Új Szó, 2014. április (67. évfolyam, 76-99. szám)

2014-04-03 / 78. szám, csütörtök

20 Sport ÚJ SZÓ 2014. ÁPRILIS 3. www.ujszo.com Ml ■ Labdarúgás EURÚPA LIGA. negyeddöntő, első mérkőzések ­21.05: AZ Alkmaar-Benfica, FC Basel-FC Valencia, FC Porto-FC Sevilla, Olympique Lyon-Juventus. ■ Jégkorong TIPSPORT EXTRALIGA. Slovnaft playoff, elődöntő, 6. mérkőzés -17.00: Piešfany-Košice (a négy győz­tes meccsig tartó sorozat állása: 2:3. ■ Kosárlabda NŐI EXTRALIGA, az 5. helyért, első mérkőzés - 17.00: Slovan Bratislava-Petržalka. ■ Röplabda FÉRFIEXTRALIGA, elődöntő. 2. mérkőzés -18.30: Myjava-Svidník (a három győztes meccsig tartó so­rozat állása: 0:1. 7.30 - EUROSPORT 2: Snooker kínai nyílt baj­nokság 8.30 - EUROSPORT: Snooker, Kína 11.00 - EUROSPORT: De Panne-i háromnapos ke­rékpárverseny, Belgium 12.30 - EUROSPORT 2: Snooker, Kína 13.30 - SPORT 2 (ma­gyar): Lóverseny 14.00 - EUROSPORT: De Panne-i háromnapos ke­rékpárverseny, Belgium 15.30 - EUROSPORT 2: Krikett Twenty20vb-meccs 17.00 - STV 2: Piešťany- Košice jégkorong Tipsport Extraliga Slovnaft Playoff - elődöntő, 6. mérkőzés 17.00 - SLOVAK SPORT TV1, DIGISPORT 2 (ma­gyar): Charlestoni női te­nisztorna 17.30 - ČT SPORT: Spar­ta Praha-Bmo cseh baj­noki jégkorongmérkőzés, playoff-elődöntő 18.30 - SLOVAK SPORT TV3: Myjava-Svidník fér- firöplabda-elődöntő 19.00 - DIGISPORT 1 (szlovák): Färjestad­Växjö svéd bajnoki jégko­rongmérkőzés 21.05 - STV 2, STORY4, ČT SPORT: Olympique Lyon-Juventus foci EL-ne- gyeddöntő, 1. mérkőzés 21.05 - NOVA SPORT: Alkmaar-Benfica labda­rúgó Európa Liga-ne­gyeddöntő, 1. mérkőzés 21.05 - FANDA, DIGI­SPORT 1 (magyar): Por­to-FC Sevilla foci EL-ne- gyeddöntő, 1. mérkőzés 21.05 - DIGISPORT 2 (magyar): Basel-Valen­cia labdarúgó Európa Li­ga-mérkőzés 1.00 (péntek) - SLOVAK SPORT TV1, DIGISPORT 2 (magyar): Charlestoni női tenisztorna 2.00 (péntek) - SPORT 1 (cseh, magyar): Oklaho- ma-San Antonio kosár­labda NBA-mérkőzés 2.05 (péntek) - NOVA SPORT: St. Louis-Buffalo jégkorong NHL-mérkőzés Csütörtök, április 3. Foci Európa Liga: 12896. 01. Lyon- Juventus 5-3,55- 1,7-2,08-1,15-1,27. Labdarúgó Bajnokok Ligája: 1:1 és 1:1 a Barca-Atlético és a Manchester United-Bayern negyeddöntő odavágóján Diegók napja Barcelonában A NAP JÁTÉKOSA Diego aggódó tekintettel ér­deklődött a sán- tikáló Diego ál­lapota felől, majd pályára küld­te Diegót. Ez volt a Barcelo- na-Atlético Madrid mérkőzés kulcspillanata. Aki esetleg nem értené a fenti mondatot, annak számára bővebb magyarázat: a találkozó első félidejében combsérülést szenvedett az At- lético Madrid szupercsatára, Diego Costa. S bár egy próbát még tett a játékkal, a madridi­ak edzője, Diego Simeone kénytelen volt őt lecserélni. A brazil Diegót állította be a he­lyére. Ezzel nem járt rosszul a vendégcsapat. Az egykori Werder- és Wolfsburg-támadó a 67. percben 35 méterről, éles szögből elképesztő erővel lőtte ki a Barca kapujának bal felső sarkát. A Barcelona