Új Szó, 2020. szeptember (73. évfolyam, 203-226. szám)

2020-09-07 / 207. szám

SPORT 2020. szeptember 7.1 www.ujszo.com Ötlettelen szlovák játék, sima vereség Csehország ellen Kuckáék gyengén muzsikáltak a csehek ellen 141 II. FOCILIGA, 6. FORDULÓ ■ Slavoj Treblsov-Partizán Barde jov 1:0 (0:0) Góllövő: Issa (60.). Játékvezető: Dzivjak. Sárga lap: Katunsky, Vojtovlö (Trebisov). 485 néző. ■ Dubnica nad Váhom-FK Poprad 5:2 (3:0) Góllövők: Curík (31 .,39.), Kuzma (89., 90.), Janco (30.), III. Luterán (58.), Kenroy (88.). Játékvezető: Choreö. Sárga lap: Janéek, Svec, Bilovsky, Pagác, III. Kuc, Ma­­tallana. 625 néző. ■ Banská Bystrica-MSK Zilina B 6:3 (4:3) Góllövők: StarSÍ (24., 44., 51.), Polievka (36., 72.), Frim­­mel (4. ), ill. Kurminowski (9., 11-esből), Slebodník (13.), Ilko (32.). Játékvezető: Ki§§. Sárga lap: Javoríek, Leitner, Nemeik (Zilina B). 452 néző. ■ MFK Skalica—FK Podbrezová 3:4 (0:0) Góllövők: Almasky (50.), Ranko (73.), Mader (90.), ill. Galőik (69., 75., 83., a harmadikat 11-esből), Pavúk (46.). Játékvezető: Ziemba, Sárga lap: Straczek, Blazek, Mader, ill. Acosta, Kréula, Piros lap: Blazek (Skalica). 885 néző. ■ FC Petrzalka-MSK Púchov 3:2 (1:0) Góllövők: Jedinák (67., 85,), Kozlovsky (13.), ill. Ka­­pusniak (62.), Rypák (70.). Játékvezető: MastiS. Sárga lap. Turóák, Jedinák, Habovíík, Petryk, Huba, ill. Lackó, Martinőek, Rypák, Varga, Loduha. 350 néző. ■ FC STK 1914 Samorín-FC Kosice 0:1 (0:0) Góllövő: Gáli (65.). Játékvezető: Ruc. Sárga lap: Oinko­­nomou, Njie, Cunta, Baez, Maric-Bjekic, ill. Kerestes, Ristovski, Tűrik, Kis, Kim, Blandon. 630 néző. STK: Száraz-Maric-Bjekic, Oinkonomou, Boateng (55. Ry­­marenko), Cunta-Panöík, Svec (55. Leginus), Njie, Baez (75. NagyHanéo (75. Moumou), Castillo (Veselovsky). ■ Slovan B-üptovsky Mikulás 1:5 (0:4) Góllövők: Garcia (51.), ill. Bartos (14.), StaS (34., 40.), Kaöerík (45+2., 73.). Játékvezető: Nemőek. Sárga lap: Kríík (L. Mikuláá). 124 néző. Szabadnapos: KFC Komárno. 1. Banská Bystrica 6 5 0 1 23:10 15 2. Skalica 6 5 0 1 16:8 15 3. Podbrezová 6 4 11 14:7 13 4. FC KoSice 5 4 1 0 7:2 13 5. Liptovsky Mikulás 5 3 0 2 6:3 9 6. Petrzalka 6 3 0 3 6:11 9 7. Dubnica 6 1 3 2 8:8 6 8. Komárno 4 2 0 2 6:6 6 9. Bardejov 5 2 0 3 4:6 6 10. Samorín 5 2 0 3 5:10 6 11. Trebisov 5 1 2 2 5:11 5 12. íilina B 5 113 11:12 4 13. Púchov 4 1 0 3 6:8 3 14. Slovan B 3 0 0 3 1:7 0 15. Poprad 5 0 0 5 6:15 0 ■ Következik 5. FORDULÓ, pótolt mérkőzés, szeptember 8., kedd - 18.00: Poprad-Slovan B. 7. FORDULÓ, szeptember 12., szombat - 16.00: Bardejov-STK Samorín, KoSice-KFC Komárno, Lipt. Mikuláé-Oubnica, Púchov-Slovan B: Podbrezová- Trebiéov, Poprád-Banská Bystrica. Szeptember 13., vasárnap -10.30: Zilina B-Skalica. 