Új Szó, 2017. március (70. évfolyam, 50-76. szám)

2017-03-18 / 65. szám, szombat

www.ujszo.com | 2017. március 18. SPORT 125 A cél a stabilizálás DAC: nyerni két remi után SZABÓ ZOLTÁN Az ötödik helyezett nagyszom­bati Spartakot látja vendégül hol­nap délután (15.20) a DAC a lab­darúgó Fortuna Liga 24. forduló­jában. A zsinórban nyolc bajnokin veretlen sárga-kékek két hazai döntetlen után (Ružomberok 1:1, Žilina 2:2) nyerni akarnak. „A listavezető zsolnaiak ellen együttesünk megmutatta lelki erejét, 0:2 után nem omlott össze - pedig a játékosoknak biztosan eszükbejutott az őszi 0:6-os fias­kó -, hanem felállt a padlóról. Ugyanerre a csapategységre lesz szükség a jó játékerőt képviselő nagyszombatiak ellen is - mondta lapunknak László Csaba, a DAC vezetőedzője. — Stabilizálni akar­juk helyünket a tabellán, ehhez pedig nyernünk kell. Az utóbbi tétmeccseken rendre pontrúgások után kaptuk a gólokat, ami koráb­ban nem volt ránk jellemző. Re­mélem, vasárnap jóval koncent­ráltabbak lesznek a játékosaink a rögzített helyzeteknél. Slávik és Vida rendbe jött, így számíthatok rájuk. Bízom benne, hogy az áp­rilis 8-i, Slovan elleni derbin már Mervó Bence is pályára léphet.” Két vereséggel kezdték a tava­szi szezont a nagyszombatiak (Michalovce 0:2, Senica 0:1), majd Aranyosmaróton döntetle- neztek (0:0), egy hete viszont a Podbrezová otthonában 1:0-ra nyertek. A török származású oszt­rák Kubilay Yilmaz 349 perc után törte meg a Spartak élvonalbeli gólcsendjét. Nagy érdeklődés előzi meg a rangadót, értesüléseink szerint közel hatezer jegy elővételben el­kelt. Háromszázhúsz belépőt kap­tak a nagyszombatiak, várhatóan ennyien jönnek el a meccsre. Ősszel a DAC Aréna újjáépítése miatt mindkétszer Nagyszombat­ban találkozott egymással a két csapat, 2:l-es és l:0-s hazai siker született. Az utóbbi, október végi meccsen debütált László Csaba a csallóköziek mestereként. Legutóbb bajnoki mérkőzésen 2015 júliusában fogadta a DAC a Spartakot, és Paéinda duplájával 2:1-re győzött. Tavaly november­ben a Szlovák Kupa 5. fordulójá­ban már a felújított dunaszerdahe- lyi stadionban Sarr hajrában lőtt góljával l:0-ra győztek a sárga­kékek. A holnapi összecsapást Glova vezeti és a Dajto élőben közvetíti. Nem túl biztató helyzetből várhatja a II. liga keleti csoportjának tavaszi rajtját a rimaszombati futballcsapat, amely 7 ponttal a táblázat utolsó helyén áll. A gömöriek megpróbálják kiharcolni a bentmaradást, de ha nem sikerül, legalább szeretnék stabilizálni a csapatot. „Sportemberek vagyunk, amíg él a remény, addig mindent megte­szünk a bentmaradásért. Most 13 ponttal vagyunk lemaradva a 7. he­lyezettől, de