Új Szó, 2012. augusztus (65. évfolyam, 177-202. szám)

2012-08-15 / 189. szám, szerda

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2012. AUGUSZTUS 15. Sport 21 Szalai játszhat a Magyarország-lzrael meccsen Egervári győzelmet vár MTl-JELENTÉS Marek Hamšík (középen) ma 55. alkalommal ölti magára a címeres mezt (Somogyi Tibor felvétele) Ma (20.15) Dánia ellen játssza 200. mérkőzését a szlovák fociválogatott Főpróba a selejtezőkre Nem próbálgatás a cél Eger­vári Sándor szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-vá­logatott mai (20.30), Izrael el­leni felkészülési mérkőzésén. „Nem feltétlenül fogjuk ki­használni a szabályok által en­gedett hat cserelehetőséget. Azokat szeretnénk minél többet a pályán látni, akik vélhetően a világbajnoki selejtezősorozat szeptemberi nyitányán is sze­rephez juthatnak” - mondta a magyar szakvezető. Egervári hozzátette, felemás fizikai álla­potban vannak a játékosok, mert egy részük már elkezdte a bajnokságot, de vannak, akik még nem. Ennek ellenére győ­zelmet vár csapatától. „Az ellen­fél technikás és gyors futballt játszik. Próbálunk majd erős támadójátékkal előrukkolni, de hogy megvalósul-e, az a rivális­tól is függ” - szögezte le a ma­gyarkapitány. Az már korábban eldőlt, hogy Gera Zoltánra és Hajnal Tamás­ra sérülés miatt nem számíthat a szakvezető, ám Szalai Ádá- mot, a Mainz csatárát játékra alkalmasnak találta az orvosi MTl-JELENTÉS Monte-Carlo. A címvédő ar­gentin Lionel Messi, a spanyol Andrés Iniesta vagy a portugál Cristiano Ronaldo kapja meg idén a legjobb Európában játszó futballista díját. Az Európai Labdarúgó-szö­vetség (UEFA) hivatalos hon­lapja szerint az elismerést au­gusztus 30-án, Monte-Carlóban adják át. A végső győztes sze­mélyéről a helyszínen szavaz majd az UEFA 53 tagországá­nak egy-egy újságírója. Mindhárom jelölt Spanyolor­MT1-JELENTÉS Párizs. Az Európai Labdarú­gó-szövetség (UEFA) fegyelmi bizottsága kizárta a ciprusi Anorthoszisz Famaguszta csa­patát az Európa Liga küzdelme­iből. A selejtező 3. körének visszavágóján az első meccsen odahaza l:0-ra alulmaradt grúz Dila Gori már 3:0-ra veze­tett a ciprusiak vendégeként, stáb. Egervári elárulta, hogy a vb-selejtezős riválisok közül az első ellenfelet, Andorrát Mé­szöly Géza tekinti meg élőben, míg a másodikat, a világbajnoki ezüstérmes hollandokat Mezey György. A játékosok közül Németh Krisztián azért tartja fontos­nak a győzelem megszerzését, mert az szerinte lökést adhat­na a nemzeti együttesnek a 2014-es brazíliai vb kvalifiká­ciós sorozatához. A nyáron a Rodához szerződött csatárhoz hasonlóan Dzsudzsák Balázs is csak a sikert tartaná jó ered­ménynek, és abban is egyetér­tettek, hogy Izrael válogatottja jó erőkből áll. Nagy az érdeklődés a Puskás Ferenc Stadionban sorra kerülő meccs iránt, hiszen elővételben már több mint tízezer jegy