Új Szó, 2020. augusztus (73. évfolyam, 178-202. szám)

2020-08-11 / 186. szám

www.ujszo.com I 2020. augusztus 11. SPORT 115 Kalmár Zsolt: Nagyot mentünk DAC-Sered'6:0 (3:0) ► Góllövők: Ramirez (8.), Balic (12., 90+2.), Divkovic (13.), Davis (60.), Kalmár (63). ► Játékvezető: Kráíoviö Sárga lap: Michalik (Sered). MÓL Aréna, 5450 néző. ► DAC: Jedliőka-Blackman, Müller, Kru2liak, Davis (68. Mendez)-Friede (68. Fábry), Schäfer, Kalmár (86. Bednár), Balic-Divkovic(68. Andzouana), Ramirez (80. Sharani) ► Sered: Kanuric-Morong, Djiby Ba, Huöko, Slaninka (46. Panka­­riőan)-Tatransky (46. áumsky), Duranski (81. Potoma)-lván, Spehar, Mészáros (46. Michalík)-Jarovic (66. Jureskin) LENCSÉSZOLTÁN MÉSZÁROS GYÖRGY A DAC labdarúgócsapata magabiztosan, remek játékkal 6:0-ra legyőzte a szerediek csapatát a Fortuna Liga nyitófordulójában. Ezzel a dunaszerdahelyiek az első forduló után azonnal az élre álltaka bajnokságban. A DAC szerediek elleni kezdőjé­ben két új igazolás, Jannik Müller és Sidney Friede is helyet kapott. Nem volt ott viszont a keretben a fiatal Se­bastian Nebyla. A vendégeknél kez­dőként lépett pályára a két volt DAC- nevelés, Iván Alex és Mészáros András. 5 perc, 3 gól A dunaszerdahelyiek nagy elánnal kezdték a mérkőzést, az első na­gyobb helyzeteket is ők alakították ki. A 8. percben pedig a vezetést is meg­szerezték. A csapatkapitány Kalmár Zsolt tűnt fel a jobb oldalon és ívelte a labdát Ramirez fejére, aki nem hi­bázott, közelről a kapuba fejelt —1:0. A 12. percben megint Kalmár ívelt a szerediek kapuja elé. A labdáját ugyan még kicsúsztatták a védők, azonban a lecsorgó labdára Balic csa­pott le, aki egy igazítás után Kanuric kapujába lőtt - 2:0. A hangosbemon­dó még be sem fejezte Balic éltetését, amikor Divkovicsot ugratta ki reme­kül Eric Davis. A horvát támadó ki­váló érzékkel ért bele a labdába, amely így ismét a szerediek kapujá­ban kötött ki-3:0. A három bekapott gól láthatóan megfogta a vendégeket, a DAC pedig a félidő hátralévő részében átadta a kezdeményezést a szeredieknek, és kontrákra rendezkedett be. A szere­diek egyetlen igazán nagy helyzete Senad Jarovic nevéhez fűződött. A hórihorgas német támadó felhőfeje­sét Kruzliak a gólvonalról tisztázta. A félidő hajrájában még Divkovic és Schäfer előtt adódott nagyobb lehe1 tőség, de gólt egyikük sem tudott sze­rezni. Tiki-taka A második félidő 60. percében gyönyörű összjátékot láthattak a MÓL Arénában a szurkolók. Igazi, barcelonás tiki-taka zajlott: Davis- Balic-Divkovic volt a labda útja, majd a támadás befejezéséhez maga a pa­namai védő ért fel, és gurította el a labdát Kanuric kapus mellett - 4:0. Három perccel később egy gyors kontrából az 5. is meglett, amely Kalmár Zsolt nevéhez fűződött -5:0. A DAC csapatkapitánya ugyan sokat dolgozott, de kissé körülményes Volt a mérkőzésen. „A szerediek ellen mindig kihívás játszani, hiszen be­állnak védekezni, és nagyon nehéz megtalálni a réseket. Tudtuk, hogy az első gólt lesz a legnehezebb megsze­rezni. Nagyot mentünk az első fél­időben, el is döntöttük a meccset. Nagyon sok helyzetünk volt, akár 8-SPORT A TV-BEN 11.00 - DIGISPORT 1 (magyar): Prágai női tenisztorna 11.00, 15.30, 19.45 - EUROS-PORT 1: Sznúker-vb, negyeddöntő, Sheffield 11.00, 15.30, 20.00 - EUROS­PORT 1: Sznúker-vb, Sheffield 11.30 - ARENA SPORT 1: Melboume-Adelaide ausztrál bajno-9 gólt is szerezhettünk volna” — mondta a meccs után a magyar ’kö­zéppályás. A 6:0-s végeredményt a kimagas­lóanjátszó Andrija Balic állította be a 91. percben. „Nagyon boldog va­gyok, hogy itt lehetek - nyilatkozott szégyenlősen a remek