Új Szó, 2013. augusztus (66. évfolyam, 177-202. szám)

2013-08-12 / 186. szám, hétfő

18 Sport - n. labdarúgóliga ÚJ SZÓ 2013. AUGUSZTUS 12. www.ujszo.com A 4. FORDULÓ KRÓNIKÁJA MŠK Rimavská Sobota-Slovan Duslo Šaľa 3:1 (3:0) Góllövők: Jánošík (19.), Rubint (32., 11-esből), Migaľa (42.), ill. Gešnábel (90.). Sárga lap: Rubint, Válovčan, ill. Mujkoš, D. Rehák, Konopásek. Piros lap: Mujkoš (31., Šaľa). Játékvezető: Očenáš, 407 néző. MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA: Kostolanský-Rubint, Poliach, Szivcsevics, Migaľa-Nilaš (65. Zvara), Gálik-Kurák (40. Köböl), Válovčan (69. Uličný), Jánošík-Kostúrik. SLOVAN DUSLO ŠAĽA: Kolmokov-Kono- pásek, Mujkoš, Čirik, Mihálik-Galbavý(46. Kružlík), Chari- zopulos, Rehák, Gešnábel-Mukalenga (46. V. Kráľ), Čurgali (60. Numéric). Tatran LiptovskýMikuláš-ŠTK1914Šamorín 1:1 (0:0) Góllövők: Kubena (65.), ill. V. Pončák (51.). Sárga lap: Ku- bena, Latiak, ill. Stojanovic, V. Pončák. Piros lap: Fulmek (68., Šamorín). Játékvezető: Ihring, 150 néző. SAMORÍN: Péntek-Vaško, Javorina, Pončák, Fulmek-Cmarko, Mezov- ský, Čemba, Jančovič (45. Kliment)-Stojanovic (78. Gregora)-Sidibe (90. Cvejics). 1. FC Tatran Prešov-Partizán Bardejov 1:0 (0:0) Góllövő: Poliaček (86., 11-esből). Sárga lap: Zbiňovský, Nworah, ill. J. Zápotoka, Hanuščák, V. Palša, L. Zápotoka. Játékvezető: Kozák, 1384 néző. ŽP Šport Podbrezová-ŠK SFM Senec 0:1 (0:0) Góllövő: Bakala (70.). Sárga lap: J. Gajdošík, ill. Trajcsik. Pi­ros lap: Greško (37.), ill. Matlák (21.). Játékvezető: Sedlár, 1200 néző. SFM SENEC: Matlák-Hlavatovič, Polgár, Traj­csik, Jurkemik-Držík (80. Bedecs), Hílek, Augustín (21. Milošovič), Orolín, Bakala (87. Egri)-Ujčík. Spartak Trnava jun.-MFKDubnica n/Váhom 4:0 (2:0) Góllövők: Richnák (34.), Kuzma (38., 11-esből, 90.), Schranz (79.). Sárga lap: Zvolenský, Banovič, Deket, ill. Šmahajčík, Múdry, Vaško. Játékvezető: A. Somoláni, 386 néző. FKPohronie-ZemplínMichalovce 0:3 (0:3) Góllövők: Hamuľak (33., 40.), Koval (34.). Sárga lap: Ka- mas, ill. Podhorin. Játékvezető: Jánoš, 742 néző. TÁBLÁZAT, MŰSOR A bajnokság állása Következik 1. Michalovce 4 3 1 0 8:1 10 5. FORDULÓ - augusztus 2. SFM Senec 4 3 1 0 8:210 16., péntek, 19.30: Senec­3. Prešov 4 3 0 1 10:2 9 Trnava jun. 4. Šamorín 4 2 2 0 7:3 8 5. Bardejov 4 2 1 1 2:1 7 Augusztus 17., szombat, 6. Rim. Sobota 4 1 3 0 4:2 6 16.00: Bardejov- Podbrezo­7. Podbrezová 4 2 0 2 3:3 6 vá, Šamorín-FK Pohronie, 8. Trnavajun. 4 2 0 2 6:10 6 Šaľa-Liptovský Mikuláš, 9. Šaľa 4 1 0 3 5:7 3 Dubnica-Rimavská Sobota. 10. Lipt. Mikuláš 4 0 2 2 2:4 2 11. FK Pohronie 4 0 0 4 1:9 0 Augusztus 18., vasárnap, 12. Dubnica 4 0 0 4 1:13 0 19.30: Michalovce-Prešov. Továbbra is veretlen a csallóközi csapat Somorjai pontrablás ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS Liptószentmiklós. To­vábbra is veretlen a somorjai együttes, amely szombaton l:l-et játszott a liptószent- miklósi csapat otthonában. Csupán 150 néző volt kíván­csi az összecsapásra, az első félidőt jobbára mezőnyjáték jellemezte, a kapuk alig fo­rogtak veszélyben. A szünet után megélénkült a játék, és az 51. percben ve­zetést szereztek a somorjaiak: hatalmas védelmi hiba után a csapatkapitány Pončák a rosszul kifutó Šavol kapus fe­lett a hálóba emelt. Szűk ne­gyedórával később egyenlí­tettek a hazaiak: Latiak ívelt szabadrúgását követően Ku­bena a jobb sarokba fejelt. Röviddel a gól után Fulmeket durva szabálytalanság miatt kiállította a játékvezető, de a csallóköziek emberhátrány­ban is aktívan futballoztak. Čemba, Kliment, Mezovský és Sidibe került helyzetbe, ám nem sikerült