Új Szó, 2019. április (72. évfolyam, 77-100. szám)

2019-04-15 / 89. szám

www.ujszo.com | 2019. április 15. SPORT 115 A debreceni Pávkovics Bence (jobbról) kanalazza el a labdát a honvédos Batik Bence elől (MTi-feivétei) A Fradi lépett egyet a bajnoki cím felé A Győr bejutott a női kézilabda BL döntőjébe A címvédő Győr kettős győ­zelemmel jutott tovább a női ké­zilabda Bajnokok Ligája ne­gyeddöntőjéből, mivel a párharc szombati visszavágóján házigaz­daként 33:21-re nyert a dán Odense ellen. Az ETO egy héttel korábban 29:28-ra nyerte meg a párharc első mérkőzését idegen­ben. A magyar csapat immár 23 meccsből álló veretlenségi soro­zatnál tart a BL-ben, és 12. alka­lommal jutott elődöntőbe a leg­rangosabb európai sorozatban: „Harcos, szimpatikus csapaton jutottunk túl, amelyik különösen az első mérkőzésen bizonyította, hogy igenis gondot tud okozni egy esélyesebb csapatnak is. Nagy motiváció és koncentráció kellett tőlünk. A visszavágón a jobb játékoskeret és a több ta­pasztalat már döntőnek bizo­nyult, és dicséretes, hogy a mie­ink küzdőszelleme az utolsó pil­lanatokig kitartott” - mondta Da­­nyi Gábor, a Győr vezetőedzője. A Ferencvárosnak viszont nem sikerült a bravúr, a hazai 29:26-os vereség után az orosz Rosztov- Don otthonában is kikapott 33:22- re. Az FTC szinte minden lövő­helyzetét elrontotta, az első félidő utolsó 11 percében egyetlen al­kalommal sem talált a hálóba, és a védekezése, illetve kapustelje­sítménye sem volt kellően haté­kony, így már a szünet előtt eldőlt a meccs. A második félidő elején Kovacsics sérülés miatt kivált a játékból, ez pedig végleg megpe­csételte a Fradi sorsát. A május 11-én és 12-én sorra kerülő budapesti négyes döntőbe még a Metz és a Kristiansand ju­tott be, a sorsolást kedden, 18 órá­tól rendezik a magyar főváros­ban. (MTI, nso) SPORT A TV-BEN 11.00 - DIGISPORT 1 (ma­gyar), DIGISPORT 3 (szlo­vák): Monte-carlói férfitenisz­­torna 17.00 - CT SPORT: Trinec- Plzen cseh bajnoki hokimeccs 18.00 - M4 SPORT: Nyír­­egyháza-Békéscsaba magyar bajnoki női röplabdameccs 18.00 - EUROSPORT 1: Úszóverseny, Stockholm, 4. nap 18.30 - SPORT 2 (magyar), SPORT 1 (cseh): CSZKA Moszkva-Omszk jégkorong KHL-döntő, 2. meccs 19.00 - NOVA SPORT 1: Dalen-Storvreta svéd bajnoki floorball-meccs 20.30 - DIGISPORT 1 (ma­gyar), DIGISPORT 2 (szlo­vák): Atalanta-Empoli olasz bajnoki focimeccs 20.30 - SPORT 1 (magyar), DIGISPORT 3 (szlovák): FC Köln-Hamburg német másod­­osztályú focimeccs 20.45 - NOVA SPORT 2: Paris FC-FC Lorient francia másod­­osztályú focimeccs 21.00 - SPÍLER 2 TV, DIGI­SPORT 1 (szlovák): Leganés- Real Madrid spanyol bajnoki fo­cimeccs 21.00 - SPÍLER 1 TV, DIGI­SPORT 4: Watford-Arsenal angol bajnoki focimeccs 4.05 (kedd) - NOVA SPORT 1: Colorado-Calgary jégkorong NHL-meccs, rájátszás PRIVACSEK ANDRÁS A Ferencváros 0:1-ről fordította meg a mezőkövesdi mérkőzését, míg a Vidi hazai pályán nyert rangadót az Újpesttel szemben a labdarúgó NB l-ben. Folytatja menetelósót a bennmaradásért küzdő Haladás. Lanzafame nélkül is A Ferencváros a góllövőlista má­sodik helyén álló Davide Lanzafame nélkül lépett pályára a Mezőkövesd elleni bajnoki mérkőzésen. Az olasz támadó ugyanis átmenetileg kikerült a Fradi keretéből, mivel túl vehe­mensen nehezményezte Szerhij Rebrov vezetőedzőnél, hogy mosta­nában kevesebb lehetőséget kap. Az első félidőben úgy tűnt, nagyon hi­ányzik a gólerős csatár, a mezőkö­vesdi vezető találat után ugyanis so­káig pontatlanok voltak a Fradi be­fejezései. Szünet után aztán sikerült fordítaniuk a