teljesítményt nyújtó Balic, akit a DAC pénteken szerzett meg végleg az Udinesétől - Nem szeretnék a saját teljesítmé­nyemről beszélni, ezt inkább az edző tegye. Az a lényeg, hogy a csapat nyert. Megnyertük az első mérkő­zést, és készen állunk a folytatásra. Lépésről lépésre kell haladnunk.” „Tudtuk, a DAC ellen nagyon ne­héz lesz, és hogy főlegazelső30 perc az, amit ki kell védekezni, aztán pe­dig a saját lehetőségekre várni. De abszolút nem ezt csináltuk. Nem pusztán a kiesés ellen akarunk küz­deni, de jobb egy ilyen pofont kapni a szezon elején, mint később” - fo­galmazott a mérkőzés után a szere­diek DAC nevelésű szélsője, Iván Alex. Fantasztikus kezdés „Tisztában voltunk azzal, hogy az ellenfél jó védekezésben, ezért na­gyon fontos volt, hogy minél előbb be ki focimeccs 13.45 - SPORT 2 (magyar): Ló­sport, Kincsem+ Tuti 17.00, 23.00 - DIGISPORT 2 (ma­gyar): Lexingtoni női tenisztorna 18.00 - SPORT 1 (magyar): Atléti­ka, Paavo Nurmi Games, Turku 18.00 - M4 SPORT: FTC-UVSE női vízilabda Magyar Kupa-meccs 18.00—STV 2: Tmava-Ruzomberok labdarúgó Fortuna Liga-meccs tudjunk találni. A második gó­lunk kulcsfontosságú volt. Ez egy fantasztikus kezdés, de semmi több, hiszen három nap múlva már újabb bajnoki mérkőzés vár ránk, és na­gyon kemény hetek állnak előttünk. Remélem, hogy ezzel az ered­ménnyel a csapat kellő önbizalmat szerzett, és hogy a mai teljesítmény jó 19.00 - ARENA4, PREMIER SPORT: Dundee United-Hibemian skót bajnoki focimeccs . 19.30 - M4 SPORT: BVSC­­Dunaújváros női vízilabda Magyar Kupa-meccs 20.00-ORANGE SPORT: Slovan- Michalovce F ortuna Liga-focimeccs 20.55 - DIGISPORT 3 (magyar): Lexingtoni női tenisztorna 21.00 - DIGISPORT 1 (magyar), hatással lesz ránk a közelgő mérkő­zéseken is” - összegzett a mérkőzés után Bemd Storck, a dunaszerdahe­lyiek vezetőedzője. Lérant Péter, a szerediek edzője nagyon szimpatikusán elismerte, hogy ők a MÓL Arénában csak meg­lepetést okozhattak volna, de ez most nem jött össze nekik. „Nulla pontunk van, de ha l:0-ra kaptunk volna ki, akkor is ugyanígy lenne. A 8. percig tartottuk magunkat, a 20. percre pe­dig már el is dőlt a mérkőzés. Ma megmutatkozott a DAC fölénye, ami főleg a gyorsaságban és az egyénisé­gekben rejtőzik. A félidőben cserék­kel próbáltunk frissíteni, de az sem segített. Realisták vagyunk, tudjuk, hogy csak más csapatok pályáin szá­míthatunk a pontszerzésre” - értékelt Lérant. A dunaszerdahelyiek nem sokat pihenhetnek, hiszen szerdán már a Radványi Miklós vezette FK Pohro­­nie otthonában lépnek pályára este 19:00-kon NOVA SPORT 1: Wolverhampton- FC Sevilla foci EL-negyeddöntő 21.00 - DIGISPORT 2 (magyar), NOVA SPORT 2: Sahtar Donyeck- Basel labdarúgó EL-negyeddöntő 22.05 - STV 3: A 2016-os riói olim­pia szlovák érmei 2.05 (szerda) - NOVA SPORT 2: Boston-Carolina hoki NHL-rájátszás 2.45 (szerda) - NOVA SPORT 1: Portland-Orlando foci MLS-meccs BL: a Celtic várhat a Fradira a 2. körben Tegnap a DAC mellett a lab­darúgó NB I-et és a Fortuna Li­gát képviselő csapatok is ellen­felet kaptak az Európa-liga­­selejtezők első fordulójának sorsolásán. A magyar csapatok közül a Budapest Honvéd a finn baj­nokság tavalyi második helye­zettjét, az Inter Turkut, míg a MÓL Fehérvár az ír bajnokság harmadik helyezettjét, a Bohe­mians Dublin csapatát fogadja. A nemzetközi kupaporondon debütáló Puskás Akadémia Svédországba, a Zlatan Ibrahi­­movic résztulajdonában lévő Hammarby IF csapatához láto­gat. A Fortuna Ligát képviselő klubok közül a zsolnaiak a wale­si ezüstérmes The New Saints, míg a rózsahegyiek a svájci bronzérmes Servette FC ellen