el­kelt. A magyar válogatott törté­nete során eddig négy alka­lommal találkozott az izraeli együttessel, egy döntetlen, két vereség és egy győzelem a mér­lege. A vb-selejtezők szeptemberi rajtja előtt a magyar válogatott utolsó felkészülési mérkőzését az Ml élőben közvetíti. szágban futballozik: Messi és Iniesta a kupagyőztes FC Barce­lona, míg Ronaldo a bajnok Re­al Madrid játékosa. A negyediktől a tizedik helyig már elkészült a rangsor, össze­sen 32 játékosra lehetett sza­vazni: 4. Andrea Pirlo (olasz, Juventus), 5. Xavi Hernandez (spanyol, FC Barcelona), 6. Iker Casillas (spanyol, Real Mad­rid), 7. Didier Drogba (elefánt­csontparti, Chelsea/ Shanghai Shenhua), 8. Petr Čech (cseh, Chelsea) és Falcao (kolumbiai, Atlético Madrid), 10. Mesut Özil (német, Real Madrid). amikor a hazai szurkolók rend­bontása miatt a játékvezető a 82. percben lefújta a mérkő­zést. Az UEFA ületékes testüle­té tegnap jóváhagyta ezt az eredményt, amivel a Dila Gori jutott tovább. A kizárás mellett 50 ezer eurós bírsággal is súj­tották a ciprusiakat, ráadásul a következő három európai ku­pamérkőzésüket zárt kapuk mögött kell lejátszaniuk. A dánok elleni ma esti ta­lálkozó lesz a szlovák futballválogatott főpró­bája a szeptemberi vb-se- lejtezők előtt. A szlovák nemzeti csapat Odensé- ben játssza 200. mérkő­zését, a Stanislav Griga, Michal Hipp edzőpáros jó eredménnyel szeretné emlékezetessé tenni a jubileumot. ÖSSZEÁLLÍTÁS „Meg akarunk győződni ar­ról, hogy milyen állapotban vannak az egyes játékosok. A dánok elleni meccsen eldőlhet néhány kérdéses poszt sorsa, Švento sérülése miatt elsősor­ban megfelelő balhátvédet kell találnunk. Fontos, hogy milyen eredményt érünk el az Eb-n jól szereplő hazaiak ellen. Épp ide­CSEHORSZÁG, 3. forduló: Dukla Praha-Teplice 4:0, Ján Chovanec (T) - 90 perc; Sla- via Praha-Olomouc 1:1, Ka­mii Čontofalský (S) - 90 perc, Martin Juhar (S) - 90 perc, Matúš Čonka (S) - 90 perc, Karol Kisel (S) - 90 perc + gól; Jablonec-Liberec 1:0, Michal Breznaník (L) - 90 perc; Hradec Králové-Jihlava 1:1, Dušan Uškovič (H) - a 61. perctől, Igor Obert (J) - 90 perc, Karol Karlík (J) - 90 pere; Plzeň-Bmo 2:3, Marek Bakoš (P) - a 66. percig, Mi­chal Ďuriš (P) - 90 pere, Mar­tin Husár (B) - 90 pere, Milan Jurdík (B) - a 85. perctől; Pŕíbram-Mladá Boleslav 1:1, Tomáš Hájovský (P) - 90 peré; Slovácko-Sparta Praha 1:4, Tomáš Košút (Slovácko) - 90 pere, Peter Grajciar (Sparta) - a 81. perctől. České Budéjovice-Ostrava je lenne megtörni a gólcsen­dünket, azt szeretnénk, ha úgy jönnénk haza Odenséből, hogy jól fel vagyunk készülve a Lit­vánia és a Liechtenstein elleni vb-selejtezőkre” - mondta Sta­nislav Griga, a szlovák váloga­tott egyik szakvezetője. Hamšíkék idén eddig három idegenbeli barátságos meccset játszottak: Törökország 2:1, Lengyelország 0:1, Hollandia 0:2, és 214 perce nem lőttek