Új Szó, 2019. január (72. évfolyam, 1-26. szám)

2019-01-31 / 26. szám

161 SPORT 2019. január 31. I www.ujszo.com LÉGIÓSOK ANGLIA, 24. forduló: New­castle-Manchester City 2:1, Martin Dúbravka (N) - 90 perc. SPANYOLORSZÁG, 21. ford.: Valladolid—Vigo 2:1, Stanislav Lobotka (V) - a 75. percig. OLASZORSZÁG, 21. forduló: Torino-Intemazionale 1:0, Mi­lan Skriniar (I) - 90 perc; Par­­ma-SPAL 2:3, Juraj Kucka (P) - 90 perc; Chievo-Fiorentina 3:4, Dávid Hancko (F)-90perc. NÉMETORSZÁG, 19. forduló: Düsseldorf-Lepizig 0:4, Gulá­­csi Péter (L) - 90 perc, Willi Orbán (L) - 90 perc; Freiburg- Hoffenheim 2:4, Szalai Ádám (H) - a 64. percig; Mainz-Nüm­­berg 2:1, Adam Zrel’ák (N) - 90 perc; Hertha-Schalke 2:2, Ond­­rej Duda (H) - a 87. percig. HOLLANDIA, 19. forduló: Sit­­tard-Amhem 2:1, Dobos Áron (S) - a 88. perctől, Matús Bero (A)-90 perc. PORTUGÁLIA, 19. forduló: Braga-Santa Clara 1:0, Martin Chrien (SC) - a 67. percig. Martin Chrien (Képarchívum) Mattligások 2019-ben Összesen 31 megfejtőnk ke­rült - a 2018-as eredményei alapján - a Mattliga 2019-es me­zőnyébe. Akad köztük 8 bekül­dő, aki mind az 52 feladvánnyal megbirkózott, -vagyis telitalála­­tos. Nevük után kis t betű talál­ható. Gratulálunk! A MATTLIGA 2019-ES ME­ZŐNYE: Agócs Ákos, Fél (t); Agócs Gyula, Gömöralmágy; Berza István, Komárom; Búzás György, Nagysalló (t); Marián Cervenka, Pozsony; Domonkos András, Vők (t); Helembay Ist­ván, Runya; Hlavaty Sándor, Ga­­lánta (t); Hriastély Márton, So­­moija; Kanócz Ferenc, Király­­helmec; Kiss István, Sajógömör; Kiss Sarolta, Hubó; Kovács Ka­talin (nyugdíjasotthon), Nagy­­megyer; Pavel Krnác, Rima­szombat; Kucman Mihály, Bá­­torkeszi; Lencsés Ferenc, Nagy­szarva; Mács Zoltán, Rimaszom­bat; Machník János, Oroszka; Denisa Mihalcíková, Királyhel­­mec (t); Mózes Endre, Kassa (t); Nagy István, Csilizradvány (t); Pósa László, Nemesradnót; Put­­noky Mária, Rimaszombat; Re­­nács Ferenc, Vága; Soóky Lász­ló, Nagymegyer; Scheffer Fri­gyes, Léva; Szabó Arnold, Nagy­magyar; Szabó Tamás, Nagyma­gyar; Szegi Viktor, Bátorkeszi (t); Torna Pál, Rimaszombat; Zsélyi Zoltán, Rimaszombat. Többi - régi és új — megfej­tőnk idén is a Ligában szerepel. A rájátszásban elcsíphetik a hatodik helyet a komáromi röpisek JÓBA MIHÁLY A tíztagú mezőnyben hetedik­ként zárta a 2018/19-es ext­raligás idény alapszakaszát a VK Spartak UJS Komárno egyetemi fárfi-röplabda­­csapata. A rajongók egy kicsit többet vártak a Duna-partiak ötödik élvonalbeli szezonjá­ban, s talán a komáromi csapat teljesítőképessége is jobb az elért eredménynél. A miértekről és a javítás lehetőségeiről Robin Pélucha vezetőedzővel beszélgettünk. Hogyan értékeli komáromi szempontból az alapszakaszt? Az eredmény valóban lehetett vol­na jobb a hetedik helynél. Néhány olyan mérkőzést is elveszítettünk, amely a kezünkben volt, mégis, vagy kikaptunk, vagy három pont helyett csak egyet, esetleg kettőt sikerült szereznünk. Legtöbbször ez a men­tális labilitásunk következménye volt. A hatodik hely megszerzése tel­jesen reális lett volna, de a Myjava két ponttal többet gyűjtött. A Svidník el­leni hazai mérkőzésen — amelyet nem egészen tisztázott körülmények kö­zött jóval később játszottak