Új Szó, 2019. február (72. évfolyam, 27-50. szám)

2019-02-04 / 29. szám

www.ujszo.com I 2019. február 4. SPORT 115 Taiwo, Cmelík és Ayong is betalált Első győzelmét aratta a török­­országi edzőtáborban a DAC fut­ballcsapata, amely 3:2-re nyert az FC Csíkszereda ellen felkészülési mérkőzésen. Az előző két találkozón keve­sebb játéklehetőséget kapott játé­kosait vetette be Peter Hyballa, összesen tizenöten léptek pályára. A DAC a következő összeállítás­ban szerepelt: Slancík-Kostma (46. Blackman), Maly (67. Kone), Csóka, Simcák-Cmelík, Baum­gartner, Nagy, Taiwo (46. Ayong)­­Bilenkyi, Kelemen (67. Vida M.). Egy védelmi megingást követő­en a csíkszeredaiak már az első percben tizenegyeshez jutottak, ezt Bajkó értékesítette — 0:1. Alig telt el két perc, amikor a másik oldalon Taiwót buktatták, és szintén bün­tetőt ítélt az örmény játékvezető. A csapatkapitányi karszalagot viselő Kostma is hidegvérrel használta ki a lehetőséget -1:1. A7. percben fordított a DAC, Cmelík küldött egy lepattanó labdát ballal laposan a jobb alsóba - 2:1. A székely együttes kontrából még a szünet előtt egyenlített, Antal lódult meg a bal szélen, majd egyéni akcióját rutinosan gólra váltotta - 2:2. A második játékrészben több volt a pontatlanság, sokáig a két ti­zenhatos között járt a labda. A vé­ge felé aztán felpörögtek az ese­mények, mindkét oldalon szület­tek lehetőségek, de csak egy vég­ződött góllal. A 87. percben Ayong fordult le szépen a védőiről, majd a léc alá tüzelt, megszerezve első találatát a DAC mezében -3:2. „Csapatunk ezúttal nem volt igazán meggyőző. Nagyon sok fi­ataljátékos lépett pályára, négy 19 éven alatti is, s nekik ez igazán fá­rasztó volt. A második félidőben sokkal jobbak voltunk, fizikailag is jobban bírtuk, de nagyon sok pon­tatlanság volt, sok labdavesztés, több egyéni hibát is elkövettünk. A gegenpressing jól működött, de nem mindig tudtuk kihasználni a területeket, gólhelyzeteknél nem voltunk elég határozottak. Ezek­kel nem annyira voltam megelé­gedve. Nyertünk 3:2-re, mert két szép gólunk is volt - Cmelíké és Ayongé. Nagyon jót tett a fiatal já­tékosoknak, hogy végigj átszhat­­ták a találkozót” - mondta Peter Hyballa, a DAC vezetőedzője. A DAC ma az Olimpija Ljub­ljanával játszik Belekben, (fcdac.sk) Nem kezdték jól a rájátszást a komáromiak JÓBA MIHÁLY A komáromi VK Spartak UJS férfi-röplabdacsapata az extraliga alapszakaszában a 7. helyen vég­zett, az alsóházi rájátszást pedig két idegenbeli meccsel kezdték. My­­javán 3:l-es, Trencsénben 3:2-es vereséget szenvedtek, és hazai pá­lyán sem sikerült javítaniuk, ami­kor esélyesebb csapat létükre vá­ratlanul 3:l-re (25:15, 18:25, 22:25, 23:25) kikaptak az utolsó előtti helyen álló zólyomiaktól. Az alapszakaszban idegenben és Ko­máromban is simán megverték őket. Az első játszmát ugyan osztály­különbséggel, 25:15-re megnyer­ték a hazaiak, ám a másodikban eltűnt a játékukból a könnyedség, utoljára 5:4-nél vezettek. A ven­dégek koncentráltabb játékkal re­agáltak a hazaiak ötlettelen röp­labdájára. Erősebben és pontosab­ban szerváltak, kevesebb hibával játszottak, fokozatosan elhúztak, és 25:18-ra nyerték a szettet. A SPORT A TV-BEN 14.00 - SPORT 2 (cseh): Mont­­pellieri férfitenisztoma 18.15-SPORT2 (cseh): Slovan- Dynamo Riga