Új Szó, 2017. január (70. évfolyam, 1-25. szám)

2017-01-18 / 14. szám, szerda

201 SPORT 2017. január 18. | www.ujszo.com Bajnokveres Komaromban OROSKYTAMÁS i ™ m ÉMÜÉ*1 \ v Y '.*• A komáromiak közül öten is kétszámjegyű pontot dobtak a privigyeiek ellen (Karol Scholtz felvétele) SPORTATV-BEN 9.15 - EUROSPORT 1: Auszt­rál nyílt teniszbajnokság, Mel­bourne 12.00 - SPORT 2 (magyar): Lóverseny, futam 14.00 - EUROSPORT 2: Snooker Masters, London, 3. nap 14.00 - SPORT 2 (cseh), SPORT 1 (magyar): Magyar- ország-Szaúd-Arábia férfikézi­labda vb-csoportmérkőzés 15.00 - SPORT 1 (cseh), SPORT 2 (magyar): Metalurg Magnyitogorszk-Avangard Omszk jégkorong KHL-mér- kőzés 15.15 - SPORT M: Lóverseny, futam 17.15 - SPORT M: Lóverseny 17.30 - DIGISPORT 1 (ma­gyar): Sassuolo-Cesena lab­darúgó Olasz Kupa- nyolcaddöntő 17.45 - M4 SPORT: Kazinc- barcika-Kecskemét férfi NB I-es röplabda-mérkőzés 17.45 - SPORT 2 (cseh), SPORT 1 (magyar): Fehér- oroszország-Németország fér­fikézilabda vb-csoportmérkőzés 17.45 - SPORT 2 (magyar): Szolnok-Nice férfivízilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés 17.45 - EUROSPORT 2: Zenit Szentpétervár-Hapoel Jeruzsá­lem férfikosárlabda Európa- kupa-mérkőzés 18.00 - DIGISPORT 2 (ma­gyar): Sopron-Jekatyerinburg női kosárlabda Euroliga- mérkőzés 18.00 - 213 TV: Svit-Košice bajnoki férfi-kosárlabdamér- kőzés 19.00 - NOVA SPORT 1: Karlstad-Falun svéd bajnoki floorballmérkőzés 19.15 - DIGISPORT 3 (ma­gyar): Alcorcón-Alavés lab­darúgó Király-kupa-mérkőzés 20.00 - EUROSPORT 1: Snooker Masters, London, 3. nap 20.00 - EUROSPORT 2: Málaga—Valencia férfikosár­labda Európa-kupa-mérkőzés 20.10 - M4 SPORT: Eger- Hannover férfivízilabda Bajno­kok Ligáj a-mérkőzés 20.45 - SPORT 1 (cseh, ma­gyar): Svédország-Katar fér­fikézilabda vb-csoportmérkő­zés 20.45 - SPORT 2 (magyar): Plymouth-Liverpool labdarúgó FA-kupa, megismételt mérkő­zés 20.45 - NOVA SPORT 2: Waregem-Eupen labdarúgó Belga Kupa, elődöntő, első meccs 21.00 - DIGISPORT 1 (ma­gyar): Real Marid-Celta Vigo labdarúgó Király-kupa-mér- kőzés 21.00 - DIGISPORT 2 (ma­gyar): Lazio-FC Genoa labda­rúgó Olasz Kupa, nyolcaddöntő 1.00 (csütörtök) - EURO­SPORT 1, EUROSPORT 2: Ausztrál nyílt teniszbajnokság, Melbourne 1.35 (csütörtök) - NOVA SPORT 1: Montreal Cana- diens-Pittsburgh Penguins jég­korong NHL-mérkőzés 3.00 (csütörtök) - DIGI­SPORT 2 (szlovák): TourDown Under, kerékpárverseny, 3. sza­kasz 4.35 (csütörtök) - NOVA SPORT 1: Los Angeles-San Jose jégkorong NHL-mérkőzés Izgalmas mérkőzésen gyűrte le hétfő este 87:79-re a baj­noki címvédő privigyeieket az MBK Rieker Com-therm férfi- kosárlabdacsapata az Eurovia SBL pótolt mérkőzésén. A mostani szezonban egyszer már lejátszották a tavalyi bajnoki döntő „visszavágóját”, akkor a privigyeiek 26 ponttal elporolták a komáromia­kat. De nem is emiatt volt igazán je­lentős a Duna-partiak sikere: Ri­chard Ďuriš vezetőedző legénysége most először tudott meccset nyerni azon négy csapat egyike ellen, amely az idény nagy részében kibérelte az első helyeket a tabellán (aktuális sorrendben a kassaiak, az Inter, a lé­vaiak és a privigyeiek). „Megfelelő időben jött ez a győ­zelem. Főleg pszichésen volt ez ne­héz meccs számunkra, mert a tabel­la szempontjából nagyon fontos lé­vai derbit nem tudtuk megnyerni szombaton. Épp ezért még fonto­sabb volt, hogy a privigyeieket le­győzzük. Bízom benne, hogy ez jó elrugaszkodást fog jelenteni az alapszakasz második felére és a közvetlenül előttünk álló meccsek­re is, mert az élmezőny csapataival, az Interrel és a kassaiakkal mérkő­zünk” - mondta lapunknak a 87:79- es győzelem után Ďuriš. A jövő helyett azonban térjünk még vissza pár szó erejéig a hétfő esti