Új Szó, 2012. október (65. évfolyam, 226-252. szám)

2012-10-22 / 244. szám, hétfő

20 Sport-u. IABDARÚGÓL1GA A 14. FORDULÓ KRÓNIKÁJA FC STK1914 Šamorín-ŽP Šport Podbrezová 0:0 Játékvezető: Kráľovič, 580 néző. STK 1914: Péntek-Kopúň, Pončák, Špánik, Staško (80. Vaško)-Mezovský, Borbély (60. Gilewicz), Marušín, Pelegríny, Lezsaics-Kuba (70. Dedič). FKDAC1904-MFK Dolný Kubín 1:2 (1:0) Góllövők: Ayuk (15.), ill. R. Ujčík (70., 82.). Sárga lap: Velický, Hozda, ill. Maliňák, T. Chovanec. Játékvezető: Leško, 1701 néző. DAC: Polaček-Banovič, Huber (86. Jo- hancsik), Had, Hozda-Boya (82. Pecirep), Velický-Obžera, Fodrek, Hošek (64. Nulíček)-Ayuk. Partizán Bardejov-ŠK SFM Senec 2:0 (1:0) Góllövők: S. Kica (37.), Palša (65.). Sárga lap: Palša, ill. Go- golák. Játékvezető: Fajčík, 1250 néző. SFM SENEC: Kollár-Jakubovie, Polgár, Hanzel, Mravec (65. Labin)-Karč, Držík, Peňaška, Tomášek-Gogolák (65. Janek), Hutta. Slovan Duslo Šaľa-MŠK Rimavská Sobota 1:1 (1:0) Góllövők: L. Szabó (42.), ill. Migaľa (52.). Sárga lap: R. Mi- hálik, ill. Zvara. Játékvezető: Piatka, 389 néző. SLOVAN DUSLO ŠAĽA: Kolmokov-Mihálik, Mukoš, Čirik, Ďatko-Geš- nábel, Rehák, Charizopulos, Glenda-Čurgali, L. Szabó. MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA: Katreniak-Migaľa (66. Kamenčík), Mravec, Rubint, Gálik—Siheľský (90. Vargic), Bálát (46. Poleť), Zvara, Čertík-Hoferica, Durica. Tatran Lipt. Mikuláš-Zemplín Michalovce 4:0 (0:0) Góllövők: T. Labun (51., 68.), Fuják (58.), T. Malec (60.). Sárga lap: T. Labun, Daško, Fuják, ill. Zonzon. Játékvezető: Michlian, 280 néző. Baník Ružiná-MFK Dubnica nad Váhom 0:2 (0:0) Góllövők: M. Šupák (76.), O. Augustini (81.). Sárga lap: M. Marko, Kúrák, Hladík, ill. M. Jakúbek, Maťašovský, O. Au­gustini. Játékvezető: Horváth, 420 néző. TABLAZAT, MŰSOR, GOLLISTA A bajnokság állása 1. Podbrezová 14 7 5 2 17:8 26 2. DAC 14 7 4 3 14:10 25 3. Duslo Sala 14 7 3 4 21:11 24 4. SFM Senec 14 7 3 4 18:9 24 5. Michalovce 14 7 1 6 19:22 22 6. Bardejov 14 6 3 5 20:17 21 7. Dolný Kubín 14 4 6 4 17:19 18 8. STK 1914 14 3 8 3 11:11 17 9. Dubnica 14 4 4 6 14:16 16 10. L. Mikuláš 14 3 4 7 8:14 13 11. Rim. Sobota 14 3 4 7 13:22 13 12. Ružiná 14 1 5 8 12:25 8 Következik 15. FORDULÓ - október 26., péntek, 17.30: SFM Senec- DAC. Október 28., szombat, 14.00: Rimavská Sobota-Bar- dejov, Dubnica-Liptovský Mi­kuláš, Ružiná-STK Šamorín, Dolný Kubín-Podbrezová; 17.30: Michalovce-Šaľa. Góllövőlista 8 gólos: Lukáš Szabó (Šaľa) 7 gólos: Hector Tubonemi (Podbrezová), Ondrej Čur- gali (Šaľa) 6 gólos: Marek Seman (Bar­dejov), Pavol Jurčo (Micha­lovce), Róbert Ujčík (Dolný Kubín) ÚJ SZÓ 2012. OKTÓBER 22. www.ujszo.com Radványi szégyellte magát, Molnár edző nemrég elhunyt édesapjának ajánlotta a győzelmet Kiábrándító DAC-produkció Az alsókubiniak Ujčík két góljával nyertek Dunaszerdahelyen (Fogas Ferenc felvétele) Dunaszerdahely. Az alsó­kubiniak elleni hazai összecsapásukon kiáb­rándító produkcióval, vereségükkel szurkolói­kat sokkolták, edzőjüket felbőszítették a DAC já­tékosai. ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS A podbrezovái siker után a sárga-kékek hívei a dunaszer- dahelyiek biztos győzelmére számítottak az alsókubiniak el­len. Hazai támadásokkal és ta­lálattal indult a párharc. Ayuk gyengécske lövését a 16. perc­ben Trabalík bevédte. Egyéb­ként a kilencven perc alatt ez volt a vendéglátók egyetlen ka­pura tartó lövése... Az eddig csereemberként bevetett kame­runi labdarúgó örömében edző­jéhez sprintéit ünnepelni, jelez­vén: „nekem igenis a kezdőcsa­patban a helyem”. A remélt jó folytatás azonban hazai részről elmaradt. Enerváltan, elképze­lés nélkül, nagy hibaszázalék­kal futballoztak Fodrekék. A vendégek fokozatosan átvették az irányítást, egyre gyakrabban kerültek lövőhelyzetbe. Sziv- csevics két