gólt. „A dánok hasonló taktikai felállásban futballoznak, mint mi, de meccs közben gyakran módosul a hadrendjük. A Li­verpoolban futballozó Agger számít a védelem oszlopának, elöl pedig Bendtner okozza a legnagyobb fejtörést. Rendkí­vül veszélyesek a pontrúgá­saik” - nyilatkozta Michal Hipp a tréneri duó másik tagja. Lukáš Pauschek (Slovan), Viktor Pečovský (Žilina) és Mi­1:2, Ján Greguš (O) - 90 perc, Zdenko Kaprálik (O) - 90 perc. AUSZTRIA, 4. forduló: Wie­ner Neustadt-Ried 2:3, Peter Hlinka (N) - 90 perc; Inns- bruck-Mattersburg 2:1, Sáfár Szabolcs (I) - 90 perc; Sturm Graz-Wolfsberger 4:1, Sza- bics Imre (S) - 90 perc + gól. MAGYARORSZÁG, 3. fordu­ló:. Győr-Kaposvár 2:1, Ľuboš Hajdúch (K) - 90 perc; Diósgyőr-Eger 1:0, Ladislav Rybánsky (D) - 90 perc, Mi­chal Hanek (D) - 90 perc; Ferencváros-Pápa 4:1, Mou- hamadou Seye (P) - 90 perc, Szabó Ottó (P) - 90 perc; MTK-Pécs 0:0, Harsányi Zol­tán (P) - a 78. perctől. OROSZORSZÁG, 3. forduló: Zenit Szentpétervár-Szpar­chal Ďuriš (Plzeň) személyé­ben három újonc található a szlovák keretben, elképzelhe­tő, hogy mindhárman szóhoz jutnak. Eddig egyszer találkozott a két válogatott, tavaly tavasszal Nagyszombatban 2:l-re nyer­tek a dánok, akik jelenleg tize­dikek a világranglistán (a szlo­vákok a 42. helyen állnak). Morten Olsen szövetségi ka­pitány nem számíthat Poulsen- re, aki lemondta a válogatott­ságot, míg a tapasztalt Rom- medahlt pihenteti a szakveze­tő. A hazaiak biztosra veszik, hogy győzelemmel hangolnak a vb-selejtezőkre. A szlovák válogatott várható összeállítása: Mucha-Pekarík, Škrtel, Hubočan, Pauschek- Kucka, Sapara-Weiss, Hamšík, Stoch-Bakoš. A mérkőzést a svéd Staal- hammer vezeti, és az STV 2 élőben közvetíti. (SITA sz. z.) tak Moszkva 5:0, Tomáš Hubočan (Z) - 90 perc; Ankar Perm-Mordovia Szaranszk 0:0, Martin Jakubko (P) - az 57. percig; FK Rosztov- Sza­mara 1:2, Saláta Kornél (R) - 90 perc + gól; Rubin Kazany- Dinamo Moszkva 2:0, Dzsu­dzsák Balázs (D) - 90 perc; Lokomotív Moszkva-Alanyija Vlagyikavkaz 2:2, Priskin Tamás (V) - a 89. percig + gól; Kubany Krasznodar-FK Krasznodar 2:1, Komán Vla­dimír (FK Krasznodar) - a 46. percig. HOLLANDIA, 1. forduló: Ro­da Kerkrade-Zwolle 1:1, Ká­dár Tamás (K) - 90 perc, Né­meth Krisztián (K) - a 77. percig; Heerenveen-Nijme- gen 0:2, Babos Gábor (N) - 90 perc, Vitesse Arnheim-Den Haag 2:2, Horváth Gábor (D) - 90 perc. ■ Labdarúgás BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉSEK - 20.15: Dánia-Szlo- vákia; 20.30: Magyarország-lzrael. ■ Labdarúgás CSEHORSZÁG. 