3:l-es vereséget szenvedett Pozsonyban a szlovák labdarúgó-válogatott a Csehország elleni hazai Nemzetek Ligája-találkozón. Két legjobbjuk, Tomás Soucek és Patrick Schick nélkül érkeztek a csehek a mérkőzésre, szlovák részről a sérült Martin Dúbravka és Bénes László mellett Marek Hamuikkal és az amerikai MLS-ben szereplő légiósokkal (Gregus, Rus­­nák) sem számolhatott Hapal. Magabiztos csehek Az óvatos kezdés után az első szép akciót a szlovákok vezették, majd egy szabadrúgás végén Kucka gólt fejelt, de a találatot les miatt érvény­telenítették. A szlovákok ezután Vaclík kapus nagy hibája után is megszerezhették volna a vezetést, de sem Kucka, sem a sérült Dudát váltó Zrel’ák nem élt a lehetőséggel. Ezután a csehek fokozatosan átvet­ték a játék irányítását, a 30. perc környékén már komoly nyomás alá helyezték a szlovák kaput. A csehek agresszív játéka nem hozta meg a gyümölcsét az első játékrészben, a vendégek csak kapufáig jutottak, Hapal fiai örülhettek, hogy kihúzták a szünetig kapott gól nélkül. A második félidőben tovább folytatódott a csehek dominanciája, akik a 48. percben megszerezték a vezetést: Dominik Greif csak a berobbanó Coufal elé tudott pas­­kolni egy bal oldali beadást, a cseh védő pedig nem hibázott -0:1. A szlovákok a bekapott gól után sem találtak magukra, a csehek to­vább rohamoztak, és öt perccel ké­sőbb Dockal egy jogosan lefújt bün­tetőből megduplázta az előnyt- 0:2. A szlovákok játékát teljes tanács­talanság jellemezte, a hazai csapat nem tudta huzamosabb ideig meg­tartani a labdát. A csehek előnye nem forgott veszélyben, sőt, a 86. percben egy szép akció végén Krmencík megadta a kegyelemdö­fést is Hapal legénységének. A szakember ekkor cserélte be a debütáló Ivan Schranzot, a Jab­lonec 26 éves támadója pedig két perccel a lefújás előtt egy szépség­díjas távoli lövéssel szépített -1:3. (TASR/AP-felvétel) Értékelhetetlen „Nincs mit értékelni a játékun­kon - mondta kritikusan Pavel Ha­­pal a mérkőzés utáni sajtótájékoz­tatón. - A csehek egyértelműen jobbak voltak, aktívabban futbal­loztak, és több gólhelyzetet is ki­alakítottak. Motiváltak voltunk, a vereség oka inkább abban kere­sendő, hogy sok játékosunk nincs játékban. Fizikálisán is jobban fel kell készülnünk” „Ma gyengék voltunk, nem az el­várt játékot mutattuk. Futás nélkül nem lehet focizni, az agresszivitás is hiányzott a játékunkból. Az izrae­liek ellen többre lesz szükség” - ér­tékelt Milan Skriniar, az Intemazi­­onale légiósa. Jaroslav Silhavy, a csehek szö­vetségi kapitánya méltatta csapata játékát.,fagyon tetszett, ahogy ját­szottunk. Aktívan futballoztunk az egész mérkőzésen, és egységesek voltunk. A problémák ellenére meg­mutattuk, hogy profik vagyunk.” A szlovák-cseh párharcok során már sorozatban harmadszor született cseh siker. Irány Izrael Pavel Hapal csapata ma Izraelben folytatja szereplését. A szlovák vá­logatottnak több hiányzója is lesz az idegenbeli találkozón. Mivel az UEFA a koronavírus-járvány miatt ezúttal nem kötelezte a klubokat já­tékosaik elengedésére a válogatott­hoz, így több csapat is visszahívta já­tékosait. Peter Pekarík és Ondrej Du­da visszatért a Herthához, míg Adam Zrel’ák a Nümberghez. Emellett Lukás Stetina sem játszhat, akire a csehek elleni sérülése miatt várha­tóan térdműtét vár. A szlovákok hagyományosan jól szerepelnek az izraeliek ellen, az ed­digi négy egymás elleni mérkőzés­ből három szlovák győzelemmel, egy pedig döntetlennel