Komá­romban, mint ahogy a sorsolásban szerepelt - győzhettünk volna, de ezt a kulcsmérkőzést is elvesztettük, ami jelentősen megingatta önbizalmun­kat, s befolyásolta teljesítményünket az alapszakasz hajrájában. Teljesítette a csapat, amit elvárt a fiúktól? A célom az volt, hogy a hazai fia­tal játékosokból és a máshonnan igazolt, tapasztalt, korábban már az extraligában több helyen megfor­dult játékosokból hangoljunk össze egy olyan csapatot, amely színvo­nalas röplabdát játszik, helytáll a szlovákiai röplabdázás élvonalában, és örömöt szerez a röplabdarajon­góknak Komáromban. Az alapsza­kasz második felében már látható volt, hogy nem könnyű a helyze­tünk, négy együttessel (Privigye, Kassa, Nyitra, Eperjes) teljesít-Sórülós miatt tíz hétig nem léphet pályára Neymar, a Paris Saint-Germain labdarúgócsapatának sztárja. A francia klub tegnapi bejelentése értelmében a brazil támadó biztosan nem szerepelhet a Manchester Uni­ted elleni Bajnokok Ligája­­nyolcaddöntőben, de továbbjutás esetén is hiányozhat akár a negyed­döntő mindkét mérkőzéséről. Neymar korábban műtött jobb lábfejének ötödik lábközépcsontja egy hete, a Strasbourg elleni kupa­­mérkőzésen sérült meg. Az orvosok kedden - a játékos egyetértésével - úgy döntöttek, konzervatív kezelést végeznek, műtétre nincs szükség. A Paris Saint-Germain nagy fö­lénnyel, 13 ponttal vezet a francia bajnokságban úgy, hogy két mérkő-A komáromiak (pirosban) idegenben is pontokat szereznének (vkspartak.sk) ményben nem tudjuk felvenni a ver­senyt, de a hatodik hely megszerzé­se feltétlenül reális lett volna. Az edző általában ismeri min­den játékosa teljesítőképességét, s el is várja, hogy a meccseken azt nyújtsa. Mennyire teljesült ez az elvárás? Sajnos, egyelőre nem mondha­tom, hogy sikerült elérni azt az álla­potot, hogy a pályán levő játékosok kiegyensúlyozottan, a teljesítőké­pességük szintjén játsszanak a mér­kőzéseken. Ehhez jobb felkészülési feltételek kellenek, s még több in­tenzív munka. Azon kell többet dol­goznunk, hogy kialakuljon az össz­hang a tapasztalt játékosok és a ha­zai ígéretek között, ami jobb ered­ményeket hozhat a folytatásban. Mennyire tudja motiválni vé­denceit a csapaton belüli konku­renciával? Ezen a területen is van javítani­valónk, mert a teljesítmény számon­zéssel kevesebbet játszott, mint a második Lille. A brazil csatár az előző szezonban 11 hetet hagyott ki. Csapata nélküle is magabiztosan, 13 pontos előnnyel nyerte meg a bajnokságot, a Bajno­kok Ligájában viszont a későbbi győztes Real Madrid kettős győze­lemmel búcsúztatta már a nyolcad­­döntőben. Neymar az oroszországi világbajnokságra épült fel, a ne­gyeddöntőig jutó brazilok mind az öt mérkőzését végigj átszotta. A dél-amerikai játékos a mostani szezonban már korábban is hiány­zott több találkozóról sérülések mi­att. A bajnokságban csapata húsz összecsapásából tizenhármon lépett pályára és 13 gólt szerzett. A BL- csoportkörben viszont mind a hat ta­lálkozón játszott, és ötször volt eredményes. (MTI) Robin Pélucha vezetőedző kérése és a motiváció fontos eleme a jobb teljesítménynek. Az ösztön­zésnek ezt a módját a rájátszásban és a playoffban hatékonyabban fogjuk majd