Új Szó, 2017. november (70. évfolyam, 252-275. szám)

2017-11-23 / 269. szám, csütörtök

161 SPORT 2017. november23.1 www.ujszo.com EREDMÉNYEK ■ Labdarúgás BAJNOKOK LIGÁJA, csoportkor, 5. forduló. E csoport: Szpartak Moszkva-NK Maribor 1:1, g.: Ze Luls (82.), ill. Mesanovic (90.+2); FC Sevilla-Liverpool 3:3, g.: Ben Yedder (51., 60., a másodikat 11 -esből), Pi- zarro (90.+3), ill. Firmino (2,30.), 22. Mane (22). 1. Liverpool 5 2 3 0 16:6 9 2. FC Sevilla 5 2 2 1 11:11 8 3. Szpartak Moszkva 5 1 3 1 9:6 6 4. NK Maribor 5 0 2 3 2:15 2 Meglepték a Liverpoolt Andalúziában Labdarúgó Bajnokok Ligája: Csoportelső a Manchester City, a Tottenham és a Besiktas KISS TIBOR NOÉ így örültek a Sevilla játékosai Pizarro egyenlítő találatának (TASR/AP-felvétel) F csoport: Napolí-Sahtar Donyeck 3:0. g: Insigne (56), Zielinski (81), Mertens (83); Manchester City-Fe- yenoord 1:0, g.: Sterling (88). 1. Manchester City 5 5 0 0 13:3 15 2. Sahtar Donyeck 5 3 0 2 7:8 9 3. Napoli 5 2 0 3 10:9 6 4. Feyenoord 5 0 0 5 3:13 0 G csoport: Besiktas-Porto 1:1, g.: Talisca (41), ill. Fe­lipe (29); AS Monaco-Leipzig 1:4, g.: Falcao (43), ill. Jemerson (6., öngól), Werner (9., 31., a másodikat 11- esböl), Keita (45). 1. Besiktas 5 3 2 0 9:4 11 2. Porto 5 2 1 2 10:8 7 3. Leipzig 5 2 1 2 9:9 7 4. AS Monaco 5 0 2 3 4:11 2 H csoport: Dortmund-Tottenham 1:2, g.: Aubameyang (31), ill. Kane (49), Heung-Min (76); APOEL Nicosia- Real Madrid 0:6, g.: Modrie (23), Benzema (39., 45.+1), Nacho (41), C. Ronaldo (49., 54). 1. Tottenham 5 4 1 0 12:4 13 2. Real Madrid 5 3 1 1 14:5 10 3. Dortmund 5 0 2 3 5:10 2 4. APOEL Nicosia 5 0 2 3 2:14 2 ■ Jégkorong NHL: Philadelphia-Vancouver 2:5, St. Louis-Cdmonton 8:3, Dallas-Montreal 3:1. KHL: Slovan Bratislava-Podolszk 4:5 (3:1,0:2,1:1 ­0:1), g.: Viedenský (6), Z. Boychuk (13., 20), fiepík (60), ill. D. Sziomin (15), A. Nyikulin (28), Svec- Rogovoj (37), Kopejkin (53), Rendulic (63). TIPSPORT LIGA: U20-Nitra 0:7 (0:1,0:3,0:3), g.: Kutá- lek (13., 22., 40), Csányi (38., 60), M. Paulovič (47), T. Mikúš (52). ■ Kézilabda NŐI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK: Szerbia-Szlovákia 26:24 (13:14), legjobb góldobók: Krpezs 10/3, ill. S. Szarková 4/2 és Szerbia-Szlovákia 30:30 (16:17), Krpezs 6, ill. Szarková 8. FÉRFI SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA 10. forduló: Hlohovec-Šaľa 36:33 (20:17), legjobb góldobók: Laho 10/4, ill. PolakoviS 8/4, Vadkerti és F. Sulc 5-5. ■ Kosárlabda NBA: Los Angeles Lakers-Chicago 103:94. FÉRFI ALPOK-ADRIA-LIGA, A csoport, 3. forduló: Prie- vidza-Lasko 65:71 (18:13,14:17,20:16,13:25), leg­eredményesebb privigyeiek: Bilik 17, C. Voss 12, J. Wis- seh11. ■ Vízilabda NŐI VILAGLIGA, európai selejtező, 1. forduló: Hollan- dia-Magyarország 7:6 (1:2,4:2,1:2,1:0), magyar gól­szerzők: Szilágyi, Vályi, Parkes, Garda, Leimeter, Guri- satti. ■ Röplabda FÉRFI CHALLENGE-KUPA, 2 forduló, 1. mérkőzés: Myjava-Waldviertel (osztrák) 3:1 (23, -18,21,20). ■ Sportfogadás EUROMILLIÖK, a 47. játékhét (kedd) nyerőszámai: 13. 