végződött. Az iz­raeliek az első fordulóban döntetle­­neztek Skóciában, Willibald Rutten­­steiner megbízott szövetségi kapi­tány szerint csapata a szlovákoktól is képes lehet pontokat elcsenni. A mérkőzésre Netanyában kerül sor 20.45 órai kezdettel. Az STV 2 élőben közvetíti zárt kapus találko­zót. (JASR) Szlovákia-Csehország 1:3 (0:0) ► Góllövők: Schranz (88.), ill. Coufal (48.), Doökal (53., 11-esből), Krmenéík (86.). ► Sárga lap: Bo2eník, Gyömbér, Kucka, ill. Darida. ► Játékvezető: Treimanis (lett), zárt kapus mérkőzés. ► SZLOVÁKIA: Greif-Pekarfk, Stetina (32. Valjent), Skriniar, Gyömbér-Hroéovsky, Lobotka-Kucka, Duda (17. Zrel'ák), Haraslín-Bo2eník (65. Schranz). ► CSEHORSZÁG: Vaclík-Coufal, Celűstka, Kalas, Boril-Darida, Král-Masopust (86. Sevőík), Doőkal, Jankto (68. Provod)-Hlozek (72. Krmenőík). A kassai taktika diadala NL: portugál örömfoci, angol szenvedés SZILVÁSSY JÓZSEF AII.labdarúgó liga hatodik fordulójának egyik vasárnapi matinéján az FC Koiice kiegyenlített küzdelemben győzött idegenben a büntetőt kihagyó STK 1914 Somorja ellen (0:1). Mindkét csapat játékosai fogad­­koztak összecsapásuk előtt, hogy to­vább hosszabbítják eddigi jó soroza­tukat. Ugyanis a somoijaiak tavaly késő ősztől minden hazai bajnoki mérkőzésüket megnyerték, összesen hatszor gyűjtötték be a három pontot. Az élvonalba törekvő ellenfelük vi­szont zsinórban tíz meccs óta veret­len. Egyik legjobbjuk, Kamil Karas az FC Kosice - magyarul is olvasható Facebook-oldalán - azonban óvato­san nyilatkozott. Szerinte elég nagy hátrányt jelent számukra, hogy va­sárnap délelőtt kell pályára lépniük, amihez nincsenek hozzászokva. Valószínűleg emiatt csak a máso­dik félidőben kapott bizonyítási le­hetőséget. Társai viszont egyáltalán nem kezdtek álmosan. A 3. percben Pavúk alighanem Szoboszlai péntek esti, törökök elleni csodagólját akarta megismételni, ám mintegy harminc méteres szabadrúgásból csúnyán fö­­lédurrantott. Ezután fokozatosan éledezni kezdtek a vendéglátók is, akik ebben a játékrészben mezőnyfölényt har­coltak ki. Több tetszetős támadást ve­zettek, de Kira magabiztosan hárítot­ta a kapura tartó lövéseket. Az első negyedóra végén egymás után három szögletet rúgtak a hazaiak. A legutol­sónál Kerestes kézzel ütötte el a lab­dát a fejelni készülő somoijai táma­dók elől, és Ruc játékvezető habozás nélkül a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt azonban Boateng a jobbra vetődő kapus mellett méterekkel a bal kapufa fölé lőtte! Ezzel ismét nye­regbe ültette a vendégeket, akik né­hányszor gyors elfutások végén ke­rültek gólhelyzetbe. Száraz azonban rendszerint résen volt. A 32. percben Kis száguldott el a jobboldalon, éles beadása átszállt a hazai védők fölött, de az őrizetlenül hagyott Liener kö­zelről a kapu fölé emelt. Ugyanez a jelenet ismétlődött meg röviddel ez­után is, amikor Ford hibázott. Szü­netig már csak mezőnyjáték zajlott a tizenhatosok között. Fordulás után a felső-csallóköziek igyekeztek nagyobb tempóra kap­csolni, de rendszerint fennakadtak a fegyelmezetten védekező, a szabad területeket rugalmasan lezáró