löketét, valamint Kliment gólveszélyes fejesét azonban Polaček hárította. A szünetben fejmosás zajlott a hazaiak öltözőjében. A joggal elégedeüen hazai stratéga, Radványi Miklós intelmeit még a tribünön is hallani lehetett. De nem használt a számonké­rés. Az 55. percben Obžera be­adása után Fodrek gólhelyzet­ben az oldalhálót találta telibe. A vendégek cseréltek, Chova­nec helyére Ujčík került, aki néhány perc leforgása alatt két találattal hálálta meg edzője, Ladislav Molnár bizalmát. A góloknál egyébként a hazai vé­delem csak statisztált. A fordu­latot, szokásával ellentétben, Radványi már a kispadról szemlélte. „Nem láttam értel­mét, hogy az oldalvonal mellől irányítsam játékosaimat, akik éppen az ellenkezőjét csele- kedték annak, amit én tőlük kértem” - magyarázta a rezig- nációt a csallóköziek csalódott vezetőedzője. Amikor a vendégek aduásza, Ujčík másodízben is betalált a DAC kapujába, néhány szurko­ló méltatlankodva távozott a lelátóról. Egyikük hangosan is kinyilvánította véleményét: „Szerintem ezt a meccset már a kezdés előtt lejátszották. A fogadóirodában.” A hazaiak vezetőedzője sze­rint sem volt minden rendben ezen az összecsapáson. „Szé­gyellem magam a mai teljesít­mény miatt. Elfogadhatatlan­nak tartom csapatom produk­cióját. Még forrnak bennem az indulatok. Nem akarok vádas­kodni. Előbb higgadt fejjel visszanézem, kielemzem a meccsről készült videofelvé­telt, utána rendet teremtek. El­keserítő, hogy a jellembeli tu­lajdonságok tekintetében is magasan felülmúltak bennün­ket a vendégek” - pironkodott, s bírált a dunaszerdahelyi tré­ner. Kollégája, Ladislav Molnár a győzelem ellenére szűkszavú­an értékelt: „Csütörtökön te­mettük az édesapámat, a mai győzelmet neki ajánlom.” (ái) Sorozatban másodszor kaptak ki a szendék Hat kulcsember hiányzik ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS Bártfa/Szenc. A szenei SFM 2:0-ra kikapott Bártfán a Parti­zán otthonában, így legutóbbi két meccsén egy pontot sem szerzett, s még gólt sem rúgott. Pinte Attila másodedző szerint csapata megszenvedi a hat kulcsember hiányát. „Kezdőcsapatunk hat tagja, Hlavatovič^ Trajcsik, Bedecs, Belkovics, Štyvar és Mikulič sé­rült. Nekünk most az lenne jó, ha ősszel játszanánk 14 fordu­lót, és tavasszal 19-et, de hát sajnos fordítva van... Mivel sok a hiányzó, a cserejátékosok és a fiatalok kapnak lehetőséget. Bártfán az elejétől fogva a ha­zaiak irányították a mérkőzést. Az első gólt egy pontrúgás után szerezték, a kipattanó Kicához került, aki kilőtte a felső sarkot, szöglet után pedig Palša a má­sodik gólt is megszerezte. Mi nem is jutottunk nagyobb hely­zetig, a hazaiak magabiztosan nyertek” - foglalta össze a ta­lálkozót Pinte. (bt) ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS Somoija. Gól nélküli döntet­lennel ért véget az éllovas Pod­brezová somorjai vendégjátéka, amelyet Ján Kováčik, a Szlovák Labdarúgó-szövetség elnöke is a helyszínen tekintett meg. Vladimír Koník, a hazai STK vezetőedzője elmondta, vé­dencei két ellentétes félidőt produkáltak. „Az első játék­részben az ellenfelünket egyál­talán nem engedtük helyzetbe, míg nekünk több lehetőségünk és két ziccerünk is volt, Kuba közelről nem találta el a kaput, Borbély pedig kapufát lőtt. A szünetben bizonyára fejmosás zajlott a vendégek öltözőjében, mert az éllovas sokkal ag- resszívabban futott ki a máso­dik félidőre. A játékosaim tak­tikai fegyelme lazult, sok volt az eladott labda. Kétszer mi hoztuk helyzetbe az ellenfelet, ám szerencsére nem bünte­tett.. . A döntetlen igazságos” - értékelte lapunknak a mérkő­zést Koník, (bt) Megszakadt Dušan Kolmokov kapus sorozata, 317 perc után kapott gólt Igazságos döntetlen Vágsellyén Dušan Liba, a Duslo edzője a hónapokkal ezelőtti meccset emlegette Púp nőtt a gólszerző Migaľa fején SZABÓ ZOLTÁN