Új Szó, 2013. július (66. évfolyam, 151-176. szám)

2013-07-29 / 174. szám, hétfő

18 Sport - u. labdarúgóliga ÚJ SZÓ 2013. JÚLIUS 29. www.ujszo.com A 2. FORDULÓ KRÓNIKÁJA MFK Dubnica-FC ŠTK1914 Šamorín 1:4 (1:1) Góllövők: Šmahajčík (40.), ill. Sztojanovics (3.), Cmarko (48.), Čemba (51.), Pončák (59.). Sárga lap: Sztojanovics, Čemba (mindketten Šamorín). Játékvezető: Vlčej, 223 néző. ŠTK ŠAMORÍN: Péntek-Vaško, Pončák, Javorina, Fulmek- Marušin, Čemba-Cmarko, Sztojanovics (82. Kliment), Mezovský (79. Jančovič)-Vilkovský (74. Cvejics). MŠK Rimavská Sobota-Zemplín Michalovce 1:1 (0:1) Góllövők: Kostúrik (51.), ill. Hamuľak (11.). Sárga lap: Kú­rák, Gálik, Migaľa, ill. Kunca, Božok. Játékvezető: Marhef- ka, 408 néző. MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA: Kostolanský-Ru- bint, Poliach, Szivcsevics, Migaľa-Nilaš (46. Köböl)-Kurák (86. L. Lupták), Válovčan, Gálik, Jánošík (64. Hruboš)-Kos- túrik. MFKTatran Lipt. Mikuláš-PartizánBardejovO: 1 (0:0) Góllövő: Dyjan de Azevedo (78.). Sárga lap: Brčák, Lišivka, Pastva, Fuják, ill. Palša, Kuhajdlk. Játékvezető: Špaček, 250 néző. 1. FC Tatran Prešov-ŽP Šport Podbrezová 2:0 (0:0) Góllövők: D. Leško (53., 11-esbôl), P. Petráš (56.). Sárga lap: P. Petráš, ill. Morháč. Piros lap: Morháč (52., Podbrezo­vá). Játékvezető: Prešinský, 1030 néző. Spartak Trnava jun.-Slovan Duslo Šaľa 2:1 (2:0) Góllövők: Zvolenský (22., 11-esbôl), Augustíni (38.), ill. Gešnábel (75.). Sárga lap: Zvolenský, Augustíni, ill. Čurgali, Mihálik, Mujkoš. Játékvezető: Mojsej, 280 néző. SLOVAN DUSLO ŠAĽA: Kolmokov-Mihálik, Cirik, Mujkoš, Ďatko- Galbavý (46. Numéric), Tomiš, Charizopulos, Gešnábel- Čurgali (46. Rehák), Kráľ (83. Konopásek). AzFKPohronie-Senec mérkőzés lapzárta után ért véget. TABLAZAT, MŰSOR A bajnokság állása Következik 1. Prešov 2 2 0 0 9:0 6 3. FORDULÓ - augusztus 2. Šamorín 2 2 0 0 6:2 6 2., péntek, 19.30: Senec­3. Michalovce 2 1 1 0 4:1 4 Tatran Prešov. 4. Bardejov 2 1 1 0 1:0 4 5. Podbrezová 2 1 0 1 1:2 3 Augusztus 3., szombat, 6.Trnavajun. 2 1 0 1 2:8 3 16.30: Podbrezová-Tmava 7. Rím. Sobota 2 0 2 0 1:1 2 jun., Partizán Bardejov-FK 8. Senec 1 0 1 0 1:1 1 Pohrome, Šamorín-Rimav­9. L. Mikuláš 2 0 1 1 1:2 1 ská Sobota, Slovan Duslo 10. FK Pohronie 1 0 0 1 0:1 0 Šaľa-Dubnica; 19.30: Zemp­11. Šaľa 2 0 0 2 2:4 0 lín Michalovce-Liptovský 12. Dubnica 2 0 0 2 1:7 0 Mikuláš. Két meccs után pont nélkül áll a Liba-legénység Újabb vágsellyei vereség UJ SZO-ERTESULES Nagyszombat. A vágsellyei futballcsapat 2:1-re kikapott az újonc nagyszombati fakó ott­honában, és két idegenbeli meccs után pont nélkül áll. A négy Corgoň ligás játékossal felálló hazaiaknak sikerült fe­ledtetniük a múlt heti 0:7-es epetjesi fiaskót. „Kiegyenlített játékot ho­zott az első félidő, amelynek A nagyszombatiak második gól­ját Augustíni lőtte (Képarchívum) a közepén az egyik védőnk kezét eltalálta a labda a ti­zenhatoson belül. Hiába volt a testéhez szorítva a keze, Mojsej bíró büntetőt ítélt, amit Zvolenský értékesített. A játékrész hajrájában a kö­zépső védőink szarvashibája után növelte előnyét a Trna­va B - értékelte lapunknak