Új Szó, 2016. április (69. évfolyam, 75-100. szám)

2016-04-05 / 78. szám, kedd

SPORT www.ujszo.com | 2016. április 5. 119 Panaszt tesz a DAC a bíró ellen A kifogásolt bírói ítéletek ► 5.perc: Hukelől Szavicsevics menta 16-oson belül,nincs 11-es ► 6. perc: Szarka Ákos elesik a 16-osban, a bíró sárga lapot ad neki, nincs 11-es ► 30. perc: De Kamps hátulról felugorva megtaszítja Brašeňt, nincs szabadrúgás, a bíró engedi tovább ► 38. perc: Szavicsevics tör be a hazai 16-osba, Hukkal együtt elesnek, 11-es a Slovan javára ► 54. perc: Saláta a 16-oson belül megtapossa Stephens bokáját, nincs 11-es ► 75. perc: Milinkovics lebirkózza Davist, nincs 11-es ► 81. perc: Egri kezezése a 16-oson belül, 11-es a Slovan javára ► 90. perc: Pliacikasz kezezésgyanús mozdulata a 16-oson belül, nincs 11-es Hivatalos panaszt nyújt be a dunaszerdahelyi futballklub a DAC-Slovan Fortuna ligás bajnoki mérkőzés játákveze- tője, Peter Kráľovič ellen. A Slovan két tizenegyesgóllal 2:0- ra nyert Dunaszerdahelyen, a sárga­kékek csapatkapitánya, Ľubomír Michalik a mérkőzés után úgy fo­galmazott, ha a Slovannak lefújták azt a két tizenegyest, akkor a másik oldalon „hármat kellett volna adni”. Tomislav Marie, a dunaszerdahe- lyiek vezetőedzője a sajtótájékozta­tón komédiának nevezte a pályán történteket. A klub most hivatalos közle­ményben is reagált a bíró ténykedé­sére, szerintük szombaton nem a fair play szellemében vezette Kráľovič a meccset. „A szlovák futball jövőjé­nek érdekében fontosnak tartjuk, hogy a labdarúgó-szövetség illeté­kesei olyan döntéseket és szisztema­tikus változásokat hozzanak, ame­lyek biztosítják, hogy a szlovák lab­darúgásban a játékvezetők nem fog­ják befolyásolni az eredményeket. Amennyiben pedig mégis így törté­nik, az adott játékvezetőt el kell til­tani. A szombati DAC-Slovan mér­kőzésen látott óriási játékvezetői té­vedések belátásunk szerint példaér­tékű büntetést érdemelnek, az ilyen személyeknek nem szabad több teret adni a legfelső bajnokságban” - ol­vasható a klub állásfoglalásában. Németh Krisztián, a DAC sport- igazgatója lapunknak elmondta, tud­ja, hogy a DAC már semmiképp nem kaphatja vissza a pontokat, de ezt Davis kontra Milinkovics (Somogyi Tibor felvétele) „nem hagyhatták annyiban”. „Min­denki nagyon csalódott, hogy a Slo­van ellen nem a játék döntött, hanem a bírói hibák. Szeretnénk, ha az álta­lunk kifogásolt ítéletek ki lennének vizsgálva, mert szerintünk komolyan befolyásolták a végeredményt” - hangsúlyozta Németh Krisztián. (bt) Tipsport ligások az érsekújváriak Az érsekújvári hokicsapat mesébe illő szárnyalása tovább folytatódik, a zöld- fehérek a klubtörténet első I. ligás évében rögtön feljutottak a Tipsport Ligába. A feljutás két meccsel az osztá­lyozó vége előtt, a pöstyéniek bárt- fai győzelme után (2:1 rávezetések­kel) vált százszázalékossá, a két gár­da közül ugyanis már csak az egyik előzheti meg a tabellán az érsekúj­váriakat. „Hatalmas kő esett le a szívemről, talán még Pozsonyban is hallatszott - mondta lapunknak František Su- charda, a HC Mikron elnöke, akit tegnap délután értünk el telefonon. - Megvolt előttünk a távlati cél, és ke­mény munkával el is értük.” A vasárnap esti bártfai mérkőzés állását az interneten követték nyo­mon, a kedvező végeredmény után pedig az érsekújvári jégcsamokban egy kicsit már ünnepeltek is. „De tényleg csak kicsit, mivel még két mérkőzésünk hátra van az osztályo- zóból” - jegyezte meg Sucharda, hozzátéve, hogy bár anyagilag elég Zöld-fehér sikerek ► 2013/14: a MOL Liga bajnoka ► 2014/15: a II. liga bajnoka ► 2015/16: az I. liga bajnoka