még 33 pont van játék­ban” - mondta lapunknak Domik Attila sportigazgató, aki szerint a ta­vaszi keret valamivel erősebb az őszinél. Rimaszombati mércével mérve most nem volt akkora a játékosmoz­gás a csapatban, a hátvédsor és a kö­zéppálya gerince együtt maradt. „Szerettem volna Szpaszojevicset és Jancót is megtartani, de mindketten kedvező ajánlatot kaptak. A keret összeállt, jöttek fiatal és gyors játé­kosok. Viszont még mindig keresünk egy védekező középpályást” - nyi­latkozta Csányi Csaba vezetőedző. A gömöriek 12 edzőmeccset ját­szottak, főleg alacsonyabb osztályú ellenfelekkel. Csányi számításait azonban némileg keresztülhúzta, hogy a felkészülés közepén vírus- fertőzés miatt a csapat 90%-a nyolc­tíz napig egyáltalán nem edzhetett. Sok próbajátékos is érkezett, nekik is lehetőséget kellett adni, így az edző­meccsek nem mindig mutattak reális képet az együttes erejéről. „A besz­tercebányaiak elleni l:l-es találko­zó volt az első, amikor teljes egé­szében azt a csapatot küldtem pá­lyára, amelyet én akartam. Az a mér­kőzés sokat megmutatott számom­ra” - magyarázta Csányi. A múlt heti főpróbán a gömöriek gól nélküli döntetlent játszottak a IV. ligás rozsnyóiakkal, előtte azonban 8:0-ra verték a szintén IV. ligás tor- naljaiakat, és 2:1-re a III. ligában szereplő fulekieket. „Ősszel sokszor figyelmetlensé­geken, egyéni hibákon mentek el a II. LIGA, KELET - TAVASZI MŰSOR 17. FORDULÓ - március 18., szombat^ 15.30: MŠK Rimavská Sobota-SK Odeva Lipany (játékve­zető: Valášek). Március 19., vasár­nap, 15.30: FK Spišská Nová Ves-MFK Tatran Liptovský Mikuláš (Prešinský), FK Hanis­LÉGIÓSOK FRANCIAORSZÁG, 29._ forduló: Rennes-Dijon 1:1, Lang Ádám (D) -a 36. perctől. NÉMETORSZÁG, 24. forduló: Freiburg-Hoffenheim 1:1, Szalai Ádám (H) - a 76. perctől; Hertha- Dortmund 2:1, Peter Pekarík (H) - 90 perc; Leipzig-Wolfsburg 0:1, Gulácsi Péter (L) - 90 perc. OLASZORSZÁG, 28. ford.: Napoli- Crotone 3:0, Marek Hamšík (N) - 90 perc; Genoa-Sampdoria 0:1, Milan Skriniar (S) - 90 perc; Juventus-AC Milan 2:1, Juraj Kucka (M) - az 55. perctől; Palermo-AS Roma 0:3, Sal­jai Roland (P) - 90 perc. Erik Lupták (fehér mezben, 10-es számmal) visszatért Rimaszombat­ba - (Július Geto felvétele) pontok. Ezeket szeretnénk kiküszö­bölni, és minden meccsen a győze­lemért harcolni” - hangsúlyozta a vezetőedző. Domik Attila is abban bízik, hogy az alsóházban, a mezőny gyengébb csapatai ellen lehet keresnivalójuk a rimaszombatiaknak. Mivel keleten csak négy csapat marad, az alsóház háromkörös lesz. A gömöriek az alapszakasz utolsó előtti fordulójá­ban az őket két ponttal megelőző Li- panyval találkoznak, vagyis ta­vasszal