Dušan Liba, a vágsellyeiek vezetőedzője a nagyszombati bajnokit. - A szünetben ket­tős cserét hajtottam végre, Rehák és a francia Numéric pályára lépésével feljavul­tunk. Negyedórával a befeje­zés előtt a szemfüles Gešnábel elcsípett egy rövid hazaadást, és Filipko kapujá­ba gurított. Ezután elkesere­detten rohamoztunk, de ko­moly gólhelyzetet nem sike­rült kidolgoznunk, így a so- morjai vereség után ismét mi húztuk a rövidebbet.” A Duslo szombaton a szin­tén nulla pontos Dubnicát fo­gadja. (sz. z.) Az élvonalból kiesett együttes a feljutásra pályázó Podbrezovát is legyőzte, s a táblázat élén áll Menetel az eperjesi Tatran Az eperjesi Tatran 2:0-ra legyőzte a Podbrezová együttesét a II. labdarú­góliga 2. fordulójának rangadóján. ÖSSZEÁLLÍTÁS Az eperjesiek az első körben zárt kapuk mögött voltak kény­telenek játszani, a bajnokság egyik esélyesének (s így a Tat­ran legfőbb riválisának) tartott Podbrezová ellen azonban több mint ezer néző látogatott ki a stadionba. A mérkőzés kulcs­momentuma az 52. percben Morháč kiállítása volt - az egy­kori rimaszombati hátvéd má­sodik sárga lapja után tizen­egyeshez jutottak a hazaiak, s ezt be is lőtték. Három perccel később Peter Petráš fejese fosz­latta szét végérvényesen a Ga- ram mentiek reményeit, (bt) Petráš (jobbról a második, 8-as számmal) fejéről a labda a hálóba tart ( 1 fctatran.sk-felvétel) Jozef Bubenko, az ambiciózus nagymihályiak trénere az ellenfél helytállását dicsérte Kevesellték az egy pontot a rimaszombatiak ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Rimaszombat. „A hazaiak megmutatták, hogyan kell a II. ligában játszani. Mi döntetlent sem érdemeltünk” - jelentette ki a rimaszombati 1:1 után Jo­zef Bubenko, a nagymihályiak trénere. Csalódottságában kis­sé túlzott: a Zemplín ugyanis az első félidőben rendkívül szer­vezetten futballozott, míg a ri­maszombatiak főleg a második játékrészért érdemelnek elis­merést. Azok után, hogy nyár elején még az sem volt biztos, lesz-e egyáltalán még II. ligás futball Rimaszombatban, a klub költ­ségvetése jelentősen csök­kent, s több kulcsember távo­zott (ráadásul nemcsak a vendégjátékosok mentek el, hanem például a már-már ikonnak számító saját nevelésű lokálpatrióta, Milan Siheľský is), a szurkolók eny­hén szkeptikusan várták az első hazai meccset. Az első húsz perc igazolta is a vissza­fogottságukat - a vendégek sokkal szervezettebbek, gyor­sabbak voltak, jobban megtar­tották a labdát, s a 11. perc­ben Hamuľak révén vezetést is szereztek. A gólt furcsa szi­tuáció előzte meg, a hazai balhátvéd Migalának ugyanis valami gondja volt a mezével, ezért se szó, se beszéd lement a pályáról, üresen hagyva emberét, s mire eszmélt, már 0:1 állt az eredményjelzőn. A hazaiak azonban nem törtek össze, s a nagymihályiak is visszavettek a tempóból. A 29. percben Kúrák egyenlíthe­tett volna, de lövés helyett megvárta, míg a kapus leveszi a lábáról a labdát. A második félidőre Karol Praženica, a rimaszombatiak új szakvezetője a védekező kö­zéppályás Nilaš helyett a tá­madó szellemű Köbölt küldte pályára, s ez meg is látszott a játékon. A hazaiak fölénybe