érvényesíteni. SPORTATV-BEN 10.00 - EUROSPORT 1: Sznú­ker, Német Masters, Berlin 11.00 - DIGISPORT 2 (ma­gyar): Huahini női tenisztorna 11.00 - DIGISPORT 1 (ma­gyar), DIGISPORT 5: Szentpé­tervári női tenisztorna 14.45 - EUROSPORT 1: Sznú­ker, Német Masters, Berlin 18.00 - M4 SPORT: Sopron-Sa­­lamanca női kosárlabda Euroliga csoportmeccs 18.00 - DIGISPORT 2 (ma­gyar), ORANGE SPORT: Him­­ki Moszkva-Zalgiris Kaunas fér­fikosárlabda Euroliga-meccs 18.15 - SPORT 2 (cseh): Slovan Bratislava-Szocsi jégkorong KHL-meccs 19.45 - M4 SPORT: Kecske­­mét-Kaposvár férfiröplabda Ma­gyar Kupa-meccs-elődöntő, visz­­szavágó 19.45- EUROSPORT 1: Sznú­ker, Német Masters, Berlin 20.00 - DIGISPORT 2 (ma-Neymar tíz hétig nem léphet pályára A komáromi röplabdaszurkolók jelentős részének az a véleménye, hogy a mérkőzéseken keveset van­nak a pályán azok a hazai nevelésű játékosok, akik az extraligás rész­vételt kiharcolták. A nagyobb tét­re menő meccseken e tekintetben milyen megoldást választ? Szeretnénk minél jobb teljesít­ményt nyújtani, s olyan eredményt elérni, amely arányos a rendelke­zésre álló játékosállomány teljesí­tőképességével. Meg akarom talál­ni az optimális arányt a tapasztal­tabb játékosok és a jól felkészült, hazai nevelésű fiatal röplabdázók között. Remélem, sikerül, és ered­ményesebbek leszünk a rájátszás­ban és a playoffban. Három-négy ígéretes játékossal feltétlenül szá­molok a kezdőcsapatban a folyta­tásban. Milyen célt tűztek ki a ráját­szásban, amelyben az alsóházban szerepelnek, s melynek első kettős fordulójában Myjaván és Tren­­csénben is vereséget szenvedtek? Ha a mérkőzésekre való felké­szülési feltételeinket összehason­lítjuk a vetélytársainkéval, akkor azt mondhatom, hogy nehéz egy szilárd célt kitűzni a mi helyze­tünkben. Ennek ellenére úgy gon­dolom, hogy ha játékosaink közül mindenki mindent belead, és a tel­jesítőképességeink határán fogunk játszani, akkor a második fázisban a hatodik helyet megszerezhetjük. A hazai meccseken azonban nem szabad pontokat vesztenünk, és a tabella alacsonyabb helyein sze­replő csapatokat idegenben is le kell győznünk. A playoff-negyeddöntőt biztos nem otthon kezdik, ami nagy fel­adat elé állítja a csapatot. Igen, ez így van. Az, hogy ide­genben kezdünk a rájátszás első négy helyezettje valamelyikével, jelentős hátrányt fog jelenteni szá­munkra. Ahhoz, hogy az elődöntő­be jussunk, egy nálunk jobb csapa­tot kellene legyőznünk idegenben. Ez egy szép álom, de szeretnénk, ha valóra válna. gyár): Olimpiakosz-Barcelona férfikosárlabda Euroliga-meccs 20.00 - EUROSPORT 2: Kop­penhágai hatnapos kerékpárver­seny, 1. nap 20.30 - DIGISPORT 1 (ma­gyar), ORANGE SPORT: Ba­yern München-Fenerbahce férfi­kosárlabda Euroliga-meccs 20.30 - SPORT 2 (magyar), DI­GISPORT 1 (szlovák): Union Berlin-Köln Bundesliga II-es fo­cimeccs 20.45 - DIGISPORT 3 (magyar): Baskonia-Maccabi Tel-Aviv fér­fikosárlabda Eutoliga-meccs 20.45 - SPORT 1 (magyar és cseh): Intemazionale-Lazio lab­darúgó Olasz Kupa-meccs 1.05 (péntek) - NOVA SPORT 1: Boston-Philadelphia jégkorong NHL-meccs 2.05 (péntek) - SPÍLER 1 TV: Pittsburgh-Tampa Bay jégkorong NHL-meccs 2.05 (péntek)-NOVA SPORT 2: Winnipeg-Columbus jégkorong NHL-meccs