Új Szó, 2013. november (66. évfolyam, 255-279. szám)

2013-11-25 / 274. szám, hétfő

16 Sport - labdarúgó corgoň liga ÚJ SZÓ 2013. NOVEMBER 25. www.ujszo.com JEGYZŐKÖNYV, 18. FORDULÓ FC Spartak Trnava-FC ViOn Zlaté Moravce 3:2 (0:0) Góllövők: E. Sabo (47., 52., tizenegyesből), Vlasko (68., ti­zenegyesből), ill. Pribula (80., tizenegyesből), Obročník (85.). Játékvezető: Horváth, 2627 néző. Sárga lap: J. Cho­vanec, R. Procházka, Banovič, ill. Obročník, P. Mazan, L. Szabó, M. Kúriák, Chrappan. Piros lap: Chrappan (83., Zlaté Moravce), Pavlenda (90., Zlaté Moravce). TRNAVA: Strapák-E. Sabo, Janečka, Banovič, Ciprys-Schranz (66. Štepanovský), K. Kuzma, R. Procházka, J. Chovanec (73. Mikovič)-Nworah (61. Hodek), Vlasko. ZLATÉ MORAVCE: M. Kuciak-Chren, Chrappan, M. Pintér, Pavlenda-Pribula, Obročník, Bolinha (58. P. Mazan), P. Sabo (88. Pavol Majer- ník), Orávik-L. Szabó (79. Ľ. Bemáth). FKDAC 1904-SpartakMyjava0:3 (0:2) Góllövő: Š. Pekár (21., 25., 66., a harmadikat tizenegyes­ből). Játékvezető: Šuniar, 780 néző. Sárga lap: Peter Majer- nik, Boya, ill. Černáček. DAC: Belic-Boya, M. Matúš (68. M. Sedlák), Peter Majemík, L. Beňo-Michal Gašparík, Kwin, D. Hudák, E. Ujlaky-Steinhübel (57. Ben Nasra), Hősek (82. Nulíček). MYJAVA: Solnička-Siva, Černáček, Častulín, Lukšík-Mmček (80. Kuračka), Bruško (65. Daniel)-Kukoľ, Š. Pekár, Šulek-Ľ. Urgela (84. Ferenčík). FC Nitra-FKDukla Banská Bystrica 2:0 (1:0) Góllövők: Bagi (11.), Cléber (49.). Játékvezető: Trutz, 536 néző. Sárga lap: Boszorád, Šimončič, ill. Szavics, Turňa. Pi­ros lap: Turňa (89., Banská Bystrica). NITRA: D. Pemiš-Hála, Kojbas, Šimončič, Cléber-Kostelný, Turčák, Bagi, Boszorád-Ševčík (82. Vestenický), Kotrík (90. Urblík). BANSKÁ BYSTRICA: Boroš-P. Vajda, Nosko, Dionatan Teixeira-Szavics (56. Peňaška), B. Ľupták, Marcin (46. Chrien), Slančík (87. Šovčík), M. Turňa-Pavol Jurčo, Považanec. FKSenica-MFKRužomberok2:l (1:1) Góllövők: Hiago (7., 65.), ill. P. Pavlík (20., öngól). Játékve­zető: Pavlik, 1460 néző. Sárga lap: Adamovič (Ružom­berok). SENICA: Šulla-Cristovam, P. Pavlík, J. Križko, Kalabiška-Ventúra-Jaroslav Divíš, Komara (35. Brabec), Pi­roska (81. Diarrassouba), Hiago-Kosorin (61. Tsoumou). RUŽOMBEROK: Lešňovský-L. Lupták (78. Serečin), Greššák, Adamovič, P. Maslo-Zošák, Martin Nagy-Lovás (46. Mehremic), Tawamba, Zreíák (87. R. Bartoš)-Lačný. AS Trenčín-MFK Košice 5:0 (1:0) Góllövők: Van Kessel (45., 63.), Malec (67., 74.), Hajradino- vic (88.). Játékvezető: Hracho, 2444 néző. Sárga lap: O. Di- aby (Košice). TRENČÍN: Volešák-Čôgley, Kleščík, Rundics, R. Mazáň (38. T. Malec)-Baéz (87. Bero)-Van Kessel, Mišák, Hajradinovic, Holúbek-William (83. Mondek). KOŠICE: Toíiloszki-P. Kavka, Bašista (59. Haszkics), Szekulics- Šinglár-Bukata, Hovančík, Duda, Viazanko (84. Gáli)—J. Novák (81. Dordevič), O. Diaby. Slovan Bratislava-MŠK Žilina 2:1 (1:1) Góllövők: Vittek (30.), Žofčák (47.), ill. Paur (45.). Játékve­zető: Kráľovič, 863 néző. SLOVAN: Putnocký-Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Vrablec-Kolčák (54. Jakúbek)-I. Zofčák, Halenár, Grendel (63. Mészáros), Milinkovics (78. Soumah)-Vittek. ŽILINA: Krnáč-Mabouka, Vavro, Perexta, Ricardo Nunes- Pečovský-Majtán (87. Káčer), Paur (78. Guba), Škvarka (87. Klec), J. Mihalík-Jelic. TABLAZAT, MŰSOR, GOLLOVOLiSTA November 30., szombat - 13.00: Košice-Myjava; 14.30: Banská Bystrica- Tmava, Zlaté Moravce-Slo- van Bratislava, Ružombe- rok-Trenčín; 17.30: Žilina- Senica. Góllövőlista A bajnokság állása 1. Slovan 18 12 3 3 39:22 39 2. Trenčín 18 10 3 5 45:19 33 3. Ružomberok 18 9 4 5 37:29 31 4. Myjava 18 9 3 6 33:27 30 5. Senica 18 8 4 6 26:21 28 6. Z. Moravce 18 8 3 7 24:26 27 7. Trnava 18 8 3 7 26:29 27 8. B. Bystrica 18 7 5 6 31:24 26 9. Košice 18 6 4 8 24:26 22 10. Žilina 18 5 6 7 26:26 21 11. Nitra 18 2 3 13 17:47 9 12. DAC 18 2 3 13 9:41 9 Következik 19. FORDULÓ - november 29., péntek, 17.30: Nitra- DAC. 11 gólos: Miloš Lačný (Ružomberok) 10 gólos: Pavel Fort (Slovan Bratislava), Tawamba Kana (Ružomberok), Tomáš Ma­lec (Trenčín) 8 gólos: Gino van Kessel (Trenčín), Pavol Jurčo (Banská Bystrica), Štefan Pekár (Myjava) fimim mat fMM mm r m mmuw ChlDcn*' ■.rgsp,. ES? JSBW vcm By\ y MÚ wV; mm L, áSs» Äľ- 4 i mr < t r * 5 1 V f F * Sŕp M —' "m f hBí . j r: WBams A dunaszerdahelyiek még a legkecsegtetőbb helyzetekből sem tudtak betalálni a myjavai kapuba (Somogyi Tibor felvétele) Radványi Miklós szebb ajándékot érdemelt volna negyvenötödik születésnapján DAC: lecke effektivitásból Dunaszerdahely. Gondter­helt arccal fogadta a jó­kívánságokat a myjavai- ak elleni újabb vesztes (0:3) csata után Radvá­nyi Miklós, a DAC veze­tőedzője, aki pénteken ünnepelte negyvenötö­dik születésnapját. ÁGH ISTVÁN A csallóköziek a betegségek miatt elrendelt ötnapos kény­szerpihenő után nem a legerő­sebb összeállításban léptek pá­lyára. A jihlavaiaktól kölcsön­kapott védő, Gabriel Vittorio Da Silva távozott Dunaszerda- helyről, lapok miatt pedig Pernecký és Szarka hiányzott. Antunovics és Mesanovic sérü­lése még nem jött rendbe, ezért csupán a kispadon foglaltak he­lyet. „Sedlákkal együtt mind­össze tizenkét és fél épkézláb futballistám maradt. Ezért a tizenkilenc éves Steinhübelt is a kezdőtizenegybe neveztem” - tájékoztatott a csallóközie­ket sújtó problémákról Rad­ványi. Ujlaky kihagyta, Pekár nem A gondok ellenére már a 3. percben vezethettek volna a vendéglátók, de Ujlaky három méterről sem talált a kapu­ba... „Másként is alakulhatott volna az összecsapás, ha a ha­zai játékos betalál” - tért vissza az ominózus mozzanat­ra a meccset követő sajtótájé­koztatón Ladislav Hudec, a Myjava egykor a dunaszerda- helyieknél is tevékenykedő trénere. A vendégek, akik ef­fektivitásból (is) leckét adtak ellenfelüknek, viszont már az első ziccerükből betaláltak. A jobbhátvéd Boya ugyanis fe­leslegesen hátrafelé sarkazta a labdát, a felázott talajon Majerník megcsúszott, s Pe­kár a saját térfeléről egyedül tört kapura. Az ellenfél futbal­listáját ugyan két társa is kí­sérte az akciónál, de ő