Új Szó, 2014. április (67. évfolyam, 76-99. szám)

2014-04-02 / 77. szám, szerda

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2014. ÁPRILIS 2. Sport 21 Labdarúgó BL: lbrahimovic-Čech csata várható a Paris Saint-Germain-Chelsea derbin Visszavágásra készül a Real Cristiano Ronaldo (középen) az idei BL-sorozatban már 73 gólnál tart (TASR/AP-felvétel Sorsoltak az európai férfi-kézilabdakupákban A Veszprém Császárék ellen A Real Madrid-Borussia Dortmund és a Paris Sa­int-Germain-Chelsea rangadóval folytatódnak ma este (20.45) a labda­rúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzései. ÚJ SZÓ-ELŐZETES Visszavágásra készül a Real Madrid, hiszen egy éve éppen a Dortmund búcsúztatta a királyi gárdát az elődöntőben. Robert Lewandowski mestemégyesé- vel odahaza 4:l-re nyert a né­met csapat, a visszavágón ara­tott 2:0-s siker kevés volt a spanyol csapatnak. Ráadásul a csoportkörben sem tudott nyerni a Real a BVB ellen, ide­genben 2:l-re kikapott, odaha­za pedig döntetlenezett (2:2). Lewandowskitól ezúttal nem kell tartaniuk Pepééknek, mert a lengyel mesterlövész el­tiltás miatt nem léphet pályára. A Reálnak hazai pályán jól megy a német csapatok ellen, a Santiago Bérnabeu Stadionban ugyanis eddig csak egyetlen gárda, a Bayem München tu­dott győzni, igaz, kétszer is (2000,2001). A hazaiak a nyolcaddöntő- ben leiskolázták a Schalkét, az idegenbeli 6:1 után fél gőzzel is 3:l-re nyertek. Elsősorban Cristiano Ronal- dóban bíznak a madridiak, a portugál sztárnak csupán egy gól hiányzik ahhoz, hogy beál­lítsa a Lionel Messi és Jósé Alta- fini által közösen tartott rekor­dot az egy európai kupasze­zonban szerzett találatok szá­mát tekintve. Ronaldo ebben a kiírásban 13-szor volt már eredményes, a csoportkörben kilenc gólt szerzett, ezzel BL- csúcsot állított fel. Carlo Ancelotti edző bízik benne, hogy védencei már túl­tették magukat a Barcelonától (3:4) és az FC Sevillától (1:2) elszenvedett vereségen, ezt látszik igazolni, hogy a szom­bati BL-főpróbán 5:0-ra lelép­ték a Vallecanót. „Játékosaim jó formában és bizakodva vár­ják a meccset. Valamennyien a 10. Bajnokok Ligája-diadalról álmodunk. Ehhez az első lépés a Dortmund kiverése” - nyilat­kozta Ancelotti. Jürgen Klopp, a Borussia ve­zetőedzője reméli, hogy ismét meglepik a madridiakat., A két klub költségvetése közötti kü­lönbség, valamint a jelenleg minket sújtó páratlan sérülés- hullám miatt papíron szinte nincs esélyünk a továbbjutásra. Ám nem kell a világ legjobbjá­nak lenni ahhoz, hogy kiüssük a favoritot” - szögezte le Klopp, aki Lewandowski mellett ma nem számíthat a harcképtelen Benderre, Blaszczykowskira, Gündoganra, Schmelzerre és Szuboticsra. A másik mérkőzésen a Paris Saint Germain a Chelsea-t fo­gadja. Petr Čech, a londoniak kapusa pályafutása során elő­ször kerül szembe Zlatan Ibra- himoviccsal. Sokan azt várják, hogy a cseh kapus és a svéd csodacsatár különcsatáját hoz­za a mérkőzés. „Zlatan a világ egyik legjobb támadója, védő­inknek nagyon kell