, 18.00:2ilina-Sered. Április 24., vasárnap, 17.00: Trnava-Ruzomberok; 19.30: DAC-Slovan. ALSÓHÁZ FK Pohronie-AS Trenífn 1:1 (1:0) G.: Klabník (17), ill. Strba (64., öngól). Jv.: Ziemba, Sárga lap: Laíny, Smatlák, Steinhübel, ill. Holly. Piros lap: Steinhübel (87, Trenéín). FK Senica-Tatran Lipt. Mikulás 0:3 (0:1) G.: Andrics (32., 60.), Voéko (61.). Jv.: Krárovié, 130 néző. ViOn Zlaté Moravce-Michalovce 1:1 (0:1) G.: Horák (51.), ill. Kanu (10.). Jv.: Ocenáé, 568 néző. Sárga lap: Grozdanovszki, Dobek. Menich, ill. Yilmaz, Vaskó, Mendez, Oshima, Toszevszki, Kozuchar. Piros lap: Vaskó (67, Micbalovce). A bajnokság állása: 7. Trencín 27 9 8 10 42:36 35 8. Liptovsky Mikulás 28 9 7 12 37:49 34 9. Michalovce 28 10 3 15 26:37 33 10. Senica 28 9 6 13 29:46 33 11. Zlaté Moravce 27 6 8 13 27:41 26 12. FK Pohronie 28 2 6 20 22:55 12 Következik 7. forduld - április 23., szombat, 18.00: L. Mikulás- FK Pohronie, Michalovce-Senica, Zl. Moravce-Trenéin. Bajnok a Slovan, kiesett a Pohronie Sorozatban negyedszer, összes­ségében tizenkettedszer nyerte meg a szlovák élvonalbeli lab­darúgó-bajnokságot a pozsonyi Slovan. Az égszínkékek éppen a második helyen álló rózsahe­gyiek otthonában ünnepelhettek. A pénteki 0:0-s döntetlen azt je­lentette számukra, hogy négy for­dulóval a vége előtt megmaradt a 14 pontos előnyük, amely immár behozhatatlan. A hétvégi fordulóban az is eldőlt, hogy a garamszentkeresz­­ti FK Pohronie három első ligás év után búcsúzik a Fortuna Li­gától. A Garam menti klub sor­sa hazai pályán a trencséni AS elleni döntetlennel pecsételődött meg, hiszen már biztosan nem tudják ledolgozni hátrányukat a még osztályozós helyen tanyázó ViOnnal szemben. Mindeközben Senicán egyre nagyobb a baj. A 10. helyén álló klubnál súlyos anyagi gondokkal küzdenek, pénteken pedig nyolc já­tékos és a teljes szakmai stáb is fel­mondott. Sajtóhírek szerint ennek oka, hogy a vezetőség nem tartja be a futballistáknak és edzőknek tett fizetési ígéreteit. (TASR) SPORT 2022. április 19. | www.ujszo.com Megtört a jég, több mint másfél hónap után győzött a DAC Visszatérta MOLAréna lelátóira a B-közép, lett is parádés hangulat (Somogyi Tibor felvételei) LENCSÉS ZOLTÁN A DAC labdarúgócsapata Szánthó ós Ciganiks góljával 2:0-ra legyőzte a zsolnaiakat a MÓL Arénában a Fortuna Liga felsőházi rájátszásának szombat esti mérkőzésén. Joao Janeiro, a DAC vezetőedzője hosszú idő után megbontotta az ösz­­szeszokott, de finoman szólva sem meggyőző belső védőpárost, és Mu­­hamedbegovic helyett ezúttal Bru­­nettinek szavazott bizalmat Kruzli­­ak oldalán. Krstovicot Balogh Nor­bert, valamint a széleken Szánthó és Verlinden támogatta a támadá­soknál, míg a panamai légiósok ez­úttal is partvonalon kívül maradtak: Davis a cserepadon kapott helyet, Blackman pedig oda sem fért fel. Álomszerű kezdés Már a második perc elején meg­szerezte a vezetést a DAC: Balogh fejjel csúsztatott Verlinden elé, aki­nek beadását Szánthó Regő közel­ről a hálóba bombázta. A gól után szunyókálni kezdett a DAC, a hato­dik percben az aktív vendégek egy elsőre veszélytelennek tűnő kísérle­te a kapufán végezte. Ezután a hazaiak rendezték sora­ikat és újra támadásba lendültek, a 13. percben Ciganiks merészkedett előre, és teketóriázás nélkül nagyot rúgott egy legurított a labdába - a megpattanó lövés a mélázó Belko feje fölött a hálóban kötött ki, 2:0. A folytatásban elmaradtak a hely­zetek, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, az iram kissé visszaesett. A 32. percben Krsto­­vic járt közel fejjel a gólhoz, de az újabb nagy izgalmakig a 41. percig kellett várni: ekkor előbb Dimun ta­lálta el a kapufát, majd a kipattanót Verlinden is oda lőtte, senkitől sem zavartatva. Gólok és kapufák ide vagy oda, a DAC játéka mezőnyben ezúttal sem volt