Új Szó, 2013. március (66. évfolyam, 51-75. szám)

2013-03-11 / 59. szám, hétfő

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2013. AAÁRCIUS 11. Sport - u. labdarúgóliga 19 1' -* ■ *1, iriÉ»'.-Fm i ^ ®HBY' Branislav Obiéra (jobbról a második) találatával vezetett a DAC a liptószentmiklósiak ellen (Somogyi Tibor felvételei) A tavaszi nyitányon kilenc újonc debütált sárga-kék szerelésben Reflektorfényben az új DAC Dunaszerdahely. Osztály­különbségű, 3:0-s győ­zelmet aratott a DAC a kiesés ellen küzdő liptó­szentmiklósiak ellen. ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Ebben az idényben először rendeztek szombaton villany- fényes bajnoki mérkőzést a DAC-stadionban. A hazaiak az első sípszótól az utolsóig sokat futottak, helyenként látványos támadásokat vezettek, s sza­kítva a hagyományokkal több góllal verték soros ellenfelü­ket, a liptószentmiklósi alaku­latot. Ősszel ugyanis rendre egygólos győzelmeket produ­káltak. A téli holt idényben nagy horderejű változásokra került sor a csallóközieknél. Ennek tu­lajdonítható, hogy a stabil csa­pattagok közül egyesek a kis- padra, mások pedig a lelátóra kerültek. „Ha jól emlékszem, akkor legutóbb egy éve fordult velem elő, hogy nem neveztek bajnoki találkozóra” - kutatott emlékezetében Lénárth T amás, a dunaszerdahelyiek saját nevelésű futballistája. Ugyan­csak nóvumnak számított, hogy a kameruni légiósok sem jutottak szóhoz. Közülük csu­pán Boya várt bevetésre a cse­repadon. A sárga-kékek kezdő­csapatában hat újonc (Malec, Kutlík, Beňo, Božoň, Gerät, P. Majerník) lépett pályára, s a mérkőzés folyamán még to­vábbi három új szerzemény, nevezetesen Gerec, Kuráň és Antunovics debütált. A rutinos Gašparík pedig két év után ját­szott ismét a Radványi-alaku- latban. Ami azonban a nézők szempontjából a legfontosabb: volt fazonja a két csatárral tá­madó dunaszerdahelyiek játé­kának. A kezdés után előbb Velický pontrúgását, majd Gašparík lövését hárította üggyel-bajjal a vendégkapus, aki először a 12. percben kapitulált. Egy begyakorolt szabadrúgás-figu­ra után Obžera rezegtette meg a hálót. Néhány perc elteltével Nulíček fejese csupán centimé­terekkel szállt el a bal kapufa mellett. A peches cseh csatárt a 32. percben hordágyon vit­ték le a pályáról. „Nulíček izomszakadást szenvedett, s Fodrekhez hasonlóan ő is hosszabb kényszerpihenőre szorul” - tájékoztatott a kétjá­tékos állapotáról Radványi Miklós, a DAC vezetőedzője. Visszatérve a játékhoz: a 37. percben Hősek hagyott ki egy ziccert. A gyengécske vendé­gek először a 44. percben okoztak némi riadalmat a DAC 16-osában, de Fuják a kapu fö­lé célzott. Fordulás után a nagy kedvvel játszó cserejáté­kos, Gerec szerzett labdát, és egyéni akciója végén a vendé­gek kapujába talált. A hajrá­ban a végeredményt büntető­ből a csapatkapitány Velický állította be. Ez volt egyébként a posztját tekintve védekező középpályás hetedik találata az idényben. „Védenceim nagy elánnal küzdöttek, igyekezetükkel ma­radéktalanul elégedett vagyok. A helyzetek kihasználásával azonban még problémáink vannak. Győzelmünk nagyobb arányú is lehetett volna, de több ziccerünket elpuskáztuk, két ízben pedig a kapufa is segí­tette a vendégeket. Remélem, a folytatásban mérkőzésről mér­kőzésre javul eredményessé­günk és produkciónk minő­sége” - értékelte a bajnokaspi­ráns teljesítményét vezető­edzője, Radványi Miklós. A párharcot követően jó hangu­latban ünnepeltek a győztesek. A játékvezetők öltözőjébe tartó Velickýt játékostársa, Obžera azzal zsarolta, hogy ha nem si­et, akkor nem viszi el Pozsony­ba, s egykori mesteréhez ha­sonlóan ő is taxizhat. „Nem te lennél az első. Egykor Vlado Weiss is taxival utazott Duna- szerdahelyről a fővárosba” - utalt a fociberkekben nagy port kavart esetre a sztori szemta­núja. (ái) A 20. FORDULÓ KRÓNIKÁJA ŠTK1914 Šamorín-MŠKRimavská Sobota 2:0 (2:0) Góllövők: Lezsaics (36., 37.). Sárga lap: M. Kučera, ill. Siheľský, J. Zvara. Játékvezető: Ježík, 394 néző. ŠTK ŠAMORÍN: Péntek-Cmarko, Staško, Javorina, Fulmek-Me- zovský, Kučera (80. Marušin), Čemba, Szavics (82. Jančo- vič)-Urban (90. Messi), Lezsaics. MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA: Kostolanský-Siheľský, Mravec, Szivcsevics, R. Rubint-Zva- ra-Kubík, Nilaš (67. Adam), Pribula-Katona-Labun (46. Lupták). ŽP Šport Podbrezová-TJ Baník Ružiná 4:1 (1:0) Góllövők: Vaščák (15.), Kupčík (50.), Tubonemi (73.), Nos- ko (90.), Ü1. Marko (80.). Sárga lap: Čekovský, Vaščák (mindketten Podbrezová). Játékvezető: Horváth, 612 néző. FKDAC 1904-Tatran Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0) Góllövők: Obžera (12.), Gerec (54.), Velický (87., 11-esből). Játékvezető: Straka, 1720 néző. FK DAC 1904: Malec-Kut- lík, Beňo, P. Majerník, Božoň-Obžera (75. Antunovics), Ge­rät (82. Kuráň), Velický, Gašparík-Nulíček (34. Gerec), Hošek. ŠK SFM Senec-Zemplín Michalovce 2:2 (1:1) Góllövők: T. Hanzel (35.), Belkovics (55.), ill. Janočko (42., 11-esből), Kunca (53.). Sárga lap: Hílek (Senec). Já­tékvezető: P. Hrčka, 445 néző. SFM SENEC: Kollár-Hla- vatovič, T. Hanzel, Polgár, F. Molnár-Vrablec (87. Karč), Hílek, Neoveský, Orolín-Ujčík (61. Mikulič), Belkovics (76. Gogolák). A Bardejov-Šaľa és a Dolný Kubín-Dubnica mérkőzéseket a pá­lya alkalmatlansága miatt elhalasztották. TABLAZAT, MŰSOR A bajnokság állása 11. Lipt. Mikuláš 20 4 5 11 12:25 17 12. Ružiná 20 3 6 11 21:33 15 1. Podbrezová 20 10 8 2 28:12 38 2. DAC 2011 4 5 24:16 37 Következik 3.SFMSenec 20 9 6 5 25:14 33 4. Sala 19 9 3 7 26:21 30 21. FORDULÓ - március 5. Bardejov 19 9 3 7 26:22 30 16., szombat, 15.00: Barde­6. Dubnica 19 8 5 6 23:18 29 jov-Šamorín, Šaľa-DAC, Ru­7. Michalovce 20 8 3 9 24:30 27 žiná-Dolný Kubín, Liptovský 8. Šamorín 20 6 8 6 17:18 26 Mikuláš-Podbrezová, Dubni­9. D. Kubín 19 4 9 6 21:26 21 ca-Senec; 17.30: Michalov­10. Rim. Sobota 20 4 610 19:31 18 ce-Rimavská Sobota. Libor Fašiang győzelemmel mutatkozott be az ŠTK kispadján, Branislav Mráz többet várt védenceitől Lezsaics két góljával nyertek a somorjaiak a rimaszombatiak ellen ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Somorja. A somorjaiak és a rimaszombatiak mérkőzése is­kolapéldája volt annak, hogyan tudja cáfolni az első tavaszi meccs a téli felkészülés tapasz­talatai alapján felállított hipo­téziseket. A rimaszombatiak - akik tavasszal általában job­bak, mint ősszel - semmit nem mutattak Somorján, ellenben a hazaiak - akiknek játékerejéről még új vezetőedzőjük, Libor Fašiang is csak óvatosan mert nyilatkozni - legalább harcol­tak, s Igor Lezsaics két góljának köszönhetően 2:0-ra győztek. Lezsaics utoljára tavaly au­gusztusban talált bajnoki meccsen a hálóba, a 6. forduló­ban a liptószentmiklósiak el­len. Azóta semmi. Egészen szombatig, amikor a 24 éves szerb csatár akár mesterhár­mast is elérhetett volna. A 9. percben óriási kapufát lőtt, a második félidőben pedig egy bombalövését vetődve védte Kostolanský. Nem elég, hogy kikaptak, még a buszuk sem indult. A rimaszomba­tiaknak a hazáig vezető hosszú út előtt meg kellett tolniuk a buszt. Ekkor azonban már régen 2:0 volt, mert a rimaszomba­tiak kapusa a 36. percben Le­zsaics szabadrúgását nem tudta kivédeni. A sorfal szét- ugrott (jobban mondva a so­morjaiak elléptek belőle, ami­re azért a rimaszombatiak is számíthattak volna), a labda megpattant, a kapus megcsú­szott - ha e három körülmény közül csak egy is máshogy alakul, Lezsaics talán még mindig a gólképtelensége fe­lett keseregne. De nem így történt, és a találat szárnyakat adott a somorjaiaknak: gyors labdaszerzés után Szavics passzolt honfitársához, Lezsa­ics pedig őrzőjét megelőzve két perc leforgása alatt má­sodszor is a hálóba lőtt. „Az egész felkészülés alatt azon dolgoztam, hogy végre jöjjenek a gólok, és jöttek is!” - jelentette ki magabiztosan Le­zsaics, azt már nem részletez­ve, hogy az „egész felkészülés” egy részét Szencen töltötte, de végül maradt a bentmaradá- sért küzdő újoncnál. A kiesés ellen harcolnak a rimaszombatiak is, egyelőre nem valami meggyőzően. A téli erősítések listája impo­záns - Pribula, Katona, Adam, Szivcsevics, Lábún, Kubík -, a játék gyatra. Somorján szinte helyzetük sem volt, s erre csak részben mentség, hogy először játszottak idén termé­szetes füvön, illetve hogy sé­rülés miatt hiányzott Migafa és Poleť. „Én sem ezt vártam. Nagyon passzívak voltunk” - vallotta be Branislav Mráz ve­zetőedző. Libor Fašiang viszont fellé­legezhetett, győzelemmel mu­tatkozott be a somorjaiak kis­padján: „Mindig van min javí­tani, nálunk is elkelne még né­hány jó játékos, de most jól ját­szottunk, és megérdemelten nyertünk.” (bt) Igor Lezsaics több mint fél év után volt újra eredményes bajnoki mérkőzésen