rá vigyáz­niuk. Szinte minden megmoz­dulása gólveszélyes, de pontos passzai után Cavani és Lavezzi is sok gólt rúgott. Nagyon erős a párizsi csapat, ám bízom benne, hogy játékukra megta­láljuk az ellenszert” - jelentette ki Petr Čech. Rosszul sikerült a Chelsea főpróbája, a szombati bajnokin l:0-ra Idkapott a bennmaradá­sért küzdő Crystal Palace-tól. „Biztosra veszem, hogy Párizs­ban sokkal jobban fogunk ját­szani, mint a hétvégén, futbal­listáim a nagy rangadókra min­dig felszívják magukat” - nyi­latkozta Jósé Mourinho, a ké­kek mestere, aki tíz évvel ez­előtt éppen a Paris SG ellen de­bütált a BL-ben a Chelsea kis- padján, akkor idegenben 3:0-ra nyertek a londoniak. A portugál menedzser sérülés miatt nem számíthat Sámuel Eto'o és Ash­ley Cole játékára, míg a január­ban igazolt Nemanja Matics, va­lamint Mohamed Salah nem szerepelhet a BL-ben. A francia együttes játékosai bizakodva várják az összecsa­pást. „Elismerjük a Chelsea tudását, de azt hiszem, jobbak vagyunk tőlük. A világ egyik legerősebb gárdája a miénk, úgy érezzük, hogy már eljött a mi időnk. Olyan szinten va­gyunk, hogy bárkit legyőzhe­tünk, és megnyerhetjük a sorozatot” - szögezte le Eze- quiel Lavezzi, a Paris Saint- Germain csatára. A párizsi mérkőzést a szerb Milorad Mazsics vezeti, (sz. z.) MT1-JELENTÉS Becs. A magyar bajnok Veszprém Császár Gábor csapa­tával, a Paris Saint-Germainnel találkozik a férfikézilabda Baj­nokok Ligája negyeddöntőjé­ben, derült ki az Európai Kézi­labda-szövetség (EHF) tegnapi sorsolásán. A párizsiak a csoportkörből a Barcelona mögött hat győze­lemmel, három vereséggel és egy döntetlennel a második he­lyen jutottak tovább, a nyol- caddöntőben pedig a szlovén Velenje együttesét búcsúztatták 62:55-ös összesítéssel. A PSG 2012 óta erősödött meg. A klub katari kézbe került, így olyan szupersztárok igazoltak a fran­cia fővárosba, mint Luc Abalo, Dániel Narcisse, Mikkel Hansen vagylgorVori. ,A Paris Saint-Germain egy amolyan kis világválogatott, a tehetős tulajdonos minden tőle telhetőt megtett annak érdeké­ben, hogy Bajnokok Ligája-győ- zelemre is képes együttest ver­■ Labdarúgás CORGOŇ LIGA, 25. forduló: Slovan Bratislava-FK Senica 2:0, g.: Vittek (11., 44.). Játékvezető: Kráľovič, 1754 néző. Sárga lap: Soumah, Joszimov, Gorosito, Vittek, Bagi, ill. Gava, Piroska. SLOVAN: Pemiš-Kolčák, Gorosito, Niňaj, Joszimov-Grendel, Žofčák (74. Hlohovský)-Peltier (46. Mészáros), So­umah (46. Bagi), Milinkovics-Vittek. SENICA: Šulla-Pavlík, Cristovam, Gava, Slinkin (85. Mazáü)- Kóňa, Opiela-Piroska, Ferenčík (58. Kosorin) Kala- biška (69. Hiagoj-lrobiso. 