meggyőző. A szurkolótá­bor ellenben rég volt ennyire han­gos: az YBS szurkolói csoport visz­­szatérésével a B-középben idén még egyszer sem látott remek hangulat uralkodott. Laposabb folytatás A második félidő első tíz perce is komolyabb helyzet nélkül pörgött le, a játék is kiegyenlített volt. A zsol­naiak próbáltak kezdeményezni, de nem igazán találtak fogást a DAC védelmén, míg a hazaiaknak termé­szetesen tökéletesen megfelelt a 2:0-s eredmény. A hazaiak Krstovic révén közel jártak a harmadik gólhoz, egyébként nem erőltették a támadásokat. A 73. percben Davis érkezett a pályára, a mellőzött bekket kitörő örömmel fo- i gadta a MÓL Aréna közönsége. Az újabb hazai zicerre a 83. percig kel­lett várni, Balogh próbálkozott egy fejessel, de végül a labda a kapu mel­lé csörgött. Két perccel később ismét Balogh lendült meg, de pontatlanul szöktette Njiét, holott góllal kecseg­tetett a szituáció. A zsolnaiakból az utolsó 10 percre kiveszett az erő, a szépítés sem volt igazán benne a játékukban. Újabb gól már nem esett, maradt a 2:0. Az új összetételű védelem így kapott gól nélkül hozta le a meccset, Szánt­hó Regő pedig meglőtte első gólját a DAC-ban. A mérkőzés legjobbja címre azonban így is leginkább Ba­logh Norbert az esélyes, aki remek egyéni megoldásokkal hívta fel ma­gára a figyelmet. A DAC második győzelmét arat­ta a tavaszi szezonban, érdekesség, hogy első alkalommal is a zsolnai­akat győzte le. Vasárnap a pozsonyi Slovan vár a sárga-kékekre a MÓL Arénában. A hatékonyság a kulcs „Nemcsak az ellenfélnek, de ne­künk is problémáink adódtak a kez­dőcsapat összeállításánál, mivel sok sérültünk van. Nagyon örülök a mai teljesítményünknek. A stratégiánk jól működött, több nagy lehetőségünk is volt a harmadik gól megszerzésére, de talán hiányoztak ezekben az ese­tekben a pontosabb utolsó passzok és a jobb döntéshozás. Nagyon fon­tos, hogy kapott gól nélkül hoztuk le a mérkőzést, a srácok megérdemel­ték a győzelmet a kemény munkáért. Egy dologban volt más a mai mérkő­zés a szerediek elleni vesztes meccs­hez képest: a hatékonyság, ma sokkal hatékonyabbak voltunk” - összegzett Joao Janeiro, a DAC vezetőedzője, akit Szánthó Regő teljesítményéről is megkérdeztek. „Szánthó tehetséges játékos, ezzel mindannyian tisztában vagyunk, de készületlenül érkezett hozzánk, teljesen formán kívül volt. Most próbálja megtalálni a formáját, de nehéz dolga van, hiszen egy másik ligába jött. A szlovák liga sokkal fizi­­kálisabb, a magyar pedig techniká­­sabb. Biztosan nem ebben a szezon­ban fogja elérni a csúcsformáját, időre van szüksége” - tette hozzá. Maga Szánthó Regő szerint a csa­pat sokat profitálhat a zsolnaiak el­leni győzelemből. „Nagyon nehéz mérkőzés volt, sokat birtokolta a lab­dát az ellenfél. Sokat kellett véde­kezni, inkább kontrákra játszottunk. Örülök, hogy gólt tudtam szerezni és végre nyertünk. Biztos vagyok benne, hogy a győzelem kellő önbi­zalmat ad a csapatnak. Sokat jelent számomra ez a gól, jólesett a szur­kolók támogatása is. Remélem, hogy Gera Zoltán is látta a meccset (Gera a magyar U21-es válogatott szövet­ségi kapitánya - a szerk.). Remélem, hogy újra meghívnak. Legutóbb nem kerültem be, mert sajnos keveset játszottam. Legközelebb szeretnék visszatérni a csapatba.” DAC-2ilina 2:0 (2:0) Góllövők: Szánthó (2.). Ciganiks (13.). Játékvezető: Kruáliak, 2701 néző. Sárga lap: Dimun, Balogh, Nebyla, ill. Mysloviő, Paur, Neméík DAC: Veszelinov-Pinto, Kruzliak, Brunetti, Ciganiks-Dimun (83. Njie), Nebyla-Verlinden (73. Davis), Balogh, Szánthó (65. Sharanij-Krstovic (83. Moumou). 2ILINA: Beíko-Minárik, Paur, Nemőík, Owusu-Gono, Mysloviő (62. Slebodník)-Duri§, Kaprálik (79. JánoSík), ll'ko (62. Sauer)-Jambor. Szánthó Regő (középen) első dunaszerdahelyi gólját szerezte meg a zsolnaiak ellen