Új Szó, 2020. február (73. évfolyam, 26-50. szám)

2020-02-10 / 33. szám

141 SPORT 2020. február 10. | www.ujszo.com fc otpbanklgS, Ez történt ► A DVSC a bajnokságban idén továbbra is veretlen - két győzelemmel és két döntetlennel. ► A Honvéd 2:0-ra legyőzte a vendég Zalaegerszeg csapatát, ezzel megszakadt a hat kör óta tartó nyeretlenségi sorozata. ► Az új vezetőedzővel, Bódog Tamással a Kisvárda 5:3-ra legyőzte a Kaposvár csapatát, így megszakította ötmeccses nyeretlenségi sorozatát, és november 30-a óta először gyűjtötte be a három pontot. 20. FORDULÓ ■ Diósgyó'r-Oebrecen 1:2 (1:2) Góllövők: Ivanovszki (4.), illetve Adeniji (13.), Kinyik (16). Sár­ga lap: Vági, Hasani, Cortes, Ivanovszki, ill. Kinyik, Adeniji, Bó­­di, Szécsi. Játékvezelő: Iványi. 4802 néző. DVTK: Danilovics-Vági, Polgár (81. Tabakovic), Brkovics, Memolla-Márkvárt, Iszlai-Hasani, Rui Pedro (65. Molnár G.), Kiss T. (73. Cortes)-lvanovszki. DEBRECEN: Kosicky-Bényei (75. Barátti), Kinyik, Pávkovics, Ferenczi J.-Kusnyír, Csősz-Bódi, Szécsi (66. Garba), Varga K.-Adeniji (68. Milu­­novics). ■ MÓL Fehérvár-Mezőkövesd 2:1 (2:1) Gólszerzők: Hodzic (18.), Houri (37.), illetve Berecz (16.). Sár­ga lapok: Juhász R„ ill. Katanec, Berecz. Játékvezető: Soly­­mosi. 2716 néző. FEHÉRVÁR: Kovácsik-Fiola, Juhász r„ Viní­­cius (80. Musliu), Stopira-Pátkai, Elek-Houri, Kovács I, Petr­­jak (44. Bamgboye)-Hodzic (73. Nikolics). MEZŐKÖVESD: Szappanos-farkas D., Neszterov, Pillár, Katanec-Karnyicki (73. Pékár), Berecz-Cseri, Besirovic, Jurina (73. Nagy D.)—Ziv­­zivadze. Nikolics Nemanja, aki 1735 nap után játszott újra NB l-es mérkőzést (Fotó: MTI) Hátrányból fordítva nyert rangadót a MOL Fehérvár ■ Budapest Honvád-Zalaegerszeg 2:0 (1:0) Gólszerzők. Kálnoki-Kis (43.), Lanzafame (91., 11-esből). Sár­ga lap: Lovric, ill. Gergényi, Katelarisz, Kocsis G. Játékvezető: Erdős. 2246 néző. HONVÉD: Tujvel-Batik (21. Kálnoki-Kis), Kamber, Lovric-lkenne-King, Hidi, Mayron (58. Nagy G.), Kesztyűs (85. Uzoma), Aliji-Lanzafame, Moutari. ZTE: Demjén-Bolla, Lesjak, Szépe, Gergényi-Kocsis G., Katelarisz- McWoods (Radó, a szünetben), Ostrek, Barczi (62. Stie­­berHkoba (76. Bobál G.). ■ Paksi FC-Puskás Akadémia 0:2 (0:1) Gólszerzők: favorov (11.), Vanéíek (90.). Sárga lap: Lenzsér, Könyves, Bode, ill. Szolnoki, Knezevic. Piros lap: Könyves, Bó­dé. Játékvezető: Pintér. 1106 néző. PAKS: Rácz-Lenzsér (64. Poór), Szélpál, Kelemen, Szabó J.-Szakály D„ Balogh B„ Bertus-Könyves, Bődé, Hahn (69. Sajban). PUSKÁS: Hegedűs-Szolnoki, Huszti, Meissner, Van Niefl-Nagy Zs„ Fa­vorov (45. Urblik)-Knezevic, Plsek (61. Sós), Gyurcsó- Mebrahtu (87.Vanéőek). ■ Kisvárda-Kaposvári Rákóczi FC 5:3 (1:1) Gólszerzők: Melnyik (34.), Tischler (59., 65., 82.), Viana (72.), ill. Hegedűs D. (31.), Nagy J. (49.), Fodor (70.). Sárga lap: Vi­ana, ill. Csiki, Hadaró, Nagy J. Játékvezető: Csonka. KISVÁR­DA: Dombó-Melnyik, Benősz, Éne, Protics-Lucas, Búmba (53. Cukalasz)-Grozav, Sassá, Kovácsréti (58. Tischler)-Viana (80. Karaszjuk). KAPOSVÁR: Pogacsics-Vachtler, Hegedűs D.,Ta­rasovs, Hadaró (59., Fodorj-Nagy J. (73., Trebotic), Jakimiv (64. PalicBIagy R., Csiki, Balázs-Szakály A. Az Újpest-Ferencváros mérkőzést a pálya alkalmatlansága mi­att elhalasztották. ■ A bajnokság állása 1. Ferencváros 18 13 4 1 35:15 43 2. Fehérvár 20 12 4 4 35:19 40 3. Mezőkövesd 20 10 5 5 26:18 35 4. Puskás Akadémia 20 8 7 5 31:23 31 5. Honvéd 20 8 5 7 22:22 29 6. Debrecen 19 8 3 8 32:32 27 7. Diósgyőr 20 8 2 10 24:29 26 8. Újpest 19 7 4 8 25:29 25 9. Kisvárda 20 7 3 10 25:29 24 10. Paks 20 7 2 11 25:35 23 11. Zalaegerszeg 20 4 6 10 25:30 18 12. Kaposvár 20 3 1 16 19:43 10 ■ Következik 21. forduló - február 15., szombat, 17.00: Debrecen- Mezőkövesd, Zalaegerszeg-Újpest, Kaposvár-Honvéd, Pus­kás Akadémia—Kisvárda, Diósgyőr-Paks, 19.30: Ferencváros- Fehérvár. ■ Góllövőlista 9 gólos: Hodzic (Fehérvár). 