a hálóba találni­uk. A túloldalon Kucharčík közeli fejesét Péntek bravúro­san védte. „Kiegyenlített mérkőzést láttak a szurkolók, amely igazságos döntetlennel zárult. Fulmek kiállítása után a haza­iak kitámadtak, és gyors kont­rák után több kecsegtető hely­zetünk is akadt, ám kihagytuk őket” - értékelte a találkozót Libor Fašiang, a somorjaiak vezetőedzője, (sz. z.) „A foci olyan, mint a dzsungel" - állítja Nworah, az eperjesiek nigériai csatára A Tatran nyerte a derbit Az élvonalból kiesett eperjesi Tatran nyerte a bártfaiak ellen kelet­szlovákiai derbit. ÖSSZEÁLLÍTÁS Az eperjesiek közel 1400 néző előtt l:0-ra verték a Partizánt, a hazaiak gólját Poliaček szerezte büntetőből. A tizenegyes előtt a Tatran nigériai csatárával, Nworahhal szemben szabályta­lankodtak, akit télen szereztek meg az eperjesiek, s tavasszal ép­pen Bánfán vendégeskedett. ,A foci olyan, mint a dzsungel, meccs közben senki nem a bará­tom. Utána azonban természete­sen ismét jóban vagyunk” - nyi- latkoztaa22 éves támadó, (bt) A somorjaiak 1:1-es döntetlent értek el Liptószentmiklóson (Őry Tibor felvétele) Menetel a Tibenský-legénység, zsinórban a harmadik meccsét nyerte meg Bravúros szenei győzelem Podbrezován ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS Podbrezová. Egygólos győ­zelmet aratott a szenei együttes a feljutásra pályázó Podbrezo­vá otthonában. A három pont sorsát eldöntő találatot a 23 éves Rastislav Bakala szerezte, akinek ez volt az első gólja a II. ligában. Jó passzban van a Tibenský-legénység, amely zsinórban harmadik bajnoki meccsét nyerte meg (FK Poh­ronie 4:1, Prešov 2:0, Podbre­zová 1:0). Izgalmas meccset látott az 1200 szurkoló. A vendégek kezdtek jobban, de lehetősége­iket elpuskázták. A 20. percben a tavasszal a DAC-ban futballo­zó Gerec egyedül tört Matlák kapujára, a szenciek hálóőre a tizenhatos előtt lerántotta a középpályást, és mehetett idő előtt zuhanyozni. Csak ne­Rastislav Bakala gyedóráig tartott a hazaiak emberelőnye, mert az exválo­gatott Greško elvesztette a fe­jét, és megütött egy szenei já­tékost, amiért a játékvezető ki­állította. Ezután fölénybe kerültek a vendéglátók, de nem tudtak a remekül védő Milošovič kapu­jába találni. A derbi egyetlen gólja a 79. percben esett: szög­letrúgást követően Bakala lőtt a hálóba. Ezután a szenciek taktikus játékkal megőrizték az előnyüket. „Színvonalas összecsapást és nagy taktikai csatát láttak a né­zők, amelyen hatvan percen keresztül mindkét csapat tíz emberrel játszott. Tipikus egy­gólos meccs volt, nagyon örü­lök a győzelemnek. Bízom benne, hogy a megfiatalított csapatunk folytatja a sikersorozatát” - mondta Ma­rián Tibenský, a szenciek veze­tőedzője. „Jól kezdtük a találkozót, húsz percig mi irányítottuk a játékot. Matlák kiállítása után átvették a kezdeményezést a hazaiak, ám próbálkozásaik többsége elhalt a tizenhatos előtt - nyilatkozta Denis Mar­ton, az SFM klubelnöke. - Greško piros lapját követően kiegyenlített lett a játék, és egy sarokrúgás után gólt szerez­tünk, ami három értékes pon­tot ért.” (sz. z.) A második félidőben öregfiúk módjára játszottak Karol Praženica védencei a vágsellyeiek ellen Először nyertek idén a rimaszombatiak ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Rimaszombat. Nem éppen szokványos, hogy a nézők csa­patuk 3:l-es győzelme után mérgesen menjenek haza, de a rimaszombatiak első idei dia­dala után pontosan ez történt. „Amit a fiúk az utolsó húsz percben véghezvittek, azzal szinte semmissé tették a remek első félidőt. Teljesen jogos a drukkerek felháborodása” - nyilatkozta a vágsellyeiek elle­ni