Új Szó, 2018. december (71. évfolyam, 275-297. szám)

2018-12-29 / 296. szám

www.ujszo.com I 2018. december 29. SPORT 121 LÉGIÓSOK ANGLIA, 18. forduló: New­­castle-Fulham 0:0, Martin DÚ- bravka (N) - 90 perc. 19. for­duló: Liverpool-Newcastle 4:0, Martin Dúbravka (N)-90perc. NÉMETORSZÁG, 17. forduló: Nümberg-Freiburg 0:1, Adam Zrel’ák (N) - 90 perc; Lever­kusen-Hertha Berlin 3:1, Ond­­rej Duda (HB) - 90 perc, Peter Pekarik (HB) - az 54. perctől, Hoffenheim-Mainz 1:1, Szalai Ádám (H) - az 59. perctől; RB Leipzig-Werder Bremen 3:2, Gulácsi Péter (L) - 90 perc, Willi Orbán (L) - a 81. percig. SPANYOLORSZÁG, 17. for­duló: FC Barcelona-Celta Vigo 2:0, Róbert Mázán (CV) - 90 perc, Stanislav Lobotka (CV) - a 46. perctől. OLASZORSZÁG, 17. forduló: Neapol-SPAL 1:0, Marek Hamsík (N) - 90 perc; Chievo- Intemazionale 1:1, Milan Skri­­niar (I) - 90 perc, Parma-Bo­­logna 0:0, Nagy Ádám (B) - 90 perc. 18. forduló: Intemazio­­nale-Napoli 1:0, M. Hamsík (N) - a 24. percig, M. Skriniar (I) — 90 perc, Bologna-Lazio Roma 0:2, Nagy Á. (B) - 90 perc. HOLLANDIA, 17. forduló: Fortuna Sittard-Groningen 0:0, Branislav Ninaj (FS) - 90 perc; De Graafschap-Vitesse 2:2, Matús Bero (V) - 90 perc. LENGYELORSZÁG, 20. for­duló: Lubin-Cracovia 1:2, Mi­­chal Spil’ak (C) - 90 perc, Mi­­chal Peskovic (C) - 90 perc, Milan Dimun (C) - a 60. perc­től; Gdansk-Zabrze 4:0, DuSan Kuciak (G) - 90 perc, Lukas Haraslín (G) - a 82. percig, Sos­­nowiec-Legia Warszawa 2:3, Nagy Dominik (LW) - 90 perc. TÖRÖKORSZÁG, 17. forduló: Trabzonspor-Rizespor 4:1, Ju­­raj Kucka (T) - a 32. perctől; Antalyaspor-Fenerbahce 0:0, Martin Skrtel (F) - 90 perc. Vlhová pénteken még pezsgőzött, szombaton délelőtt viszont mára műleslklók számában érdekelt (TASR-felvétel) Vlhová szenzációs sikere Pályafutása első Világkupa­győzelmét szerezte meg óriás­műlesiklásban Petra Vlhová az osztrák Semmeringben. Vlhová az első futam után a ne­gyedik helyen állt, de a második körben mindenkit maga mögött ha­gyott. 45 századdal előzte meg a má­sodik német Viktoria Rebensburgot és 60-nal a francia Tessa Worley-t. „Mindenki nagyon boldog a csa­patban. Ez nagy elégtétel, de egyút­tal meglepetés is. Az első jó futam után azt mondtam, akár eddigi kar-EREDMÉNYEK ■ Labdarúgás ANGLIA, 19. forduló: Southampton-Wesl Ham 1:2,Red­mond (50.), ill. F. Anderson (53., 59.). BELGIUM, 21. forduló: Lokeren-FC Bruges 0:1, Anderlecht- Waasland-Beveren 3:0. ■ Jégkorong U20-AS VB, B csoport: Szlovákia-Svédország 2:5 (1:2, 0:1, 1:2), g.: LiSka (14.), Fafrák (49.), ill. Elvenes (12.), Bemström (17., 27.), Brännström (46 ), Lundeström (53.); USA-Szlo­­vákia 2:1 (0:0,0:1,2:0), g.: Anderson (42.), Barratt (46.), ill. Korencík (38.). NHL: Boston-New Jersey 2:5, Jaroslav Hálák (B) 28 lövést fo­gott meg, 4 gólt kapott, NY Rangers-Columbus 3:4 - hosszab­bítás után, Pittsburgh-Detroit 5:2, Washington-Carolina 3:1, Tampa Bay-Philadelphia 6:5 - hosszabbítás után, Nashville-Dallas 