Új Szó, 2015. augusztus (68. évfolyam, 177-201. szám)

2015-08-17 / 190. szám, hétfő

www.ujszo.com I 2015. augusztus 17 : tefcjjfe ifíJM így ■:-i jrii f- -g-V- Iľťňfŕmni ' ® ff* ľl^p51 Szarka dől, de a bíró sípja néma marad. Marie szerint tizenegyest kellett volna rúgnia a csapatának, akkor másképp alakult volna a meccs. Somogyi Tibor felvételei) Már nem veretlen a DAC Van Kessel három perc alatt kétszer is betalált, Šemrinec ismét nem kapott gólt BŐDTITANILLA Az éllovas trencsóniek 2:0-ra győztek a DAC-arónában a labdarúgó Fortuna Liga 5. fordulójában. A Trenčín továbbra is százszázalékos, a DAC elveszítette veretlenségét. „Megmutattuk Marie edzőnek, hogy nemcsak a szobaszőnyegen tu- dunk focizni, hanem természetes fii- j vön is.” Ezekkel a szavakkal zárta értékelését Ivan Vrabec, a trencsé- niek vezetőedzője csapata duna- szerdahelyi győzelme után. A címvédő ebben a szezonban egyébként sorozatosan bizonyítja, hogy nem csupán a hazai műfiivön tud futballozni, eddigi öt bajnokiját ugyanis a stadion felújítása miatt idegenben játszotta, s mindet meg is nyerte. Élvezetes meccs A trencséniek dunaszerdahelyi vendégjátéka igazi rangadó- y~- nak számított, hiszen // . y Gino van Kessel két gólt szerzett a második helyezett fogadta az elsőt, s a meccs nem is okozott csalódást. Bár tiszta ziccert nem sokat láthattunk, mindkét csapat focizni akart. A DAC szimpatiku­sán játszott, de a pályán megmu­tatkozott a trencséniek fölénye. Már az 5. percben Rabiu próbál­kozását kellett védenie Tujvelnek, fél óra játék után pedig Skovajsa na­gyon kellemetlen lövését ütötte ki a hazai kapus. A trencséniek sokkal gyorsabbak voltak, de a hazai véde­lem tengelyében Michalíknak több remek megmozdulása is volt. Az el­ső félidő hosszabbításában pedig megszerezhette volna a vezetést a DAC, egy kontra végén Pačinda lö­vését Šemrinec kiütötte. Ott a hely a védők mögött A második félidőre a trencséniek- nél a sárga lapos Skovaj sát Gino van Kessel váltotta. „Az edző azzal kül­dött a pályára: Gino, látod, ott a hely a védők mögött. Ott van szükségünk rád és a gyorsaságodra, mutasd meg, mire vagy képes” - idézte fel Martin Ševela szavait már a meccs után Gi­no van Kessel. A holland csatár pontosan azt is csinálta, amit az edző kért tőle, előt­te azonban volt még egy gjift** jelenet, amely nagy- ^ bán befolyásolta a meccs alakulását. A 60. percben Szarkát lerántották a ti- ľW* zenhatoson ^EGON - r belül, de Valášek játékvezető (aki több alkalommal sem igazán érezte a játékot, a sérü­léseknél például a játékosok jelez­ték, hogy orvosra lenne szükség...) kifelé ítélt szabad­rúgást. „Nyolc hónapja vagyok itt, és nem szoktam a bíró­kat kritizálni. Most sem fogom ten­ni. De annyit azért megjegyeznék, más lett volna ez a meccs, ha mi ve­zetünk l:0-ra” - mondta a sajtótá­jékoztatón Tomislav Marie, a DAC vezetőedzője. így azonban a 62. percben Kool- wijk szép átadása után Van Kessel tö­kéletesen helyezett lövésével a tren­cséniek szereztek vezetést (a labda a kapufáról pattant be a hálóba) -0:1. Három perc múlva pedig már 2:0 volt, ezúttal Bero adott remek labdát Van Kesselnek, aki a jobb oldalon elro­bogva védhetetlenül lőtt a hálóba. 