Új Szó, 2017. február (70. évfolyam, 26-49. szám)

2017-02-01 / 26. szám, szerda

www.ujszo.com | 2017.február 1. SPORT 133 Jövő nyártól a La Ligában is lehet videobíró Madrid. A 2018/2019-es idénytől alkalmaznák a spanyol labdarúgó-bajnokságban a vi- deobíró-technológiát. Javier Tebas ligaelnök azután szólalt meg a témában, hogy a Barce­lonának a hétvégén nem adtak meg egy szabályos gólt. „A tesztelések már zajlanak, nyolc hónapja foglalkozunk a videobíró-rendszerrel. A követ­kező idényben kipróbáljuk majd az élvonalban, és ha a FIFA vég­érvényesen jóváhagyja, 2018 júliusától használni fogjuk” - nyilatkozta Javier Tebas. A labdarúgás szabályalkotó testületé, az IFAB tavaly márci­usban engedélyezett kétéves próbaidőszakot a videobíró tesztelésére. Több más topbaj­nokságtól - így az angoltól, az olasztól és a némettől - eltérően azonban a spanyolban egyelőre még a gólvonal-technológiát sem alkalmazzák, mert túlságo­san drágának tartj ák. A 20. fordulóban vasárnap le­játszott sevillai mérkőzés 76. percében, amikor a Real Betis l:0-ra vezetett, Aissa Mandi, a hazaiak védője a kapuból, a vonal mögül rúgta ki a labdát, de a bíró nem ítélt gólt. A katalánok ezt kö­vetően a 90. percben egyenlítet­tek Luis Suárez jóvoltából. Luis Enrique, az FC Barcelo­na vezetőedzője ,a sevillai talál­kozó után ismételten a videobíró- rendszer bevezetése mellett fog­lalt állást: „Most is azt mondom, amit korábban: a játékvezetők­nek szükségük van segítségre, és ebbe a technikai támogatás is beletartozik.” (MTI) Cíger a legjobbakat nevezte Több tapasztalt játékosról is le kellett mondania Zdeno Cíger- nek, a szlovák hokiválogatott szövetségi kapitányénak, aki a vb előtti utolsó felkészülési tornán a legerősebb csapatot akarja szerepeltetni. Érsekújvárban jövő csütörtökön az orosz olimpiai válogatott lesz a szlovák jégkorongozók ellenfele. A két gárda - már a hagyományos Slo­vakia Cup torna keretein belül - másnap, február 10-én is megmér­kőzik egymással Nyitrán, majd szombaton Fehéroroszországgal vagy Svájccal találkoznak Zdeno Cíger szövetségi kapitány védencei. „Michel Mikiik fantasztikus for­mában van, de egy sérülés vissza­vetette, remélem, rövidesen rendbe jön. Egészségi okok miatt marad tá­vol Tomáš Surový is, ő ágyékprob­lémákkal küzd. A kassai Ladislav Nagy még nem zárta le végérvénye­sen a válogatottság kérdését, ám a playoff kezdete előtt csak klubcsa­patára akar koncentrálni. A Slovan védőinek, Michal Sersennek és Ivan Švamýnak pihenőt adtunk a KHL- alapszakasz hajrája előtt” - ismer­tette Cíger a hiányzók névsorát. Rajtuk kívül (az NHL-ben játszó­kat leszámítva) ajelenlegi legerősebb keretet nevezte a kapitány a három mérkőzésre. Újra ott lesz a csapatban a Svédországban légióskodó Libor Hudáček és Christián Jaroš, valamint négy KHL-es hokis is, köztük a kínai Kunlun támadói, Martin Bakos és Tomáš Marcinko. „Nagyon várjuk a nyitrai meccseket, ahol a bajnokikon mindig fantasztikus a hangulat, de re­mélem, a fiúk az érsekújvári szurko­lókat is jó játékkal örvendeztetik meg” - tette hozzá Cíger. (szlh.sk) Marcinko a kínai Kunlunnal a pozsonyi Slovan ellen is játszott (TASR-feivétei) A szlovák hokiválogatott kerete ► Kapusok: Július Hudáček (Örebrö), Jaroslav Janus (Litvínov), Branislav Konrád (Olomouc) ► Védők: Michal Čajkovský (Jekatyerinburg), Peter Čerešňák (Plzeň), Dominik Graňák (Rögle), Christián