Új Szó, 2021. július (74. évfolyam, 150-175. szám)

2021-07-28 / 172. szám

www.ujszo.com I 2021. július28. SPORT/RÉGIÓSPORT 119 Slovan: Harcolni fogunk A Slovan nem feltartott kezekkel utazik Bernbe (Fotó TASR) Kettős zsitvabesenyői tomasiker Kamocsán A Slovan 0:0-8 hazai döntetlen után Bernben, a műfüves Wankdorf stadionban próbálja meg kiharcolni a Bajnokok Ligája-selejtezőjének 2. fordulójában a továbbjutást ma (20.15) a Young Boys csapata ellen. Múlt héten a pozsonyi Téglame­zőn felvette a kesztyűt a Slovan a ná­la sokkal esélyesebbnek tartott svájci csapattal, aminek egy gól nélküli döntetlen lett a vége, így jó esélyek­kel várhatja a mai mérkőzést. „Hazai pályán láthattuk, hogy ha csapatként teljesítünk, akkor felvesszük velük a versenyt. Valószínűleg telt ház vár ránk Bemben, így még nehezebb lesz a feladatunk. A legfontosabb, hogy mentálisan felkészüljünk és csapat­ként játsszunk, biztosan nem feltar­tott kezekkel lépünk pályára, harcol­ni fogunk” - mondta az égszínkékek védője, Lukás Pauschek. „Az első mérkőzésen az ellenfe­lünk megmutatta, hogy milyen mi­nőséget képvisel. Nem egy Real SPORTMENÜ ■ Labdarúgás BL-SELEJTEZÖ, 2. forduló, visszavágók - 19.00: Nyeftcsi Baku-Olimpiakosz (az első mérkőzésen 0:1), Sheriff Tiraspol-Alashkert (1:0); 19.30: CFR Cluj-Un­­coln (2:1): 19.45: Midtjylland-Celtic (1:1); 20.00: Gala­­tasaray-PSV (1:5), Ludogorec-Mura (0:0); 20.15: Voung Boys-Slovan (0:0); 20.30: Crvena zvezda-Kairat Almati (1:2), Sparta Praha-Rapid Wien (1:2). EREDMÉNYEK ■ Labdarúgás OROSZORSZÁG, 1. forduló: Ny. Novgorod-Szocsi 1:0. ■ Sportfogadás KENŐ - hétfő: 2,3,6,14,21,24,25,28,29,30,36,38, 41,42,43,46,53,62,73,77. Kenő Plusz-szám: 77. KENŐ JOKER - hétfő: 845072. Nyeremények -1., 2. és 3. díj: nincs nyertes: 4. dij: 30 euró (10), 5. díj: 2,50 eu­ró (72), 6. di): 0,50 euró (822). SPORTATV-BEN 11.05 és 15.05-NOVA SPORT 1: Kitzbüheli férfitenisztoma 19.35 és 21.35 -NOVA SPORT 2: Atlantai férfitenisztoma 19.45 - ARENA SPORT 1: Midtjylland-Celtic labdarúgó BL-selejtező, visszavágó 20.15 - DAJTO: Young Boys- Slovan labdarúgó BL-selejtező 20.30-SPORT 1 (cseh): Sparta Praha-Rapid Wien labdarúgó BL-selejtező, visszavágó 1.35 (csüt.)-NOVA SPORT 2: Atlantai férfitenisztoma Rafael Varane Manchesterbe tart A Sky Sports értesülései sze­rint a Manchester United labda­rúgócsapata 34 millió fontot fizet a Real Madridnak a francia válo­gatott Rafael Varane-ért. A védő 2011-ben a Lenstől ke­rült a Real Madridhoz. Az elmúlt évtizedben négyszeres győztes lett a BL-ben és háromszor nyer­te meg a La Ligát. A legutóbbi bajnoki idényben 31 mérkőzést játszott, és két gólt szerzett. A madridi AS arról számolt be, hogy a Real négy évre szóló aján­latot tett Varane-nak, szezonon­ként 7 millió eurós fizetéssel, de az MU-ban 12 millió eurót ke­reshet évente. (MTI) Madrid vagy egy Barcelona, de fizi­kálisán komoly szinten vannak. Bemben nehéz meccs vár ránk, min­dent tőlünk telhetőt megteszünk a to­vábbjutásért” - jelentette