Új Szó, 2012. november (65. évfolyam, 253-276. szám)

2012-11-05 / 255. szám, hétfő

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2012. NOVEMBER 5. Sport- 11. labdarúgóliga 19 Furcsa meccset játszottak az éllovas dunaszerdahelyiek a kiesés ellen harcoló rimaszombatiakkal A DAC legyőzte a gömörieket Stanislav Velický (balról a harmadik) megszerzi a dunaszerdahelyiek harmadik, győztes gólját a rimaszombatiak elleni találkozón (Fogas Ferenc felvétele) A 16.FORDULÓ JEGYZŐKÖNYVE FKDAC1904-MŠKRimavská Sobota 3:2 (1:0) Góllövők: Velický (16., 78.), Marcin (57.), ill. Čertík (54.), Hoferica (62.). Játékvezető: Smolák, 1599 néző. Sárga lap: Hozda, Lénárth, ill. Gálik, Rubint. DAC: Polaček-Boya, Hu­ber, Marcin, Hozda-Fieber (65. Lénárth), Velický-Obžera (86. Pecirep), Fodrek, Hošek-Nulíček (46. Johancsik). RI­MAVSKÁ SOBOTA: Katreniak-Poleť, Zvara, Rubint, Mi- gal’a-Gálik (59. Nilaš)-Čertík, Bálát, Hoferica, Si- hefský-Ďurica. STK 1914 Šamorín-MFKDolnýKubín2:0 (1:0) Góllövők: Špánik (20.), Marušin (70.). Játékvezető: Straka, 540 néző. STK 1914 ŠAMORÍN: Péntek-Kopúň, Pončák, Špánik, Fulmek-Mezovský, Borbély (83. Kučera), Marušin, Pelegríny, Lezsaics (90. Čermák)-Kuba (73. Vaško). ŽP Šport Podbrezová-ŠK SFM Senec 1:1 (1:0) Góllövők: Pančík (35.), ill. Mikulič (57.). Játékvezető: Moj- sej, 688 néző. Sárga lap: Pančík, ill. Tomášek, Jakubovie, Hutta. SENEC: Kollár-Jakubovie, Polgár, Trajcsik, Hlava- tovič-T. Hanzel (32. Molnár), Tomášek (70. Hutta), Bedecs (82. Lapin), Mikulič, Držík-Peňaška. Partizán Bardejov-MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0) Góllövő: Marek Seman (75., 11-esből). Játékvezető: Leško, 1420 néző. Sárga lap: Kuhajdík, Kica, Marek Seman, ill. Gamkrelidze, Čamota, T. Sedlák, L. Hruška, Koval’. Piros lap: T. Sedlák (78., Michalovce). Slovan Duslo Šaľa-MFK Dubnica 1:3 (1:0) Góllövők: Tomiš (39.), ill. Šmahajčík (73.), Grabezs (83.), Brigant (88.). Játékvezető: Weiss, 403 néző. Sárga lap: Glenda, Čirik, ill. Bilovský, Augustini, Božoň. ŠAĽA: D. Kolmokov-Mihálik, Mujkoš, Čirik, Ďatko-Charizopulos, Glenda (70. Lalák), Rehák, M. Tomiš (84. Jakubjak)- Čurgali, Szabó. MFK Tatran Liptovský Mikuláš-Baník Ružiná 1:1 (0:0) Góllövők: Šupej (88.), ill. Kúrák (90.). Játékvezető: Matúš, 262 néző. Sárga lap: Lišivka, Malec, ill. Kúrák, Ometák, Tei- xeira. Piros lap: Teixeira (54., Ružiná). TABLAZAT, MŰSOR A bajnokság állása Következik 1. DAC 16 9 4 3 18:12 31 15. FORDULÓ (pótolt mér­2. Podbrezová 16 7 7 2 20:11 28 kőzés) - november 6., kedd, 3. Duslo Sala 16 8 3 5 24:15 27 13.30: Ružiná-Šamorín. 4.SFM Senec 16 7 4 5 19:11 25 5. Bardejov 16 7 3 6 23:21 24 17. FORDULÓ - november 6. Dubnica 16 6 4 6 20:17 22 9., péntek, 17.30: Senec-D. 7. Michalovce 16 7 1 8 20:25 22 Kubín. November 10., 8. STK 1914 15 4 8 3 13:11 20 szombat, 13.30: L. Mikuláš­9. Dolný Kubín 16 4 7 5 19:23 19 Šamorín, Ružiná-Šaľa, Dub­10. Rim. Sobota 16 4 4 8 19:27 16 nica-Bardejov, Rim. Sobota­11. L. Mikuláš 16 3 5 8 9:18 14 Podbrezová; 17.30: Micha­12. Ružiná 15 1 6 8 13:26 9 lovce-DAC. Szűk két hónap után nyertek újra a Pomléban Magabiztos somorjai siker ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS Megerősítette első helyét a táblázaton a DAC, amely 3:2-re győzött a rimaszombatiak ellen, megszakítva ezzel azok ötmeccses veretlenségi sorozatát. Furcsa mér­kőzés volt. ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS S nem azért volt furcsa, mert a villany, víz és gáz nél­kül maradt DAC-stadionban csak a kis eredményjelző táb­la működött (aztán egy ideig az sem), vagy mert a bemon­dó közölte, hogy a Manches­ter United vezet Van Persie góljával, de nem mondta be, hogy ki volt a DAC gólszerző­je, s nem is azért, mert 1599 nézőt jelentettek, holott en­nek még a fele sem volt a lelátókon... S még csak nem is azért, mert lecserélésekor Branislav Obžera vastapsot kapott (bár azért ez is egy di­agnózis, Obžera ugyanis anno a Slovan játékosaként minő­síthetetlenül mutogatott a DAC-tábor felé). Hanem azért, mert az em­ber nem tudta, pontosan mit is lát. Ez most egy véresen komoly futballmeccs? Furcsa mérkőzés volt, furcsa gólokkal, furcsa kimaradt helyzetekkel, furcsa bírói ítéle­tekkel. Az eredmény végül a papírformát igazolta, az éllo­vas dunaszerdahelyiek legyőz­ték a 10. helyen álló rima- szombatiakat, de ettől az a furcsa (és nem kellemesen furcsa) érzés csak nem akart elmúlni. A mérkőzés előtt a lelátón az volt a fő téma, melyik foga­dóiroda kínálatában mekkorák a szorzók a találkozóra, illetve hol nem lehet már fogadni a meccsre, s vajon miért nem. Ez lett a mai fociból. A drukkerek cinikusan a szor­zókról tárgyalnak, s minden egyes rossz megoldás, nem elég kemény belépő vagy ka­pushiba után rosszat sejtenek. Mert persze, meglehet, hogy a védő tényleg nem tud olyan gyorsan futni, mint a csatár, vagy a nap a kapus szemébe süt, ezért bevédi a lövést, vagy öt lépésre a kaputól a gólhelyzetben lévő játékos lá­ba tényleg megremeg. De lehet az is, hogy mindez nem véletlen. Nem a futball természetéből fakadó hiba. Hanem valami más. Vágsellye. A múlt heti nagymihályi győzelem után bizakodva várták a vágsellye- iek a dubnicai csapat vendég­játékát. Kevesen számítottak arra, hogy éppen a máriatöl- gyesiek ellen szakad meg a Liba-legénység öt meccsen át tartó veretlenségi sorozata (Podbrezová 1:1, D. Kubín 2:0, Senec 1:0, Rim. Sobota 1:1, Michalovce 2:1). Mégis így történt, a lelkesen játszó máriatölgyesiek a szünet után meglepték a favoritot, és há­rom góllal válaszoltak a haza­iak vezető találatára. Pedig az első félidőben minden a papírforma szerint alakult, végig a mátyusföldiek diktálták az iramot, a gyors Čurgali két, a sérült Gešnábel helyén játszó Tomiš pedig egy ziccert puskázott el. A játék­rész hajrájában Čurgali elfu­tott a jobb szélen, és beadását követően Tomiš tizenegy mé­terről a hálóba lőtt - 1:0. A gól a kelleténél jobban megnyugtatta a vágsellyeie- ket, akik azt hitték, hogy Ám a néző csak találgathat (bár a néző nem hülye), aki pedig eloszlathatná a kétsége­it, az sosem fogja. Hát ilyen meccs volt ez is. A DAC vezetett egy Velický-sza- badrúgásgóllal, de aztán ki­maradt két ziccere (Nulíček, Marcin). A második félidőben Čertík szerencsés góljával egyenlítettek a rimaszombati­ak, de két perccel később Marcin kapufáról bepattanó fejesével megint vezetett a DAC. Hoferica újból egyenlí­tett (lapos szabadrúgása után Polaček kapus keze alatt csú­szott be a labda a hálóba), s a rimaszombatiak a vezetést is megszerezhették volna, de Migala lövése mellé ment, Ďuricát fellökték a tizenha­ölükbe hull a győzelem. Na­gyot tévedtek. A dubnicaiak a szünet után feljavultak, a me­zőnyben jól kombináltak, de a kapu előtt sokáig határozat­lannak bizonyultak. Aztán változott a helyzet. Utólag ki­derült, nagy hiba volt Dušan Liba edző részéről pályára küldeni a hosszú kényszerpi­henő után Lalákot. Á Duslo nem teljesen egészséges já­tékmestere a 70. percben állt be, és két labdavesztése után fordítottak a vendégek. Előbb Šmahajčík egyenlített - 1:1, majd nem sokkal később a szerb Grabezs talált a hazai kapuba - 1:2. Ez utóbbi talá­latban a vágsellyei középhát­véd, Mujkoš is alaposan ben­ne volt. Ezután a mátyusföl­diek elkeseredetten roha­mozni kezdtek, ám egy gyors kontra végén a csereként be­állt Brigant állította be a vég­eredményt-1:3. „Az első félidőben minden tekintetben felülmúltuk a vendégeket, kár, hogy helyze­teink közül csupán egyet ér­tékesítettünk. A fordulás után feljavult a Dubnica, mi pedig tosban, ám a bíró szerint nem történt szabálytalanság, Čer­tík pedig közelről nem találta el a kaput. Bezzeg Velický messzebbről