Új Szó, 2016. május (69. évfolyam, 101-126. szám)

2016-05-18 / 115. szám, szerda

www.ujszo.com | 2016. május 18. SPORT 125 Elbúcsúztak az elittől a magyarok A negyeddöntőbejutott németek a hajrában gyűrték le a magyar csapatot (siTA/AP-feivétei) Németország-Magyarország 4:2 ► GÓLLÖVŐK: Hager (32.), Reul (42.), Braun (58.), Góc (60.), ill. Sofron (10.), Wehrs (46.). ► NÉMETORSZÁG: Greiss-Holzer, Ehrhoff, Boyle, Akdag, Reul, Müller, Braun-Seidenberg, Góc, Kink-Noebels, Draisaitl, Macek-Gogulla, Hager, Schütz-Flaake, Kahun, Reimer. ► MAGYARORSZÁG: Rajna-Szírányi, Wehrs, Dudás, Ságért, Stipsicz, Vas M., Mestyán-Galló, Bartalis, Sofron-Nagy G., Sara- uer, Kóger-Benk, Vas J., Erdély-Kovács, Sebők, Magosi- Nagy K. Szentpétervár. A németektől 4:2-es vereséget szenvedett magyar jégkorong-válogatott tagjai hiába szurkoltak tegnap a lelátón a franciáknak, a fe­héroroszok 3:0-ra győztek, és Vasék kárára kivívták a bent- maradást az A csoportban. Rich Chemomaz szövetségi kapi­tány együttese úgy vághatott neki a németek elleni hétfői összecsapás­nak, hogy ha három pontot érően győz, jövőre is az elitben marad. Közel a pontszerzéshez A magyarok a 10. percben meg­szerezték a vezetést: Bartalis lecsor- gó korongjára Sofron csapott le. Az NHL-es kapus, Greiss a botjával ki­szúrt, ám hibázott, így a magyar csa­tár az üres kapuba lőtt (0:1). Ezután állandósult a német fölény, a ma­gyar csapat kőkeményen védeke­zett, egyszer azonban - óriási bal- szerencsével - Rajna kapujába ke­rült a korong: egy rossz felszabadí­tás után Hager passzkísérlete a men­teni igyekvő Vas Márton jobb lábá­ról pattant be (1:1). A záró húsz perc elején beszorult a magyar válogatott, Rajna nem tu­dott rátenyerelni a korongra, amely a védő Reul elé került (2:1). A 45. percben viszont Wehrs lövése meg­pattant egy védő botján, így egyen­lítésnek örülhetett a közel 1000 fős magyar szurkolósereg (2:2). Ez volt a vb-n az első klasszikus hátvédgól a Chemomaz-csapattól. A folytatásban alig maradt erő a támadásokra, ám a védelem hősies, Rajna pedig magabiztos volt. Az 58. percben azonban Braun átlőtte a vé­dőfalat (3:2). A végén Góc üres ka­pus góllal állította be a végered­ményt (4:2). Hibák a hajrában Meccs utáni értékelésében a jó kezdés utáni hibákat emelte ki Cher- nomaz kapitány. „A szoros mérkő­zéseken nagyon fontos a lendület, amit vagy emberelőnnyel, vagy az ellenfél hibáinak kihasználásával lehet megszerezni. Mi kétszer is úgy kaptunk gólt, hogy kritikus helyen eladtuk a korongot. Nem tudtunk zártak maradni, ezért kaptunk ki a végén” - nyilatkozta Chemomaz. Nem segítettek a franciák A magyarok három ponttal zárták a tornát, de így is maradt esélyük a bentmaradásra: ehhez a franciáknak (akik számára már nem volt tétje a meccsnek) a rendes játékidőben le kellett volna győzniük tegnap a fe­héroroszokat. Utóbbiak azonban a szükséges egy pont helyett mindhár­mat megszerezték 3:0-s győzelmük­kel, így a magyarok kárára megőriz­ték A csoportos tagságukat. Chemomaz szerint már a torna el­ső felében