0:2, St. Louis- Buffalo 4:1, Winnipeg-Calgary 1:4, Chicago-Minnesota 5:2, Edmonton-Vancouver 2:4, rierem legjobbját is elérhetem a számban - nyilatkozta Vlhová. - Amikor a célba érés után aktuálisan az első helyen álltam, nem foglal­koztam vele. Először akkor gondol­tam a győzelemre, amikor az ame­rikai Mikaela Shiffrin neve mellett is piros mezőben villant fel az időkü­lönbség, azaz előtte maradtam. Na­gyon köszönöm a szurkolóknak, akik Szlovákiából eljöttek biztatni Ausztriába.” Vlhová első helyével Semmering még különlegesebb helyet foglal el a szlovák alpesi sí történetében: a 23 Vegas-Colorado 2:1, Los Angeles-Arizona 2:1, San Jose-Anaheim 4:2. ST. NICOLAUS I. LIGA, 32. forduló: Nővé Zámky B-Trnava 6:4 (2:1,3:1,1:2), g.: OndruSek (10., 38., 49), Slávik S. (15., 23), Dobrotina (27), ill. Burlan (12), Hrbácik (30), Poldru­­hák (50), Való (50.) ■ Kosárlabda NBA: Houston-Boston 127:113, Milwaukee-New York 112:96, Sacramento-LA Lakers 117:116, Golden State-Portland 109:110 - hosszabbítás után, Utah-Philadelphla 97:114. ■ Alpesi sí VK, Bormio, férfi lesiklás: 1. Dominik Paris 1:55,21,2. Chris­tof Innerhofer (olaszok) +0,36,3. Beat Feuz (svájci) +0,52. A szakági Vk állása: 1. Feuz 260 pont, 2. Max Franz (osztrák) 222,3. Paris 196. Az összetett Vk állása: 1. Marcel Hirscher (osztrák) 620 pont, 2. Franz 363,3. Aksel Lund Svindal (norvég) 355. Semmering, női óriás-műlesiklás: 1. Petra Vlhová (szlovák) 2:04,72,2. Viktória Rebensburg (német) +0,45,3. Tessa Wor­éves liptószentmiklósi síző sikere mellett a tavaly visszavonult Vero­nika Velez-Zuzulová itt szerezte meg pályafutása első Vk-elsőségét, 2012-ben műlesiklásban - azon a versenyen, amikor az akkor 17 éves Vlhová 11. helyével először villan­totta meg tehetségét a sportágban.... Vlhovának ez volt pályafutása ötödik Vk-győzelme, az első óriás­műlesiklásban (az eddigi legjobbja a hetedik pozíció volt). 17. Vk­­dobogós helyezésének köszönhető­en Vlhová a második helyen áll összetettben. (tasr) ley (francia) +0,60. A szakági Vk állása: 1 Federica Brignone (olasz) 270 pont, 2. Worley 265,3. Mikaela Shiffrin (amerikai) 255, ...7. Vlhová 168. Az összetett Vk állása: 1. Shiffrin 934 pont, 2. Vlhová 488,3. Ragnhild Mowinckel (norvég) 396. ■ Sportfogadás KENŐ - csütörtök: 1,3,6,8,11,17,19,21,23,24,36,40,41, 47,51,52,59,69,72,73. Kenő Plusz-szám: 59. Péntek: 3,12,13,16,17,19,24,29,30,36,37,52,55,58, 59,64,65,70,75,78. Kenő Plusz-szám: 52. KENŐ JOKER - csütörtök: 571526. Nyeremények -1. és 2. dl): nincs nyertes; 3. díj: 150 euró (1); 4. díj: 30 euró (8), 5. díj: 2,50 euró (95), 6. díj: 0,50 euró (1036). Péntek: 944167. Nye­remények -1„ 2. és 3. díj: nincs nyertes; 4. díj: 30 euró (11), 5. díj: 2,50 euró (97), 6. díj: 0,50 euró (1086). A magyar TOTÓ 52. heti 1. fordulójának nyertes tippuszlo­­pa: 1,1,1,1,2, X, 2, X, 2,2,1,1,1 -1. NYEREMÉNYEK: teli­­találatos és 13 találatos szelvény nem volt, a 12 talárosokra 20 790, a 11 találatosokra 950, a 10 talárosokra 240 forintot fizetnek. GÚLT0TÚ: a telitalálatos szelvény 6 482 405, az 5 talárosok 25 325, a 4 talárosok 1005 forintot érnek. SPORTMENU ■ Jégkorong KHL - vasárnap, 17.00: Slovan-Jokerit Helsinki. TIPSPORT LIGA. 37. forduló - vasárnap. 