gól­passz helyett higgadtan érté­kesítette a tálcán kínált lehe­tőséget. Négy perc -elteltével már 2:0-ra vezettek a vendégek. A hazai védők fejjel röviden sza­badítottak fel, Pekár pedig bal­lal ismét pontosan célzott. A vendéglátók előtt a 41. percben újabb lehetőség adódott, de az ötös sarkán felbukkanó Hudák fejese a bal kapufa mellett su­hant el. Villanyfényben kora délután A félidei pihenő perceiben hosszabb (áram)szünet után újra kigyúltak a fények a DAC- stadionban. „Nosza, már ebéd után is világítunk. Megtehet­jük, hiszen a számlát ismét a városháza állja”- utalt epésen az egyik néző a minap bekö­vetkezett változásra. Á duna- szerdahelyi önkormányzat ugyanis visszakapcsoltatta a stadionban a villany- és a gáz­szolgáltatást. A rendezők el­mondása szerint a meccsellen­őr kérésére kapcsolták be a ko­ra délutáni szürkületben a vi­lágítást. Nincs, aki gólt lőjön A folytatásban egy újabb zic­cert puskáztak el a sárga-kékek. Az 56. percben Gašparík beadá­sa után sem Hošek, sem Hudák nem tudta a hálóba préselni a gólvonalon pattogó labdát, Častulín pedig estében felsza­badított. „Még a legkecsegte­tőbb helyzetekből sem tudunk a kapuba találni. Tapasztalatból mondom: ilyen szituációban a csatár van helyzeti előnyben. Megsínylettük Szarka hiá­nyát”- kommentálta a DAC-já- tékosok gólképtelenségét az egykori gólvágó, Radványi Mik­lós. Védencei egyébként ősszel tizennyolc bajnokin csupán ki­lencszer rezegtették meg az el­lenfelek hálóját. A 66. percben Boya a tizenhatoson belül Kukoľt buktatta, a megítélt büntetőből Pekár triplázott. „Élvonalbeli meccseken sosem sikerült három gólt rúgnom. Ha jó a memóriám, akkor legutóbb még diákként produkáltam mesterhármast” - nyilatkozta a találkozó be­fejezése után boldogságtól sugárzó arccal a párharc hő­se. A hazaiak erejéből a be­csületgólra sem futotta, s újabb kudarcuk (valamint a nyitraiak győzelme) után új­fent sereghajtóként várják a következő fordulót, az őszi idényzárót. A F0RDUL0 NYILATKOZATA Hova való a barna folt? Juraj Jarábek, a nagyszom­batiak vezetőedzője nem értet­te, védencei miért teljesítenek gyengébben hazai pályán: „Azt szoktam mondani nekik, hogy a gatyájuknak kívülről kell bar­nának lennie, nem belülről.” A Spartak-játékosok fel is szívták magukat az aranyosmarótiak ellen, a második félidőben 3:0-ra elhúztak, de amikor a három tizenegyest és két kiállí­tást hozó meccs 85. percében a ViOn feljött 3:2-re, nem biztos, hogy átmentek volna trénerük ruhapróbáján... (ot) A FORDULÓ G0LL0V0JE Tomáš Bagi (FC Nitra) A nyitraiak 22 éves középpá­lyása pályafutása első gólját sze­rezte az élvonalban, ráadásul ez a találat alapozta meg a beszter­cebányaiak elleni győzelmet. „Valamennyivel biztosan be kell szállnom az öltözői kasszába, és majd süteményt is hozok a fiúknak” - mondta a Slovan köl- csönjátékosa. Társai azonban vélhetően jobban örülnek an­nak, hogy több mint két hónap után ismét nyert a csapat, és így a dunaszerdahelyieket vissza­előzve elkerült a tabella utolsó helyéről, (ot)