nagyon jó harmadokat produkált a csapata, 40-50 percen át képes volt tartani a lépést a legjob- bakkal is. „A sorsfordító a fehéroro­szok elleni ütközet volt. Ott ráérez- tünk, mire van szükség. Hogyan tu­dunk a komoly védekezésből átfor­dulni támadásokba, és végre elegen­dő gólt lőttünk. A németek ellen ha­sonló volt a játék, ám ott a végén összeroppantunk a nyomás alatt. Emelt fővel távozunk”- fogalmazott a kanadai szakvezető, akinek a vb- vel lejárt a megbízatása, az esetleges hosszabbításról még nem tárgyalt a magyar szövetséggel. A három góllal legeredményesebb magyar csatár, Sofron szerint sok esetben már igazi A-csoportos szin­ten játszik a csapat, a válogatottól va­ló visszavonulását bejelentő csapat- kapitány, Vas Márton pedig kifejtet­te, nagyon sokat fej lődtek egy év alatt, és bebizonyították, hogy nem vélet­lenül szerepeltek az élvonalban. Vissza a Divízióba A magyarok jövőre a Divízió I/A- ban fognak szerepelni Ausztria, az elittől szintén most búcsúzó Ka­zahsztán, a Koreai Köztársaság, Lengyelország és Ukrajna társasá­gában. A torna megrendezésére elő­zetesen az osztrákok és a dél­koreaiak jelentkeztek. (MTI) Nyertek, de nem jutottak tovább a szlovákok Nem jutott be a negyeddöntőbe a szlovák jégkorong-válogatott az oroszországi vb-n, miután az USA ellen hosszabbításban nyert 3:2-re. A szlovákoknak három pontot kellett volna szerezniük a továbbjutáshoz. Bár a szlovákok csak kétszer nyer­tek, és négyszer kikaptak az orosz- országi tornán, az utolsó csoport­meccsük előtt még mindig volt esé­lyük a negyeddöntőbejutásra. Ehhez az kellett volna, hogy az USA-t a rendes játékidőben legyőzzék. 60 perc után 2:2 Zdeno Cíger együttese ugyan jobb teljesítményt nyújtott, mint korábban a németek, a fehéroro­szok, a finnek vagy a kanadaiak el­len, ám a továbbjutáshoz ez is kevés volt. A szlovákok megszerezték a vezetést - Jaroš gólja 162 percnyi gólképtelenséget tört meg -, ám ez­után több emberelőnyös helyzetük kimaradt, az amerikaiak pedig egyenlítettek. Az USA a harmadik harmad elején átvette a vezetést is, és bár Skalický egyenlítése még visszahozta a szlovák reményeket, a rendes játékidő vége előtt nem si­került újabb gólt ütni. Ez megpe­csételte a szlovákok sorsát. A hosszabbítás elején Marko Daňo megszerezte a győztes gólt, de ez már a lényegen nem változtatott: a negyeddöntőbe az USA válogatott­ja került, a szlovákok sorozatban harmadszor maradtak le a legjobb nyolcról. Cíger így is büszke „Büszke vagyok a fiúkra, most jól játszottak. Igazi csapatmunka volt, harcoltak a meccs végéig. Ma azt mondtuk: csak minimális számú hi­bát szabad elkövetnünk, és minimá­lis számú kiállítás lehet ellenünk, és ehhez tartottuk is magunkat. Ebből a meccsből kell erőt merítenünk, és tovább mennünk. Ha össze akarunk rakni egy fiatal csapatot, akkor va­lahol ezeknek a srácoknak tapaszta­latokat kell szerezniük” - nyilatkoz­ta a szlovák válogatottat irányító Zdeno Cíger. A csapatkapitány Andrej Sekera is kiemelte a harcias, odaadó játékot. ,3efejeztük a