Új Szó, 2014. június (67. évfolyam, 125-149. szám)

2014-06-02 / 125. szám, hétfő

18 Sport - u. labdarúgóliga A 33. FORDULÓ KRÓNIKÁJA FC ŠTK1914 Šamorín-Spartak Trnava jun. 4:1 (2:1) Góllövők: Čemba (16.), Hutta (22.), Fűzik (54.), Mezovský (78.), ill. Remeň (9.). Játékvezető: Straka, 254 néző. Sárga lap: Čemba, Krištan, ill. D. Ujlaky, A. Pavlik, Paldan, Kayem- be, M. Mečiar. ŠTK ŠAMORÍN: Hajdúch-Cmarko, Marušin, Pončák, Javorina-Pinte (75. Vilkovský), Mezovský, Čemba, Fűzik (89. Csölle), Krištan (84. Stiffter)-Hutta. Slovan Duslo Šaľa-Zemplín Michalovce 2:1 (1:1) Góllövők: M. Košút (3.), D. Rehák (54.), ill. Hamuľak (16.). Játékvezető: Pavlik, 352 néző. Sárga lap: Tomis, Fehérvári, Gešnábel, ill. Calero Perez, Bayon, L. Janié. SLOVAN DUSLO ŠAĽA: D. Kolmokov-Konopásek, Čirik, M. Kolmokov, Ďatko-Gešnábel (82. Kiss, 87. Mukalenga), Fehérvári, D. Rehák, M. Tomis (42. M. Kochan)-Košút, Curgali. MFKDubnica-Partízán Bardejov 1:7 (0:5) Góllövők: Jastráb (80.), ill. Kuhajdík (4., 10.), J. Zápotoka (15.), Gruca (22., 45.), Guľa (53.), Andrics (90.). Játékveze­tő: Kaéenga, 190 néző. Sárga lap: Števček (Dubnica). MŠKRimavská Sobota-SFM Senec 1:2 (0:1) Góllövők: Válovčan (50.), ill. Huszár (16.), Bezák (85.). Já­tékvezető: Krivošík, 243 néző. Sárga lap: Nilaš, Tenkí, ill. Pomichal, Turčák. MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA: Prošovský-L. Lupták, Ondrek, Tenkí, Kutlík-Nilaš, Čertík-Václavek (89. Kovács), Válovčan, Hronec-Kostúrik. ŠK SFM SENEC: Milošovič-Hlavatovič, Trajcsik, Polgár, F. Molnár-P. Szabó (70. Urban), Brčák-Huszár (87. Klokner), Turčák, Pomichal (61.Bezák)-Pusara. Tatran Lipt. Mikuláš-ŽP Šport Podbrezová 0:4 (0:1) Góllövők: Gerec (13., 48., 58.), M. Kochan (68.). Játékveze­tő: Sedlák, 310 néző. FK Pohronie-Tatran Prešov 3:1 (1:0) Góllövők: M. Páleník (19.), Marián Adam (57.), P. Orolín (65.), ill. D. Leško (71., 11-esből). Játékvezető: Fajčík, 746 néző. Sárga lap: P. Orolín, ill. Krajník. TABELLA, GOLLOVOLISTA Végeredmény 1. Podbrezová 33 26 4 3 64:16 82 2. Michalovce 33 18 7 8 55:28 61 3. Bardejov 33 17 10 6 49:25 61 4. Prešov 33 18 6 9 56:28 60 5. Senec 33 13 10 10 39:32 49 6. Trnava jun. 33 10 9 14 57:64 39 7. Rim. Sobota 33 9 11 13 32:39 38 8. Dubnica 33 10 5 18 30:64 35 9. FK Pohronie 33 10 4 19 38:60 34 10. Šaľa 33 8 8 17 30:45 32 H.Šamorín 33 8 7 18 33:55 31 12. L Mikuláš 33 7 7 19 25:52 28 Góllövőlista 26 gólos: Michal Hamuľak (Michalovce) 15 gólos: Štefan Gerec (Podbrezová) 13 gólos: Blažej Vaščák (Podbrezová) 12 gólos: Dávid Leško (Prešov) 11 gólos: Michal Páleník (FK Pohronie) 10 gólos: Dyjan Carlos de Azevedo (Bardejov), Róbert Richnák (Trnava jun.), Lukáš Hruška (Prešov), Ma­tej Kochan (Podbrezová), Pavol Orolín (Senec 8/Poh- ronie 2) 7 gólos: Bedecs Imre (SFM Senec), Ján Kostúrik (Ri­mavská Sobota), Ján Zápo­toka (Bardejov) ÚJSZÓ 2014. JÚNIUS2. www.ujszo.com Nyertek a szenciek Rimaszombatban, a gömöriek tavasszal csak egy pontot szereztek otthon Geri keményen kritizált Hatodik nekifutásra sem tudtak nyerni tavasszal hazai pályán a rima- szombatiak. „Szégyel­lem magam a csapatom teljesítménye miatt” - - nyilatkozta Geri Gergely, a gömöriek vezetőedzője a szenciek elleni 2:1 -es vereség után. ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS A rimaszombatiaknak a sike­res őszi idényüknek köszönhe­tően nem voltak kiesési gondja­ik, de tavasszal nem sok öröm­teli percet szereztek szurkoló­iknak: saját pályájukon mind­össze egy pontot szereztek. A lehangoló statisztikán az utol­só fordulóban sem tudtak javí­tani, pedig a szenciek ellen Čertík már az első percben fel­ső kapufát lőtt, öt perccel ké­sőbb pedig Válovčan lövését védte Milošovič. Ezután azonban belelendül­tek a csak harminc perccel a mérkőzés előtt érkező szenciek (az autóbuszukon nem volt au­tópályabélyeg, ezért a sofőrjü­ket megbüntették, és a busz elég hosszú ideig vesztegelt a rendőri intézkedés miatt), s egy szöglet és egy csúsztatott fejes után Huszárnak már csak be kellett passzolnia a labdát az üres kapuba - 0:1. A hazaiak­nak nem is nagyon voltak lehe­tőségeik, Hronec 42. percbeli lövését csak nagy jóindulattal lehet tényleges helyzetnek ne­vezni. A második félidőben mégis egyenlítettek a rimaszombati­ak: a labda Válovčanhoz került, aki egy hátvéddel a nyakán is higgadtan a hálóba lőtt - 1:1. Ettől fogva nyílt volt a meccs, mindkét oldalon voltak helyze­tek. Trajcsik fejese elkerülte a kaput, Turčák léc alá tartó lö­vését pedig Prošovský csoda­szép mozdulattal tolta szöglet­re. A másik oldalon Čertík szög­lete után a meccset sérülten is hősiesen végigjátszó Nilaš feje­se a kapu mellé szállt. Nilašnak azért kellett sántán is a pályán maradnia, mert a rimaszomba­tiak cserepadján öten ültek, a még nem teljesen fitt Bréda ka­puson kívül mind ifisták, rá­Hazai pályán nem megy a gö- mörieknek (sfmsenec.eu) adásul a harmadik számú ka­pus, Michálek is mezőnyjáté­kosnak öltözött be. Gerinek te­hát nem nagyon volt variációs lehetősége... A 72. percben Kostúrik egy gyors ellentámadás végén zic­cerbe került, de a meccslabdát nem tudta értékesíteni, a szög­let után pedig Václavek a szen­ei kapus kezébe fejelt. „Csak nehogy a szenciek rúg­janak egy hülye gólt!” - jegyez­te meg a lelátón egy törzsdruk­ker, de még szinte be sem fejez­te a mondatot, amikor ponto­san az történt, amitől tartott: Bezák távoli lapos lövése min­denkit meglepve a hálóban kö­tött ki-1:2. A rimaszombatiak tavasszal hat hazai meccsükön mind­össze egy pontot szereztek, a szurkolók most nem is köszön­ték meg tapssal, pacsival a sze­zonbeli teljesítményt, ahogy ál­talában az idény utolsó mécs­esét követően szokták. „Nehéz értékelni ezt a ta­vaszt - mondta Geri Gergely, aki télen vette át az együttes irányítását. - Olyan keretünk volt, amilyen, igyekeztünk be­lőle kihozni a maximumot. A szezon végén az is megmu­tatkozott, hogy sok volt a sé­rült és az eltiltott játékosunk. Voltak olyan meccseink, ami­kor jobbak voltunk az ellenfe­lünknél, mégsem tudtunk pontot szerezni, de a mostani meccsről ez nem mondható el. Csak remélhetem, hogy a játékosok is úgy szégyellték magukat a pályán, mint mi a kispadon.” (bt) A szurkolók vastapssal jutalmazták a futballistákat a nagymihályiak elleni meccs után Remek játékkal nyertek a vágsellyeiek SZABÓ ZOLTÁN Vágsellye. Kitettek magukért a Duslo futballistái a favorizált nagymihályi együttes elleni zá­ró összecsapáson, 2:l-re nyer­tek a három spanyol légióssal felálló Zemplín ellen, és ezzel bebiztosították tagságukat a második vonalban. Pedig óriási volt a tét, hiszen csak a győze­lem jelentett biztos bennmara­dást a vágsellyei gárdának. (A meccs után kiderült, hogy a Podbrezová liptószentmildósi sikere miatt vereség esetén sem kényszerültek volna osztályo­zom a mátyusföldiek.) Magabiztosak voltak a ven­dégek a meccs előtt, nem tit­kolták, győzni jöttek a Duslo- stadionba, mert céljuk a máso­dik hely megszerzése volt. Mi­vel kikaptak, azt hitték, hogy elúszott az ezüstérem és a csa­pat számára kiírt 20 000 eurós jutalom is... Csak jóval a mér­kőzés után tudták meg, hogy az eperjesiek kikaptak az FK Poh­ronie otthonában, így végül el­érték a céljukat. De menjünk sorjában. Kivá­lóan kezdtek a hazaiak, a 3. percben Fehérvári mintaszerű 30 méteres átadása után Geš­nábel lefordult védőjéről, pon­tosan középre adott, és Košút közelről a hálóba perdített - 1:0. A vendégeket meglepte a korai találat, egy ideig eltar­tott, míg