ke­rültek, az 51. percben egy re­mek passz után a Kremničkáról érkezett Kostúrik egyenlített. S jöttek az újabb helyzetek: a legnagyobbat Köböl puskázta el - a 72. percben ziccerben a kapusba lőtt. Az utolsó percek­ben szögletek után még meg­szerezhették volna a győztes gólt a hazaiak, de az l:l-es döntetlen után is vastaps kísér­te le Rubintékat a pályáról. „Győznünk kellett volna. Jobbak voltunk, több helyze­tünk volt, ezt a meccset egyszerűen meg kellett volna nyernünk” - mondta a lefújást követően a hazai csapatkapi­tány Rubint, jelezve, hogy csa­pata a nehéz helyzetben sem szándékozik megelégedni a döntetlenekkel. Hasonlóan nyüatkozott a gólszerző Kostú­rik is: „A hazai mérkőzéseken győznünk kell. Nem lehetünk elégedettek az egy ponttal.” A szurkolók elvárásait azon­ban felülmúlták a látottak - míg az első félidőben még a Slovan BL-beli szenvedéséhez hasonlították a meccset, a má­sodikban már büszkén kurjon­gattak: „Jobbak vagyunk, mint a Slovan!” S utólag az a druk­ker is visszavonta szavait, aki húsz perc játék után még azt vizionálta, hogy Karol Praženicából estére rántotta lesz... (bt) Pončák bombagólt lőtt a sereghajtó ellen, Fašiang edző elégedett volt a második félidei játékkal Négy gólt rúgtak a somorjaiak a Dubnicának A somorjai Čemba (jobbról) is betalált a Dubnica hálójába (Ory Tibor felvétele) Dubnica/Somoija. Törté­nelminek is nevezhető győzel­met aratott a somorjai labda­rúgócsapat a hétvégén a Dub­nica otthonában: az ŠTK fenn­állása során még sohasem szerzett II. ligás találkozón négy gólt (hármat is csak egyet­lenegyszer, az előző bajnok­ságban a liptószentmiklósiak ellen). Máriatölgyesen viszont 4:1-re kiütötte ellenfelét a csal­lóközi csapat. „A statisztikák arra vannak, hogy változtassunk rajtuk, de ez is egyfajta pluszt jelent a fi­úknak - mondta lapunknak Li­bor Fašiang, a somorjaiak veze­tőedzője, aki boldogan elevení­tette fel a szombati találkozón történeteket. - Peter Sztojano- vicsnak köszönhetően már a harmadik percben megszerez­tük a vezetést. A Dubnica ez­után átvette a kezdeménye­zést, és a szünet előtt egyenlí­teni is tudott.” A félidő végén bekapott gól általában visszaveti az érin­tett csapatot, ám a somorjaiak egyáltalán nem zuhantak össze. „Arra biztattam a fiú­kat, hogy ne legyenek passzí­vak, hogy bátran használják ki a szabad területeket. A má­sodik játékrész kezdetén há­rom perc alatt szerzett két gó­lunkkal el is dőlt a meccs, a dubnicaiak erejéből nem tel­lett szinte semmire sem” - je­gyezte meg Fašiang. Cmarko és Čemba találatai után pedig Vladimír Pončák tette fel a pontot az i-re: 30 méterről hatalmas gólt rúgott Maťa- šovský kapus hálójába. Győzelmével az ŠTK csak rosszabb gólkülönbsége miatt szorul a táblázat második he­lyére, ráadásul egy hosszú ne­gatív sorozata is megszakadt: 2012 novembere után (2:0 a vágsellyeiek ellen) ismét meg­nyert egy idegenbeli találko­zót. „Örülök, hogy védenceim a kánikula ellenére nem kímél­ték magukat, sokkal jobban al­kalmazkodtak a hőséghez, mint az ellenfél. Az ered­ménnyel és a második félidei játékkal is elégedett vagyok” - tette hozzá Fašiang, (ot)