tornán, szomorúak vagyunk, de most szíwel-lélekkel játszottunk. Az egész tornán hiány­zott a csapatból a jobb szervezett­ség, a játékunkra a fegyelmezetlen­ség volt a jellemző” - nyilatkozta az Edmonton védője. Semmire sem jó „Ez a győzelem semmire sem jó - jegyezte meg keserűen Martin Ré- way. - Ha legalább a fehéroroszok ellen pontokat szereztünk volna, ott lennénk a negyeddöntőben. Ezt mi magunk rontottuk el. Az USA ellen sokkal aktívabbak voltunk, de a ko­rábbi meccsekért nem érdemeltük meg, hogy negyeddöntőbe kerül­jünk.” Réway nem ütött egyetlen gólt sem a tornán, pedig előzetesen azt várták tőle, ő lesz a szlovák válogatott egyik vezéregyénisége. Az amerikaiak el­len három-négy jó lehetősége volt, de nem tudta őket értékesíteni. A szurkolók a közösségi oldalakon nem kímélték a fiatal csapatkapi­tány-helyettest. „Nem érdekel, hogy mit mondanak rólam az emberek. Elsősorban a csapattársaimnak okoztam csalódást” — mondta letér­ten Réway. (SITA, TASR) Szlovákia-USA3:2 h. u. ► GÓLLÖVŐK: Jaroš (19.), Skalický (53.), Daňo (61.), ill. Nelson (28.), Foligno (43.). ► SZLOVÁKIA: J. Hudáček-Marinčin, Sekera, Meszároš, Švarný, J. Mikuš, Graňák, Jaroš-Jurčo, Viedenský, L. Hudáček-M. Ba- koš, Lušňák, Réway-Dravecký, T. Marcinko, Skalický-Cehlárik, M. Daňo, M. Bartánus. ► USA: Kinkaid-Wideman, Hanifin, Murphy, McCabe, Skjei, Warsofsky, Santini-N. Foligno, Matthews, Larkin-Vatrano, Nelson, Hinostroza-Motte, Compher, Connor-Maroon, Hendricks, Fasching-Wood. EREDMÉNYEK ■ Labdarúgás DOXXBET II. LIGA, a feljutásért. 8. forduló: Slovan Bratislava jun.-Tatran Prešov 1:4, g.: Malý (76.), ill. Bartek (36 ), Molnár (50, öngól), Katona (54.), Tubo- nemi (62.). 1. Prešov 27 15 8 4 57:25 53 2. VSS Košice 27 17 5 5 45:20 53 3. Lokomotíva 26 15 5 6 41:25 50 4. Upi. Mikuláš 27 14 7 6 47:28 49 5. Bardejov 26 14 5 7 41:31 47 6. FK Pohronie 26 13 4 9 33:33 43 7. Nitra 26 11 6 9 47:31 39 8. Zvolen 28 11 5 12 29:31 38 9. Žilina B 27 10 7 10 37:32 37 10. Serei 26 9 5 12 29:35 32 11. Slovan jun. 26 9 3 14 35:51 30 A Borčice kilépett a bajnokságból, eredményeiket töröl­ték. A kassai VSS-töl három pontot levontak. OROSZORSZÁG, 29. forduló: Perm-Ufa 1:0, CSZKA Moszkva-FK Krasznodar 2:0, Rosztov-Szverdlovszk 1:0, Kubany Krasznodar-Oinamo Moszkva 1:0, Szpar- tak Moszkva-Groznij 3:0. HOLLANDIA, a bentmaradásért/feljutásért, elődöntő, 2. meccsek: De Graafschap-Maastricht 2:1 - az első meccsen 1:0, tj: De Graatschap; Breda-FC Eindhoven 2:0 - 0:1, tj: Breda; Venlo-Go Ahead Eagles 2:2 -0:1, tj: Go Abead Eagles; Tilbnrg-Almere 5:2-1:0, tj: Tilburg. ■ Jégkorong VILÁGBAJNOKSÁG, A csoport (Moszkva): Dánia-Ka- zahsztán 4:1 (3:0,1:1,0:0), g.: M. Lauridsen (9.), Han­sen (17.), Nicklas Jensen (18.), Ehlers (30.), ill. Dawes (24 ); Csehország-Svájc 5:4 (1:1,1:0,3:3), g.: Birner (17.), Kašpar (25, büntetőből), Zafovič (42.), Zohorna (50.), Jordán (55.), ill. Höllenstein (12.), Moser (46.), Schneeberger (56.), Andrighetto (60.); Leltor- szág-Norvágia 1:3 (1:1,0:2,0:0), g.: Indrasis (12.), ill. K. A. Olimb (17.), Holös (21.), Johannesen (21,). 