ki id. Vla­dimír Weiss, a pozsonyiak mestere. Amennyiben a Slovan továbbjut, a 3. fordulóban a Lincoln Red Imps-CFR Cluj meccs győztesével játszik. Ha kiesik, akkor az Európa-liga­­selejtezőjének 3. fordulójában foly­tatja, és a fent említett párharc vesz­tesével játszhat. A mérkőzést a bosnyák Irfan Plejto vezeti, a Dajto csatorna pedig élőben közvetíti. (TASR) ÁBELGÁBOR Kamocsa. Igazi fociünnep zajlott a Vág partján fekvő, alig ezer lakost számláló kisközségben, egy nap alatt ugyanis két torna megrende­zésére is futotta erejükből a lelkes sportvezetőknek. Dél­előtt a fiataloké volt a játék­tér, délután pedig a felnőttek mérték össze tudásukat. „Rögtön az elején örömünkbe némi üröm is vegyült, ugyanis az ekecsiek az utolsó pillanatban le­mondták a szereplést, így helyükre a zsitvabesenyőiek léptek. A tíz csapatot két csoportba sorsoltuk, ahol mindenki mindenkivel össze­csapott, majd a csoportokban ugyanazon a helyen végzett alaku­latok mérkőztek meg egymással. A fiatalokat elkísérő szülőkre is po­zitív hatást gyakoroltak a focista­palánták” - ecsetelte Labancz Gyula kamocsai klubelnök. Az érsekújvári FKM, a kisud­­vamokiak, az örsújfaluiak és a gú­­taiak egyaránt két-két csapatot ne­veztek, míg az ógyallaiak és a zsit­vabesenyőiek egy-egy kollektívá­val léptek pályára. A döntőben a két legütőképe­sebb gárda, a zsitvabesenyőiek és a gutái fehérek találkoztak egymás­sal. A Zsitva-partiak csoportjuk­ban mindenkit elporoltak, és fi­gyelemfelkeltő 17:1 -es gól­aránnyal büszkélkedhettek. Az el­ső helyet elődöntő elszánt párbaj­ból is sikerrel kerültek ki, igaz, né­hány idősebb játékost is bevetve. „Sajnálom, hogy a döntőt 3:1 arányban elbuktuk. Ennek ellenére tisztességesen helytálltunk, a cso­portunkban három mérkőzésből Vankó Imre jó formában Dunatőkós. Arattak a dél­szlovákiai fogathajtók idei ver­senysorozatuk második felvoná­sán: a magyarországi vetélytár­­sak távolmaradása miatt a kettes fogatoknál mind akadályhajtás­ban, mind vadászhajtásban itthon maradt az elsőség. Előbbiben a felsőszeli Vankó Imre volt a legjobb, a nádszegi Sárkány László és a zsigárdi Bállá Szilárd előtt, utóbbiban a zsigárdi Bácsai Dénes nyert, mögötte Vankó Imre és a fekete­nyéki Gasparovics László vég­zett. „Vankó Imre valóban jó győztesen kerültünk ki, az érsek­újvári zöldekkel pedig döntetle­­neztünk. Ismét bebizonyosodott, hogy jó úton haladunk, van kire építenünk, és játékosaink hamaro­san a felnőtt csapatok kapuját fog­ják döngetni” - vélekedett Németh Péter szervező, a gútai Gooal Aca­demy edzője. Délután a felnőttek erőpróbájá­val folytatódtak a küzdelmek. Itt is akadtak gondok, ugyanis az andó­­diak nem utaztak el a rendezvény színhelyére, így a maradék három együttes mérkőzött meg egymás­sal. „A Haladás nevet viselő torna komoly hagyományokkal rendel­kezik. Három évtizedre visszame­nőleg számtalanszor megszervez­ték, ám a lendület fokozatosan alábbhagyott. Jómagam hat éve vettem át a község sportéletének