16.00: Nitra-B. Bystrica; 17.00: Zvolen-DVTK, Koáice-Nové Zámky, Zilina-Poprad; 17.30: Detva-Liptovsky Mikuláó; 18.00: MAC B u dapest-T rencín. ■ Kosárlabda FÉRFIEXTRALIGA, 19. forduló - szombat. 18.00: Spisská Nová Ves-Svit, Zilina-Prievidza, Handlová- Levickí Patrioti, Lucenec-Komárno. Scasny lesz a Spartak edzője Nagyszombat. A távozó ve­zetőedző, Radoslav Látal eddigi segítője, Michal Scasny veszi át a Fortuna ligás nagyszombati labdarúgócsapat irányítását. Scasny korábban három évig a senicai együttesnél látta el az asszisztensi feladatokat. A Spartaknál már megvan az új klubelnök is, az eddigi marke­tingmenedzser, Marek Ondrejka személyében. (TASR) 21 év után lehet japán győztes Oberstdorf. Funaki Kazujosi 1998-as sikere óta először nyer­heti japán síugró a vasárnap raj­toló Négysáncversenyt, ha a Vi­lágkupában élen álló Kobajasi Rjoju diadalmaskodik. A 22 éves sportoló az idény eddigi hét versenyéből négyet megnyert, hatszor pedig dobo­gón állhatott, így nagy fölénnyel vezeti a pontversenyt. A 67. Négysáncversenyen két lengyel rivális lehet a legveszélyesebb rá, a Vk-sorozatban második Pi­­otr Zyla és a címvédő Kamii Stoch, aki harmadik: Hármójuk közül Stoch törté­nelmi tettet hajthat végre: a há­romszoros olimpiai bajnok so­rozatban harmadszor diadal­maskodhat a sportág legrango­sabb versenysorozatán, ez a bravúr korábban csak Björn Wirkolának sikerült 1967 és 1969 között. (MTI) SPORTATV-BEN Szombat 10.15 - STV 2, EUROSPORT 1: Alpesisí-Vk, női műlesiklás, 1. fu­tam, Semmering 10.30 - EUROSPORT 2: Tenisz Hopman-kupa, Perth 11.30 - EUROSPORT 1: Alpesisí- Vk, férfi szuper-G, Bormio 12.30 - DIGISPORT 1 (magyar), DIGISPORT 2 (szlovák): Juven­­tus-Sampdoria foci Serie A-meccs 13.15 - STV 2, EUROSPORT 1: Alpesisí-Vk, női műlesiklás, 2. futam 13.30 - DIGISPORT 1 (szlovák): Rangers-Celtic skót bajnoki foci­meccs 13.30 - NOVA SPORT 2, SPORT 1 (magyar): Darts, PDC-vb 14.30 - EUROSPORT 1: Sífütó- Vk, sprint, Toblach 14.45 - ORANGE SPORT: Hra­­dec Králové-Olomouc cseh bajnoki hokimeccs 15.00 - DIGISPORT 1 (magyar), DIGISPORT 3 (szlovák): Empoli- Intemazionalefoci Serie A-meccs 15.00 - DIGISPORT 2 (szlovák, magyar): Parma-AS Roma foci Se­rie A-meccs 15.00 - DIGISPORT 1 (szlovák), DIGISPORT 3 (magyar): Lazio- Torino foci Serie A-meccs 15.00 - DIGISPORT 5, CT SPORT, SPORT 2 (magyar): Ho­ki Spengler-kupa, középdöntő 15.00 - NOVA SPORT 1: Lin­­köping-Mullsjö svéd bajnoki floor­­ballmeccs 16.00 - DIGISPORT 4, SPÍLER1: Tottenham-Wolverhampton angol bajnoki focimeccs 16.00-ARENA SPORT 1: Bristol- Rotherham angol III. ligás foci­meccs 16.15 - EUROSPORT 1: Síugró Négysáncverseny, selejtező, Oberstdorf 17.00 - NOVA SPORT 1: Harle­­quins-Wasps angol