1. Csehország 7 5 1 1 0 27:12 18 2. Oroszország 6 5 0 0 1 28:9 1 5 3. Svédország 6 3 2 0 1 22:14 13 4. Dánia 7 2 2 1 2 17:22 11 5. Svájc 7 1 1 3 2 20:26 8 6. Norvégia 7 2 1 0 4 1 3:22 8 7. Lettország 7 1 0 3 3 13:22 6 8. Kazahsztán 7 0 1 0 6 15:28 2 B csoport (Szentpétervár): Németország-Magyaror­szág 4:2 (0:1,1:0,3:1), g.: Hager (32.), Reul (42.), Bra­un (58.), Góc (60.), ill. Sofron (10,), Wehrs (46.); Szlovákia-ÜSA 3:2 (1:0,0:1,1:1-1:0), g.: Jaroš (19.), Skalický (53.), Daňo (61.), ill. Nelson (28.), Foligno (43.): Fehéroroszország-Franciaország 3:0 (0:0, 2:0, 1:0), g.: Stas (26., 45.), Platt (39.). 1. Kanada 6 6 0 0 0 34:4 18 2. Finnország 6 6 0 0 0 25:6 18 3. Németország 7 4 0 1 2 22:20 13 4. USA 7 3 0 1 3 22:18 1 0 5. Szlovákia 7 2 1 0 4 15:23 8 6. Fehéroroszország 7 2 0 0 5 16:32 6 7. Franciaország 7 1 1 0 5 11:23 5 8. Magyarország 7 1 0 0 6 12:31 3 NHL, Keleti főcsoport, döntő, 2. meccs: Pittsburgh- Tampa Bay 3:2 - hosszabbítás után (az egyik fél négy győzelméig tartó sorozat állása: 1:1). ■ Kosárlabda NBA, Nyugati főcsoport, döntő, 1. meccs: Golden State-Oklahoma City 102:108. ■ Tenisz BANGKOKI FÉRFI CHALLENGER-TORNA, 1. forduló: Lacko (szlovák, 4.)-Harris (dél-afrikai) 7:5,4:6,6:3. ■ Kerékpár GIRO D'ITALIA, 10. szakasz (Campi Bi- senzio-Sestola), 219 km: 1. Giulio Ciccone (olasz, Bar- diani Valvole) 5:44:32; 2. Ivan Rovnyij (orosz, Tinkoff) +42 mp; 3. Darwin Atapuma (kolumbiai, BMC Racing) +1:20. Az összetettben: 1. Bob Jungels (luxemburgi, Etixx-Quick-Step) 40:19:52: 2. Andrey Amador (Costa Rica-i, Movistar) +26; 3. Alejandro Valverde (spanyol, Movistar) +50. KALIFORNIAI KÖRVERSENY, 2. szakasz (South Pasadena-Santa Clarita, 148 km): 1. Ben King (ame­rikai, Cannondale) 3:52:09, 2. Evan Huffman (amerikai, Rally Cycling) azonos idővel, 3. Alexander Kristóf! (nor­vég, Katyusa) +8,4. Peter Sagan (szlovák, Tinkoff) +8. ... 33. Juraj Sagan (szlovák, Tinkoff) +8,117. Mariin Ve­lős (szlovák, Etixx-Quick-Step) +10:16. Az összetett állása: 1. King 8:12:34,2. Huffman +8,3. Peter Sagan +14, ...31. Juraj Sagan +24,... 106. Martin Velits+10:32. ■ Úszás EURÚPA-BAJNOKSÁG, London, férfi 400 m gyors: 1. Gabriele Detti (olasz) 3:44,01 - Európa-bajnoki csúcs,' 2. Henrik Christiansen (norvég) 3:46,49,3. Bernek Pé­ter (magyar) 3:46,81. Férfi 4x100 m gyorsváltó: 1. Fran­ciaország 3:13,48,2. Olaszország 3:14,29,3. Belgium 3:14,30 ......5. Magyarország (Holoda Péter, Takács K risztián, Bohus Richárd, Kozma Dominik) 3:16,55. Női 400 m vegyes: 1. Hosszú Katinka (magyar) 4:30,90 - Európa-bajnoki csúcs, 2. Hannah Miley (brit) 4:35,27, 3. Jakabos Zsuzsanna (magyar) 4:38,39. Női 4x100 m gyorsváltó: 1. Hollandia 3:33,80, 2. Olaszország 3:37,68,3. Svédország 3:37,84. ■ Sportfogadás KENŐ - hétfő: 2,10,11,14,15,16,18,38,39,40,42, 43,45,46,51,56,57,64,70,74. Kenő plusz-szám: 2. KENŐ JOKER - héttő: 855236. Nyeremények -1., 2. és 3. díj: nincs nyertes; 4. díj: 30 euró (7 nyertes): 5. díj: 2,50 euró (94); 6. díj: 0,50 euró (980).