Új Szó, 2021. november (74. évfolyam, 252-275. szám)

2021-11-24 / 270. szám

241 SPORT 2021. november 24.1 www.ujszo.com LÉGIÓSOK AUSZTRIA, 15. FORDULÓ Austria Wien-Altach 1:0 Bukta Csaba (AI) a 77. percig D BELGIUM, 15. FORDULÓ Beerschot-Genk 2:0 Patrik Hroáovsky (G) a 76. percig □ CIPRUS, 10. FORDULÓ Gyurcsó Ádám (L) a 73. percig Larnaka-APOEL 0:0 * , . „ , 777-----------——1-------------­Vinícius Paulo (A) 90 perc © Lang Ádám (ON) a 22. perctől Omonia Nicosia-Arisz 3:0 Tornáé Huboőan (ON) 90 perc________ _______ O Michal Öuriá (ON) a 80. perctől Doxa-AEL Limasszol 0:0 Róbert MazáA (A) 90 perc b CSEHORSZÁG, 15. FORDULÓ Jakub Hromada (SP) az 56. percig Slavia Praha-Jablonec 5:0 Ivan Schranz (SP) a 71. perctől Jakub Povaianec (J) a 65. percig Mikuá Rajmund (K) a 68. perctől Lukáá Cmellk (K) a 74. perctől Karviná-Liberec 1:2 LubomírTupta (L)________a 67. percig O Michal FaSko(L)_________a 67. perctől Karol Mészáros (L) a 74. perctől Michal Tomii (SI) a 79. perctől Lukág Stetina (SP) 90 perc Slovácko-Sparta Praha 4:0 —------———----------—------------------­Dávid Hancko (SP) 90 perc LukáS Haraslln (SP) a 80. percig Almási László (0) 90 perc Ostrava-PIzefi 2:2 Viktor Budinsky (0) 90 perc Miroslav Káőer (P) a 65. percig Bohemians-C. Budéjovice 3:1 Martin Kiélik (CB) 90 perc Róbert Matejov (Z) a 81. percig Mladá Boleslav-ZIfn 1:0 Marek Hiinka (Z) a 70. perctől Matej Rakovan (Z) 90 perc MatúS Macik (0) 90 perc Olomouc-Hradec Králové 2:2 LukáS GreSSák (0) 90 perc Erik Prekop (HK) a 90. percig E3 DÁNIA, 16. FORDULÓ | Sönderjyske-Aalborg 1:3 Prosser Dániel (S) | a 81. perctől Q HOLLANDIA, 13. FORDULÓ Go Ahead Eagles-Groningen 0:1 TomáS Suslov (Gr) 90 perc PSV Eindhoven-Vitesse 2:0______ MatúS Bero (V)_________ 90 perc S HORVÁTORSZÁG, 16. FORDULÓ | Rijeka-Hajduk Split 2:3 Lovrencsics Gergő (HP) 90 perc | Ui LENGYELORSZÁG, 15. FORDULÓ Cracovia-Raków 1:0 Michal Siplak (C)______ 90 perc Matúé Putnocky (SW) 90 perc Pogon Szczecin-Slask Wroclaw 2:1 ——----— . ----------------—-------------­Róbert Pich (SW) a 62. perctől Roman Gergel (T) a 46. percig Termalica-Górnik Leczna 1:1 ---------------.————----------—------------------­Samuel Stefánik (T) 90 perc Lubomír éatka (LP) a 90. perctől Frantiéek Plach (PG) 90 perc Lech Poznan-Piast Gliwice 1:0 ———........................................—------------------TomáS Huk (PG) 90 perc ________________ Vida Kristopher (PG) a 72. perctől Stal Mielec-Lechia Gdansk 3:3 Duéan Kuciak (LG) 90 perc Jagiellonia-Wisla Kraków 3:1 Michal Skvarka (WK) a 82. percig - OKristián Valló (WP) a 77. percig Warta-Wisla Plock 1:2 ------------------------—--------------------------------­Filip Lesniak (WP) az 57. percig 53 NÉMETORSZÁG, 12. FORDULÓ SzalaiÁdám (M) I a 77. perctől Mainz-Köln 1:1----------------------------------------——------------­Ondrej Duda (K) a 81. percig Freiburg-Frankfurt0:2 