feljutás a Tipsport Ligába „kimerültek”, a feljutásért is igye­keznek prémiumot fizetni a csapat­nak. „Több dolog is a kezünkre ját­szott a sikerhez vezető úton, nemegy klub nagy problémákat görget maga előtt. Hokiberkekben viszont már tudják, hogy megéri Érsekújvárba igazolni, mert amit megígérünk, azt ki is fizetjük. Kevesebb pénzből is lehet sikert elérni, a korrekt hozzá­állás mindennek az alapja” - tette hozzá Sucharda. A zöld-fehérek hazai pályán ma (18.00) lépnek jégre utoljára az idényben, a bánfaiak ellen. (ot) Rosberg a másodikat is behúzta LŐRINCZ TAMÁS A német Nico Rosberg győzelmével zárult a Forma-l-es Bahraini Nagydíj. A második helyen a Ferrari finn pilótája, Kimi Räikkönen végzett, a dobogó harmadik fokára a világbajnoki címvédő, Lewis Hamilton állhatott fel. A közel-keleti államban rendezett versenyhétvégét ki kel lett hagynia az Ausztrál Nagydíjon ijesztő balesetet szenvedett Femando Alonsónak, ugyanis a bukást követő kivizsgálá­son légmellet és bordarepedést álla­pítottak meg nála. Helyét a McLaren harmadik számú pilótája, a GP2- sorozat 2015-ös világbajnoka, a bel­ga Stoffel Vandoome vette át, aki most először próbálhatta ki élesben a McLarent. A belga versenyző be­mutatkozása olyannyira jól sikere­dett, hogy az időmérőn megverte jó­val rutinosabb csapattársát, Jenson Buttont. Ám itt még nem volt vége a dalnak! Vandoome a futamon a ti­zedik helyen ért célba, amivel meg­szerezte a McLaren csapat első pontját az új idényben. A szezon második versenyhétvé­géjét remekül kezdte Nico Rosberg. A Mercedes német pilótája mindkét szabadedzésen az élen zárt, ám a kvalifikációt ezúttal is háromszoros világbajnok csapattársa, Lewis Ha­milton húzta be, aki alig nyolcvan ezredmásodperccel bizonyult gyor­sabbnak a németnél. A korábbi in­formációkkal ellentétben ismételten az új típusú időmérő zajlott, ám ez­úttal sem volt túl meggyőző. A két Ferrari most sem tudott fél másod­percen belülre kerülni az ezüstnyi­lakhoz. Vettel egy hasonló rajtban bízhatott, mint Melboume-ben, ám az álmai gyorsan szertefoszlottak, ugyanis már a felvezető körön el­füstölt alatta a Ferrari. Hamilton hiába rajtolhatott 51. al­kalommal az első rajtkockából, rög­tön az első féktávon Bottas szállt be­le a britbe, akinek autója megsérült, de versenyben maradt. A Williams finn pilótáját a versenybíróság meg­büntette, Hamilton viszont a futa­mot követően versenybalesetnek ti­tulálta az ütközést. Rosberg már a startnál az élre állt, s az első helyet ezúttal sem engedte ki kezei közül, senkitől sem zavartatva körözött az élen. Hiába próbálta vele tartani a lé­pést Räikkönen, nem tudott támadá­si pozícióba kerülni. A Ferrari finn világbajnoka ugyanakkor maga mö­gött tudta tartani Hamiltont. Izgalmas csaták váltották egymást a további pontszerző helyeken, ami elsősorban az új gumiszabályoknak köszönhető, hiszen a fútamon már három gumikeverékből választhat­nak a csapatok. Sokáig úgy tűnt, hogy a két Williams jó versenyt zár­hat, ám a rosszabb stratégiájuk miatt visszaestek a 8-9. helyre. A negye­dik pozíciót Dániel Ricciardo sze­rezte meg. Ismételten remek vasárnapot tud­hat maga mögött a Haas. Grosjean tovább fokozva ausztráliai teljesít­ményét az ötödik helyen zárt, míg csapattársa, Gutiérrez ezúttal is pe­ches körülmények között esett ki, ám az amerikai istálló bizakodva tekint a jövőbe, Kínában már mindkét au­tójukkal pontot szereznének. A jó eredményeknek köszönhetően biz­tosan megjelennek a támogatók is az újonc csapatnál. A hatodik helyen Verstappen végzett, míg a hetediken Kvjat. Rosberg - a 2015-ös évet is