3. forduló: České Budéjovice-Ost­rava 1:2, g.: Otepka (84., tizenegyesből), ill. Mach (16.), Kukec (74.). ■ Kézilabda FÉRFI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK: Nové Zámky-Tatabánya 27:32 (11:17), legeredménye­sebb: Pogány 8; Nové Zámky-SonderjyskE (dán) 32:41 (18:18), T. Straňovský 7. ■ Tenisz CINCINNATI NŐI TORNA, 1. forduló: Cibulková (szlovák, 11 ,)-Amanmuradova (iizbég) 6:3,6:4; Ba­bos (magyar)-Lepcheno (amerikai) 7:6,6:4. Páros, 1. forduló: Dusevina, Suárez (orosz, argentin)-Csitung, Husárová (tajvani, szlovák) 6:3, 6:4. MONTREALI NŐI TORNA, döntő: Kvitová (cseh, 5.HJ (kínai, 10.) 7:5,2:6,6:3. NŐI VILÁGRANGLISTA (zárójelben a legutóbbi he­lyezés): 1. (1.) Viktorija Azarenka (fehérorosz) 8745 pont, 2. (2.) Marija Sarapova (orosz) 8595,3. (3.) Agnieszka Radwanska (lengyel) 8090,4. (4.) Serena Williams (amerikai) 7145, 5. (5.) Petra Kvitová (cseh) 5975, 6. (5.) Samantha Stosur (ausztrál) 5700;... 13. (13.) Dominika Cibulková 2945,35. (35.) Daniela Hantuchová (szlovákok) 1640,62. (66.) Ba­bos Tímea (magyar) 982,67. (67.) Magdalená Rybá- riková (szlovák) 948,86. (87.) Czink Melinda (ma­gyar) 762,103. (117.) Jana Cepelová (szlovák) 670, 123. (104.) Arn Gréta (magyar) 554. ■ Sportfogadás KENŐ: 2,3,5,13,18,30,37,42,43,47,48,53,59, 60,61,62,66,67,78,80. Kenő Plusz-szám: 30. SPORT A TÉVÉBEN Ml- 20.30: Magyar­ország-lzrael barátságos labdarúgó-mérkőzés (élő) STV 2 - 20.15: Dánia- Szlovákia barátságos fut­ballmérkőzés (élő) SPORT 1 (magyar), SPORT 2 (cseh) - 20.45: Németország-Argentína barátságos labdarúgó­mérkőzés (élő) SPORT 1 (cseh) - 20.00: Ukrajna-Csehország ba­rátságos labdarúgó-mér­kőzés (élő) SPORT 1 (cseh), SPORT 2 (magyar) - 22.30: Puerto Rico-Spanyolország ba­rátságos labdarúgó-mér­kőzés (élő) NOVA SPORT - 20.45: Belgium-Hollandia barát­ságos labdarúgó-mérkő­zés (élő) EUROSPORT - 17.00: Cincinnati női tenisztorna (élő) NOVA SPORT, DIGI SPORT (magyar) 17.00: Cincinnati férfi te­nisztorna (élő) DIGI SPORT 2 - 18.00: Ukrajna-Magyarország férfi kosárlabda Eb-selej- tező (élő) DIGI SPORT (szlovák) - 20.00: Brazüia-Svédor- szág barátságos labdarú­gó-mérkőzés (élő) Szerda, augusztus 15. Barátságos focimeccs: 10471. Ma­gyarország- lzrael 2,15- 3,06-3,35-1,26-1,6-1,31. A hónap végén kiderül, ki lesz az Év Játékosa Messi? Iniesta? Ronaldo? Mourinho: hívjanak az egyetlennek! Lisszabon. Új becenévvel, az „egyetlennel” (The Only One) illetné magát Jósé Mourinho, a Real Madrid labdarúgócsa­patának vezetőedzője. „Szerethetnek vagy sem, de akkor is én vagyok az egyetlen edző a vüágon, aki a három legfonto­sabb ligában is bajnok lett. Ezért úgy gondolom, az embe­reknek a különleges helyett az egyetlennek kellene szólítaniuk” - nyilatkozta a 49 éves portugál tréner, aki a kü­lönleges (The Special One) jelzővel saját magát illette még akkor, amikor a Portótól a Chelsea-hez szerződött. Ezt ké­sőbb a brit sajtó át is vette. Mourinho a londoniakkal két baj­noki címet nyert, majd az olasz Intemazionaléval és a spa­nyol Real Madriddal is az élen zárta a pontvadászatot. (MTI) A grúz Dila Gori jutott az EL 4. fordulójába Kizárták az Anorthosziszt LÉGIÓS FOCIHETVEGE