jégkorong KHL- meccs 19.00 - DIGISPORT 1 (ma­gyar), DIGISPORT 2 (szlovák): Frosinone-Lazio olasz bajnoki focimeccs 19.00 - SPORT 1 (magyar): Köbenhavn-Odense női kézilabda BL-meccs 20.00 - EUROSPORT 1: Snoo­ker, World Grand Prix, 1. nap 20.00 - M4 SPORT: Nyíregy­­háza-Békéscsaba magyar bajnoki női röplabdameccs 20.30 - SPORT 1 (magyar), DI-harmadik játszmában a hazaiak a fenyegető veszély ellenére sem változtattak játékstílusukon, hibá­ik pedig szaporodtak. Gyengén szerváltak, az adogatásfogadással is gondok voltak, s három rontott szervájuk mellett hat hibát is vé­tettek, ami kilenc pontot jelentett az ellenfélnek. A harmadik szett megnyerése után a vendégek érezték, hogy el is vihetik a három pontot, mert a ko­máromiak a mérkőzés elejétől semmit nem változtattak sem a já­tékelemek hatékonyságán, sem a taktikájukon, sem a csapat össze­tételén. A mérkőzésen a röplabdá­zás szépségéből nem sok volt lát­ható. A labdamenetek rövidek, 2-3 érintésesek, az ellenfél számára átláthatóak voltak, amit természe­tesen ki is használtak a zólyomiak. A negyedik, utolsó játszmában a vendégek 9:9-es állás után 1-2 ponttal végig vezettek. Megérde­melten nyerték meg a találkozót. A Duna-partiak a rájátszás há­rom mérkőzésén csupán egy pon­tot szereztek. GISPORT 3 (szlovák): St. Pauli- Berlin német másodosztályú foci­meccs 21.00 - SPORT 2 (cseh): Mont­­pellieri férfitenisztoma 21.00 - DIGISPORT 1 (ma­gyar), DIGISPORT 2 (szlovák): Cagliari-Atalanta olasz bajnoki focimeccs 21.00 - SPÍLER 2 TV, DIGI­SPORT 1 (szlovák): Valleca­­no-Leganés spanyol bajnoki foci­meccs 21.00 - SPÍLER 1 TV, DIGI­SPORT 4: West Ham-Liverpool angol bajnoki focimeccs 22.00 - SPORT 1 (cseh): Cordo­­bai férfitenisztoma 0.30 (kedd) - SPORT 1 (cseh): Cordobai férfitenisztoma Böde az ötödik gólját szerezte a szezonban (Fotó: mti) <•> otpbank^y Ez történt ► APaksnakazMTKelleni győzelmével megszakadta hat forduló óta tartó nyeretlenségi sorozata. ► Az Újpest a Debrecen elleni döntetlennel sorozatban ötödik mérkőzésén maradt veretlen, ezek közül a negyedik végződött pontosztozkodással. 19. FORDULÓ A Ferencváros kihasználta a Vidi botlását PRIVACSEK ANDRÁS Hatalmas meglepetóssel kezdődött a labdarúgó NB I tavaszi szezonja, a Vidi ugyanis hazai pályán szenvedett 3:0-s vereséget a Puskás Akadémiától. A Ferencváros nagy csatában győzte le a Honvédőt, a Haladás ott folytatta, ahol ősszel abbahagyta. Urblík bombagólja Radoki János remekül felkészí­tette a felcsútiakat a Vidi elleni sze­zonnyitóra, hiszen már a 8. percben megszerezték a vezetést: a felvidéki Urblík József 25 méterről óriási gólt lőtt Kovácsik Ádámnak. A folyta­tásban mindkét kapu előtt voltak ziccerek, de a gólokat a vendégek szerezték, előbb Radó András volt higgadt, majd a végén Bacsana Ara­buli alakította ki a 3:0-s végered­ményt. Radoki így bajnokveréssel debü­tált vezetőedzőként az NB I-ben. „Megvalósítottuk, amit előzetesen elterveztünk, bár egy jó csapat az ilyen mérkőzéseket már az első fél­időben lezárja. Szünet után izgul­hattunk, hiszen a Vidinek is voltak helyzetei, de aztán simán nyertünk. Ennek ellenére van még hová fej­lődnünk, kezdésnek azonban nem volt rossz” - értékelt a felcsúti szak­vezető. Marko Nikolics a kihagyott helyzetek miatt mérgelődött. „Hi­ába