kassa-Somorján iák térfelén. Egyetlen valamirevaló helyzetük az 58. percben akadt, de Cunta közelről gyengén a hálóőr ke­zébe fejelte a szögletrúgásból beívelt labdát. Nem sokkal később kenyér­törésre került sor. A vendéglátók a kezdőkörnél körülményesen passzolgattak, mert elöl nem találtak üres embert. A szemfüles Liener le­csapott a lassú leadásra, azonnal a ka­pu fele robogott, majd a túloldalon egyedül érkező Gálit hozta helyzet­be, ő pedig a tehetetlen Száraz mellett magabiztosan betalált -0:1. A hazai szurkolók abban bíztak, hogy kedvenceik megrázzák magu­kat, ám csalódniuk kellett, mert a kelet-szlovákiai rutinos játékosok végig figyelmesen bekkeltek és min­den lehetőséget kihasználtak az el­lentámadásokra, amelyeknek a végén akár még legalább egy gólt is szerez­hettek volna. A kék-fehérek küzdöt­tek, igyekeztek beszorítani sokkal ru­tinosabb, sok csatát megért vendége­ket, akik higgadtan tartották a labdát, olykor taktikai szabálytalanságokkal tördelték a végjátékot. Ján Blahác ve­zetőedző a hajrában öt cserével igye­kezett új lendületet vinni a játékba, eredménytelenül. A kassai taktikára ezen a délelőttön nem volt ellensze­rük. Ezért hosszú idő után veszítettek odahaza. Portugália lelépte Horvátorszá- : got, Olaszország pedig nagy meg­lepetésre nem bírt a bosnyákokkal a Nemzetek Ligája 1. fordulójá­ban. Portugál gála Cristiano Ronaldo egy méhcsí­­pés miatt vált harcképtelenné, ; Portugália azonban nélküle is gá­­lázott, és 4:1 -re győzött a gyengén muzsikáló horvátok ellen. A portugálok már az első játék­részben 15-ször lőttek kapura, a mérkőzés végén 26:5 volt a pró- i bálkozások aránya. A horvátok I nem tudtak mit kezdeni a Bruno ; Femandes-Bemardo Silva-Dio­­go Jota tandemmel, amely az első : perctől kezdve dominált a közép­pályán. „Ez nem az a Horvátország volt, rút ismerek - fogalmazott Dejan Lovren, a horvátok középhátvéd­je. -Az első félidő után akár négy­gólos is lehetett volna a hátrá­nyunk. Kudarcot vallottunk csa­patként.” Az első játéknap talán legna- I gyobb meglepetése a magyarok ■ törökországi győzelme mellett, j hogy az olaszok hazai pályán nem I bírtak a bosnyákokkal. Az l:l-es döntetlennel az olaszoknak egy pazar, 11 győzelemből álló széri­ája ért véget. „Sajnáljuk, hogy nem győztünk, de egyszer minden győzelmi sorozat véget ér. Örü­lök, hogy döntetlennel, és nem ve­reséggel ért véget” - értékelt Ro­berto Mancini, az olaszok kapitá­nya. Csalódott izlandiak Az angolok Izlandon vendég­szerepeitek, és egy küzdelmes, de kevés szép mozzanatot hozó mér­kőzésen végül kiizzadták a győ­zelmet. A három pontot érő talá­latot Raheem Sterling a 91. perc­ben szerezte büntetőből. A hazai­aknak a 93. percben - ugyancsak tizenegyesből - még volt egyen­lítési lehetőségük, ám nem éltek vele. A találkozót mindkét fél tíz emberrel fejezte be. „40 éve edzősködöm, de ez az egyik legfájóbb vereség, amit át­éltem. Nem mutattunk túl sokat támadásban, de állítom, hogy az ellenfél sem. Bosszant, hogy nem értünk el jobb eredményt” - érté­kelt Erik Hamren, az izlandiak szövetségi kapitánya. (MTI, TASR)