ezután na­gyobb sebességre kapcsolt, s egyenlített is (Neymar gólja sem volt semmi, különösen Ini- esta gólpassza miatt), a győ­Thibaut Courtois (Atlético Madrid) Öt védése volt a Barcelona ellen - s ezek nemcsak fon­tos védések voltak, hanem többnyire igazi bravúrok. Ha az Atlético bejut a legjobb négy közé, azt nagyban a belga kapusnak köszönheti. Nem született döntés a keddi játéknapon a foci BL negyeddöntőinek első mérkőzésén - a két dön­tetlen után azonban a vendégcsapatok (Atléti­co Madrid, Bayern Mün­chen) várhatják kedve­zőbb helyzetből a jövő heti visszavágót. KISS TIBOR NOÉ (SITA/AP-felvétel) ordító ziccerben nem Manuel Neuer kezébe emeli a labdát (borzasztó gyönge megoldás­sal) , akkor az angolok korábban is előnybe kerülhettek volna. „Jövő héten befejezzük a munkát” - összegzett a lefújás után magabiztosan Arjen Rob­ben, a Bayern holland szélsője. A játékos szerint a manchesteri csapat defenzív játéka miatt a Bayern sem tudott kibontakoz­ni. Más idők járnak jelenleg, s ezt David Moyes, a ManUtd. mestere jól felmérte, az angol csapatnak egy esélye volt az idény eddigi részében taroló Bayern Münchennel szemben: a védekezés. A visszavágón azonban nem fogadnánk nagy összegben a Manchester Uni­ted továbbjutására, a Bayern által szerzett idegenbeli gól még sokat érhet, Münchenben a hazaiak várhatóan nem csak a passzok számában lesznek jobbak. Danny Welbeck ziccerben át akarta emelni Neuert, a müncheniek kapusa óriási reflexszel védett zelmet azonban nem tudta megszerezni. Érdekesség, hogy ebben a szezonban a két csapat negye­dik egymás elleni mérkőzése is döntetiennel zárult, a két Szu­perkupa-meccs (1:1 és 0:0), va­lamint a bajnoki (0:0) után ez­úttal sem született győztes (1:1). A számok alapján a Bar­celonának nem sok esélye ma­radt a fordításra: a Bajnokok Ligájában a hazai pályán elért 1:1 után csak minden negyedik csapatnak sikerül idegenben kivívnia a továbbjutást. A Bar­celonának láthatóan nem fek­szik az Atlético stílusa, amely hasonlít , ahhoz, amilyen játé­kosként a tréner, Diego Simeo­ne volt. Masszív, kőkemény, ravasz csapat az Atlético, és ezt a Camp Nouban is bizonyította. Mindazonáltal a madridiak most nem örülhetnének a dön­tetlennek, ha nem Thibaut Courtois védte volna a kapuju­kat, a 21 éves belga kapus bra­vúrok sorát mutatta be Barce­lonában. Ahol „mindössze” 80 ezer néző foglalt helyet - meg­lepő adat, és a BL (vagy az újabb spanyol csapat elleni derbi) iránti érdeklődés meg­csappanásáról árulkodik. Az elmúlt évek nézőszámait te­kintve ez ugyanis jelentős visszaesés. A 2012-es, Lever­kusen elleni nyolcaddöntőt le­számítva (amikor a Barca az idegenbeli 3:l-es győzelem után fogadta a német csapatot) a kieséses körben a katalánok­ra általában 90-95 ezer néző volt kíváncsi BL-meccsen a Camp Nouban. S ha már az adatok: a Man­chester United-Bayern mérkő­zésen a vendégek minden te­kintetben felülmúlták a hazai csapatot - kivéve a gólok