bajnoki rögbi­meccs 17.30 - M4 SPORT: Kisvárda-Érd női bajnoki kézilabdameccs 18.00 - DIGISPORT 1 (szlovák, magyar): Napoli-Bologna foci Se­rie A-meccs 18.00 - CT SPORT: Olomouc- Pardubice cseh bajnoki férfi-kosár­­labdameccs 18.15 - EUROSPORT 1: Sílövé­szet, World Team Challenge, Gel­senkirchen 18.30 - DIGISPORT 4, SPÍLER 1: FC Liverpool-Arsenal labdarúgó Premier League-mérkőzés 18.30 - DIGISPORT 2 (szlovák): Hibemian-Hearts skót bajnoki foci­meccs 19.00 - NOVA SPORT 1: New Jersey-Carolina hoki NHL-meccs 19.00 - ARENA SPORT 1: Cede­­vita Zagreb-Zadar férfikosárlabda Adria-liga-meccs 20.00 - NOVA SPORT 2, SPORT 1 (magyar): Darts, PDC-vb 20.15 - DIGISPORT 5, CT SPORT, SPORT 2 (magyar): Ho­ki Spengler-kupa, középdöntő 20.30 - DIGISPORT 1 (szlovák, magyar): AC Milan-SPAL foci Se­rie A-meccs 21.00-ARENA SPORT 1: Momar Bar-Krka férfikosárlabda Adria­­liga-meccs 22.00 - NOVA SPORT 1, SPÍLER 1: Winnipeg-Minnesota hoki NHL- meccs 23.00 - SPORT 2 (magyar): Mil­­waukee-BrooklynkosárlabdaNBA- meccs 0. 20 (vasárnap) - STV 2: Szlová­­kia-Finnország U20-as hoki-vb­­meccs 1.00 (vasárnap) - NOVA SPORT 1, SPÍLER 1: Tampa Bay-Montreal hoki NHL-meccs 2.00 (vasárnap) - CT SPORT: Csehország-Kanada U20-as hoki­­vb-meccs 4.00 (vasárnap) - NOVA SPORT 2, SPORT 1 (magyar): Küzdő­sport, UFC, Jones-Gustafsson Vasárnap 5.00 - DIGISPORT 1 (magyar): Sencseni női tenisztorna 10.30 - EUROSPORT 2: Tenisz Hopman-kupa, Perth 12.30 - EUROSPORT 1: Sífutó- Vk, női 10 km, Toblach 12.35 - CT SPORT: Mladá Boleslav-Stfesovice cseh bajnoki floorballmeccs 13.00 - DIGISPORT 4, SPÍLER 1: Crystal Palace-Chelsea angol baj­noki focimeccs 13.00 - SPORT 1 (cseh): Cselja­­binszk-Kunlun hoki KHL-meccs 14.30 - EUROSPORT 1: Sífutó- Vk, férfi 15 km, Toblach 15.00 - M4 SPORT: UTE-Vienna Capitals hoki Erste Liga-meccs 15.00 - DIGISPORT 5, CT SPORT, SPORT 2 (magyar): Ho­ki Spengler-kupa-elődöntő 15.15-DIGISPORT 4, SPÍLER 1: Southampton-Manchester City an­gol bajnoki focimeccs 16.15 - EUROSPORT 1: Síugró Négysáncverseny, Oberstdorf 17.00 - SPORT 2 (cseh): Slovan- Jokerit Helsinki hoki KHL-meccs 17.15 - DIGISPORT 1 (magyar): Fehérvár-Linz hoki EBEL-meccs 17.30 - DIGISPORT 4, SPÍLER 1: Manchester United-Boumemouth angol bajnoki focimeccs 17.30-CT SPORT: Karlovy Vary- Litvínov cseh bajnoki hokimeccs 18.00 - M4 SPORT: ZTE-Kör­­mend bajnoki férfi-kosárlabdameccs 18.30 - NOVA SPORT 1: Küzdő­sportgála, Prága 19.00 - SPORT 1 (cseh), SPORT 2 (magyar): New England-NY Jets amerikaifoci NFL-meccs 19.00 - ARENA SPORT 1: Crvena zvezda-Buducnost Voli férfikosár­labda Adria-liga-meccs 20.00 - NOVA SPORT 2, SPORT 1 (magyar): Darts, PDC-vb, elő­döntők 20.15 - CT SPORT, DIGISPORT 5: Hoki Spengler-kupa-elődöntő 22.30 - SPORT 1 (cseh), SPORT 2 (magyar): Washington-Philadel­phia amerikaifoci NFL-meccs 2.05 (hétfő) - NOVA SPORT 1, SPÍLER 1: Arizona-Vegas hoki NHL-meccs 2.30 (hétfő) - SPORT 1 (cseh), SPORT 2 (magyar): Tennessee- Indianapolis, amerikaifoci NFL