Sallai Roland (Fre) a 69. perctől Dárdai Márton (H) 90 perc Union Berlin-Hertha 2:0 — ------————---------------—---------------­Peter Pekarik (H) a 71. percig Gulácsi Péter (L) 90 perc Hoffenheim-Leipzig 2:0 Willi Orbán (L) 90 perc Szoboszlai Dominik (L) a 71. percig Leverkusen-Bochum 1:0 Novothny Soma (B) a 82. perctől Mönchengladbach-Fürth 4:0 Bénes László (M) a 74. perctől W NORVÉGIA, 27. FORDULÓ I Stabaek-Kristiansund 3:0 | Ivan Mesík (S) I 90 perc I I ■ ----|-----I--------1--------I-----—----|-----Ég □ OLASZORSZÁG, 10. FORDULÓ Inter-Napoli 3:2 Milan Skriniar (I)_________90 perc________ Salernitana-Sampdoria 0:2 Norbert Gyömbér (S) 90 perc Tizenegyen a FIFA Év játékosa díjért A Nemzetközi Labdarúgó­szövetség nyilvánosságra hozta annak all labdarúgó­nak a nevét, akik közül kikerül majd a 2021-es győztes. A szervezet honlapján emlékez­tettek: egy szakmai testület válasz­totta ki a jelöltjeiket, akikre egészen december 10-ig lehet szavazni. A hármas szűkített listát jövő év elején közlik, a díjátadó gálára pedig ja­nuár 17-én kerül sor a FIFA köz­pontjában, Zürichben. Szavazni a nemzeti válogatottak csapatkapitá­nyai és vezetőedzői, valamint nem­zetenként egy újságíró fog. Az Európa-bajnok olasz váloga­tottból Jorginho, a Chelsea Bajno­kok Ligája-győztes-középpályása került be csupán, klubtársai közül még N'Golo Kanté. Rajtuk kívül a közelmúlt és a jelen legnagyobb csillagai szerepelnek a listán, példá­ul a tavalyi dobogósok. Akkor Ro­bert Lewandowski végzett elsőként, Cristiano Ronaldo és Lionel Messi előtt. Messi mellett a PSG másik két támadója, Neymar és Mbappé sem hiányzik a listáról. (MTI, TASR) Ajelöltek névsora ► A legjobb játékos: Benzema (Real Madrid), DeBruyne (Manchester City), Ronaldo (Manchester United), Haaland (Dortmund), Jorginho (Chelsea), Kanté (Chelsea), Lewandowski (Bayern), Kylian Mbappé (PSG), Messi (PSG), Neymar (PSG), Szalah (Liverpool) ► A legjobb kapus: Allison (Liverpool), Donnarumma (PSG), Mendy (Chelsea), Neuer (Bayern), Schmeichel (Leicester)! ► A legjobb edző: Conte (olasz, Tottenham), Flick (német válo­gatott), Guardiola (Manchester City), Mancini (olasz válo­gatott), Scaloni (argentin válogatott), Simeone (Atlético), Tuchel (Chelsea) Női EK: Sárga-kékek egymás ellen A svéd Kristianstad együttesével találkozik a HC DAC női kézilabdacsapata az EK nyolcaddöntőjében, derült ki a tegnapi sorsoláson. Bécsben, az Európai Kézilabda­szövetség székházában sorsolták ki tegnap a női Európa-kupa nyolead­­döntőjének párosítását. Az első nemzetközi idényében eddig hibát­lan dunaszerdahelyieket a második kalapból húzták ki, elsőként. Első kalapos ellenfelük a svéd Kristians­tad lett, amelynek szintén sárga-kék a klubszíne. „Jócskán izgultunk, amíg meg­tudtuk, melyik ellenfelet rejti a kis golyó. A sorozat ezen szakaszában már nehéz válogatni a csapatok kö­zött. Persze, azért