Új Szó, 2015. március (68. évfolyam, 50-75. szám)

2015-03-27 / 72. szám, péntek

20 Sport-hirdetés ÚJ SZÓ 2015. MÁRCIUS 27. www.ujszo.com 7.00 - SPORT 1 (cseh): Forma-l-es Maláj Nagy­díj, 2. szabadedzés 12.00- EUROSPORT, ČT SPORT: Műkorcsolya-vb, férfirövidprogram 13.30 - EUROSPORT 2: Thaiföldi snookertorna 15.00 - EUROSPORT 2: Kerékpár, Harelbeke GP 15.00- DIGISPORT2 (ma­gyar) : T orna-Vk, Doha 15.30 - EUROSPORT: Katalán kerékpáros-kör­verseny, 5.szakasz 16.00 - DIGISPORT 1 (szlovák): Miami női te­nisztorna 16.00, 16.45 - NOVA SPORT: MotoGP, Moto3, Katari Nagydíj, szabad­edzések 17.00 - STV 2: Banská Bystrica-Nitra jégkorong Tipsport Extraliga Slov- naft Playoff-elődöntő, 6. mérkőzés 17.10-DIGISPORT 3, ČT SPORT: Litvínov-Brno cseh jégkorong playoff- elődöntő 17.30-SPORT2 (cseh): Kazany-Novoszibirszk jégkorong KHL-főcso- portdöntő, 1. mérkőzés 17.45 - DIGISPORT 1 (magyar): Vardar Szkop- je-Meskov Breszt férfiké­zilabda SEHA Liga-elő­döntő 17.50 - NOVA SPORT: Moto2, Katari Nagydíj, szabadedzés 18.00 - DIGISPORT 2 (magyar): Miami férfite­nisztorna 18.50 - NOVA SPORT: MotoGP, Katari Nagydíj, 3. szabadedzés 20.15 - DIGISPORT 1 (magyar): Veszprém­PPD Zagreb férfikézilabda SEHA Liga-elődöntő 20.30 - ČT SPORT: Csehország-Anglia U21- es felkészülési focimeccs 20.45 - STV 1: Szlo- vákia-Luxemburg labda­rúgó Eb-selejtező 20.45 - SPORT 1 (cseh, magyar): Spanyolország- Ukrajna labdarúgó Eb-se­lejtező 20.45 - SPORT 2 (cseh, magyar): Anglia-Litvánia labdarúgó Eb-selejtező 20.45 - ORF 1: Liech- tenstein-Ausztria labda­rúgó Eb-selejtező 20.45 - SLOVAK SPORT TV1, DIGISPORT 2 (ma­gyar): Real Madrid-Mac- cabi Electra férfikosárlab­da Euroliga-nyolcaddöntő 22.00 - DIGISPORT 1 (szlovák, magyar): Mia­mi női tenisztorna 22.00 - NOVA SPORT: Miami férfitenisztorna 22.45 - DIGISPORT 2 (magyar): Miami férfite­nisztorna 1.00 (szombat) - DIGI­SPORT 1 (szlovák, ma­gyar): Miami női tenisz­torna 1.05 (szombat) - FAN- DA, SPORT 1 (magyar): Minnesota-Calgary jég­korong NHL-mérkőzés 2.00 (szombat) - NOVA SPORT: Miami férfite- nisztoma Az éllovas Szlovákia telt ház előtt látja vendégül a sereghajtó Luxemburgot a ma esti (20.45), zsolnai foci Eb-selejtezőn Folytatni a győzelmi sorozatot A C csoportot százszáza­lékos teljesítménnyel ve­zető szlovák futballválo­gatott ma este (20.45) Zsolnán Eb-selejtezőn a sereghajtó Luxemburgot fogadja. A papírforma biztos hazai sikert ígér, annál is inkább, mert telt ház lesz a meccsen, elő­vételben elkelt mind a 10 500 belépő. SZABÓ ZOLTÁN A Kozák-legénység ott sze­retné folytatni, ahol ősszel ab­bahagyta, s meg akarja sze­rezni zsinórban ötödik kvalifi­kációs győzelmét. A luxem­burgiak eddig csupán egy pon­tot szereztek, odahaza döntet- leneztek a fehéroroszokkal. Macedóniában is jól tartották magukat, csak a hosszabbítás­ban kapott góllal vesztettek 3:2-re. „Az Eb-szereplés kivívásá­hoz szerintem 24 pontot kell szerezni, nekünk egyelőre 12 van. Számomra ez az év meccse, valamint a júniusi Macedónia elleni hazai talál­kozó, és nem az őszi Spanyol- ország és Ukrajna elleni össze­csapás. Ha ott akarunk lenni a kontinensviadalon kétszer -le kell győznünk Luxemburgot, Macedóniát és Fehéroroszor­szágot - mondta Ján Kozák BEMUTATJUK AZ ELLENFELET Marek Hamšík remekül játszott az őszi Eb-selejtezőkön (Somogyi Tibor felvétele) C2 Luxemburg ■ Területe: 2586 km2 ■ Lakossága: 549 680 ■ Igazolt futballisták: 32 480 ■ A futballszövetség alapítási éve: 1908 ■ Aktuális FIFA-világranglista- helyezés: 136. * Szövetségi kapitány: Luc Holtz • Nevesebb játékos: Daniel da Motá (Dudelange) Legutóbbi öt tétmeccs: 2014. november 15., Eb-selejtező Luxemburg-Ukrajna 0:3 2014. október 12., Eb-selejtező Luxemburg-Spanyolország 0:4 2014. október 9., Eb-selejtező Macedónia-Luxemburg 3:2 2014. szeptember 8., Eb-selejtező Luxemburg-Fehéroroszo. 