vendégeknek, és meg­őrizték a nyolcpontos előnyüket a Vidivel szemben. Rebrov jobban örült volna, ha nagyarányú győzelmet aratnak. „Megvoltak a helyzeteink, de kettő kivételével ezek kimaradtak. Tud­tuk, hogy a Mezőkövesd remekül kontrázik, ezt most is bebizonyítot­ta. Nehéz meccs volt, hiszen a talál­kozó jelentős részében az ellenfe­lünk tíz emberrel védekezett” - mondta az ukrán szakember. Kuttor Attila, a Mezőkövesd ve­zetőedzője másképp látta a találko­zót. „Nem érdemeltünk vereséget, hiszen sok helyzetünk volt, ha job­ban összpontosítunk, megnyerhettük volna a találkozót. l:0-s vezetésünk­nél tovább növelhettük volna az elő­nyünket, de ez sajnos nem sikerült. A második félidőben egy pontrúgás és egy beadás megpecsételte a sorsun­kat” - összegzett a kövesdi tréner. Leesett egy drukker A Vidinek mindenképp nyernie kellett az Újpest ellen, hogy. ne szálljanak el teljesen a bajnoki re­ményei. A fehérváriaknak sikerült is 2:1-re legyőzniük a fővárosiakat, de a mérkőzés nem emiatt marad emlékezetes. A második félidőben Zsótér Donát egyenlítő találata után az egyik újpesti szurkoló felmá­szott a lelátót a pályától elválasztó kerítésre, ahonnan leesett, és el­vesztette az eszméletét. A mentő­sök gyors és szakszerű beavatko­zásának köszönhetően gyorsan szállítható állapotba hozták a fia­talembert, majd bevitték a székes­­fehérvári kórházba kivizsgálásra és megfigyelésre. Haladás: 6-ból 5 siker Hihetetlen sorozatot produkál az életéért küzdő Haladás. Horváth Ferenc csapata február végén még teljesen reménytelen helyzetben A forduló cseréje: Bőle Lukács (FTC) A Fradi középpályása tavasszal ke­vesebb lehetőséget kap Rebrovtól, most azonban sikerült meghálálnia a bizalmat. A Mezőkövesd ellen a 78. percben állt be, majd két perccel később három pontot érő gólt szer­zett. volt, 14 ponttal lemaradva a benn­maradást jelentő 10. helytől. A szombathelyiek azóta hat bajnoki meccsükből ötöt megnyertek, és már csak négy pontot kell ledolgozniuk. Igaz, a hétvégi sikerük alkalmá­val sérült a fair play szelleme. Tör­tént ugyanis, hogy az MTK a csa­patot sújtó vírusos fertőzés miatt kezdeményezte a mérkőzés elha­lasztását, amibe azonban a Haladás nem egyezett bele, majd pedig az MLSZ sem járult hozzá. Az MTK így enyhén szólva is tartalékosán állt ki. Artem Kicsak, Vass Patrik, Gera Dániel, Torghelle Sándor és Kul­csár Tamás nem tudott a csapattal elutazni, míg Bognár István és Kan­ta József csak a kispadra ülhetett le, így soha nem látott összeállításban volt kénytelen pályára lépni a kék­fehér csapat. Ettől függetlenül az MTK hősiesen helytállt, és csak a hajrában kapott góllal szenvedett vereséget. A forduló hibázója: Kassai Viktor A Paks-Puskás Akadémia mérkő­zés 92. percében 0:0-s állásnál Hahn János szabályos gólt szerzett, Kassai azonban az asszisztens intésére lest jelzett és nem adta meg a hazaiak találatát, így győzelemtől fosztotta meg Csertői Aurél együttesét. (& otpbank^y Ez történt ► Bőle Lukács (FTC) és Futács Márkó (Vidi) is nem sokkal becserélése után szerzett győztes gólt a Mezőkövesd, illetve az Újpest ellen. ► Már matematikailag is biztossá váIt, hogy csak két csapat, vagy a Fradi, vagy a Vidi végezhet az első helyen. ► Az idény harmadik Kisvárda-DVTK meccsén is l:l-es döntetlen született. ► A legutóbbi öt meccs alapján a Haladás a tabella harmadik helyén állna. 