450 perc gól nélkül „Ősszel is vezettünk Dunaszerda- helyen 2:0-ra, azt a meccset mégis elvesztettük 3:2-re. Most teljesen más volt minden, okos játékkal megőriztük a győzelmet” - jegyezte meg a meccs után Igor Šemrinec, a trencséniek kapusa, aki ebben a sze­zonban bajnoki meccsen még nem kapott gólt. A Bajnokok Ligájában hazai pályán a Steaua ellen össze­hozott egy potyát, amely állítása szerint még sokáig fog fájni neki, de a Fortuna ligás jó széria azért elégtétel a számára. A dunaszerdahelyi hangu- latot a kapus kifejezetten él­vezte: „Nagy örömmel vártam a meccset, szeretek olyan stadionok­ban védeni, ahol sok a szurkoló. Nagymihályban is jól éreztem ma­gam, Dunaszerdahelyen is szuper volt a hangulat. így kellene kinéznie a bajnokságnak!” A DAC ugyan elvesztette veret­lenségét, és a táblázaton is lejjebb csúszott, ám az éllovas ellen nem val­lott szégyent. A meccs végén csak a bíró kapott szidalmakat, a közönség mindkét csapatot megtapsolta. Straka Gábor: „Még nem vagyunk a Trenčín szintjén” Mi volt a fő különbség a két csa­pat között, miben fejlődhetnek még a dunaszerdahelyiek? A meccs után a DAC csapatkapitányát, Straka Gá­bort kérdeztük. Mi döntött a trencséniek javára? Ők teljesen máshol vannak. Ha­marabb kezdték a csapatépítést, jó­val előttünk vannak. Jogosan nyer­tek, most jobbak voltak, de úgy ér­zem, mi is besegítettünk nekik azzal, hogy nem voltunk olyan erősek, mint szoktunk lenni. Kevesen tudtuk hozni a formánkat, és így az egész sem állt össze. Az első félidőben mégis volt két nagy helyzetünk, amikor ketten, majd hárman vezet­ték egy védőre a labdát, de mind a kétszer nagyon rosszul oldottuk meg. Egy ilyen erős csapat ellen leg­alább a befejezésig el kell jutni. Más lett volna a meccs, ha mi vezetünk 1:0-ra. De el kell ismerni, még nem vagyunk a Trenčín szintjén. Miben kell a DAC-nak még fej­lődnie ahhoz, hogy elérje ezt a szintet? Elsősorban időre van szükségünk. A körülmények a klubon belül egyre jobbak, tényleg csak idő kell. Egy nappal a meccs előtt meg­született kislánya, Csenge Mónika. Plusz erőt adott ez a mérkőzésen? Próbáltam a meccsre koncentrál­ni. Meccs előtt persze nagy volt az öröm, de a pályán már csak a játékra összpontosítottam. (bt) * # FORTUNA LIGA ____________ J15 E z történt ► Megszerezték első pontjukat az aranyosmarótiak. A Podbrezová elleni mérkőzést a jégeső miatt háromnegyed órával későbbre kellett halasztani, a ViOn 2:2-es döntetlent ért el. ► Myjaván győzelemmel ünnepelték a klub fennállá­sának 95. évfordulóját. A nagymihályiakelleni 2:l-es sikert három NHL-es hokis - Gáborík, Kopecký és Tatar - is a helyszínen látta. 