Új Szó, 2020. szeptember (73. évfolyam, 203-226. szám)

2020-09-09 / 209. szám

161 SPORT 2020. szeptember 9.1 www.ujszo.com Hapalék a hajrában bukták el a győzelmet A debütáló Marek Rodák megmentett egy pontot a szlovákoknak (Fotó tasr) Izrael-Szlovákia 1:1 (0:1) ► Góllövők: Elmkies (90+1.), III. DuriS (14.) ► Netanja, zárt kapus mérkőzés ► Játékvezető: Dabanovic (montenegrói) ► Sárga lap: Peretz, Zahavi, ill. Bero ► IZRAEL: Marciano-Dasa, Bitton, Ehamed,Tibi,Tawatha (72. Elmkies)-Solomon, Natcho (46. Cohen), Peretz-Dabbur (57. Weissman), Zahavi ► SZLOVÁKIA: Rodák-Koscelník, Valjent, Skriniar, Gyömbér- Kucka, Lobotka, Sabo (67. Schranz)-Bero, Öurié (78. Bozeník), Mihalík (87. Haraslín) Sokáig vezetett a szlovák labdarúgó-válogatott Izraelben a Nemzetek Ligája második fordulójának mérkőzésén, de végül a hazaiak a hosszabbítás első percében kiegyenlítettek, így Hapalék két mérkőzés után sereghajtók a csoportjukban. Pavel Hapal szövetségi kapitány változtatott a csehek elleni formáci­ón, és ezúttal 4-3-3-as rendszerben küldte pályára csapatát. A Fulham kapusa, Marek Rodák, valamint a Liberec hátvédje, Martin Koscelník is a kezdőcsapatban debütált a vá­logatottban. Aktívabb hazaiak Az első negyedórában az izrae­liek voltak aktívabbak, akik Zahavi és Dasa révén is megszerezhették volna a vezetést. A hazai kapusnak, Marcianónak semmi dolga nem akadt a 14. percig, akkor viszont már a hálóból kellett kihalásznia a labdát - Kucka és Bero volt a labda útja, majd Duris védhetetlen lövé­sével megszerezték a vezetést a szlovákok — 0:1. A gól után az iz­raeliek ismét átvették a kezdemé­nyezést, de csak a 30. percben si­került komolyabb helyzetet kiala­kítaniuk, amikor Zahavi jó helyzet­ben a kapu fölé lőtt. A 36. percben közeljártak a szlovákok a második gólhoz, Sabo beadásáról Skriniar, Valjent és Kucka is csak centikkel maradt le. A második játékrészben sem vál­tozott a játék képe, a hazaiak gyak­rabban járatták a labdát, de a kapu előtt már pontatlanok voltak. A szlovák védelem jól működött, és ebből pár izgalmas ellentámadás is született, az 54. percben például Marcianónak kellett nyújtóznia Duris lövésénél. Az izraeliek következő komo­lyabb gólszerzési lehetősége a meccs vége előtt negyedórával volt, ami­kor Zahavi szabadrúgása csak cen­tikkel kerülte el Rodák kapuját. A 87. percben a csereként beállt Bozeník eldönthette volna a mérkőzést a túl­oldalon, de Marciano ismét résen volt. A hazai mezőnyfölény végül a 91. percben érett góllá: Cohen ügyes indítással találta meg Elmkiest, aki közelről a hálóba lőtt - 1:1. Két perccel később akár a meccset is megnyerhették volna a hazaiak, de Zahavi lövését Rodák a kapufára tolta. Gyenge az erőnlét „Természetesen csalódott vagyok az eredmény miatt. Nyomás alatt játszottunk, a végén akár újabb gólt is kaphattunk volna. A csoport to­vábbra is nyitott, még elég mérkőzés van hátra, és Izraelben senkinek sem lesz könnyű dolga. Az időjárás miatt is szenvedtünk, nem voltunk a me­leghez hozzászokva” - értékelt