szá­mát (itt is 1:1). Labdabirtoklási fölényük nyomasztó volt (70%-30%), a passzok számá­ról már nem is beszélve: a Ba­yern játékosai 906 alkalommal próbálták meg egymáshoz el­juttatni a labdát, ebből 754- szer sikerrel. (Ugyanez az adat a ManUtd. esetén: 380/231). Persze, önmagában a passzok- kal még nem lehet meccset nyerni, és ez az Old Traffordon is bebizonyosodott. Sőt, ha az első félidőben Danny Welbeck A 20 éves szlovák teniszezőnek az volt a célja, hogy ne 6:0,6:0-ra kapjon ki Čepelová bravúrja: legyőzte Serenát ÖSSZEÁLLÍTÁS Charleston. A szlovák Jana Čepelová óriási meglepetésre 6:4, 6:4-re legyőzte a vüágelső, 17-szeres Grand Slam-győztes amerikai Serena Williamset a charlestoni női tenisztorna má­sodik fordulójában. „Ez hihe­tetlen érzés, barátaim” - írta ki közösségi oldalára a 20 éves Čepelová nem sokkal a mérkő­zés után. A világranglistán 78. kassai származású teniszező elsöprő­en kezdett, 18 perc alatt 5:0-ra elhúzott. 32 éves riválisa azon­ban 5:4-re felzárkózott.,Akkor azt mondtam magamban, úgy kell játszanom, mint a kezdeti percekben. Ez sikerült, Serena hibázott, és meg tudtam nyerni a szettet. A második játszmában pedig még jobban teniszeztem. Azzal léptem pályára, hogy a végeredmény ne kétszer 6:0 le­gyen, aztán mégis megvertem a világelsőt” - lelkendezett Čepe­lová, aki edzője, a hosszabb tengerentúli tartózkodás után hazautazó Martin Zathurecký nélkül abszolválja a tornát. „Kö­szönöm Janette Husárovának, hogy segített az eddigiekben. A Serena elleni meccset követően ő is pályára lépett párosban, és a rendes bemelegítésre se maradt Jana Čepelová (SITA-felvétel) ideje miattam” - hálálkodott Čepelová. Á salakborításon 28 mérkő­zés óta veretlen fiatalabbik Wil­liams lány nem keresett kifogá­sokat. „Minden tiszteletem az ellenfelemé, nagyon jól ját­szott. Minden erejét beleadta a meccsbe, és valószínűleg a ma­ximumát nyújtotta. A meccs előtt tényleg nem tudtam róla semmit. Nem volt különösebb gondom alkalmazkodni a sa­lakhoz a miami kemény borítás után, a múltban ez már több­ször sikerült, szóval nincs kibúvóm” - mondta Serena. Čepelová a negyedik szlovák női teniszező, aki legyőzte az aktuális világelsőt. A szlovák játékos a harma­dik fordulóban az orosz Jeleňa Vesznyinával találkozik. (TASR, SITA) Újra az élvonalban a Boavista Visszatér a portugál focibajnokság élvonalába a Boavista. A portói klubot 2008-ban sorolták vissza a másodosztályba egy korrupciós ügy miatt, de az egyesület később sikeresen fel­lebbezett a helyi szövetségnél, így a liga úgy döntött, 16-ról 18 tagúra bővíti az első osztályt: az idény végén csak az utol­só helyezett esik ki, a másodosztály első két helyezettje fel­jebb lép, s a mezőny a Boavistával egészül ki. (index) 1 i ÍŰ j'] jfí fi11 TŰ íjN MTI '111 1 J Keresse az Új Szóban! Holnapi kínálatunk: VI. liga - Kelet-Szlovákia, kassai-gömöri és zempléni csoport Alacsonyabb osztályú labdarúgó-bajnokságok menetrendje