Új Szó, 2014. július (67. évfolyam, 150-175. szám)

2014-07-28 / 172. szám, hétfő

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2014. JÚLIUS 28. Sport 17 Forma-1, Magyar Nagydíj: az eső megkavarta a versenyt, sok volt a baleset, a mercedeses Lewis Hamilton a boxutcából rajtolva lett dobogós Eseménydús hétvége Ricciardo győzelmével MAGYAR NAGYDÍJ 1. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 2. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 3. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) AZ ÖSSZETETT PONTVERSENY ALLASA Pilóták: 1. Nico Rosberg (német, Mercedes) 202 2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 191 3. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 131 Csapatok: 1. Mercedes 393 pont 2. Red Bull 219 pont 3. Ferrari 142 pont Az ausztrál Dániel Ricciardo győzelmével zárult a 29. Forma-1-es Magyar Nagydíj. A kaoti­kus, eseménydús futam második helyén Fernan­do Alonso zárt, a dobogó harmadik fokára a box­utcából rajtoló Lewis Hamilton állhatott fel. LŐR1NCZ TAMÁS Az időmérő edzést remek pozícióból várhatta a Merce­des istálló, hisz mindhárom szabadedzést az élen zárták. A Q 1-ben többen is technikai hiba miatt álltak félre, köztük Hamilton is, akinek autója ki­gyulladt. A Q3-ban az első kanyarban eleredt az eső, aminek áldozata lett a dán Magnussen, aki a gumifalba csapódott. Az ütközés miatt a kvalifikációt piros zászlóval szakították meg. Az időmérőt végül Rosberg nyerte, aki zsi­nórban harmadik alkalommal indulhatott az első rajtkocká­ból. Hárman is a boxból rajtoltak A futam előtt fél órával felhőszakadás érte el a pályát és környékét, ezért mindenki esőgumira váltott. Az orosz Dániel Kyjat motorprobléma miatt nem tudott elindulni a felvezető körre, így ő is csak a boxutcából vághatott neki a 70 körös futamnak, mint ahogy Magnussen és Hamil­ton is. Kétszer is jött a safety car A rajtnál Vettel két helyet vesztett, Bottas és Alonso is elment mellette, Rosberg megőrizte vezető pozícióját. Hamilton a hideg gumikon keresztbe állt, szerencséjére azonban autója nem sérült annyira, hogy ne tudta volna folytatni a körözést. A nyol­cadik körben Ericssont meg­tréfálták a nedves körülmé­nyek, a hármas kanyar után csúnyán összetörte autóját, emiatt pályára küldték a biz­tonsági autót. E fázis alatt többen is száraz gumikra vál­tottak, a két McLaren azon­ban maradt a köztes esőgu­mikon. Grosjean a safety car mögött összetörte versenygé­pét. Button az újrarajtoltatás után az élre állt, de két kör múlva lecseréltette esős ab­roncsait. A 15. körben a két Force India találkozott a cél­egyenesre fordító kanyarban, Pérez lökte meg Hülkenber- get, utóbbi nem tudta folytat­ni a versenyzést. A 23. körben ismét pályára küldték a biz­tonsági autót, ezúttal Pérez csapta falnak autóját a cél­egyenesben. A 33. körben Vettel csúszott meg a cél­egyenesre fordító kanyar rá­zókövén, keresztbe állt, de épp csak érintette a falat. Egy körrel később Hamilton ke­ményen támadta Vergne-t, a négyes kanyarban meg is előzte, a helycserével már a második helyen állt, és üldö­zőbe vette Alonsót. Tizenöt körrel a vége előtt Ricciardo vezető pozícióból kiállt kerékcserére. Boxkiállá- sa után Alonso, Hamilton, Rosberg, Ricciardo, Bottas, Mássá, Räikkönen, Vettel, Vergne és Button volt az első tíz sorrendje. Tűzijáték a végére A 63. körben az élen autózó Alonso a pálya átvágásával előnyhöz jutott, de Hamilton és az őt üldöző Ricciardo ha­mar utolérte. Két körrel ké­sőbb Ricciardo próbálkozott Hamiltonnal szemben, de le­csúszott az ívről. A 67. körben az ausztrál végül gyönyörű manőverrel előzte meg a Mercedes brit pilótáját, az ezt követő körben már a vezetést is átvette, a célegyenesben nyitott hátsó szárnnyal meg­előzte a Ferrari spanyolját, mialatt Rosberg frissebb gu­mikon pokoli tempóban köze­ledett feléjük. Az utolsó kör­ben Rosberg próbálkozott elő­zéssel, de csapattársa visz- szaverte támadását. Hatalmas „tűzijáték” után Daniel Ricciardo idei, s egyben pá­lyafutása második futamgyő­zelmét ünnepelhette, a máso­dik helyen nagy csatát köve­tően Alonso végzett, a boxut­cából rajtoló Hamilton a har­madik pozícióban hozta be autóját. Pontszerzőként ért célba még Rosberg, Mássá, Räikkönen, Vettel, Bottas, Vergne és Button. A győztes Ricciardo így nyi­latkozott a dobogón: „Leg­alább olyan jó érzés ez a győ­zelem, mint az első volt. A biztonsági autó az elején hasznos volt, de amikor má­sodszor jött a pályára, akkor annyit nem segített nekünk, de végül így is sikerült behúz­ni a futamot.” A pilótákra most hosszú szü­net vár, legközelebb augusztus 22-én Belgiumban térnek vissza a versenypályákra. Vízilabda-Eb: a margitszigeti közönség létszáma és lelkesedése fölülmúlta a várakozásokat Bronzzal zárt a magyar női pólóválogatott ÖSSZEÁLLÍTÁS Budapest. A magyar női ví­zilabda-válogatott a harmadik helyen végzett az Európa-baj- nokságon, miután a bronzmér­kőzésen 10:9-re legyőzte az olasz csapatot. Merész: szenzációs volt A londoni olimpiai negye­dik, 2013-ban világbajnoki harmadik magyar válogatott nem kezdett jól az Eb-címvédő olaszok ellen (0:2) de a nagy­szünetre 7:4-es előnnyel me­hettek Merész András szövet­ségi kapitány védencei. Az ola­szok nem adták fel (7:7), a döntés így az utolsó negyedre maradt. Kisteleki Dóra, Szűcs Gabriella és Bujka Barbara gól­jaira csak két olasz válasz ér­kezett, a magyarok 10:9-re nyertek, ezzel a harmadik he­lyen végeztek. Magyarország a 12. női Eb­medálját szerezte meg, két arany és öt ezüst után az ötödik bronzot. „Nem csak saját magunkat kellett legyőznünk, mert ez az olasz csapat hihetetlenül jó. Nagyon kemény ellenfél volt, de amit ki lehet hozni magunk­ból, azt kihoztuk - értékelt Me­rész kapitány a mérkőzést kö­vetően. - Talán furcsa, amit mondok, de ha ezt a meccset az olaszok nyerik meg egy góllal, akkor is megérte volna a sok munka, mert ezen az Eb-n több néző volt női vízilabda­meccsen, mint a vüágon eddig összesen. Szenzációs volt. Azt mondtam a csajoknak, úgy küzdjenek, hogy lehet, ez az utolsó alkalom ilyen közönség előtt játszani, bár nagyon re: mélem, sok embernek megtet­szett, amit a vízilabda jelent, s a jövőben is kijönnek a mécs­esekre.” „Nagy türelemmel, elké­pesztő türelemmel vízilabdáz­tunk. Elég nyugodtak voltunk ahhoz, hogy kivárjuk a tökéle­tes pillanatot a lövésre. Min­denkinek óriási köszönet ezért az éremért” - nyilatkozta a 19 találattal gólkirály Keszthelyi Rita. Megint Szerbia ellen A magyar férfiválogatott még fényesebb éremért játsz­hatott: péntek este 8:7-re nyert Olaszország ellen egy végsőkig kiélezett elődöntő­ben, s tegnap este nyolc év után újra ott volt az Eb-finálé­ban (a döntő lapzárta után vé­get ért). Benedek Tibor szö­vetségi kapitány csapata azzal az örök rivális Szerbiával csa­pott össze, amely a Monteneg­ró elleni elődöntőben mínusz négyről is fel tudott állni. A két csapat a csoportkörben is ta­lálkozott, akkor 8:6-ra a ma­gyarok nyertek. Ha a Margitszigeten teg­nap is Madarasék örülhettek, Magyarország 15 év után ünnepelhetett kontinensbaj­noki címet. (MTI, nso) A tavalyi vb-arany után most Eb-bronzzal pózolhattak Keszthelyiék (MTI-felvétel) Vincenzo Nibali (sárga trikóban) és Peter Sagan jó hangulatban tette meg a Tour de France tegnapi, utolsó szakaszát: ha a lap­zárta után véget ért etap végén nem történt semmi rendkívüli, az olasz kerekes az összetettbeli, a szlovák a pontversenyben ara­tott győzelmét ünnepelhette a francia körversenyen. (TASR/AP) Júlio César visszatért a QPR-hez London. A brazil focikapus, Júlio César kölcsönszerződése lejártával visszatért a Toronto FC-től az angol élvonalba fel­jutott Queens Park Rangershez. A 34 éves hálóőr, aki a vb-n mind a hét meccsen a brazil kezdőcsapat tagja volt, február óta hét bajnokinjátszott az MLS-ben szereplő klubban. (MTI) Alonso (balról) és Hamilton (jobbról) is megtapsolta a győztes Ricciardót