magukhoz tértek, de az első negyedórát követően a vágsellyei középső védők hibá­ja után Hamuľak egyenlített - 1:1. Ez volt a 23 éves nagymi­hályi csatár 26. találata, s ezzel fölényesen nyerte a mesterlö­vészek versenyét. Ezt követően is a vendéglátók voltak a veszé­lyesebbek, ám Gešnábel, Re­hák és Čurgali lövését Kira ka­pus hárította. A fordulást követően is a leg­jobb tavaszi teljesítményüket nyújtó vágsellyeiek voltak aktí­vabbak, és az 54. percben meg­született a győztes találatuk, egy bedobást követően Čurgali húzott el a jobb szélen, beadása után pedig Rehák közelről a kapuba lőtt - 2:1. Ezután fö­lénybe kerültek a nagymihályi­ak, ám a hazaiak jól védekez­tek, így komoly helyzetük nem adódott. Bő negyedórával a be­fejezés előtt a keletiek edzője pályára küldte a pályafutása utolsó meccsét játszó 37 éves Vladimír Janočkót, ám ő sem segített. A látottak alapján megérdemelten nyertek a vág­sellyeiek, a szurkolók vastaps­sal köszönték meg kedvenceik teljesítményét. „Nagyon örülök, hogy bennmaradtunk, azt viszont sajnálom, hogy egészen az utolsó körig idegeskednünk kellett. Az elmúlt két bajnokin védenceim bebizonyították, hogy tudnak futballozni. Re­mekül játszottunk a nagymihá­lyiak ellen, és megérdemelten nyertünk” - mondta lapunknak Takács András, a vágsellyeiek 65 éves vezetőedzője. Ondrej Duda, a nagymihá­lyiak szakvezetője így értékelte a mérkőzést: „Gratulálok a vágsellyeieknek a színvonalas meccsen kivívott győzelemhez és a bennmaradáshoz. Vissza­lépésnek tartom, hogy felemel­ték a II. liga létszámát, és júli­ustól két csoportban zajlik majd a pontvadászat.” Ä Duslo játékosait az is moti­válta, hogy ha osztályozót ját­szottak volna, akkor nem lett volna szabadságuk, mert ezt a meccset június 18-án rendezik, a vágsellyeiek pedig már június 17-én megkezdik a felkészülést a következő szezonra. A szezonban másodszor fordítottak az ŠTK játékosai, s ennek is köszönhetően kivívták a bentmaradást a második vonalban Elkerülték az osztályozót a somorjaiak, Hýli vélhetően távozik ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS Somolja. Nagy volt az öröm a Pomléban szombat este: a hazaiak 4:1-re legyőzték a nagyszombati juniorokat, és mivel a liptószentmiklósiak 4:0-ra kikaptak a már bajnok Podbrezovától, a Tatran vég­zett a bajnokság utolsó helyén, a csallóköziek tizenegyedik­ként elkerülték az osztályozót. „Elsősorban a somoijaiaknak jár a gratuláció - hárította a di­cséretet Miroslav Hýli, az ŠTK vezetőedzője. - Nagyon fontos győzelmet arattunk, a teljesít­ményünkön meglátszott, hogy Ünnep a Pomléban, bent maradtak a somorjaiak (Őry Tibor felvétele) mindenki szíwel-lélekkel küz­dött. Kár, hogy nem volt több ilyen mérkőzésünk, főleg hazai pályán, a drukkerek megérde- meltékvolna.” A somoijai focisták most is rá­ijesztettek kicsit a szurkolókra: egy beívelt szabadrúgásból már a 9. percben gólt kaptak, de a szezon során másodszor sike­rült fordítaniuk egy meccsen (a vágsellyeiek ellen még az 1. fordulóban tudtak felállni hát­rányból). ,A fiúk nem omlottak össze, a 21. percben már 2:1 volt az állás a javunkra. A má­sodik félidőben Samo Fűzik lőtt szépségdíjas szabadrúgásgólt, Mezovský pedig kialakította a 4:l-es végeredményt. Ekkor ^ már tudtuk, hogy a liptóiak vesztésre állnak. A lényeg az volt, hogy a játékosok akarták a győzelmet, nem az volt előttük, hogy most kötelező nyerni, csak mindenki nagyon akart” - szö­gezte le az Új Szónak Hýli. A 40 éves tréner januárban vette át a csapat irányítását, de a bentmaradás kiharcolása el­lenére nem valószínű, hogy Somorján fog edzősködni a to­vábbiakban. „99 százalék, hogy távozom, és visszatérek Duhaj­ba, ahonnan ismét ajánlatot kaptam”-tette hozzá Hýli. (ot)