Vágsellye. A múlt heti szen­ei győzelem után bizakodva várták a vágsellyeiek a benn­maradásért küzdő rimaszom­batiak elleni meccset. Néhány hazai vezető viszont tartott az összecsapástól, mert a gömöri csapat régóta a mátyusföldi együttes mumusának számít. A vendégek rá is cáfoltak a papírformára, és megérdemel­ten raboltak pontot. Pedig egyáltalán nem úgy indult a mérkőzés, hogy 1:1 lesz a vég­eredmény. Ugyanis nagy hazai rohamok jellemezték az első tíz percet, három komoly helyzet is adódott a vágsellye­iek előtt, de Gešnábel rosszul találta el a labdát, majd Chari­zopulos centikkel lőtt mellé. Ezután az egyedül kitörő Gešnábel elől hárított Katreni- ak kapus. Ezt követően viszont kiegyenlített lett a játék, a ri­maszombatiak ezúttal is iga­zolták, hogy játéktudásuk alapján nem az alsóházban lenne a helyük. A mezőnyben jól kombináltak Mráz edző vé­dencei, gyorsabbak és erősza­kosabbak voltak a viharos kezdés után kiengedő hazai­aknál. Viszont a kapu előtt el­fogyott a gömöriek tudomá­nya. Már úgy tűnt, gól nélkül zárul az első félidő, amikor Charizopulos ívelt szabadrú­gása után, nagy kavarodást követően Lukáš Szabó elé pat­tant a labda, aki közelről a há­lóba lőtt -1:0. Ez volt a 20 esz­tendős csatár nyolcadik talála­ta a bajnokságban, s ezzel ve­zeti a góllövőlistát. A szünet után nagyobb se­bességre kapcsoltak a gömöri­ek, ám gyors kontrát követően a hazaiak növelhették volna előnyüket, de Gešnábel pontos passza után Szabó 10 méterről fölé durrantotta a meccslab­dát. Röviddel később egyenlí­tettek a rimaszombatiak: az előrehúzódó Migaľa 18 méte­res parádés lövéssel kipókhá- lózta a bal felső sarkot - 1:1. Ezzel megszakadt Dušan Kol­mokov sorozata, a vágsellyei­ek kapusa 317 perc után ka­pott gólt a bajnokságban. A hektikus hajrában mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de az eredmény nem változott. BŐDT1TAN1LLA A vágsellyeiek és a rima- szombatiak összecsapásának egyik kulcsfigurája Lukáš Migaľa volt. Az agilis jobbhát­véd (aki a szünet után balhát­védként is megállta a helyét) fantasztikus bombagólt lőtt az 52. percben, ezzel bebiztosítot­ta csapatának az egy pontot. A mérkőzést azonban nem játsz­hatta végig: tíz perccel a gólját követően egy fejpárbaj után a földön maradt, s mikor felállt, néhány lépés megtétele után újra elesett. Migaľa a 7. fordu­lóban az alsókubiniak elleni bajnokin agyrázkódást szenve­dett (akkor az eszméletét is el­vesztette), s négy hétig nem fo­cizhatott, így az orvos most már nem is engedte vissza a pá­lyára. „Szerettem volna foly­tatni a játékot, de kicsit szédül­tem, és mindenki azt mondta, ne kockáztassak. Jó nagy púp nőtt a fejemen, ott, ahol az el­lenfél eltalált, de remélem, nincs komoly baj. Ha még este is szédelegnék, mindenképpen elmegyek orvoshoz” - mondta lapunknak a mérkőzést köve­tően a 22 éves hátvéd, aki eb­ben a szezonban már három­szor volt eredményes. Branislav Mráz, a rima- szombatiak vezetőedzője már nem volt ilyen derűlátó: „Le­het, hogy ebben a szezonban már nem számolhatunk Migalaval... Az nagyon nagy veszteség lenne számunkra.” Míg a rimaszombatiak elé­gedettek voltak az egy ponttal, Dušan Liba, a Duslo vezető­edzője nem dicsérhette csapa­tát. Abban azonban, hogy a vágsellyeiek elszalasztották az esélyt, hogy a táblázat élére ugorjának, ő maga is ludas: ti­zenkét perccel a lefújás előtt levitte a pályáról a gólvágó Szabót. „Változtatni akartam” - magyarázta döntését a tré­ner, majd érthetetlen módon arról kezdett beszélni, hogy csapata augusztusban Rima­szombatban jogtalan tizen­egyessel kapott ki, amit még a Holdon sem fújnának be... Branislav Mráz mindehhez csak annyit fűzött hozzá: „Nem hosszú ideje edzősködöm, de nem szoktam szidni a bírókat, szerintem nincs értelme...” Borbély kapufát lőtt az éllovas ellen Pontosztozkodás Somorján