Új Szó, 2020. március (73. évfolyam, 51-76. szám)

2020-03-04 / 53. szám

161 SPORT 2020. március 4. | www.ujszo.com SPORTMENÜ ■ Labdarúgás SLOVNAFT CUP, negyeddöntő - 14.30: Serecf- Ruzomberok; 16.30: TrenCin-Slovan Bratislava; 17.30: Nitra-Zlaté Moravce; 10.30: DAC-Poprad. ■ Kosárlabda FÉRFIEXTRALIGA, 30. forduló - 18.00: Komárno- Prievidza, Luíenec-lnter Bratislava, Levice-Handlová, Svit-Zilina. ■ Röplabda FÉRFIEXTRALIGA, negyeddöntő - 18.00: Zvolen- Prievidza, Nitra-Kosice: 18.30: Myjava-Svidnik; 19.00: Presov-Komárno. ■ Kézilabda SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA, rájátszás, 3. for­duló -19.00: SKP Bratislava-Modra. SPORT ATV-BEN 5.30 - EUROSPORT 1: Tajvani kerékpáros-körverseny, 4. sza-12.00 és 17.30 - DIGISPORT 2 (magyar): Lyoni női tenisztorna 13.45 - SPORT 2 (magyar): Lósport, Kincsem+ Tuti 15.20-EUROSPORT1: Sífútó­­vk, Norvégia, férfi és női sprint 17.15 - CT SPORT: Sparta Praha-Baník Ostrava labdarúgó Cseh Kupa-negyeddöntő 18.00 - STV 2: Lucenec-Inter Bratislava szlovák bajnoki férfi­­kosárlabdameccs 18.00 - DIGISPORT 3 (ma­gyar): Monterrey-i női tenisztor­na 18.00 - NOVA SPORT 1: Türk Telekom—Besiktas férfikosár­labda BL-nyolcaddöntő 18.00 - M4 SPORT: Balaton­­fured-Veszprém magyar bajnoki férfi-kézilabdameccs 18.30 - SPORT 1 (magyar), NOVA SPORT 2: Leverkusen- Union Berlin labdarúgó Német Kupa-negyeddöntő 19.00 - SPORT 2 (magyar): Flensburg-Melsungen német bajnoki férfi-kézilabdameccs 20.00 - M4 SPORT: ZTE-Fe­­hérvár labdarúgó Magyar Kupa­negyeddöntő, 1. meccs 20.30 - NOVA SPORT 1: Sassari-San Pablo Burgos férfi­kosárlabda BL-nyolcaddöntő 20.45 - SPORT 1 (magyar), SPORT 2 (cseh): Juventus-AC Milan labdarúgó Olasz Kupa­elődöntő, visszavágó 20.45 - SPORT 2 (magyar), NOVA SPORT 2: Frankfúrt- Werder Bremen labdarúgó Né­met Kupa-negyeddöntő 20.45 - SPILER 1, DIGI­SPORT 1 (szlovák): Sheffield Wednesday-Manchester City foci FA Kupa-nyolcaddöntő 20.45 - SPÍLER 2, DIGI­SPORT 2 (szlovák): Totten­­ham-Norwich City labdarúgó angol FA Kupa- nyolcaddöntő 20.45 - DIGISPORT 3 (szlo­vák): Leicester-Birmingham fo­ci FA Kupa-nyolcaddöntő 20.45 - PREMIER SPORT: Livingston-Celtic skót bajnoki focimeccs 21.00 - SPORT 1 (cseh): Mirándés-Real Sociedad labda­rúgó Spanyol Kupa-elődöntő, visszavágó 21.10 - ORANGE SPORT: Lyon-PSG labdarúgó Francia Kupa-meccs; elődöntő 22.00 - DIGISPORT 1 (ma­gyar): Monterrey-i női tenisztor­na 1.05 • (csütörtök) — NOVA SPORT 1: Washington-Phila­delphia jégkorong NHL-meccs 4.05 (csütörtök) - NOVA SPORT 1: Vancuver-Arizona jégkorong NHL-meccs Nagy Péter alapember Somorján, az álma visszatérni az I. ligába Nagy Péterre (a labdával) elsősorban védekező középpályásként számítanak edzői Nem kapnak annyi (média)figyelmet, mint a Fortuna ligás klubok játékosai, nem forog közszájon a nevük futball­­berkekben, mégis fontos láncszemei saját csapatuknak. Van, aki a nagy kiugrásra vár, de van, aki már külfödön is kipróbálta magát. Sorozatunkban II. labdarúgóligában szereplő szlovákiai magyar játékosokat mutatunk be. (öry Tibor felvétele) SZLOVÁKIÁI MAGYAROK AII. LIGÁBAN LENCSÉSZOLTÁN Nagy Péter múlt nyáron távozott a DAC-tól Somorjára, ás gyorsan az §TK alapemberóvé vált. Az őszi szezonban csapata minden