Jaroš (Lulea), Adam Jánošík (Liberec), Martin Gernát, Juraj Mikuš (mindkettő Sparta ' Praha), Eduard Šedivý (Košice), Juraj Valach (Chomútov) ► Támadók: Dávid Buc (B. Bystrica), Lukáš Cingel, Andrej Kudrna (Sparta Praha), Vladimír Dravecký (Trinec), Marcel Haščák (Brno), Tomáš Hmká (Plzeň), Libor Hudáček (Örebrö), Patrik Lušňák (Slovan), Radoslav Macik, Marek Slovák (Nitra), Martin Bakoš, Tomáš Marcinko (Kunlun), Dávid Skokan (Chomútov) Dárdai az ősz legjobbja Berlin. A német labdarúgó­bajnokság honlapján Dárdai Pált választották az ősz legjobb edző­jének. A bundesliga.de öldalon le­bonyolított voksoláson a Hertha BSC-t irányító magyar szakember mellett Ralph Hasenhüttl (RB Le­ipzig), Julian Nagelsmann (Hof- fenheim) és Peter Stöger (Köln) volt ajelöltek között. A január 31-én lezárult szava­záson összesen 51 488 voks érke­zett, ebből 17 468-an gondolták úgy, hogy Dárdai volt a legjobb, ami 34 százalékos arányt jelent. A második helyen záró Nagels- mannra 11 225 szavazat érkezett. A Hertha az utóbbi időben nincs jó formában, az elmúlt öt bajnoki­ból csak egyet nyert meg. (MTI) Sabala távozik a DAC-tól Dunaszerdahely. Valerijs Saba­la a kölcsönjátéka letelte előtt tá­vozott Dunaszerdahelyről. A lett válogatott támadó tavaly nyáron a belga Club Bruges futballcsapatá­tól érkezett kölcsönbe a DAC-hoz, eredetileg a 2016/17-es szezon vé­géig maradt volna. Sabala az őszi idényben tizenhá­rom bajnoki mérkőzésen lépett pá­lyára, és egy gólt szerzett. A Szlo­vák Kupában három összecsapáson szerepelt, amelyen kétszer volt eredményes. László Csaba vezető­edző a lett játékost nem is vitte ma­gával a törökországi edzőtáborba. Tavasztól odahaza futballozhat a 22 esztendős támadó. Az FC Riga szintén az FC Bruges-től kapja köl­csön a csatárt. (fcdac.eu) Két győzelemmel kezdtek a somoijaiak Horváth Csaba (balról) gólt lő a mosonmagyaróváriaknak (őry Tibor felvétele) SZABÓ ZOLTÁN Január 16-tél a finn Mika Lönnström irányításával hazai környezetben kószül a tavaszi idényre a II. ligás somorjai futballcsapat. Az ötödik helyen telelő együttes keretében nem történtek jelentős változások, a brazil Femando Luiz és Leonel távozott, előbbi a Fluminen- se első csapatában játszik. Helyükre két honfitársuk, Alán Fialho vala­mint Marion Freitas érkezett. Az együttessel gyakorol a legutóbb Szakolcán szereplő Timotej Zá­humenský is. Eddig két előkészületi mérkőzést játszottak a somoijaiak, Dénesden 5:0-ra lelépték a III. ligás hősieket (góllövők: Peu, Čemba, Pončák, Es- tevao, Mezovský). Múlt szombaton pedig az NB Il-es Mosonmagyar­óvár otthonában Maric-Bjekic és Horváth Csaba góljával 2:0-ra nyer­tek. Mika Lönnström mindkét meccs félidejében szinte az egész csapatot kicserélte. „Hetente többször is napi két edzés szerepel a műsoron, de akik munka mellett fociznak, azok csak a dél­utáni tréningen tudnak részt venni. Az angolul kommunikáló Mika Lönnström hasonló típusú edző, mint az elődje volt, modem, válto­zatos gyakorlásokat tart - mondta lapunknak Horváth Csaba, a somor- jaiak tapasztalt középhátvédje. - A bősiek ellen remekül kezdtünk, már a tizedik percben 2:0-ra vezettünk, és végül fölényesen nyertünk. Moson­magyaróváron jóval nehezebb dol­gunk volt, de végig szervezetten fut­balloztunk a nagy iramú meccsen, és megérdemelten győztünk. Egy szöglet után sikerült a hálóba talál­nom, ezúttal nem fejjel, hanem láb­bal voltam