irányítását, és sikerült felújítani a tradíciót. Az andódiakon és a szí­­mőieken kívül folyamatosan egy vendégcsapatot is meghívunk. Az időjárás is kegyeibe fogadott”­­árulta el Labancz Gyula. A kamocsaiak és a zsitvabese­nyőiek azonos pontszámmal vé­geztek, ám a vendéglátók egy gól­lal kevesebbet rúgtak ellenfelük­nél. Ennek ellenére 11-espárbaj döntötte el az első hely sorsát, a zsitvabesenyőiek javára, így a há­zigazdáknak meg kellett elégedni­ük a második hellyel. „Most ját­szottuk első két felkészülési meccsünket, így a gépezet még itt­­ott akadozott. Az ímelyi Dékány Tibor és az ohaji Éliás Nikolas sze­mélyében új játékosokat is kipró­báltunk. Célunk a bajnokság első három helyezettje között vé­gezni” - nyilatkozta lapunknak Vadkerti László zsitvabesenyői klubelnök. Tornatények a Hírkosárban. formában van, már első verse­nyünkön, Felsőszeliben is ő volt akadályhajtásban sorainkból a legeredményesebb, és nálunk, Dunatőkésen is bizonyított egy első és egy második helyével - mondta érdeklődésünkre la­punknak Cserge Igor házigazda, aki azt is elárulta, hogy ezúttal tíznél többen indultak. - Bal­esetmentesen lezajlott minden, nem a legjobb időjárási körül­mények között, fülledt melegben hajtottunk, égszakadás is volt, de szerencsére emiatt nem állt le a színvonalas verseny. Annak kü­lön örülök, hogy minden díj itt­hon maradt, én a saját hajtóink­nak adok lehetőséget, amivel idén is éltek.” (jmk) LÉGIÓSOK d AUSZTRIA, 1. FORDULÓ I Altach-LASK Linz 0:1 j Bukta Csaba (A) | a 63. perctől p | O BELGIUM, 1. FORDULÓ Leuven-Waregem 1:1_____________Bese Barnabás (L)_______a 84. percig St. Liége-Genk 1:1_______________ Patrik Hroápvsky (G) a 86. percig KJ CSEHORSZÁG, 1. FORDULÓ D . .. „ . LukáS Cmelfk (K) a 90+2. percig _________________MikuS Rajmund (K)______a 73. perctől _ . . Jakub Povaianec (J) 90 perc Jablonec-Ostrava 1:0 —------------------------------__________________________________Almási László (0)_______ a 78. percig Hradec Králové-Bohemians ltl Erik Prekop (HK)________ a 77. percig „ _ „ , „ „ LukáS Stetina (SP) 90 perc Sparta Praha-Olomouc 3:2 MatúS Macik (0) 90 perc Plzefi-Mladá Boleslav 2:1 O Miroslav Káőer (P)_____a 86. percig __________________________________Samual Dancák (MB) 90 perc_______ Martin Koscelnlk (L) 90 perc Karol Mészáros (L) a 46. percig Liberec-Slovácko 0:1 Michal FaSko (L)_________a 81. perctől Pavol Bajza (S)___________90 perc_______ ___________________________________Patrik §lmko (S)_________90 perc________ a n . , 77 Martin Králik (CB) 90 perc ___________________________________LukáS Skovajsa (CB) 90 perc_______ Marek Hlinka (Z)_______ 90 perc_______ Zlín-Slavia Praha 0:1 Róbert Matejov (Z)_______a 73. percig __________________________________Ivan Schranz (SP)_______a 46. perctől S HORVÁTORSZÁG, 2. FORDULÓ ____ Lovrencsics Gergő (HP) a 70. percig _______________________________ Kleinheisler László (0) 90 perc a LENGYELORSZÁG, 1. FORDULÓ Termalica-Stal Mielec 1:1_______ Samuel Stefánik (T) a 85. percig Lech Poznan-Radomiak Radom 0:0 _ Lubomír Satka (LP)______90 perc________ O Filip Balaj (C)_________90 perc Leczna-Cracovia 1:1 LukáS HroSSo (C)_________90 perc _________________^_______________Michal Siplak (C)_________90 perc Vida Kristopher (PG) a 46. percig „. JakubHolúbek(PG) 90perc Piast Gliwice-Raków 2:3 —------.. . ---------—----------­FrantiSek Plach (PG) 90 perc________ __________________________________TomáS Huk (PG)_________90 perc ci I in I ,,, . _ „ ® Róbert Pich (SW) a 46. perctől _______________________________ Adam Zrelák (W) a 76. perctől Wisla Kraków-Zaglebie Lubin 3:0 O Michal Skvarka (WK) a 83. percig SS SZERBIA, 2. FORDULÓ | Vojvodina-Partizan 0:2 [ Holender Filip (P) [ a 62. percig O SVÁJC, 1. FORDULÓ Bolla Bendegúz (G) a 71. percig Grasshoppers-Basel0:2 —. .. .. ----------—— ------------_________77________________________Christián Hero (G)______ 90 perc ED USA, ALAPSZAKASZ Seattle-Sporting Kansas 1:3 I ® Sáliéi Dániel (SK) 90 perc Inter Miami-Philadelphia 1:1 Gazdag Dániel (P)________90 perc_______ Dallas-LAGalaxy4:0 | ~QSchdn Szabolcs (D) -a 78. percig Jelmagyarázat: gól, öngól, O gólpassz HÍRKOSÁR ■ Labdarúgás II. KAMOCSAI IFJÚSÁGI TORNA (U11-esek) - A csoport: FKM Érsekújvár (fehérek)-Zs'itvabesenyő 1:6, Gooal Aca­demy Guta (zöldek)-Kisiidvarnok (pirosak) 1:1, Zsitva­­besenyö-Gúta (zöldek) 5:0, Örsújfalu (világoskékek)-Ér­­sekújvár (fehérek) 3:2, Guta (zöldekJ-Örsújfalu (világos­kékek) 0:6, Kisudvarnok (pirosakJ-Zsitvabesenyő 0:4, ör­­sújfalu (világoskékek)-Kisudvarnok (pirosak) 4:0, Érsek­újvár (fehérek)-Gúta (zöldek) 4:1, Kisudvarnok (piro­­sak)-Érsekújvár (fehérek) 2:2, Zsitvabesenyö-örsújfalu (világoskékek) 2:0. B csoport: Érsekújvár (zöldek)-Ögyalla 3:1, Guta (fehérek)-Kisudvamok (fehérek) 1:0, Ógyalla- Gúta (fehérek) 1:2, Örsújfalu (sötétkékekJ-Érsekújvár (zöl­dek) 1:2, Guta (fehérekj-örsújfalu (sötétkékrk) 6:1, Kis­udvarnok (fehérek)-Ögyalla 1:1, örsújfalu (sötétké­­kek)-Kisudvarnok (feehérek) 2:2, Érsekújvár (zöldek)-Gúta SPORTTARISZNYA (fehérek) 2:2, Kisudvarnok (fehérek)-Érsekújvár (zöldek) 0:1, Ögyalla-Örsújfalu (sötétkékek) 2:1. Helyosztók - a 9. helyért: Guta (zöldek)-örsújfalu (sötét­kékek) 2:2, büntetőkkel 3:2. A 7. helyért: Kisudvarnok (pi­­rosakj-Kisudvarnok (fehérek) 1:2. Az 5. helyért: Ö- gyalla-Érsekújvár (fehérek) 3:1. A 3. helyért: Örsújfalu (vi­­lágoskékekJ-Érsekújvár (zöldek) 2:0. Döntő: Zsitvabe­­senyö-Gúta (fehérek) 3:1. Díjazottak - legjobb kapus: Miklós Ábel (Örsújfalu, sötét­kékek), legjobb játékos: Horváth Péter (Gúta-fehérek). HALADÁS KUPA (felnőttek) - Kamocsa-Szímő 2:1, g.: Szabó Albert (2), ill. Pristac; Zsitvabesenyő-Szfmő 3:1, g.: Vadkerti Roland (2), Benkó, ill. Pristaí; Kamocsa-Zsitva­­besenyő 2:2. g.: Tóth Drahomír, Szabó Albert, ill. Vadkerti R„ Benkó (11 -esekkel 4:2). Díjazottak - legjobb kapus: Lajos Norbert (Kamocsa). leg­jobb játékos: Vadkerti Roland (Zsitvabesenyő), legjobb góllövö: Szabó Albert (Kamocsa). (áb)