mérkőzésén pályára lépett a II. ligában. A 23 éves védekező középpályás eddigi pályafutásáról és céljairól is beszélt lapunknak. „A posztom védekező középpá­lyás, abban a szerepben érzem ma­gam a legjobban, de tudok játszani egy fokkal feljebb, támadóbb szel­lemben, a 8-as pozícióban is - jelölte be a helyét a pályán a jó őszi szezont futó játékos. - A pályafutásom Egy­­házkarcsán kezdődött, aztán 16 éves koromban kerültem a DAC-hoz. Ott végigjártam az ifik korosztályos csa­patait, az U19-es csapattal sikerült feljutnunk az I. ligába. Ezután a DAC B-ben játszottam egy évet Nyékvár­­konyon, majd visszakerültem az első csapatba, ahol sikerült bemutatkoz­nom az I. ligában is.” A középpályás karrietjében 2018 telén egy féléves vendégjáték követ­kezett a komáromi KFC csapatában. „Komáromban egy jól sikerült fél évet tudhattam magam mögött, sike­rült kiharcolnunk a bennmaradást. Ezután Radványi Miklós hívott, és fél évre Bősre kerültem, ahol szintén jól ment a játék, majd Borbély Balázs szólított meg, így az azt követő fél­évet Pozsony ligetfaluban, a Petrzalka csapatában töltöttem. Mivel 2019 nyarán lejárt a hároméves szerződé­sem a DAC-cal, így a nyáron a so­­motjai csapatra esett a választásom.” Úgy tűnik, jó döntésnek bizonyult az STK-hoz szerződni, Nagy Péter az őszi szezonban minden egyes mér­kőzésen kezdőként lépett pályára a bajnokságban. „Nagyon fiatal volt a csapatunk, és nagyon rosszul kezdtük' a bajnoksá-LÉGIÓSOK ANGLIA, 28. forduló: Newcastle- Bumley 0:0, Martin Dúbravka (N) - 90 perc; Norwich-Leicester 1:0, Ondrej Duda (N) - a 87. percig. ANGLIA, II. liga, 36. forduló: Milwall-Bristol City 1:1, Nagy Adám (B) - 90 perc; Fulham-Preston 2:0, Marek Rodák (F)- 90 perc. NÉMETORSZÁG, 24. forduló: RB Leipzig-Leverkusen 1:1, Gulácsi Péter (RB) - 90 perc; Dortmund- Freiburg 1:0, Sallai Roland (F)-a 70. percig; Mainz-Paderbom 2:0, Szalai Ádám (M) - a 84. perctől. SPANYOLORSZÁG, 26. forduló: Mallorca-Getafe 0:1, Martin Val­­jent(M)-90perc. OLASZORSZÁG, 26. forduló: Napoli-Torino 2:1, Stanislav Lo­­botka (N) - a 80. percig. AUSZTRIA, 21. forduló: Altach- Salzburg 3:2, Szoboszlai Dominik (S)-az59. perctől. BELGIUM, 28. forduló: Waregem- Kortrijk 2:2, Adam Jakubech (K) - 90 perc; Genk-Club Brugge 1:2, got. Aztán a szezon vége felé az edző­váltásjót tett nekünk, és sikerült meg­nyerni az utolsó három meccsünket. Remélem, hogy tavasszal ott fogjuk folytami, ahol az ősszel abbahagytuk. Érkeztek erősítések is a télen, a fel­készülési meccseken mutatott játé­kunk is bizakodásra ad okot. Bízom Patrik Hrosovsky (G) - 90 perc; Cercle Brugge-Gent 1:0, Éppel Márton (C) - a 84. percig. CSEHORSZÁG, 23. forduló: Opava-Olomouc 2:1, Karol Mon­­dek (OP) - a 84. perctől, René Dedic (OP) - 90 perc + gól; Ceské Budé­­jovice-Ostrava 2:0, Ivan Schranz (C) - a 80. percig, Karol Mészáros (C) - a 60. perctől; Jablonec-Plzen 1:2, Jakub Povazanec (J) - 90 perc; Sparta Praha-Zlín 2:2, Lukás Stetina (S) - a 31. perctől, Dávid Hancko (S) -90 perc, Róbert Matejov (Z)-a 68. perctől + gól, Marek Hlinka (Z) - 90 perc, Matej Rakovan (Z) - 90 perc; Slovácko-Slavia Praha 2:0, Patrik Simko (SLO) - a 78. perctől; Bohemians-Karviná 0:0, Patrik Le Giang(B)-90perc, Marek Janecka (K) - 