volt sok helyzetünk, nem érde­meltünk volna győzelmet. Valami hiányzott belőlünk ezen a mérkő­zésen, a legfontosabb pillanatok­ban nem koncentráltunk megfele­lően. Senki nem ilyen tavaszi rajt­ról álmodott, de ismerem a játéko­saimat, tudom, hogy jól fognak re­agálni erre a vereségre” - mondta a Vidi vezetőedzője. A forduló játékosa: Böde Dániel (FTC) Az őszi szezon végén száműzték a keretből a válogatott támadót, aki ekkor közel állt a távozáshoz. Végül azonban maradt, és most csereként beállva lett nyerőember a rangadón. Böde eldöntötte A Puskás Akadémia győzelmének leginkább a Ferencvárosnál örülhet­tek. A Fradira azonban nem várt könnyű feladat a Honvéd ellen. Gyűrték egymást a csapatok, de nem tudtak a másik fölé kerekedni. A szü­net után a Fradi játszott fölényben, de úgy tűnt, a Honvéd elrabolhat egy pontot a Groupama Arénából. A haj­rában aztán jött Böde Dániel, és egy hidegvérű csel után közelről a kapu­ba gurított, eldöntve ezzel a mérkő­zést. Mivel a Vidi kikapott, a zöld­fehérek már nyolcpontos előnnyel vezetik a bajnokságot. Szerhij Rebrov, a Ferencváros ve­zetőedzője a mérkőzést követő saj­tótájékoztatón nem értette, miért mindenki Bődéről kérdezi. „Most Dani döntötte el a meccset, de ez a csapat sikere, mindenki hozzátett a győzelemhez. Nem értem, miért mindenki Böde Daniról kérdez. Nem foglalkozunk az előnyünkkel és a Vidivel, az a célunk, hogy ezen az úton haladjunk végig” — jelentette ki az ukrán tréner. „Vedd le a mezt!" A Haladásnak létfontosságú lett volna a három pont begyűjtése a Kisvárda ellen, a háromból azonban nulla lett, így szinte kilátástalannak tűnik a helyzete a bennmaradásért folytatott harcban. Ráadásul a szombathelyi szurkolók is csapatuk ellen fordultak, a „Vedd le a mezt!” és az „Egyszerűen senkik vagytok, hej, hej!” rigmust skandálva fejez­ték ki nemtetszésüket. A mérkőzést követően erre is reagált Horváth Fe­renc, a Hali vezetőedzője, és a biz­tonság kedvéért ismét elsütött egy poént. „Ennél jobban nem lehet megalázni egy játékost. Megvannak a megfelelő emberek, akik majd le­vetethetik az adott játékosokról azt a mezt. Láttunk már éjjeliőrt nappal meghalni, mi is bízunk a csodában” -jelentette ki a szakvezető. A forduló vesztese: a Haladás csapata A szombathelyiek újabb veresé­gükkel immár tízpontos hátrányban vannak a bennmaradást jelentő 10. helytől, így a folytatásban tényleg csodára lenne szükség a Halitól. ■ MTK Budapest-Paksi FC 1:2 (0:1) Új Hidegkúti Nándor Stadion, 1381 néző. Góllövők: Bognár (86), illetve Remill (41), Szabó J. (76). Játékvezető: Bognár. Sárga lap: Varjú, Gera, Gengeliczki. illetve Zsidai, Remili, Fe­jes. MTK: Kicsak-Katona, Varjú (74. Kulcsár), Gengeliczki, Szelin-Vass Á.-Gera (82. Vass P), Kanta (67. Vogyicska), Bognár, Lencse-Torghelle. PAKS: Nagy G.-Kulcsár D„ Fejes, Gévay, Szabó J.-Zsidai, Papp-Hahn, Kecskés (93. Egerszegi), Remili (78. Bartha)-Simon A. (61. Könyves). ■ Szombathelyi Haladás-Kisvárda 0:1 (0:0) Szombathely, 2512 néző. Góllövő: Horváth Z. (51). Játékve­zető: Bogár. Sárga lap: Saláta, illetve Horváth Z„ Beriosz, Feli­pe (72). HALADÁS: Király-Habovda, Saláta, Jagodics, Né­meth Mi.