rangadóhoz. A vendégek euró­pai kupakötelezettsége miatt szer­dáról előrehozott mérkőzésen kér­dés volt, a két nappal korábbi baj­noki forduló melyik gárdából vett ki többet. Az első pár perc alapján rá­vágtuk volna, hogy a privigyeiek- ből, de a tízpontos (10:0) komáromi vezetés szépen lassan apadni kéz­Dominika Cibulková sikeresen vette az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság első fordulóját, a magyar Babos Tímea viszont egyesben elbúcsúzott. Melbourne. Cibulková 7:5,6:2-re nyert a cseh Denisa Allertová ellen. „Örülök, hogy továbbjutottam, mert a Grand Slam-viadalokon mindig az első meccs a legnehezebb. Allerto- vával most játszottam először, így nem tudtam, mire számíthatok. Az első szettben akadtak is problémá­im. Büszke vagyok magamra, hogy végig türelmes voltam és betartot­tam a taktikát. A második szettben már az történt a pályán, amit akar­tam” - mondta a 101 percig tartó mérkőzés után Dominika Cibulko­vá, aki tavaly már az első körben ki­esett Melboume-ben. A 27 éves pozsonyi teniszező ha­todik kiemeltként szerepel a tornán. „Nem akarok arra gondolni, hogy hányadik vagyok a világranglistán, és hogy az esélyesek között tartanak számon. Mindig a következő meccsre koncentrálok” - szögezte le Cibulková, akire a 31 esztendős Hszie Szu Vej személyében tajvani ellenfél vár a második fordulóban. Három évvel ezelőtt Kuala Lumpur­ban már találkozott egymással a két teniszező, akkor Cibulková 6:1,6:2- re nyert. Babos Tímea, a világranglista 28. Eurovia SBL ► 1. Koiice 23 meccs (19/4) 42 pont ► 2. Inter Bratislava 23 meccs (18/5) 41 pont ► 3. Levickí Patrioti 23 meccs (16/7) 39 pont ► 4. Prievidza 22 meccs (16/6) 38 pont ► 5. Svit 23 meccs (12/11) 35 pont ► 6. Komárno 22 meccs (12/10) 34 pont ► 7. Handlová 23 meccs (10/13) 33 pont ► 8.Lučenec 22 meccs (10/12) 32 pont ► 9. Karlovka 22 meccs (6/16) 28 pont ► 10. Sp. N. Vés 23 meccs (3/20) 26 pont ► 11. Nitra 22 meccs (2/20) 24 pont helyezettje két szettben, 7:6, 6:4 arányban maradt alul a rangsorban 92. amerikai Nicole Gibbsszel szemben. Az első játszma rövidítés­ben dőlt el, a második pedig úgy, hogy az amerikai teniszező brékhát- rányból fordított. Az 55 percig tartó nyitószettben Gibbs 1:1 után két já­tékot is nullára nyert, s bár Babos ké­sőbb vissza tudta venni elvesztett adogatását, a tie breakben alulma­radt. A folytatásban 2:2 után elvette ellenfele adogatójátékát, de az ame­rikai rögtön javított, majd 4:5-nél is brékelte Babost. A legjobb 64 közé jutásért rende­zett mérkőzés 104 percig tartott. „Sajnálom, nagyon! Sajnos fejben elég nagy gödörben vagyok. A tava­lyi US Open óta elveszítettem picit a fonalat - nyilatkozott a magyar játé­kos saját honlapján, a babostimea.hu oldalon. — Rengeteget készülök és edzek, de sajnos most hullámvölgy van. Nem a játékommal van a baj. Az utóbbi időben elég negatív vagyok, pedig az edzéseken egyre jobban megy a játék. A mai meccs is csak egy kínszenvedés volt. Annyira izgultam és annyira leblokkoltam. Nem tud­tam mit tenni, sajnos.” Babos tavaly győzött az első for­dulóban. Most még párosban javít­hat, de ez egyáltalán nem ígérkezik könnyűnek, mivel - az orosz Anasz- taszija Pavljucsenkovával az olda­lán - Serena és Venus Williams lesz az ellenfele. (SITA, MTI) dett. A 14. percben - a mérkőzésen először - már a privigyeiek vezettek 32:30-ra, köszönhetően elsősorban rendkívül hatékony távoli dobása­iknak. „A privigyeiek stílusa a há­rompontosokra épül, nagyon jó já­tékosaik vannak erre. Csurovics kolléga taktikája az Európa-ku­pában is sikeres, ami jelzi, hogy nem egyszerű megbirkózni vele, nekünk is 14 triplát dobtak. A kulcsfontos­ságú az volt, hogy egy az egyben ne tudjanak minket