28. FORDULÓ ■ MÓL Vidi FC-Újpest FC 2:1 (1:0) Székesfehérvár, 4457 néző. Góllövök: Hodzic (18.), Futács (71.), ill. Zsótér (64.). Játékvezető: Iványi. Sárga lap: Kovács I., Juhász R„ Stopira, ill. Kovács L, Zsótér, Burekovic, Onovo. VIDI: Kovácsik-Nego, Juhász R, Vinícius, Stopira-Pátkai, Elek (69. Futács), Huszti-Kovács I. Milanov (21. Hadzic)-Hodzic (81. Nikolov). ÚJPEST: Pajovics-Balázs B„ Lítauszki, Risz­­tevszki, Burekovic (80. Nagy D.)-Sankovic, Kovács L. (46. Rácz B.)-Onovo, Zsótér, Pauljevics-Traoré (87. Solomon). ■ Budapest Honvéd-Debreceni VSC 1:1 (1:1) Új Hidegkúti Nándor Stadion, 2128 néző. Góllővők: Holender (5„ 11-esből), ill. Csősz (32.). Játékvezető: Karakó. Sárga lap: Lovric, Heftier, Uzoma, Batik, Nagy G., Kamber, ill. Kinyik, Bé­­nyei, Varga K., Zsóri. Piros lap: Nagy G. (59., Honvéd). HON­VÉD: Gróf-Batik, Lovric, Kamber-Fousseni (81. Ben-Hatira), Heftier, Nagy G., Gazdag, Uzoma-N'Gog (58. Danilo), Holen­der (92. Májer). DEBRECEN: Nagy S.-Bényei, Pávkovics, Ki­nyik, Ferenczi-Haris (82. Damásdi), Csősz-Bódi, Tőzsér, Var­ga K. (73. Avdijaj)-Takács (63. Zsóri). ■ Kisvárda-Olósgyöri VTK 1:1 (0:1) Kisvárda, 2850 néző. Góllövő: Seco (91.), ill. Lucas (20., ön­gól). Játékvezető: Vad II. Sárga lap: Gosztonyi, Protics, Krav­­csenko. KISVÁRDA: Felipe-Beriosz, Melnik, Kravcsenko, Pro­­tics-Lucas, Karaszjuk (73. Seco)-llics, Cukalasz, Grozav (83. Negrut)-Gosztonyi (76. Horváth). DVTK: Antal-Polgár, Brko­­vics, Tamás-Sesztakov, Szabó, Márkvárt, Tajti (56. Mazalovic, 69. Vernes), Juhar-Haszani (90. Mihajlovics), Prosser. ■ Szombathelyi Haladás-MTK Budapest 1:0 (0:0) Szombathely, 3440 néző. Góllövö: Gaál (86.). Sárga lap: Ha­­bovda, Rabusic, Mohi, ill. Vogyicska, Szelin. Jázékvezetö: Szőts. HALADÁS: Király-Habovda, Jagodics, Németh Milán, Moht-Dausvlli, Holodiuk (84. Németh Márió)-Bamgboye, Rui Pedro, Ivanov (72. GaálpRabusic (61. Ofosu). MTK: Horváth-Katona, Balogh, Gengeliczki, Szelin-Pintér (46. Bog­nár), Vass Á„ Vogyicska-Schön, Lencse (64. Diallo), Mihajlo­­vic (46. Kanta) ■ Mezőkövesd Zsóry-Ferencváros 1:2 (1:0) Mezőkövesd, 4030 néző. Góllövők: Drazsics (17.), ill. Dvali (48.), Bőle (80.). Játékvezető: Farkas Á. Sárga lap: Cseri, Mol­nár, Koszta, Iszlai, ill. Tokmac, Leandro, Isael. MEZŐKÖVESD: Szappanos-Vadnai (46. Eperjesi), Pillár, Katanec, Silye-Mesz­­hi, Iszlai-Moutari, Molnár G. (88. Koszta), Cseri (84. Vaj­­da)-Drazsics. FERENCVÁROS: Dibusz-Lovrencsics G., Blazic, Dvali, Heister-Leandro, Haratin (78. Bőle)-Varga R. (64. Isa­­el), Tokmac, Petrjak-Szig nyevics (68. Böde). ■ Paksi FC-Puskás Akadémia FC 0:0 Paks, 850 néző. Játékvezető: Kassai. Sárga lap: Lenzsér, Fejes, ill. Hadzsiev, Vega, Nagy Zs. PAKS: Nagy G.—Kővári, Lenzsér, Fejes A„ Szabó J.-Windecker-Remili (84. Cseke), Kesztyűs (78. Egerszegi), Papp K„ Bartha-Hahn. PUSKÁS: Hegedűs L­­Poór, Hegedűs J„ Hadzsiev, Nagy Zs.-Kiss T. (59. Tamás N.), Mioc, Urblík, Szakály P. (88. LatifiJ-Arabuli (77. Radó), Vega. ■ A bajnokság állása 1. Ferencváros 28 20 4 4 61:20 64 2. Vidi 28 17 5 6 45:27 56 3. Újpest 28 12 10 6 36:21 46 4. Debrecen 28 12 8 8 35:31 44 5. Honvéd 28 11 7 10 33:29 40 6. Mezőkövesd 28 9 8 11 39:37 35 7. MTK 28 10 4 14 39:45 34 8. Paks 28 7 11 10 29:40 32 9. Puskás Akadémia 28 9 4 15 30:41 31 10. Kisvárda 28 7 8 13 29:43 29 11. Diósgyőr 28 7 7 14 26:49 28 12. Haladás 28 7 4 17 26:45 25 ■ Következik 29. F0RDULÚ - április 20., szombat, 17.00: Puskás Akadémia-Mezőkövesd, Újpest-Honvéd, MTK-Kisvárda, D'tósgyőr-Paks, Debrecen-Haladás; 19.30: Ferencváros-Vidi. ■ Géllövőlista 14 gólos: Holender (Honvéd) 12 gólos: Lanzafame (Ferencváros) 11 gólos: Drazsics (Mezőkövesd) 10 gólos: M. Scsepovics (Vidi), Varga R. (Ferencváros)