is eltalálta, s be­állította a 3:2-es végered­ményt. „Örülök, hogy a csapat nyerni akart, s megmutatta, hogy van tartása” - mondta a mérkőzés után Radványi Miklós, a DAC vezetőedzője. „Szerencsétlen meccs volt ez számunkra - nyilatkozta Branislav Mráz, a rimaszom­batiak szakvezetője. - De a csapatom legalább azt bizo­nyította, hogy soha nem adja fel. Erre lehet építeni a jövő­ben is.” Már ha van még a szlovák focinak jövője, (bt) érthetetlenül visszavettük a tempót. Játékunkba sok hiba csúszott, és a máriatölgyesiek gólokkal büntették középpá­lyásaink és védőink meg­ingásait” - szögezte le a mér­kőzés után csalódottan Dušan Liba, a Duslo vezetőedzője. „Nem értem, mi történt a futballistáinkkal a szünet után. Ez volt a leggyengébb produkciónk ebben az idény­ben - mondta lapunknak Ta­kács Tibor, a vágsellyeiek al- elnöke. - De nem csinálunk tragédiát a váratlan botlásból, hiszen ilyen a futball, van úgy, hogy semmi sem sikerül. Ružinán javíthatnak a fiúk. Egyébként is újoncként a vártnál lényegesen jobban ál­lunk a tabellán. ” Érdekes, hogy a mátyusföldi alakulat mindössze egy pont­tal szerzett többet hazai kör­nyezetben (14), mint vendég­ként (13). Otthon és idegen­ben egyaránt négyszer nyert a Duslo, ezzel az idegenbeli mérkőzések alapján a duna- szerdahelyi sárga-kék együttes mögött a második helyen áll. (sz. z.) A somotjai labdarúgócsapat már két hónapja, szeptember 8. óta várt hazai pályán egy újabb győzelemre, s ez a hétvé­gi alsókubiniak elleni bajnokin meg is született. A 2:0-al zárult meccs során a vendégek nem sokat mutattak, hiába fogad- kozott korábban Ladislav Mol­nár vezetőedző. ,A játékosaim elfelejtették, hogy a földön kell járni, és hogy az olyan csapatok ellen, mint az STK, nem elég csak focizgatni” - utalt a tréner a vendégek elmúlt fordulókban nyújtott lelkes (és nem utolsó­sorban eredményes) játékára. Ezúttal azonban az alsóku­biniak nem sokszor tették pró­bára Péntek kapust. Ellenben a somoijaiak több lehetőséget is kidolgoztak, s előbb a 21. perc­ben Spánik talált be (Pelegríny ívelését Trabalík kapus a hazai védő elé ejtette), majd a 71. percben Marušin fejese döntöt­te el végleg a találkozót. Vladimír Koník, a somorjai- ak vezetőedzője örült a három pontnak, de talált negatívu­mot is csapata játékában. „To­vábbra is gondjaink vannak az effektivitással. Az első félidő­ben rászolgáltunk volna egy­nél több gólra is - olvasható a tréner nyilatkozata a klub hon­lapján. - A második játékrészt kissé álmosan kezdtük, de si­került másodszor is betalál­nunk. Sőt, rúghattunk volna egy harmadikat is. Megérde­melten győztünk.” (ot) Váratlan vágsellyei kudarc: öt veretlen meccs után kikaptak a Dubnicától Megszakadt a Duslo sorozata ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Gól 324 perc után Pontot raboltak aszenciek Podbrezová/Szenc. Három vereségután (Šaľa0:l, Bardejov 0:2, DAC 0:1) pontot szereztek a szenciek, miután l:l-et játszot­tak a Podbrezová otthonában. A rutinos Mikulié vetett véget az SFM 324 percig tartó gólböjtjé­nek, a ligetiek egykori középpá­lyása közelről egyenlített. „Mély talaj ú pályán került sor a meccsre, mi kezdtünk jobban, és formás támadás végén Mikulié öt méterről az üres ka­pu mellé fejelt. Ezután kiegyen­lített lett a játék, tíz perccel a szünet előtt Panéík remekül el­talált lövéssel vezetést szerzett a hazaiaknak - értékelte a meccset lapunknak Pinte Attila, a szenciek másodedzője. - A második félidő elején a Slovan ifjúsági csapatától kölcsönvett Molnárt szabálytalanul szerel­ték a tizenhatoson belül, de a bí­ró sípja néma maradt. Nem sok­kal később ismét a 18 éves játé­kos jeleskedett, több védőt ki­cselezett, majd az üresen álló Mikulié elé tálalt, aki a hálóba gurított. Ezután több helyzetük is volt a hazaiaknak, ám Kollár kapus lehúzta a rolót.” (sz. z.)