voltak közöttük talán kicsivel elfogadhatóbbak, mint a svédek, de ez nem kívánságműsor - nyilatkozta Horváth Zoltán, a HC DAC klubelnöke. - Igyekszünk a le­hető legjobban felkészülni, és meg­lepetést okozni. Szeretnénk újfent a szimpatikus újonc lenni.” A sorsoláson az is eldőlt, hogy a párharcot a dunaszerdahelyiek kez­dik otthon január 8-án vagy 9-én, a visszavágóra egy hét múlva kerül sor a 40 ezres svéd városban (amely nem keverendő össze a norvég Kristians­­tanddal, a BL rendszeres résztvevő­jének városával). A MOL Liga másik érintett csa­pata, a cseh Písek az izlandi Vest­­mannaeyjart kapta az EK 3. fordu­lójában, a nagymihályiakat búcsúz­tató ukrán Lvov az olasz Südtirollal találkozik. (ot) EREDMÉNYEK ■ Labdarúgás SPANYOLORSZÁG, 14. forduló: Vallecano-Mallorca 3:1, g.: Guardiola (16.), García (20.), Trejo (63., 11- esből), ill. Prats (89.). OLASZORSZÁG. 13. forduló: Torino-Udinese 2:1, g.: Brekalo (8.), 8remer (48.), ill. Forestieri (77.): Hellas Verona-Empoli 2:1. g.: Barák (49.), Tameze (90.+1), ill. Romagnoli (67.). ■ Jégkorong NHL: Buffalo-Columbus 4:7, Nashville-Anaheim 3:2, St. Louis-Las Vegas 5:2, Winnipeg-Pittsburgh 1:3, Colorado-Ottawa 7:5, San Jose-Carolina 2:1 hosszab­bítás után. ■ Kosárlabda NBA: Sacramento-Philadelphia 94:102, Cleveland- Brooklyn 112:117, Washington-Charlotte 103:109, Atlanta-Oklahoma City 113:101, Boston-Houston 108:90, Chicago-Indiana 77:109, Milwaukee-Orlando 123:92, New Orleans-Minnesota 96:110, San Antonio-Phoenix 111:115, Utah Jazz-Memphis 118:119, ■ Sportfogadás KENŐ - hétfő: 2,10,12,14,15,24,26,28,29,30,34, 42,44,48,52,57,62,64,70,75. Kenő Plusz-szám: 44. KENŐ JOKER - hétfő: 852574. Nyeremények -1., 2. és 3 díj: nincs nyertes; 4. díj: 30 euró (7), 5. díj: 2,50 euró (86), 6. díj: 0,50 euró (899). H OROSZORSZÁG, 15. FORDULÓ | Zenit-Nyizsnyij Novgorod 5:1 | Kecskés Ákos (NN) | 90 perc ^ O ROMÁNIA, 14. FORDULÓ Adam Nemec (V) a 87. percig Voluntari-Dinamo Bukarest 2:1 -----------------------------———-----------—--------—— Tornáé Vestenicky (DB) a 80. perctől Denis Ventura (C) 90 perc Clinceni-Sepsi 0:2 --------------------------—------------------—----------------­Branislav Ni haj (C)_________ 90 perc_______ □ SPANYOLORSZÁG, 14. FORDULÓ | Vallecano-Mallorca 3:1 j Martin Valjent (M) | 90 perc | El SVÁJC, 14. FORDULÓ ________ | Servette-Grasshoppers 3:2 | Christián Hero (G) | 90 perc | EB SZERBIA, 17. FORDULÓ Proleter-Vozsdovac 1:0 Kun Bertalan (P) a 90. percig Topola-Metalac 1:2 Bocskay Bertalan (T) 90 perc El TÖRÖKORSZÁG, 13. FORDULÓ_____ Kasimpasa-Karagümrük 1:3 Varga Kevin (Kas) az 59. percig Konyaspor-Rizespor 3:0 Erik Sabo (R) a 85. perctől M MLS, NYOLCADDÖNTŐ _______ Philadelphia—RB New York 1:0 h. u. Gazdag Dániel (P) 120 perc Sporting Kansas-Vancouver 3:1 O O Sáliéi Dániel (SK) 90 Perc Jelmagyarázat: gól, öngól, Q gólpassz, I piros lap