5. FORDULÓ ■ FK Senica-ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:1) Góllövök: S. Mráz (68.), ill. Gorosito (32.). Sárga lap: Pillér, Ko- sorín, III. Saláta, Podaný. Játékvezető: P, Hrčka, 2413 néző. SE­NICA: Sulla-Kontár, Pillár, P. Pavlík, Cunta-Hušek (13. Hro- mada)-J. Dolný, Komara (85. Ventura), S. Mräz-Hlohovský-J. Kosorín. SLOVAN: Krnáč-Gorosito, Hudák, Saláta, Podaný-K. Mészáros (74. F. Kubík), Szekulics, M. González (60. Štefánik), Milinkovics-Vittek, Priskin (58. Zrefák). ■ FC DAC 1904-AS Trenčín 0:2 (0:0) Góllövő: Van Kessel (62., 65.). Sárga lap: Szarka, III. Skovajsa, Rabiu. Játékvezető: Valášek, 5274 néző. DAC: Tujvel-Stepa- novský, L. Michalik, Kwin, Brašeň-Sarr (68. Polievka), Straka (78. Stephens), Ljubicíc (87. P. Juréo), Pačinda-Lupták-Szar- ka. TRENČÍN: Semrinec-Čôgley, Klešíík, Rundics, Madu- Skovajsa (46. Van Kessel), Lobotka, Bero-Guba (87. Holú- bek), Koolwijk (68. Wesley), Rabíu. ■ Spartak Myjava-Zemplín Michalovce 2:1 (1:0) Góllövők: Piroska (45.), E. Daniel (77.), ill. Šimôák (82.). Sár­ga lap: Jánošík, L, Beňo, ill. Hamuľak. Piros lap: Hamuľak (72., Michalovce). Játékvezető: Očenáš, 1560 néző. MYJAVA: Sol- nička-Beňo, Mariek, Chovanec, Jánošík-E. Daniel (81. Kar- lík), Kóňa, Bílovský, Š. Pekár-Piroska (63J(olár), Sládek (79. Slančík). MICHALOVCE: Kira-Simčák, Gallo, Grič, Turík (63. Nworah)-Regáli (79. E. Mensah), Kunca, Danko, Podhorín- Koscelník, Hamuľak. ■ ViOn Zl. Moravce-ŽP Šport Podbrezová 2:2 (1:0) Gőllövők: Tawamba (8,11-esből), Bamba (79.), ill. Sabler (69.), Mário Almaský (77.). Sárga lap: Majkic, Tlpuric, Perisic, Cebara, III. Pimpara. Jv.: Ježík, 1182 néző. ZL. MORAVCE: Ra- nilovic-Tipuric, Pintér, M, Perisic, Cebara (86. Rejdovian)- Marques, Tawamba, Orávik, Ploj (67. Bamba)-Ma]kic (62. Krz- naric), Glavas. PODBREZOVÁ: M. Kuciak-Migaľa, Kupčík, Pim­para, Andrics-P. Vajda (46. Kochan)-Gál-Andrezly, Mehano- vic, Mário Almaský-Melunovics (46. Sabler), Vašíák (62. Žilák). ■ MFK Skalica-Spartak Trnava 2:3 (2:3) Góllövők: Gašparík (1), Lietava (6), ill. Casado (28.), Mikovič (29.), Vojtuš (37.). Sárga lap: Cypris, Lietava, ill. Vojtuš, Mikovič. Jv.: Marhefka, 3105 néző. SKALICA: Hajdúch-Švrček, Konečný, Majerník, Ciprys-Kurák, Baris, Čermák, Mazan- Gašparík, Lietava. TRNAVA: Kamenár-Godál, Bortel, Greššák, Čonka (66. Tóth)- Vojtuš (61. Halilovic), Baéz, Casado, Niko- lics, Janečka- Mikovič (88. Mlkinič). ■ MFK Ružomberok-MŠK Žilina 2:2 (1:1) Góllövök: Ďubek (13.), Faško (48,), ill. Jelic (31., 79.). Sárga lap: Rosa, ill. Bénes, Pau, Škvarka. Piros lap: Rosa (90, Ružomberok). Jv.: Smolák, 1887 néző. RUŽOMBEROK: Tofi- loszki-Kružliak, Boszorád, J. Maslo, Rosa-Martin Nagy-Zo- šák, Faško (74. Dagbaszjan), L. Lupták, Ďubek (82. P. Mas- k))-Lovás (70. Masaryk). ŽILINA: Volešák-Spalek (54. De Oli- veira), Vavro (70. Škvarka), Škriniar, Letic-Pečovský-Paur. Káčer, Bénes, J. Mihalík-Jelic. ■ A bajnokság állása 1. Trenčín 5 5 0 0 7:0 15 2. Myjava 5 3 0 2 8:8 9 3. Žilina 4 2 2 0 12:5 8 4. DAC 5 2 2 1 6:5 8 Slovan Bratislava 5 2 2 1 6:5 8 6. Skalica 5 2 1 2 7:6 7 7. Senica 5 1 3 1 4:5 6 8. Podbrezová 4 1 2 1 8:6 5 9. Trnava 4 1 1 2 6:8 4 10. Michalovce 5 1 0 4 5:11 3 11. Ružomberok 4 0 2 2 5:8 2 12. Zlaté Moravce 5 0 1 4 5:12 1 ■ Következik 3. FORDULÓ (pótolt mérkőzés) - aug. 19, 19.00: Ružom- berok-Trnava 6. FORDULÓ - aug. 22, szombat, 16.00: Skalica-Zlaté Moravce; 19.00: Michalovce-DAC, Podbrezová- Myjava Aug. 23, vasárnap, 16.30: Trenčírt-Ružomberok; 19.00: Žilina-Senica, Slovan-Trnava.