mérkőzést követően Karol Praženica vezetőedző. Pedig az első játékrész nagyszerűen alakult a három meccs után három döntetlennel álló gömöriek számára. Aktívak voltak, szép akciókat vezettek, s a 19. percben Jánošík gólt is lőtt (Migaľa középre lőtt labdájába Kúrák csak beleérni tudott, de pont így volt jó az érkező Jánošíknak) - 1:0. A 30. perc­ben aztán az egykor Rima­szombatban játszó Mujkoš gól­helyzetben a 16-oson belül buk­tatta Kurákot, ki is állították (volt már egy sárgája, de ezért a szabálytalanságért azonnali pi­rosat kapott), a megítélt tizen­egyest pedig Rubint magabizto­san belőtte - 2:0. Minden jel ar­ra mutatott, hogy a vágsellyeiek legalább öt góllal utaznak haza, főleg, hogy a 42. percben Migaľa egy tőle indult támadás végén a harmadik kipattanóra érkezve megszerezte a hazaiak harmadik gólját - 3:0. Még a szünet előtt Migaľa veszélyes szabadrúgása megpattant, a szöglet után pedig Nilaš pedig túl soká várt a lövésre, s tisztáz­tak előle. A hazaiak a második félidő­ben is aktívabbak voltak, lőttek is kapura (vagy inkább arra, amerre a kaput sejtették), de már érezhetően visszavettek a tempóból. A játékrész derekán ä vendégeknek két perc alatt három helyzetük volt: Kráľ kontráját Kostolanský védte, Charizopulos a kapufát találta el, majd ismét Kráľ az ötösről nem találta el a kaput. A rimaszombatiak pedig kezdtek minden támadást túl- kombinálni, lövésig pedig már egyáltalán nem jutottak, mert a jó szögnél mindig megpróbál­tak egy még jobbat keresni... A nézők a 3:0 ellenére is kezdtek frusztráltak lenni, s mindezt csak tetézte, amikor a 90. perc­ben Gešnábel egy kontra után szépített-3:1. Ä rimaszombatiak első győ­zelmüket aratták az idényben, de Karol Praženica öröme nem volt felhőtlen: „A három pont­nak örülök, de a mutatott játék­kal nem vagyok elégedett. Az utolsó húsz perc amolyan öreg- fiúk-foci volt! Az is megmutat­kozott, hogy a két második fél­idei csere még nem érett meg erre az osztályra, Zvara a sérü­lése után még nincs megfelelő formában, Uličný pedig ifiként a harmadik vonalban futballo­zott, és sokat kell még dolgoz­nia azért, hogy a felnőttek kö­zött a II. ligában is helytálljon.” Dicséret illeti viszont Köbölt, aki hét közben a kupában meg­szerezte első gólját a felnőttek között, a Duslo ellen pedig Kú­rák sérülése után állt be, s kivá­lóan irányított, rengeteg labdát szerzett, s újfent megmutatta, hogy a kezdőcsapatban lenne a helye. A vágsellyeiek harmadik ve­reségüket szenvedték el a sze­zonban, mesterük, Dušan Liba nem értette, mit csináltak vé­dencei a pályán: ,A hazaiak megérdemelten győztek, mi pe­dig asszisztáltunk nekik ehhez a gyenge első félidei teljesítmé­nyünkkel. Nem mozogtunk ele­get, nem voltunk elég határozot­tak, taktikai hibákat követtünk el... Fogalmam sincs, mit akar­tak a játékosok játszani... A szü­netben cseréltünk, fel is javult a játék, csak azt nem értem, miért nem játszottak a fiúk az első perctől olyan összeszedetten, mintavégjátékban...” (bt) Mindkét fél rimaszombati mezben A rimaszombatiaktól kértek kölcsön mezt a vágsellyeiek, a játékvezető ugyanis nem engedte őket abban játszani, amit magukkal hoztak. „Hét közben szokás szerint felhívtuk a ha­zaiakat, hogy milyen színű szerelésben játszanak. Azt a vá­laszt kaptuk, hogy fehér trikóban lesznek, amin csak egy kis kék sáv van. Mi tiszta sötétkék mezeket hoztunk, a nadrág és a sportszár is sötétkék, de a bíró szerint a játékosokat megté­veszthette volna, hogy a hazaiak felsőjén is van kék rész” - magyarázta Dušan Liba, a végül piros rimaszombati mezben játszó vendégek vezetőedzője, (bt)