Pa­vel Hapal szövetségi kapitány, aki szerint csapatának azért fogyott el az ereje a hajrára, mert az izraeli keret­ből már mindenki elkezdte a felké­szülést az új szezonra. A cseh szak­ember abban bízik, hogy legköze­lebb jobb fizikai állapotban lesznek játékosai. Willibald Ruttensteiner, az izrae­liek szövetségi kapitánya elégedett volt csapata játékával: „Impozáns mérkőzés volt. Mi járattuk a labdát, sajnálom, hogy Zahavinak nem jött össze a győzelmet érő gól a mérkő­zés végén. A döntetlennel így is elé­gedettek vagyunk.” A szlovák válogatottra október 8- án Európa-bajnoki pótselejtező vár Pozsonyban, Írország ellen, majd 11 - én és 14-én újabb két mérkőzés kö­vetkezik a Nemzetek Ligájában: előbb Skócia idegenben, majd hazai pályán Izrael lesz az ellenfél. (TASR) Bennett legyűrte Sagant Helyükre kerültek a csapatnevek, október 2-án rajtolhat a bajnokság (Fotó: TASR) Tipos Extraliga lesz a hokiélvonal Mind a tegnapi, 10. szakasz be­futóján, mind a pontversenyben megelőzte Peter Sagant az ír Sam Bennett a Tour de France-on. A francia kerékpáros-körverseny keddi etapja alatt az oldalszél oko­zott problémákat. Négy bukás is borzolta a kedélyeket. A sprintbefutóban a Deceu­­ninck-Quick-Step ír versenyzője bizonyult a leggyorsabbnak, mi­nimális különbséggel előzve meg az ausztrál Caleb Ewant és Sagant. Utóbbinak ez volt idén az első dobogós helyezése a Touron, örömét azonban beárnyékolta, hogy Bennett a zöld trikóért ví­vott harcban megelőzte őt. A gyorsasági részhajrában ugyan Sagan volt a jobb kettejük közül SPORTATV-BEN 10.00 és 18.00 - DIGISPORT 1 (magyar): Isztambuli női tenisz­torna 12.00 - EUROSPORT 2: Moto­­krossz-vb, MX2,1. futam 13.00 - EUROSPORT 2: Moto­­krossz-vb, MXGP, 1. futam 13.20 - EUROSPORT 1, ÓT SPORT: Tour de France ország­úti kerékpárverseny, 11. szakasz 13.45 - SPORT 2 (magyar): Ló­sport, Kincsem+ Tuti 15.00 - EUROSPORT 2: Moto­­krossz-vb, MX2,2. fütam 15.00 - STV 2: Tour de France or­szágúti kerékpárverseny, 11. sza­kasz 16.00 - EUROSPORT 2: Moto­­krossz-vb, MXGP, 2. futam 17.50-EUROSPORT 1 és 2: Te­nisz, US Open 18.00 - M4 SPORT: Tatabánya­(az olasz Matteo Trentin zsebelte be az elsőséget), de a szakaszgyő­zelemmel Bennett 21 ponttal megelőzte szlovák riválisát a pontversenyben. Az összetett élcsoportjában nincs változás, továbbra is a szlo­vén Primoz Roglic vezet. A hétfői szabadnapon végzett tesztelések során mind a 164, még versenyben lévő kerékpáros koro­­navírustesztje negatív lett, a ver­senyigazgató Christian Prudhom­­me viszont megfertőződött. Az 59 éves tisztségviselő tünetmentes és hétnapos házi karanténba vonul. A csapatok stábjai szintén átestek tesztelésen, négyüknek kellett el­hagynia a viadalt pozitív ered­mény miatt. (MTI, TASR) Gyöngyös magyar bajnoki férfi­kézilabda-meccs 18.10 - CT SPORT: Trinec- Pardubice cseh jégkorong Generali-kupa-döntő 18.25-NOVASPORT 1: Wasps- Leicester angol bajnoki rögbi­meccs 18.30 - SPORT 2 (magyar): Szpartak-Szalavat jégkorong KHL-meccs 19.00 - SPORT 1 (magyar): Detroit-Milwaukee baseball MLB-meccs 20.15 - M4 SPORT: FTC-Vasas férfivízilabda Magyar Kupa­elődöntő 2.00 (csütörtök) - NOVA SPORT 1: Tampa Bay-New York Islanders jégkorong NHL- mérkőzés 3.05 (csütörtök) - NOVA SPORT 2: Denver-LA Clippers kosárlabda NB A-meccs OROSKY TAMÁS Új névadó szponzorral, a koronavírus-járvány miatt azonban több kérdőjellel rajtol el októberben az élvonalbeli jégkorong-bajnokság 2020/2021-es szezonja. Pozsony. Három plusz két éves szerződést kötött az állami szeren­csejátékokkal foglalkozó cég a baj­nokságot irányító új szervezettel, a Pro-Hokejt váltó Profi Jégkoropg­­klubok Szövetségével (APHK). Az élvonalbeli jégkorongbajnokság el­nevezésébe — az új névadó szpon­zoron kívül - 2016 után tér vissza az extraliga megjelölés. A tegnapi sajtótájékoztatón a „ke­resztelő” mellett megtartották az 1. forduló sorsolását is: az érsekújvá­riak a csonka évadban élen záró besztercebányaiakhoz látogatnak, a DVTK a trencsénieket fogadja, míg a legfőbb esélyesek közül a remekül erősítő nagymihályiak és a pozsonyi Slovan egymással találkoznak. Ezeken a tényeken kívül azonban nagyon képlékeny még az új idény a koronavírus-járvány miatt, nehéz előre tervezni, legyen szó a nézőtéri korlátozásokról vagy akár a meccs­halasztásokról az esetleges pozitív tesztek kapcsán. „Különféle forga­tókönyveket készítünk. Fel kell ké­szülnünk pótlásokra, az alapszakasz lerövidítésére, arra, hogy ha nem tudnánk lejátszani a playoffot, vagy csak módosított formában. Tárgya­lunk majd az országos tiszti főor­vossal is, és bízunk benne, hogy a kormány még meggondolj a magát és emel az 500-as megengedett néző­számon, mivel a klubok költségve­tésének harmada a belépőkből szár­mazik” - nyilatkozta Büdi Anett, az APHK igazgatója, hozzátéve, a miskolci kiutazásokkal nem sza-Az 1. forduló párosítása ► B. Bystrica-NovéZámky ► Michalovce-Slovan ► Poprad-Nitra ► DVTK-Trenőín ► Detva-Liptovsky MikuláS ► Koáice-Zvolen badna, hogy gond legyen, mivel a magyar kormány kivételt adott a sportolóknak a határzárat érintő in­tézkedések alól. A határ átlépése már csak egy ma­gyarországi klubot, a DVTK-t érin­ti, a MAC Újbuda ugyanis visszatért az Erste Ligába. A Tipos Extraligá­ban így 12 csapat indul az 50 meccsesre tervezett alapszakaszban. A gárdák négyszer találkoznak egy­mással (44 forduló), illetve még pluszban kétszer (összesen 6 fordu­ló) minden régióbeli riválissal: a nyugati „csoportban” az érsekújvá­riak a nyitraiakkal, a Slovannal és a trencséniekkel, a középsőben a besztercebányaiak a zólyomiakkal, a liptószentmiklósiakkal és a gyetva­­iakkal, valamint keleten a DVTK a poprádi-nagymihályi-kassai hár­massal. Az alapszakasznak március 21-én kellene véget érnie. Az 1-6. helye­zettek a playoff-negyeddöntőben folytatnák, a 7-10. helyezettek pe­dig selejtezőt játszanának a rájátszá­sért. A 11. és 12. számára véget érne a bajnokság, ahova az I. liga győz­tese jutna fel 13. csapatként. A ter­vek szerint legkésőbb május 13-án ismertté válik a bajnok.