mérkőznek meg idegenben. A továbbjutás mindegyik esetben egy mérkőzésen dől el. Az EL-selejtező első fordulójá­nak hivatalos játéknapja au­gusztus 27-e. Hétfőn a Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörének párosítását is kisorsolták. Az már korábban eldőlt, hogy a Ferencváros a svéd bajnok Djurgardenst fo­gadja hazai pályán az első kör­ben. Amennyiben a Fradi to­vábbjut, úgy idegenben, a Celtic-KR Reykjavik párharc győztesével találkozik. A szlovák bajnok Slovanra a svájci aranyérmes Young Boys várhat. Ifj. Ján Kozák csapatá­nak előbb még az első forduló­ban a feröeri Klaksvík csapatán kell túljutnia. Ha egy csapat kiesik a BL- selejtezőből, úgy az Európa­iigában folytathatja. A találko­zókat augusztus 25-én vagy 26- án játsszák le. (NSO, íz) EREDMÉNYEK ■ Jégkorong NHL, selejtező a rájátszásért: Toronto-Colombus 0:3 (a széria végeredménye 2:3). A rájátszásbeli kiemelésért - Keleti főcsoport: Washington-Boston 2:1. Nyugati főcsoport: St. Louis-Dallas 1:2 - rávezetések után. ■ Kosárlabda NBA: Oklahoma City-Washington 121:103, Toronto- Memphis 108:99, New Orleans-San Antonio 113:122, Boston-Orlando 122:119 - hosszabbítás után, Portland-Philadelphia 124:121, Sacramento-Houston 112:129, Los Angeles Clippers-Brooklyn 120:129 ■ Sportfogadás LOTO, a 32. játékhét nyerőszámai. I. húzás: 5,6,10, 33,41,44. Pótszám: 46. Nyeremények: 1. és 2. díj: nincs nyertes: 3. dij: 879,50 euró (8); 4. díj: 25 euró (450); 5. díj: 18,70 euró (450): 6. díj: 6,20 euró (4708); 7. díj: 4,20 euró (7875). II. húzás: 8,15, 23, 39, 42, 47. Pótszám: 44. NYERE­MÉNYEK: 1. és 2. díj: nincs nyertes: 3. díj: 250 euró (8); 4. díj: 25 euró (550); 5. díj: 10 euró (485); 6. díj: 5 euró (4902); 7. díj: 3 euró (7255). JOKER: 926881. NYEREMÉNYEK: 1. és 2. díj: nincs nyertes; 3. díj: 330 euró (8); 4. díj: 33 euró (114); 5. díj: 3.30 euró (1067). LOTO 5 a 35-ből: 14,22,31,32,34. NYEREMÉNYEK: 1. díj: 58 992,06 euró (1); 2. díj: 220,50 euró (99); 3, díj: 3.30 euró (2722). KENŐ - vasárnap: 1,9,12,19,20,21,27,28,29,31, 35,36,38,43,45,57,58,64,71,78. Plusz-szám: 78. KENŐ JOKER - vasárnap: 220153. NYEREMÉNYEK: 1. díj: nincs nyertes; 2. díj: 1200 euró (1); 3. díj: 150 euró (1); 4. díj: 30 euró (7); 5. díj: 2,50 euró (77); 6. dl]: 0,50 euró (829). A magyar TOTÚ 31. heti 2. fordulójának nyertes tipp­­oszlopa: 1,1,2,2,2,1, X, 2, X, 2,1,2,X - a plusz mér­kőzés törölve, helyette a 1. pótmérkőzés - 2. NYERE­MÉNYEK: telitalálatos és 13 találatos szelvény nem volt, a 12 találatosra 269 595, a 11 találatosokra 13 835, a 10 találatosokra 2855 forintot fizetnek. 6ÚLT0TÚ: telitalálatos és 5 találatos szelvény nem volt, a 4 találatosok 7055 forintot érnek. EL: Izlandra utazik a DAC a selejtező első fordulójában Az izlandi FH Hafnarfjördur lesz a DAC ellenfele az Európa-liga el­ső selejtezőkörében. Az UEFA hétfői sorsolása arról is döntött, hogy az egymeccses párharcot idegenben játsszák a dunaszer­dahelyiek. Az izlandi bajnokság tavalyi kiírását a harmadik helyen zárta az FH, a 2020-as szezonban pedig nyolc forduló elteltével a 6. helyen áll. „Mindenképpen megszeretnénk nyerni a mérkőzést, az ugyan megnehezíti a dolgunkat, hogy idegenben játszunk. Az északi fociban nagyon sok a párharc és a hosszú labdák, ezekre fogunk készülni" - mondta a DAC hivatalos honlapjának Kalmár Zsolt. Majd hozzátette, hogy az összecsapásnak a papírforma alapján nincs kiemelkedő esélyese, de mindent megfognak tenni azért, hogy komoly eredményt érjenek el, és továbbjussanak a se­lejtező 2. vagy akár a 3. fordulójába is. A mérkőzést augusztus 27-én, csütörtökön rendezik.