1:1 2013. október 15., vb-selejtező Portugália-Luxemburg 3:0 A szlovákok mérlege ellenük: 3 2 0 1 8:3 Egymás elleni meccsek: 2011. február 9., Luxembourg barátságos Luxemburg-Szlovákia 2:1 2005. június 8., Luxembourg vb-selejtező Luxemburg—Szlovákia 0:4 2004. augusztus 18., Pozsony vb-selejtező Szlovákia-Luxemburg 3:1 szövetségi kapitány a szenei sajtótájékoztatón. - Most a pénteld meccs a legfontosabb számunkra. A luxemburgiak feljövőben vannak, szervezet­ten fociznak, de nekünk nem lehet más célunk, mint a győ­zelem. Bízom benne, hogy szurkolóink segítségével be- gyűjtjük a három pontot.” A két nemzeti csapat között 114 helynyi a különbség a FIFA- világranglistán, Škrtelék a hu­szonkettedikek, míg Luxem­burg a 136., mégsem vár könnyű feladat a hazaiakra. „Tévednek, akik azt hiszik, hogy könnyen nyerünk. Jobb olyan csapat ellen futballozni, amely nyíltan játszik, mint amelyik csak a védekezéssel tö­rődik. Elég régen nem láttam a luxemburgiakat, de várhatóan a defenzívára helyezik a hangsúlyt” - szögezte le Marek Hamšík, a szlovák válogatott Nápolyban légióskodó kulcs­embere. „A luxemburgiak képesek megkeseríteni az esélyesek éle­tét. Én játszottam 2011-ben azon az idegenbeli barátságos mérkőzésen, amelyen 2:l-re kikaptunk, tehát ráfizethetünk arra, ha lebecsüljük őket - mondta lapunknak Peter Peka- rík, a berlini Hertha jobbhát­védje. -Vissza akarunk vágni a négy évvel ezelőtti vereségért. Egy korai gól nagyon sokat se­gítene, mert utána valószí­nűleg kinyílnának, és ezzel megkönnyítenék a dolgunkat. Jobb csapatunk van, mint a lu­xemburgiaknak, ezt Zsolnán be is bizonyítjuk. Meggyőződé­sem, hogy telt ház előtt kivív­juk a győzelmet.” Ez lesz a két válogatott ne­gyedik mérkőzése, kétszer a szlovákok nyertek (3:1, 4:0), egyszer a luxemburgiak (2:1). Az utóbbi meccsen kétszer be­találó Dániel da Mota való­színűleg ma is pályára lép. A szlovák válogatott várható összeállítása: Kozáčik-Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan-Pe- čovský, Kucka-Mak, Hamšík, Weiss-A. Nemec. A mérkőzést a svájci Ste­phan Studer vezeti, és az STV 1 élőben közvetíti. Férfi-röplabdaextraliga, első elődöntő Sikeres komáromi nyitány JÓBA MIHÁLY Szerdán megkezdődtek az elődöntők a férfi-röplabdaext- raligában, az esélyesebb komá­romi Spartak VÍG1 3:0-ra le­győzte a privigyei együttest. A szakvezetők és a szurkolók is nagyon szoros meccset, ki­egyenlített küzdelmet vártak. Dániel Oravec legénysége azonban a mérkőzés kezdetétől üresjáratok nélkül, jó és ötletes játékkal múlta felül a privigyei csapatot, és három szettben (25:18, 25:19, 25:18) diadal­maskodott nagy riválisa ellen. Kezdettől fölényben Az első szettben kitűnő kez­dés után néhány perc elteltével 5:1 -re vezettek a Duna-partiak. Ahogy egy picit alábbhagyott lendületük, az ellenfél egy jó ritmusváltással 7:7-re egyenlí­tett. Többre azonban nem tel­lett a vendégeknek, vezetni egyszer sem tudtak. A hazaiak a szett végéig kis léptekkel nö­velték előnyüket, amely a vé­gére lett a legnagyobb (25:18). A meccs kezdetétől látható volt, hogy a hazaiak a privigye- iek három robbanékony