megverni védeke­zésben, mert így nem kell olyan nagyszámú játékosnak embert vál­tania defenzívában” - magyarázta Ďuriš, hozzátéve, védencei kiküz- dötték a győzelmet. Ugyanis 49:49 után, a 24. perctől egészen az utolsó előttiig nagyon ki­egyenlített volt a meccs, legfeljebb hat pont volt a két csapat közti kü­lönbség. Mikor már-már úgy tűnt, zsebben a komáromi siker, mindig jött egy vendégtripla. A hajrában azonban megremegtek a privigyei kezek, Bilicék viszont jó százalék­ban értékesítették a büntetőket (25/18), és 85:77-nél, 42 másod­perccel a vége előtt elkezdhetett zúgni a „Szép volt, fiúk!” És zúgott is jó erővel, mivel a szo­katlan hétfői időpont ellenére mint­egy kétharmadnyira megtöltötték a csarnokot a lankadatlanul buzdító drukkerek. (S bár nem kapcsolódik szorosan a meccshez, azért említ­sük meg, hogy az Eurovia SBL fura sorsolása miatt ebben az idényben a komáromiak 20 hazai találkozójá­ból mindössze 4 esett/esik szom­batra, amikor azért jóval többen el tudnak menni drukkolni, mint hét­köznap.) A riválisokhoz képest egy meccsel még mindig kevesebbnél tartó ko­máromiak ezzel a győzelemmel a hatodik helyre jöttek fel a tábláza­ton, a svitiek mögé. „Amióta idei­gazoltam, négy győzelem és egy ve­reség a mérleg. Remélem, hasonló lesz a folytatás is, és akkor mindenki elégedett lesz” - jegyezte meg a 221 centis Boris Bojanovský, aki alig győzött eleget tenni a sok-sok alkal­mi fotós felkérésének. Valtteri Bottas ül Rosberg helyére London. Az eddig Williams- szel versenyző Valtteri Bottas lesz a Forma-l-es világbajnok Mercedes csapatnál a három­szoros világbajnok Lewis Ha­milton pilótatársa 2017-ben. Az egy plusz egy éves szerződést kötött finn pilótának a vb-cím megszerzése után váratlanul visszavonuló német Nico Ros- berget kell pótolnia. Bottas he­lyére a korábban már visszavo­nult brazil Felipe Mássá tér vissza a Williamshez, az újonc kanadai Lance Stroll mellé. (MTI) SPORTMENÜ ■ Kézilabda FÉRFI-VB, Franciaország, B csoport (Metz) - 20.45: Macedónia-Spanyolország. C csoport (Rouen) -14.00: Szaúd-Arábia-Magyaror- szág; 17.45: Fehéroroszország-Németország; 20.45: Horvátország-Chile. D csoport (Párizs)-14.00: Argentína-Egyiptom; 17.45: Dánia-Bahrein; 20.45: Svédország-Katar. ■ Kosárlabda EUROVIA SBL (férfiextraliga), 26. tordulú - 16.00: Spišská Nová Ves-lnter Bratislava, Svit-Košice; 10.00: Nitra-Levickí Patrioti, Karlovka Bratislava-Handlová. NŐI EXTRALIGA, 10. forduló (pótolt meccs) -16.00: Nitra-Piešfanské Čajky. ■ Röplabda FÉRFIEXTRALIGA, az 1-5. helyért, 5. forduló -18.00: Prievidza-Košice. NŐI EXTRALIGA, 17. forduló -18.00: Zvolen-Tmava, Senica-COP Nitra. Myjava: csak IV. liga? A Ligás Klubok Uniója (ÚLK) elnöksége tegnap döntött arról, hogy 11 csapat szerepel a labda­rúgó Fortuna Liga tavaszi idé­nyében. A Spartak Myjava kilé­pése után a csapat őszi eredmé­nyeit törlik, de érvényben ma­radnak a meccseken elért gólok és a kapott sárga, illetve piros la­pok. A versenykiírás szerint az erdőhátiak kiesőnek számítanak. Az ÚLK j anuár 2-án kapta meg a Myjava hivatalos kilépési nyi­latkozatát, de a testület jogi ana­lízis alapján jogtalannak tartja a kilépést, ezért szigorú büntetés vár az erdőhátiakra, mert a meg­sértették az ÚLK és a Szlovák Futballszövetség (SFZ) szabá­lyait. A büntetésről a SFZ fe­gyelmi bizottsága dönt. Az ÚLK azt javasolja, hogy Myjava nyártól csak a IV. ligában sze­repelhessen. A még másfél éves szerződés­sel rendelkező Radványi Miklós vezetőedző ma találkozik a my- javai klubelnökkel. A játékosok közül Bílovský és Hruška a prágai Duklához, Ko­lár valamint Sládek Lengyelor­szágba, a Podbeskidzie csapatá­hoz szerződött. (TASR, sz. z.) Babos korai búcsúja