összesen négyszer játszanak velük! „Tavaly sikerült anyagilag stabi­lizálni a klubot, az adósságaink 90%- át törlesztettük - hívta fel a figyel­met egy fontos tényre Domik. - Nyárra nullán lehetünk, tiszta lappal folytathatjuk. Azon leszünk, hogy megmentsük a második ligát, de ha mégsem sikerülne, akkor is szeret­nénk a keretet, a sporthátteret is sta­bilizálni, hogy egy-két éven belül vissza tudjunk jutni a második vo­nalba.” (bt) ka-FC VSS Košice (Nemček), MFK Lokomotíva Zvolen-Partizán Bar­dejov (Mastíš), FK Poprad-FC Lo­komotíva Košice (Horváth). 18. FORDULÓ - március 26., va­sárnap, 15.30: Bardejov-Poprad, Lipany-Zvolen, VSS Košice- Spišská Nová Ves, Lokomotíva Košice-Haniska, Liptovský Miku- láš-Rimavská Sobota. BELGIUM, 30. forduló: Lokeren- Charleroi 0:0, Branislav Niňaj (L)- a 75. percig; Anderlecht- Beveren 3:0, Köteles László (B)-90 perc. CSEHORSZÁG, 20. forduló: Zlín- Slovácko 1:1, Róbert Matejov (Z)- 90 perc; Pííbram-Hradec Králové 1:0, Lukáš Lupták (P) - a 86. perc­től, Martin Nősek (HK) - 90 perc; Jihlava-Karviná 2:4, Marek Ja- nečka (K) - 90 perc + gól; Dukla Praha-Jablonec 1:0, Lukáš Štetina (DP) - 90 perc, Jakub Považanec (J)- a 80. percig, Adam Zrel’ák (J) - a 65. percig; Plzeň-Liberec 1:0, Matúš Kozáčik (P) - 90 pere, Ma­rek Bakoš (P) - 90 pere, Patrik Hrošovský (P) - 90 pere, Jakub Hromada (P) - a 83. percig, Mar­A bajnokság állása 1. VSS Košice 16 13 2 1 23:7 41 2. Bardejov 16 10 1 5 28:16 31 3. Lokomotíva Košice 16 9 2 6 34:20 29 4. Liptovský Mikuláš 16 8 4 4 26:14 28 5. Spišská Nová Ves 16 8 0 8 31:30 24 6. Poprad 16 5 7 4 22:16 22 7. Zvolen 16 5 5 6 24:23 20 8. Haniska 16 2 6 8 23:40 12 9. Lipany 16 2 3 11 10:35 9 10. Rimavská Sobota 16 1 4 11 8:28 7 Az első 6 jut a felsőházba, ahol a nyugati csoport legjobb hat he- lyezettjével találkozik oda-vissza alapon. A felsőház győztese felkerül az élvonalba. A felsőház összes csapata bent marad. A bentmaradásért két csoportban, nyugaton és keleten küz­denek az alsóházi csapatok. A legfrissebb Információk szerint az alsóházi tabellák legjobbjai (vagyis gyakorlatilag a keleti és nyugati csoport 7. helyezettjei) oda-vissza alapon osztályozót játszanak egymás ellen a bentmaradásért. Mivel a keleti csoport alsóházában csak négy csapat marad (szemben a nyugati hattal), itt háromszor találkoznak egy­mással a gárdák, vagyis 9 fordulóra kerül sor. MŠK Rimavská Sobota ► Akeret:MarekProšovský, Boris Paskarjenko-Erik Lupták, Stanislav Morháč, Matej Vargic, Peter Vasil- ko, Valeri Kuridze, Peter Petrán, Tomáš Fajčík, Norbert Uličný, Kelemen Gergő, Milos Szekulics, Wurczel Andreas, Vla- diszlavMazur, Andrej Pol- jak, Balog János, Balog