90 perc. HOLLANDIA, 25. forduló: PSV -Feyenoord 1:1, Róbert Bozeník (F) - a 73. percig; Venlo-Sittard 0:0, Branislav Ninaj (S) - 90 perc; Zwolle-Vitesse 4:3, MatúS Bero (V) - a 27. percig; Den Haag-Heracles 0:0, Szőke Adrián (H) - a 90. perc­től. LENGYELORSZÁG, 24. forduló: Raków-Piast Gliwice 2:0, Frantisek benne, hogy sikerül kiharcolnunk a bennmaradást, de ha minden jól fog menni, akár komolyabb célokat is kitűzhetünk, az első ötben is ott le­hetünk esetleg. Az én személyes cé­lom, hogy minden meccsen a legjobb formámat hozzam, és gólokkal, gól­­passzokkal segítsem a csapatot.” Plach (P) - 90 perc; Jagiellonia-Lech Poznan 1:1, Adam Kadlec (J) - 90 perc, Eubomír Satka (L) - 90 perc; Wisla Kraków-Wisla Plock 2:2, Eubomír Tupta (WK) - a 70. percig + gól; Gómik Zabrze-Pogon Scze­­czin 3:1, Erik Jirka (G) - 90 perc + gól, Roman Procházka (G) - 90 perc, Martin Chudy (G) - 90 perc; Legia Warszawa-Tracovia 2:1, Tomás Vestenicky (C) - a 46. per­cig, Michal PeSkovié (C) - 90 perc, Michal Sipl’ak (C) - 90 perc; Koro­na Kielce-Lechia Gdansk 1:2, Erik Paéinda (K) - 90 perc, Dusán Kú­riák (L) - 90 perc; Zaglebie Lubin- Slask Wroclaw 3:1, Eubomír Gul­­dan (Z) - 90 perc, Tajti Mátyás (Z)- a 92. perctől; Matús Putnocky (S)- 90 perc, Róbert Pich (S) - a 66. per­cig; MAGYARORSZÁG, 23. forduló: Újpest-Puskás Akadémia 2:3, Urb­­lík József (P) - 90 perc; Mező­­kövesd-ZTE 1:2, Róbert Pillár (M)- 90 perc; Honvéd-Diósgyőr 0:4, Tomás Tujvel (H) - 90 perc. TÖRÖKORSZÁG, 24. forduló: Basaksehir-Gaziantep 3:1, Martin Skrtel (B) - 90 perc; Konyaspor- Kasimpasa 0:0, Róbert Mák (KO) - a 65. percig. Nagy 23 évesen már komoly ta­pasztalattal rendelkezik, és bízik benne, hogy nemsokára ismét a legmagasabb osztályban szerepel­het. „Korábban már pályára léptem az első ligában, 2016-ban egy baj­nokin, a DAC színeiben a Slovan ellen. Személyesen az a célom, hogy újra az első ligában játszhas­sak, ehhez egy jó tavaszi szezont kell futnom. Egyéves szerződést ír­tam alá Somorján. A szerződésem nyárig szól, most élvezem a játékot, de hogy hol fogok játszani fél év múlva, az a jövő zenéje. Egyelőre kizárólag arra koncentrálok, hogy jól sikerüljön a tavaszi szezon, és kiharcoljuk a csapattal a bentmara­­dást.” Sturridge-ot júniusig eltiltották A fogadási szabályok megsér­tése miatt június 17-éig eltiltották a labdarúgással kapcsolatos mindennemű tevékenységtől Daniel Sturridge-ot, a Liverpool korábbi, jelenleg klub nélküli já­tékosát. A játékost tavaly méggyanúsí­tották, hogy az esetleges Sevillá­ba igazolásáról 2018 januárjában információkat szivárogtatott ki családtagjainak és barátainak, akik ezeket az információkat fel­használták sportfogadások köté­sekor. Az angol szövetség július közepén hat hétre eltiltotta, ebből négy hetet felfüggesztettek. A vád szerint a támadójátékos 11 esetben vétett a szabályok el­len, de a független bizottság ezek közül kilencet megalapozatlan­nak talált. Az FA jelezte, hogy nem ért egyet a bizottság megál­lapításaival, és sikeresen felleb­bezett, hogy a támadó súlyosabb büntetést kapjon. Ennek eredmé­nyeképpen született meg a június közepéig szóló, világszerte érvé­nyes eltiltás, ráadásul Sturridge 75 ezer font pénzbírságot is ka­pott. (MTI, TASR)