eredményes. Szerdán a Győri ETO, szombaton a Sigma Olomouc lesz idegenben az ellenfe­lünk. Ez a két meccs megmutatja, hogy valójában hol is tartunk.” A somoijaiak összeállítása a Mo­sonmagyaróvárral vívott találko­zón: Poser (46. Hajdúch)-Maric- Bjekic (46. Spánik), Alán Fialho, Pončák (46. Horváth Csaba), Ágh (46. Ozogány)-Králik (46. Marion Freitas)-Mezovský, Luquinhas (46. Čemba), Levi Rodrigues (46. Kris- tan), Záhumenský (46. Willian Hen- rique)-Peu (Estevao). SPORTMENÜ ■ Kosárlabda EUROVIA SBL (férfiextraliga). 30. forduló - 18.00: Komárno-Svit, Nitra-Handlová, Lučenec-lnter Brati­slava, Levickí Patrioti-Prievidza; 19.00: Karlovka Bratislava-Spišská Nová Ves. ■ Röplabda NŐI EXTRALIGA, az 5-10. helyért, 2. forduló -17.00: C0P Nitra-Pezinok; 18.00: Prešov-Zvolen: 19.00: Trnava-Senica. FÉRFI SZLOVÁK KUPA, negyeddöntő, visszavágó - 19.00: Košice-Komárno (az első mérkőzésen: 1:3). ■ Kézilabda WHIL, 16. forduló -17.30: Slavia Praha-Poruba. EREDMÉNYEK ■ Labdarúgás SPANYOLORSZÁG, 20. forduló: Las Palmas-Valencia 3:1, g.: Vieira (42.), Lemos (58), Boateng (61), ill. Mí­na (21). FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS: Michalovce-Zabrze 0:1, g.: Zurkowski; Slovan Bratislava-Lokomotlv Plovdiv 1:0, g.: Rundics (11-esből); Vlllarreal-Diósgyőr 2:6, diósgyőri góllövők: Novothny 2, Ugrai, Nono, Szarka, Mahalek; Žilina-FK Rosztov 1:3, Sparta Praha-Fe- rencváros 0:0 ■ Kosárlabda FÉRFI ALPOK-ADRIA-KUPA, negyeddöntő, visszavágó: Komámo-Levickf Patrioti 103:75 (24:18,32:21,30:16, 17:20), legeredményesebbek: Längsten 19, Vido 17, Halada, Cobb 12-12, ill. Ammons 36, Djurics 16, Krajóoviö 9 - az első mérkőzésen 80:86, tj.: Komárno. NBA: Philadelphia-Sacramento 122:119, Boston-Det- roit 113:109, Minnesota-Orlando 111:105 - hosszab­bítás után, Dallas-Cleveland 104:97, Phoenix-Memphis 96:115, Miami-Brooklyn 104:96. ■ Tenisz SZENTPÉTERVÁRI NOl TORNA, 1. forduló: Róberta Vinci (olasz, 6)-Babos Tímea (magyar) 6:3,3:6,6:4; Johanna Larsson (svédpJulia Putyinceva (kazah) 0:6, 0:1 -nél Larsson feladta; Kristína Mladenovic (fran- cia)-Elise Mertens (belga) 7:6,6:4. ■ Alpesi sí PARA-VB, Tarvisio - női műlesiklás: 1. Farkaá Henri­etta (szlovákiai) 1:32,91. Férfimiilesiklás: 3. Jakub Krako (szlovák) 1:29,60. ■ Sportfogadás KENŐ - hétfő: 3,10,11,12,13,20,23,25,30,31,40, 44,46,55,61,62,66,68,69,70. Kenő Plusz-szám: 40, KENŐ JOKER - hétfő: 810253. Nyeremények -1. és 2. dl]: nincs nyertes; 3. díj: 150 euró (3 nyertes); 4. díj: 30 euró (14); 5. dg: 2,50 euró (94); 6. díj: 0,50 euró (971). LÉGIÓSOK FRANCIAORSZÁG, 22. for­duló: Lorient-Dijon 2:3, Lang Ádám (D) - 90 perc. NÉMETORSZÁG, 18. forduló: Freiburg-Hertha Berlin 2:1, Pe­ter Pekarík (H) - 90 perc; Leipzig-Hoffenheim 2:1, Gu- lácsi Péter (L) - 90 perc, Szalai Ádám (H) - a 78. perctől. OLASZORSZÁG, 22. forduló: Sampdoria-AS Roma 3:2, Mi­lan Škriniar (S) - 90 perc; Udinese-AC Milan 2:1, Juraj Kucka (M) - 90 pere; Napoli- Palermo 1:1, Marek Hamšík (N) - 90 pere; Cagliari-Bologna 1:1, Nagy Ádám (B) - a 72. percig. TÖRÖKORSZÁG, 19. forduló: T rabzonspor-Gaziantepspor 4:0, Ján Durica (T) - 90 pere; Kayserisgor-Fenerbahce 4:1, Martin Skrtel (F) - 90 pere; Adanaspor-Kasimpasa 2:0, Komán Vladimir (A) - 90 perc. AKTUÁLIS ► A Nemzetközi Paralimpiai Bizottság elutasította az oroszoknak azt a kérését, hogy részben oldja fel a pjongcsangi téli játékokról való kitiltást.