1. Slovan 24 18 3 3 51:24 57 2. Trenčín 24 14 4 6 56:27 46 3. Ružomberok 24 11 4 9 44:39 37 4. Senica 24 11 4 9 34:30 37 5. Košice 24 10 6 8 31:27 36 6.Tmava 24 10 5 9 31:34 35 7. Myjava 23 10 4 9 38:38 34 8. Z. Moravce 23 9 4 10 27:32 31 9. B. Bystrica 24 8 6 10 36:33 30 10. Žilina 24 5 7 12 33:39 22 11.DAC 24 5 5 14 16:45 20 12. Nitra 24 3 6 15 23:52 15 ANGLIA, 32. forduló: Sunderland-West Ham 1:2, g.: A. Johnson (65.), III. Carroll (10.), Diámé (50.). OLASZORSZÁG, 31. forduló: Udlnese-Catania 1:0, g.: Di Natale (68 ): Llvorno-lnternazlonale 2:2, g.: Paulinho (54.), Emeghara (85.), ill. Hernanes (37.), Palacio (45.). SPANYOLORSZÁG, 31. forduló: Granada-Levante 0:2, g.: D. Navarro (48.), Pedro López (89.); Betis Sevilla-Málaga 1:2, g.: Reyes (30.), ill. Juanmi (83.), Darder (87.). buváljon Párizsban. Eddigi mérkőzéseiken a franciák hul­lámzó teljesítményt nyújtottak, és eközben az is kiderült, hogy hazai pályán sem sebezhetetle- nek“ - Nagy László, a Veszprém csapatkapitánya. Az első összecsapásra április 20-án, a visszavágóra pedig április 26-án kerül sor. A Veszprém a második találko­zón lép pályára hazai környe­zetben. A sorozat négyes döntőjét Kölnben rendezik. Az EHF-kupában a Pick Sze­ged a lisszaboni Sportinggal csap majd össze a legjobb nyolc között. A Sporting magabizto­sanjutott tovább a csoportjából a Montpellier mögött. A franci­áktól kapott ki kétszer, a többi meccsét simán nyerte. A portu­gálok legjobbja Caseiro Portela, aki 48 találattal vezeti a sorozat góllövőlistáját. Az első mérkőzést Lissza­bonban rendezik április 19-én vagy 20-án, a visszavágót egy héttel később játsszák. CSEHORSZÁG, 22. forduló: Mladá Boleslav-Slavia Praha 3:1, g.: Ščuk (4L, 11-esből), Suites (44.), Chramosta (87.), ill. Juhar (59.). OROSZORSZÁG, 23. forduló: CSZKA Moszkva- Volga Nyizsnij Novgorod 3:0. ■ Jégkorong NHL: Ottawa-Carolina 2:1 - rávezetések után, New Jersey-Florida 6:3, Los Angeles-Minnesota 2:3 - Gáborík (LA) 0+1, Anaheim-Winnipeg 5:4 - hosszabbítás után. TIPSPORT EXTRALIGA, Slovnaft playoff, elődöntő, 4. mérkőzés: Banská Bystrica-Nitra 2:5 (2:1, 0:1, 0:3), g.: Kafka (14), Heizer (18.), ill.Tománek(17.), L. Novák (21 „50., 56.), Lelkes (60.). ■ Kosárlabda NBA: Charlotte-Washington 100:94, Indiana-San Antonio 77:103, Atlanta-Philadelphia 103:95, Detroit-Milwaukee 116:111, Utah-New York 83:92, Chicago-Boston 94:80, Minnesota-LA Clippers 104:114, New Orteans-Sacramento 97:102, Denver-Memphis 92:94, Miami-Toronto 93:83. ■ Tenisz MONTERREY-I NÖI TORNA, 1. forduló: Babos (magyarf-Hermoso (mexikói) 6:1,6:2. ■ Sportfogadás EUROMILLIĎK, 14. játékhét (kedd): 2,5, 8,9,11, 17,24; pótszám: 1. NYEREMÉNYEK: 1„ 2. és 3. dl): nincs nyertes; 4. díj: 980,70 euró (4 nyertes); 5. díj: 84,50 euró (53); 6. díj: 21,70 euró (206); 7. díj: 10,60 euró (684); 8. díj: 6,20 euró (3159); 9. díj: 3,80 euró (3886); 10. díj: 2,60 euró (10 575). KENŐ: 1,2,3,5,16,18,21,23,31,34,58,65,66,70, 71,72,73,74,77,80. Kenő Plusz-szám: 2. EREDMÉNYEK nmm LÉGIÓS FOCIHETVEGE ANGLIA, 32. forduló: FC Liverpool-Tottenham 4:0, Martin Škrtel (L) - 90 perc; West Bromwich-Cardiff 3:3, Gera Zoltán (WB) - a 85. perc­től. NÉMETORSZÁG, 28. forduló: Freiburg-Nürnberg 3:2, Ka­rim Guédé (F) - a 81. percig; Schalke-Hertha Berlin 2:0, Szalai Ádám (S) - a 73. perc­től; Hannover-Werder Bre­men 1:2, Huszti Szabolcs (H) - 90 perc + gól. OLASZORSZÁG, 31. forduló: Napoli-Juventus 2:0, Marek Hamšík (N) - a 79. percig; Udinese-Catania 1:0, Norbert Gyömbér (C) - 90 perc. CSEHORSZÁG, 22. forduló: Jihlava-Olomouc 5:0, Vladi­mír Kúkoľ (J) - 90 perc, David Depetris (J) - a 62. percig; Bo­hemians 1905-Ostrava 0:0, Ivan Lietava (B) - 90 perc, Lukáš Pauschek (B) - 90 perc, Ján Greguš (O) - 90 perc, Dá­vid Škutka (O)'- 90 pere; Pŕíbram-Slovácko 3:2, Tomáš Hájovský (P) - 90 pere; Plzeň-Liberec 6:0, Patrik Hrošovský (P) - 90 pere + gól, Matúš Kozáčik (P) - 90 pere, Marián Čišovský (P) - a 74. percig, Michal Ďuriš (P) - a 77. perctől + gól, Lukáš Hroššo (L)- 90 pere, Michal Obročník (L)- 90 pere, Ľuboš Kolár (L) - a 80. percig; Jablonec-Teplice 1:1, Maroš Klimpl (T) - az 54. percig; Brno-Dukla Praha 2:1, Miroslav Keresteš (B) - 90 pere + gól, Lukáš Štetina (DP) - 90 perc, Ľuboš Hanzel (DP) - 90 perc, Róbert Koval (DP) - a 70. perctől; Sparta Praha- Znojmo 3:0, Peter Gál-Andrezly (Z) - az 58. perctől; Mladá Boleslav-Slavia Praha 3:1, Kamil Čontofalský (SP) - a 38. percig, amikor kiállították, Martin Juhar (SP) - 90 perc + gól. SKÓCIA, 32. forduló: Celtic Glasgow-Ross County 1:1, Fi­lip Kiss (RC) - 90 perc, Erik Čikoš (RC) - 90 perc. OROSZORSZÁG, 23. forduló: Perm-Zenit Szentpétervár 1:2, Martin Jakubko (P) - a 67. percig; Lokomotív Moszkva-Szpartak Moszkva 0:0, Ján Ďurica (LM) - 90 perc; Urál-Anzsi Mahacskala 2:1, Komán Vladimir (U) -a 7. percig; Tomszk-Dinamo Moszkva 1:3, Pintér Ádám (T) - a 82. perctől, Dzsudzsák Ba­lázs (DM) - a 83. perctől. AUSZTRIA, 30. forduló: Salzburg-Innsbruck 0:0, Gu- lácsi Péter (S) - a 45. percig, Dušan Švento (S) - a 65. perc­től, Sáfár Szabolcs (I) - 90 perc; AC Wolfsberger-Wiener Neustadt 4:0, Peter Hlinka (WNl - a 45. percig; Rapid Wien-Sturm Graz 2:0, Novota János (RW) - 90 perc. HOLLANDIA, 30. forduló: Nijmegen-Heracles 1:2, Sá­muel Štefánik (N) - 90 perc; Breda-Utrecht 2:2, Bodor Boldizsár (B) - 90 perc; Roda Kerkrade-Waalwijk 0:1, Né­meth Krisztián (R) - a 63. perctől. BELGIUM, a bajnoki címért, 1. forduló: Genk-Waregem 0:3, Köteles László (G) - 90 perc. Az Európa ligás szereplésért, 1. forduló: Gent- Oostende 0:1, Peter Sládek (O) - 90 perc. MAGYARORSZÁG, 22. fordu­ló: Ferencváros-Pápa 4:0, Pe­ter Struhár (P) - 90 perc; Diósgyőr-Puskás Akadémia 2:3, Ľuboš Hajdúch (PA) - 90 perc; Mezőkövesd-Honvéd 1:0, Dominik Fótyik (M) - 90 perc, Stanislav Velický (M) - 90 perc, Harsányi Zoltán (M) - 90 perc; Kaposvár-Paks 0:0, Molnár Péter (P) - 90 perc; Győr-MTK 3:0, Ľuboš Ka­menár (Gy) - 90 perc. ■ Labdarúgás BL, negyeddöntő, első mérkőzések - 20.45: Real Madrid-Dortmund, Paris Saint-Germain-Chelsea. ■ Jégkorong TIPSPORT EXTRALIGA, elődönlő, 5. meccs - 17.00: Nitra-Banská Bystrica (a négy győztes mécs­esig tartó sorozat állása: 3:1). ■ Kosárlabda NŐI EXTRALIGA, elődöntő, 4. mérkőzés - 17.30: Ružomberok-Piešfany (a három győztes meccsig tartó sorozat állása: 2:1). Szerda, április 2. Labdarúgó BL: 12480. Paris Saint- Germain- Chelsea 2,1- 3,3-4-1,25-1,8-1,35.