vene­zuelai játékosát nem hagyták kibontakozni támadásban. Leg- jobbjukat Homíkék rendre le­blokkolták, s a hihetetlen ma­gasra elrugaszkodó Pinuerát ez úgy megzavarta, hogy két szer­vát is rontott. Homík, Pélucha és Nemec remekelt A második játszma első fele kiegyenlítettebb volt, és 3:l-es hazai vezetés után háromszor egy ponttal vezettek is a privi- gyeiek. A 15. komáromi pont után a hazai csapat nagyobb se­bességre kapcsolt. Különösen Miloš Homík jeleskedett, néha a blokk felett ütötte el a labdát, s az ő blokkjait Robin Péluchával pedig lehetetlen volt átlőni. Kitűnő volt Ľuboš Nemec szer­vafogadása is, amely alapját képezte a pontos támadások­nak. Közeledett a szettlabda, és 24:19-nél a komáromiak az el­sőt értékesítették is, és nyerték aszettet25:19-re. A harmadik játszmában a komáromi csapat nem hagyott kétséget afelől, hogy simán akarja megnyerni a mérkőzést. A privigyeieket egyszer sem engedték vezetéshez jutni és lemásolva az első szettet, ugyanolyan eredménnyel nyer­ték a harmadikat 25:18-ra, a mérkőzést pedig 3:0-ra. „Ha így fogunk játszani, ak­kor döntősök lehetünk, de az is biztos, hogy pénteken Privigyén nem lesz könnyű dolgunk” - nyilatkozta lapunknak Dániel Oravec, a komáromiak edzője. SPORTMENÜ ■ Labdarúgás EURÓPA BAJNOKI SELEJTEZŐK. 5. forduló. C csoport - 20.45: Szlovákia-Luxemburg, Mace- dónia-Fehéroroszország, Spanyolország-Ukrajna. Az állás: 1. Szlovákia 2. Spanyolország 3. Ukrajna 4. Macedónia 5. Fehéroroszország 6. Luxemburg 4 4 0 0 8:2 12 4 3 0 1 13:3 S 4 3 0 1 6:1 9 4 1 0 3 4:10 3 4 0 1 3 2:9 1 4 0 1 3 3:11 1 E csoport - 20.45: Anglia-Litvánia, Szlovénia-San Marino, Svájc-Észtország. Az állás' 1. Anglia' 4 4 0 0 11:1 12 2. Svájc 4 2 0 2 8:3 6 3. Szlovénia 4 2 0 2 4:4 6 4. Litvánia 4 2 0 2 3:6 6 5. Észtország 4 112 1:2 4 6. San Marino 4 0 1 3 0:11 1 G csoport - 20.45: Liechtenstein-Ausztria, Moldova-Svédország, Montenegró-Oroszország. Az állás: 1. Ausztria 4 3 1 0 5:2 10 2. Svédország 4 1 3 0 5:3 6 3. Oroszország 4 12 1 6:3 5 4. Montenegró 4 12 1 3:2 5 5. Liechtenstein 4 112 1:6 4 6. Moldova 4 0 1 3 2:6 1 BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉSEK - 11.30: Japán-Tu- nézia; 12.00: Koreai Köztársaság- Üzbegisztán; 21.30: Kanada-Guatemala. ■ Jégkorong TIPSPORT EXTRALIGA, SLOVNAFT PLAYOFF, elő­döntő, hatodik mérkőzés - 17.00: Banská Bystrica-Nitra (az egyik csapat négy győzelméig tar­tó sorozat állása: 2:3). ■ Vízilabda FÉERFIEXTRALIGA. rájátszás, A csoport, 3. forduló -19.00: SKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto-KVP Nováky. ■ Röplabda FÉRFIEXTRALIGA, playoff-elődöntő, 2. mérkőzés- 19.00: VK Prievidza-Spartak VKP Komárno (azegyik csapat három győzelméig tartó sorozat állása: 0:1). A 5-8. helyért, első mérkőzés - 19.00: Ekonóm SPU Nitra-Spartak Myjava. ■ Műkorcsolya VILÁGBAJNOKSÁG. Sanghaj- 00.15: férfiak, rövid­program. pl! Gyere és focizz a DAC-ban! 2015. március 28-án játékos válogató-toborzást szervezünk a DAC-stadionban. A DAC labdarúgóklub jövő szombaton, 2015. március 28-án 10 órától várja a 9-12 éves tehetséges fiúkat és lányokat a DAC stadionban. Az első válogatón ko­rosztályos csapatainkba és az újonnan alakuló sportta­gozatos osztályokba keresünk tehetségeket. Várjuk az alapiskolák negyedik, ötödik és hatodik évfolyamos fiúk és lányok jelentkezését. A fociszombat programja: mérkőzések, ügyességi versenyek, célba rúgás, bemutató mérkőzés. Az érdeklődő fiatalok hoz­zanak magukkal sportszerelést. MP150235