15,19,22,23,28,31, pótszám: 3. NYEREMÉNYEK: 1. és 2. díj: nincs nyertes; 3. díj: 2190,00 euró (1); 4. díj: 511,00 euró (5); 5. díj: 88,40 euró (33); 6. díj: 25,80 eu­ró (113); 7. díj: 13,00 euró (363); 8. díj: 8,50 euró (1499); 9. díj: 4,30 euró (2256); 10. díj: 3,00 euró (5967). EUROMILLIÖK JOKER: 757580. NYEREMÉNYEK: 1. és 2. díj: nincs nyertes; 3. díj: 100 euró (4); 4. díj: 10 euró (15), 5. díj: 3,50 euró (239), 6. díj: 2,00 euró (2230). KENŐ -kedd: 3,11,14,15,26,29,34,36,38,42,49, 50,52,58,59,61,64,70,75,80. Kenő Plusz-szám: 61. KENŐ JOKER - kedd: 696692. Nyeremények -1., 2. és 3. díj: nincs nyertes; 4. díj: 30 euró (12), 5. díj: 2,50 eu­ró (71), 6. dg: 0,50 euró (970). AKTUÁLIS ► Új bizonyítékfelbukkanása miatt két évről hat hónapra csökkentette az orosz Gyanyisz Zári pov dopping- eltiltását a Nemzetközi Jégkorongszövetség. ► Négy doppingvétségen ért orósz szkeletonőst ti ltott eI örökre, illetve törölte a szocsi olimpiai játékokon elért eredményeit a Nemzetközi Olimpiai Bizottság. Néhány dolog eldőlt a keddi BL-játéknapot követően, az ötödik forduló után van három továbbjutónk, két angol és egy török csapat. Megszerezte a csoportelsőséget az F csoportban a Manchester City. Az angolok a várakozásokkal ellentét­ben nem cserecsapattal fogadták a Feyenoordot, mégis a mérkőzés leg­végéig kellett várniuk arra a gólra, amely a csoport első helyét jelenti a számukra. Aztán Raheem Sterling emelt, és ezzel a City mérlege 5 meccs/5 győzelem az idei sorozat­ban. A City nyugalma a Napoli szá­mára lehet kellemetlen. Az olaszok kedden 3:0-ra megverték (ráadásul két szépségdíjas gólt szerezve) a Sahtar Donyecket, könnyen lehet, hogy mégis az ukránok lépnek to­vább az angolok mellett a csoport­ból. A hatodik körben a Napoli akár száz góllal is elverheti a Feyenoor­dot: ha a Sahtar csak egyetlen pon­tocskát szerez hazai pályán a Cityvel szemben, továbbjut. Biztos csoportelső egy másik an­gol klub, a Tottenham is, amely a Dortmund elleni idegenbeli győzel­mének köszönhetően a Real Madri- dot előzte meg a H csoportban. A Spurs 0:1-ről fordított Dortmund- ban. A Tottenham-Real Madrid sorrendnél talán csak az jelent na­gyobb meglepetést, hogy a Borussia Dortmund az eddigi öt mérkőzésén (a ciprusi APOEL-lel együtt) mind­össze 2 pontot volt képes összeka­parni. „Ennek a vereségnek nem lett volna szabad megtörténnie” - mondta a lefújás után Mario Götze, a dortmundiak sztárja, de ez a mon­dat inkább a Dortmund idei BL- szereplésére igaz. A Borussiának nemcsak Európában vannak gond­jai, s zeptember 30-a óta a csapat csupán a Magdeburgot tudta le­győzni a Német Kupában, emellett játszott nyolc mérkőzést nyeretle­LÉGIÓSOK OLASZORSZÁG, 13. forduló: Napoli-AC Milan 2:1, Marek Hamšík (N) - a 69. percig; Inter- nazionale-Atalanta 2:0, Milan Škriniar (I) - 90 perc. NÉMETORSZÁG, 12. forduló: Wolfsburg-Fraiburg 3:1, Karim Guédé (F) - az 59. percig; Lever­kusen-Leipzig 2:2, Gulácsi Péter (Leipzig) - 90 perc. SPANYOLORSZÁG, 12. forduló: FC Sevilla-Celta Vigo 2:1, Stani­slav Lobotka (C V) - a 69. percig. CSEHORSZÁG, 14. forduló: Spar­ta Praha-Jihlava 1:0, Martin Dú­bravka (SP) - 90 perc, Lukáš Štetina (SP) - 90 perc, Miroslav Keresteš (J) - 90 perc, Urblík Jó­zsef (J) - a 67. perctől; Slavia Praha-Dukla Praha 5:0, Miroslav Stoch (SP) - 90 pere, Ivan Schranz nül. A csoport másik meccsén APOEL-Real Madrid 0:6, a legér­dekesebb esemény az volt, hogy Cristiano Ronaldo a meccs után összeveszett az újságírókkal. (Sallai Roland hatvan percet kapott az APOEL-ben.) Két percen múlt a harmadik angol együttes csoportelsősége: a Liver­pool a Milan elleni emlékezetes BL- döntőjét idézte 2005-ből. Az ango­lok a szünetben 3:0-ra vezettek a Se­villa ellen, ám a szünetben Eduardo (DP) - 90 perc; Slovácko-Plzeň 1:4, Patrik Šimko (S) - 90 perc, Matúš Kozáčik (P) - 90 perc, Patrik Hrošovský (P) - 90 perc, Marek Bakoš (P) - a 69. percig; Karviná- Jablonec 2.1, Marek Janečka (K) — 90 pere, Patrik Le Giang (K) - 90 pere, Peter Štepanovský (K) - a 72. percig, Jakub Považanec (J) - a 83. perctől; Mladá Boleslav-Bohemians Praha 1:2, Lukáš Pauschek (MB) - 90 pere. MAGYARORSZÁG, 16. forduló: Balmazújváros-Haladás 2:1, Karol Mészáros (H) - a 82. perctől; Mezőkövesd-Vasas 3:3, Hudák Dávid (M) - 90 pere, Ľuboš Ka­menár (V) - 90 perc; Puskás Akadémia-Diósgyőr 1:0, Szarka Ákos (D) - a 71. perctől. LENGYELORSZÁG, 16. forduló: Jagiellonia Bialystok-Termalica Niececza 0:0, Marián Kelemen (JB) - 90 perc, Ján Mucha (TN) ­Berizzo mester elárulta Ben Yedde- réknek, hogy prosztatarákja van. A megrázó hírre megsokszorozott küzdéssel reagáltak az andalúzok, akik egy 93. percben szerzett góllal egyenlíteni tudtak. A meccs negatív hőse Alberto Moreno volt, a Liverpool védője két gólt hozott össze egykori csapatá­nak a találkozón. „A mentalitásunk­kal lett volna a baj? Dehogy, ez té­vedés” - válaszolt a csapata össze- esését ért kritikákra Jürgen Klopp, a 90 perc, Martin Mikovič (TN) - 90 perc, Dávid Guba (TN) - a 61. per­cig, Roman Gergel (TN) - a 60. perctől, Samuel Štefánik (TN) - a 90. perctől; Piast Gliwice-Cracovia Krakow 1:0, Martin Bukata (G) - 90 perc, Lech Poznan-Sandecja Nowy Sacz 1:0, Matúš Putnocký (LP) - 90 perc; Lech Gdansk-Wisla Plock 3.0, Dušan Kuciak (LG) - 90 perc; Slask Wroclaw-Arka Gdynia 1:2, Robert Pich (SW) - 90 perc; Zaglebie Lubin-Korona Kielce 0:0, Martin Polaček (ZL) - 90 perc, Ľubomír Guldan (ZL) - 90 perc; Wisla Kraków-Pogon Szczecin 1.0, Gyurcsó Ádám (PSz) - a 84. per­cig. TÖRÖKORSZÁG, 12. forduló: Trabzonspor-Osmanlispor 4:3, Ján Ďurica (T) - 90 perc, Matúš Bero (T) - a 46. percig, Juraj Kucka (T) - a 75. perctől; Fenerbahce-Sivas- por 4:1, Martin Škrtel (F) - 90 perc. Pool trénere. Baj amúgy nincs, a Li­verpool csoportelső, ha az utolsó körben legyőzi hazai pályán a Szpartak Moszkvát. (Ha kikap tőle, akkor viszont alighanem kiesik.) A játéknap harmadik csoportelsője a Besiktas. Ä törököknek egy pont is elég volt a Porto elleni hazai meccsü­kön, és ezt a pontot meg is szerezték. A Besiktasnak története során elő­ször sikerült túlélnie a BL-csoport- kört, ráadásul ők az első török csapat, amely csoportelsőként zárt. Távozik az ausztrál kapitány Sydney. Lemondott posztjáról Ange Postecoglou, az ausztrál labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. A szakember egy hét­tel azt követően jelentette be dön­tését, hogy csapatával kijutott a jövő évi, oroszországi világbaj­nokságra. „Igazából már a mérkőzés után meghoztam a döntésemet” -utalt Postecoglou a Honduras elleni 3:1-es győzelemre a pótselejte­zőn. David Gallop, az ausztrál szövetség vezetője egy órával később még meggyőzte őt dön­tése megváltoztatásáról. „De aztán eltelt egy újabb óra, és én megint távozni akartam. Aztán öt sörrel később már azt sem tudtam, hogy hol vagyok” - mondta a görög származású szakember, aki 2013-ban került az ausztrál válogatott élére. (MTI)