fi­gyelembe véve - sorozatban ötöd­ször emelhette kezét a magasba. Pá­lyafutása 16. futamgyőzelmét sze­rezte meg, Bahreinben először áll­hatott a dobogó legfelső fokára. „Ez fantasztikus hétvége volt számomra Bahreinben. Nagyon nagy gratulá­ciójár a szervezőknek, mert ez egy remek pálya, miközben a rajongók nagyon jól érezhetik magukat. Nemcsak ők, de mi is nagyon jól érezzük itt magunkat. Nagyon örü­lök az újabb győzelmemnek. A raj­tom remekül sikerült, és azt gon­dolom, ez volt a kulcs a sikerhez, mert onnan csak rajtam múlt, mennyire tartom kézben a dolgokat. A csapatnak is köszönöm a mai na­pot, sőt, az egész hétvégét, mivel az autó kiváló volt, és biztos vagyok benne, hogy a folytatásban is az lesz” - nyilatkozott boldogan és elégedet­ten a futamot követően a győztes Rosberg. A száguldó cirkusz mezőnye a jö­vő héten Kínába látogat. BAHREINI NAGYDÍJ * „ J 1. Nico Rosberg (német, Mercedes) 2. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) V / x3. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) . •„** ___________________________________ A Z ÖSSZETETT PONTVERSENY ÁLLÁSA Pilóták: Csapatok: 1. Nico Rosberg (német, Mercedes) 50 pont | 1. Mercedes 83 pont 2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 33 pont | 2. Ferrari 33 pont 3. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 24 pont 3. Red Bull 30 pont SPORTMENÜ ■ Labdarúgás BAJNOKOK LIGÁJA, negyeddöntő, első mérkőzések - 20.45: FC Barcelona-Atlético Madrid, Bayern Mün- chen-Benfica. SLOVNAFT CUP (Szlovák Kupa), elődöntő, 1. mérkő­zés -18.30: Slovan Bratislava-Žilina (játékvezető: Hrč­ka). NB 1,29. forduló -18.00: Videoton-Debrecen (Szabó Zs). ■ Jégkorong TIPSPORT LIGA, playoft-elődöntő, 5. mérkőzés - 17.00: Nitra-Zvolen (a négy győztes meccsig tartó pár­harc állása: 2:2). A TIPSPORT LIGAÉRT, 11. forduló -18.00: Mikron No­vé Zámky-HC 46 Bemaco Bardejov. SPORTATV-BEN 10.00 - EUROSPORT 2: Fér- ficurling világbajnoki csoport- mérkőzés 12.00 - EUROSPORT: Ka­towicéi női tenisztorna 12.00 - SPORT 2 (magyar): Lóverseny 13.15 - M4 SPORT: Magyaror- szág-Románia férfivízilabda olimpiai selejtezőmérkőzés, Trieszt 14.00 - EUROSPORT 2: Ka­towicéi női tenisztorna 15.00 - ČT SPORT: Mladá Boleslav-Plzeň labdarúgó Cseh Kupa-elődöntő 15.05 - DIG1SPORT 1 (szlo­vák): Szlovákia-Kanada férfi­vízilabda olimpiai selejtező­mérkőzés 15.15 - SPORT M: Lóverseny, futam 15.30 - EUROSPORT: Baszk kerékpáros-körverseny, 2. sza­kasz 16.00 - DIGISPORT 2 (szlo­vák, magyar): Charlestoni női tenisztorna 17.00 - STV 2: Nitra-Zvolen jégkorong Tipsport Liga Slov- naft Playoff-elődöntő, 5. mér­kőzés 17.15 - SPORT M: Lóverseny, futam 17.20 - DIGISPORT 4, ČT SPORT: Mladá Boleasv-Li- berec cseh jégkorong playoff- elődöntő, 3. mérkőzés 18.00 - M4 SPORT: Vide- oton-DVSC NB I-es labdarúgó­mérkőzés 18.00 - EUROSPORT: Ka­towicéi női tenisztorna 18.30 - ARENA SPORT 1: Skelleftea-Vaxjö svéd jégko­rong playoff-elődöntő, 3. mér­kőzés 18.30 - NOVA SPORT: Nymburk-VITA Tbiliszi férfi­kosárlabda VTB Liga-mér­kőzés 20.00 - DIGISPORT 2 (szlo­vák, magyar): Charlestoni női tenisztorna 20.45 - DIGISPORT 3 (szlo­vák), M4 SPORT, ČT SPORT: FC Barcelona-Atlético Madrid labdarúgó Bajnokok Ligája- negyeddöntő, első mérkőzés 20.45 - DIGISPORT 4, SPORT 1 (magyar): Bayern München—Benfica labdarúgó Bajnokok Ligája-negyeddöntő, 1. mérkőzés 1.00 (szerda) - DIGISPORT 2 (szlovák, magyar): Charlestoni női tenisztorna 1.05 (szerda) -NOVA SPORT: Boston Bruins-Carolina Hurri- canes jégkorong NHL- mérkőzés 4.30 (szerda) - SPORT 1 (ma­gyar): Golden State-Minnesota Timberwolves kosárlabda NBA-mérkőzés