István, Dmitro Mikhejev, Dejan Lacsarak ► Érkezett: Erik Lupták (Kalinovo), Tomáš Fajčík (FK Pohronie), Norbert Uličný (Veľký Blh), Kele­men Gergő (Lučenec), Boris Paskarjenko (Sheriff Tiraspol), Milos Szekulics (Szerbia), Wurczel Andre­as (DAC), Vladiszlav Mazur (Ivanka pri Dunaji), Dmitro Mikhejev (Ukrajna) ► Távozott: Nemanja Szpa- szojevics (Frýdek-Místek), Patrik Husaník (Lučenec), Marko PLišpôky (Lučenec), Jozef Petrusz (Inter Bratis­lava), Gazda József (Tor- naľa), Martin Janco (Dub­nica), Erik Miklovič (lejárt a kő lesön játéka), Tomáš Trabalík (Gabčíkovo?) ► Vezetőedző: Csányi Csaba fin Chrien (P) - a 83. perctől; Mar­tin Dúbravka (L) - 90 pere; Ml. Bo- leslav-Sparta Praha 1:0, Lukáš Pa- uschek (MB) - 90 perc; Slavia Pra- ha-Teplice 2:1, Martin Chudý (T) -90 pere. 16. forduló (pótolt meccs): Bohe- mians-Plzeň 0:1, Matúš Kozáčik (P) - 90 pere, Patrik Hrošovský (P) - 90 pere, Marek Bakoš (P) - a 87. percig + gól, Martin Chrien (P) - a 68. perctől. MAGYARORSZÁG, 23. forduló: Debrecen-Paks 1:3, Molnár Péter (P) - 90 perc; Mezőkövesd-Gyirmót 1:1, Hudák Dávid (M) - 90 perc, Kristián Kolčák (Gy) - a 64. per­cig^ Videoton-Diósgyőr 2:0, Szar­ka Ákos (D) - a 78. perctől. SPORTMENÜ ■ Labdarúgás FORTUNA LIGA, 24. forduló - szombat, 15.00: Zilina- Ružomberok (játékvezető: Pavllk); 17.00: Prešov-Micha- lovce (Sedlár), Slovan Bratislava-Zlaté Moravce (Chmura). Vasárnap, 15.20: DAC-Trnava (Glova); 17.30: Trenčín­Senica Straka). Szabadnapos: Podbrezová. 1. Žilina 21 15 4 2 60:18 49 2. Slovan Bratislava 21 14 2 5 38:22 44 3. Podbrezová 21 10 7 4 24:14 37 4. Ružomberok 21 8. 7 6 40:29 31 5. Trnava 21 8 6 7 21:26 30 6. Trenčín 21 8 4 9 34:38 28 7. DAC 21 5 9 7 27:27 24 8. Michalovce 2i 6 4 11 24:40 22 9. Senica 21 5 5 11 17:24 20 10. Zlaté Moravce 20 4 5 11 20:35 17 11. Prešov 21 2 7 12 11:43 13 II. LIGA, nyugati csoport, 21. forduló-vasárnap, 15.30: Slovan Bratislava jun.-Sereď (Kmec), Martin-Žilina B (Cvengroš), Nové Mesto-Nitra (Očenáš), Banská Bystrica- Skalica (Hrčka), Šamorín-Svätý Jur (Perašín), Trnava B-FK Pohronie (Vlk). 1. Skalica 20 13 5 2 36:10 44 2. Sered 20 12 3 5 45:23 39 3. Nitra 20 12 2 6 44:25 38 4. Šamorín 20 11 5 4 33:20 38 5. Žilina B 20 9 6 5 37:24 33 6. Trnava jun. 20 9 5 6 37:30 32 7. Nové Mesto 20 8 7 5 27:19 31 8. FK Pohronie 20 9 3 8 25:30 30 9, Slovan B 20 3 5 12 19:42 14 10. MŠK Martin 20 2 6 12 22:49 12 11. Banská Bystrica 20 2 5 13 17:41 11 12. Svätý Jur 20 3 2 15 17:46 11 ■ Jégkorong TIPSPORT LIGA, playofl-negyeddöntő, 1. és 2. mérkő­zések-szombat, 18.00 és vasárnap, 18.00: Košice-Mar- tin, Žilina-Zvolen. Osztályozó, 2. forduló - vasárnap, 18.00: Skalica-Detva, TrenčMJptovský Mikuláš. LENGYELORSZÁG, 25. forduló: Slask Wroclaw-Piast Gliwice 3:4, Ľuboš Kamenár (SW) - 90 perc, Róbert Pich (SW) - 90 perc + 2 gól, Patrik Mráz (PG) - a 4L percig, Martin Bukata (PG) - a 66. percig; Árka Gdynia-Lech Poznan 1:4, Miroslav Božok (AG) - a 73. perc­től, Matúš Putnocký (LP) - 90 perc; Wisla Plock-Termalica Nieciecza 1:0, Samuel Štefánik (TN) - 90 perc, David Guba (TN) - 90 perc, Patrik Mišák (TN) - az 59. perctől, Roman Gergel (TN) - a 59. perctől, Martin Mikovič (TN) - a 80. perc­től; Chorzów-Gdansk 2:1, Libor Hrdlička (Ch) - 90 perc, Dušan Kuciak (G) - 90 perc, Lukáš Ha- raslín (G) — a 60. perctől; Bia- lystok-Kielce 4:1, Marián Kele­■ Kosárlabda EUROVIA SBL (térflextraliga), 41. forduló - szombat, 18.00: Spišská Nová Ves-Karlovka Bratislava, Svit-Ko- márno, Handlová-Nitra, Inter Bratislava-Lučenec, Prie- vidza-Levickí Patrioti, NŐI EXTRALIGA, playotf-negyeddöntő, 2. mérkőzések - szombat, 15.00: Nitra-Piešfanské Čajky (az egyik fél két győzelméig tartó sorozat állása: 0:1); 16.30: Poprad-ŠBK Šamorín (0:1), 18,00: Banská Bystrica-MBK Ružomberok (0:1). ■ Kézilabda FÉRFIEXTRALIGA, az 1-6. helyért, 6. forduló - szombat, 18.00: Hlohovec-Prešov, Topoľčany-Šaľa, Považská Byst- rica-Nové Zámky. A 7-10. helyért, 3. forduló-vasárnap, 18,00: Modra-Pe- zinok. FÉRFI I. LIGA, 14. forduló - szombat, 17.00: ŠKP Aka- démia-DAC. NŐI I. LIGA, 12. forduló (pótolt mérkőzés) - vasárnap, v 14.00: Inter Bratislava-Nesvady/lmeT, ■ Vízilabda FÉRFIEXTRALIGA, az 1-4. helyért, 3. forduló - szombat. 15.00: ŠK Hornets Košice-Slávia UK Bratislava; 19,00: ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto-Nováky. 4. forduló - vasárnap, 10.30: Hornets Košice-Nováky; 12.00: ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto-Slávia UK Bratislava. ■ Röplabda FÉRFIEXTRALIGA, playotf-negyeddöntő, 2. mérkőzések - szombat, 15.30: Trenčín-SPU Nitra (a két győztes mec­csig tartó sorozat állása: 0:1); 17.00: Svidník-Prešov (0:1); 18.00: Myjava-Prievidza (0:1). NŐI EXTRALIGA, playotf-negyeddöntő, első mérkőzések - szombat, 17.00: Kežmarok-Prešov; 18.00: UKF Nitra- Pezinok. mén (B)-90perc; Legia Warszawa- Wisla Krakow 1:0, Nagy Dominik (LW) - a 82. perctől; Leczna- Szczecin 2:2, Gyurcsó Ádám (Sz) - 90 perc. OROSZORSZÁG, 19. forduló: Perm-Zenit 1:0, Róbert Mak (Z) - a 62. perctől; Kazany-Orenburg 0:0, Michal Ďuriš (O) - a 88. percig; Rosztov-Groznij 0:0, Norbert Gyömbér (G) - 90 perc. TÖRÖKORSZÁG, 24. forduló: Alanyaspor-Fenerbahce 2:3, Mar­tin Skrtel (F) - 90 perc; Karabük- spor-Adanaspor 2:0, Komán Vla­dimir (A) - 90 perc; Gaziantepspor- Kasimpasa 0:2, Otigba Kenneth (K)-90 perc.