-Bamgboye (76. Németh Má„), Dausvili, Nyári (63. Rui Pedro), Ofosu-Priskin (31. Rabusic), Gaál. KISVÁRDA: Felipe-Melnyik, Éne, Vári, Beriosz-Lucas, Karaszjuk (46. Pro­­tics), Seco (68. Gosztonyi), Cukalasz (76. Ilicsf-Grozav, Hor­váth Z. ■ Debreceni VSC-Újpest FC 0:0 Debrecen, 3026 néző. Játékvezető: Karakó. Piros lap: Kinyik (81). Sárga lap: Kinyik, Tőzsér, Haris, Kusnyír, illetve Paulje­­vics. DEBRECEN: Kosicky-Pávkovics, Kinyik, Szatmári, Ferenczi-Bódi, Tőzsér, Haris, Szécsi-Takács T. (82. Kusnyír), Damásdi (61. Avdijaj). ÚJPEST: Banai-Pauljevics, Litauszki, Risztevszki, Burekovic-Sankovic, Onovo-Nwobodo, Nagy D. (62. Zsótér), Beridze (69. Simon K.,)-Novothny. ■ Diósgyőri VTK-Mezőkövesd 1:1 (0:0) Miskolc, 1500 néző. Góllövők: Vernes (94), illetve Molnár G. (52). Játékvezető: Szőts. Sárga lap: Hasani, Vernes, Tajti, il­letve Drazsics, Vadnai. DIÓSGYŐR: Bukrán-Sesztakov, Brko­­vics, Karan, Tamás M.-Márkvárt-Szabó B. (67. Bacsa), Gérin­­ger (57. Tajti), Juhar-Hasani (62. Vemes), Mihajlovics. ME­ZŐKÖVESD: Szappanos-farkas D., Pillár, Szalai, Vadnai (84. KatanecfMeszhi, Bertus-Pekár (67. Silye), Molnár G„ Cseri (90. Dragóner)—Drazsics. ■ MÓL Vidi FC-Puskás Akadémia FC 0:3 (0:1) Székesfehérvár, 2980 néző. Góllövők: Urblík (7), Radó (71), Arabuli (88). Játékvezető: Kassai. Sárga lap: Stopira, Milanov. Fiola (54), Futács (73), Hodzic, illetve Bokros (1), Kiss T. (48). M0L VIDI: Kovácsik-Nego, Juhász R., Fiola, Stopira-Nikolov, Elek Á. (46. Hodzic), Pátkai-Huszti (72. Fu­tács), Milanov (72. Tamás)-M. Scsepovics. PUSKAS AKADÉ­MIA: Hegedűs L.-Szolnoki, Hadzsiev, Heris, Bokros-Varga J, Tamás N. (89. Szakály P.J-Vega (75. Arabuli), Urblík, Kiss T. (81. LatififRadó. ■ Ferencváros-Budapest Honvéd 1:0 (0:0) Groupama Aréna, 10 027 néző. Góllövő: Böde (82). Játékve­zető: Berke. Piros lap: Batik. Sárga lap: Lovrencsics G., Lan­­zafame, illetve Mezghrani, Holender, Batik, Heftier, Danilo. Gróf, Gazdag. FERENCVÁROS: Dibusz-Lovrencsics G„ Blazic, Dvali, Heister-Haratin, Sigér-Varga R. (76. Böde), Gorriaran (79. Bőle), Petrjak-Lanzafame (67. Szignyevics). BUDAPEST HONVÉD: Gróf-Batik, Lovric, Kálnoki-Kis (86. Kukoc)-Mez­­ghrani, Szendrei (65. Banó-Szabó), Heftier, Gazdag, Holender- N'Gog (68. Tischler), Danilo. A bajnokság állása 1. Ferencváros 19 13 3 3 37:15 42 2. MOL Vidi 19 10 4 5 30:19 34 3. Debrecen 19 8 7 4 25:19 31 4. Honvéd 19 8 5 6 21:16 29 5. Újpest 19 7 8 4 21:14 29 6. MTK 19 8 3 8 28:27 27 7. Mezőkövesd 19 6 7 6 26:24 25 8. Paks 19 6 7 6 24:26 25 9. Puskás Akadémia 19 7 3 9 24:24 24 10. Kisvárda 19 5 4 10 17:35 19 11. Diósgyőri 19 4 6 9 19:30 18 12. Haladás 19 2 3 14 13:36 9 ■ Következik 20. FORDULÚ - február 9., szombat, 17.00: Honvéd-Puskás Akadémia, Paks-Haladás, Mezőkövesd-MTK, M0L Vidi- Diósgyőr, Kisvárda-Oebrecen: 19.30: Újpest FC-Ferencváros. ■ Góllövőlista 8 gólos: Lanzafame (Ferencváros), Molnár G. (Puskás Akadémia/Mezőkövesd) 7 gólos: Knezevic (Puskás Akadémia) 6 gólos: Danilo (Honvéd), Hahn (Paks), Holender (Honvéd), Novothny (Újpest), M. Scsepovics (M0L Vidi FC), Takács T. (Debrecen), Varga R. (Ferencváros) 5 gólos: Arabuli (Puskás Akadémia). Bognár (MTK), Böde (Fe­rencváros), Drazsics (Mezőkövesd), Horváth Z. (Kisvárda), Kanta (MTK), Lencse (MTK), Petrjak (Ferencváros). 4 gólos: Beridze (Újpest), Bódi (Debrecen). Hasani (Di­ósgyőr), Juhász (MÓL Vidi FC), Pátkai (M0L Vidi FC).