8 gólos: Feczesin (Újpest), lanzalame (Honvéd). 7 gólos: Futács (Fehérvár), Grozav (Kisvárda), Gyurcsó (Pus­kás), Henty (Puskás), Zubkov (Ferencváros). 6 gólos: Adeniji (Debrecen), Bobál G. (Zalaegerszeg), Isael (Fe­rencváros), Könyves (Paks), Szécsi (Debrecen), Vanécek (Puskás), Zivzivadze (Mezőkövesd). PRIVACSEK ANDRÁS Az OTP Bank Liga 20. fordulójában a Fehérvár hazai pályán 2:l-re legyőzte a Mezőkövesdet. Vitelki Zoltánnal továbbra is veretlen a Debrecen, Pakson nyert a Hornyák Zsolt vezette Puskás Akadémia. Ez történt a labdarúgó NB l-bsn. A második helyezett Fehérvár a harmadik Mezőkövesdet fogadta a forduló rangadóján. Meglepetésre a vendégek szereztek vezetést Be­recz Zsombor révén, a hazaiak azonban két távoli lövéssel fordí­tottak, és végül begyűjtötték a há­rom pontot. Érdekesség, hogy a Fe­hérvár ezt megelőzően legutóbb 2019. október 5-én nyert bajnoki mérkőzést a MÓL Aréna Sóstóban. A 72. percben a fehérváriaknál cse­reként pályára lépett Nikolics Ne­­manja, aki 1735 nap utánjátszóit újra NB I-es mérkőzést. Másképp látta a két edző Joan Carrillo, a Fehérvár szakve­zetője szerint csapata rátalált a he­lyes útra. „Nagyon fontos volt szá­munkra ez a győzelem, amit teljes mértékben megérdemeltünk. Egy erős, technikás csapat ellen gyűjtöttük be a három pontot, ami­vel sikerült rátalálnunk a helyes út­ra. Mindenkinek jó, ha ilyen inten­zív mérkőzések vannak a magyar NB I-ben.” Kuttor Attila nem értett egyet kollégájával. „Rászolgáltunk volna az egy pontra, rúgtunk is két gólt, de sajnos a másodikat nem adták meg. Ilyet még nem láttam, hogy valaki indifferens helyzetben elesik, és ezért kifelé jár szabadrúgás. Vere­séget szenvedtünk, de nagyon jó futballt mutattunk be. A második félidőben ráerőltettük az akaratun­kat a Fehérvárra, mindent elkövet­tünk a három pont megszerzésének érdekében, de sajnos ez most nem sikerült” - zárta a kövesdiek mes­tere. Vitelkivel szárnyel a Löki Vitelki Zoltán számára pikáns­nak ígérkezett a Debrecen diósgyő­ri vendégszereplése. A Löki veze­tőedzője ugyanis ezer szállal kötő­dik a DVTK-hoz, hiszen amellett, hogy Miskolcon született, játékos­ként hosszú éveket töltött a Di­ósgyőrben, de edzőként is irányí­totta az együttest. A két csapat már az első negyedórában beállította a végeredményt. A folytatásban ugyan a hazaiak fölényben futballoztak, de gólt nem tudtak szerezni, így a Löki 2:1-re nyerni tudott. A DVSC Vitelki Zol­tánnal a kispadon még nem kapott ki: két győzelem mellett két dön­tetlen a télen kinevezett szakvezető mérlege. A mostani siker értékét növeli, hogy a kezdőcsapatban nyolc saját nevelésű játékos kapott helyet a debrecenieknél. 3 perc alatt 2 piros lap A Puskás Akadémia Pakson sze­rezte meg első győzelmét a tavaszi szezonban. A sikerhez azonban az is kellett, hogy a hazaiak már az első félidőben megfogyatkozzanak. Pin­tér Csaba ugyanis három perc alatt Könyves Norbertét és Bődé Dánielt is kiállította reklamálásért. Mint ismert, az Újpest-Ferencváros mérkőzés a Szusza Ferenc Stadion gyepének használhatatlansága miatt elmaradt. A forduló játékosa: Tischler Patrik (Kisvárda) Csereként beállva érdemelte ki ezt a címet. A Kaposvár 2:1 -es vezetésé­nél cserélte őt be a Kisvárda kis­­padján most debütáló Bódog Tamás, a támadó pedig bő 20 perc alatt elért triplájával meghálálta a bizalmat. Tischler legutóbb 2015 májusában, a Puskás Akadémia játékosaként ért el egy meccsen három találatot. A forduló sórülóse: Kinyik Ákos (DVSC) A Debrecen védője győztes gólt szerzett, a hajrában viszont súlyo­san megsérült. A vendégek játéko­sa a 86. percben ki akart fejelni egy labdát, a diósgyőri Cortes azonban fejbe rúgta. Kinyiket hordágyon kellett levinni, majd az orvosi vizsgálatok megállapították, hogy agyrázkódást szenvedett.