Új Szó, 2012. június (65. évfolyam, 126-151. szám)

2012-06-12 / 135. szám, kedd

20 Sport- labdarúgó-eb ÚJ SZÓ 2012. JÚNIUS 12. www.ujszo.com SPANYOLORSZÁG-OLASZORSZÁG 1:1 (0:0) Gdansk, 38 869 néző. Játékvezető: Kassai (magyar). Góllövők: Fabregas (64.), ill. Di Natale (61.). Sárga lap: Jordi Alba, Arbeloa, Torres, III. Balotelli, Bonucci, Chiellini, Maggio. SPANYOLORSZÁG Casillas—Arbeloa, Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba-Xavi Hernández, S. Busquets, Xabi Alonso-David Silva (64. Jesús Navas), Fabregas (74. F. Torres), Iniesta. EURD2012 OLASZORSZÁG BufFon—Chiellini, De Rossi, Bonucci-Maggio, Marchisio, Pirlo, Thiago Motta (90. Nocerino), Giaccherini-Cassano (65. Giovinco), Balotelli (56. Di Natale). 53. perc Balotelli elveszi Ramostól a labdát, egyedül tör kapura, de a spanyol védő utoléri. 61. perc Pirlo remekül indítja a bal oldalon Di Natalét, aki lefutja védőjét, és tíz méterről higgadtan a bal sarokba helyez - 0:1. 64. perc Silva pazarul ugratja ki Fabregast, aki higgadtan értékesíti a ziccert -1:1. 85. perc Torres 20 méterről Buffont és a kaput is átemeli, ahelyett, hogy passzolna a teljesen üresen álló Navashoz. Vicente del Bosque, Spanyolország: „Nagyon nyílt meccset játszottunk. A megszer­zett egy ponttal tulajdonképpen elégedett vagyok. Azért játszattam elöl Fabregast, mert erre nem készülhettek fel az olaszok. Silva, Cesc és Iniesta is képes gólt szerezni. A teszt nem sikerült rosszul, Cesc pedig jól végezte a dolgát." Cesare Prandelli, Olaszország: „Ez volt az igazi olasz válogatott! Beleálltunk az egy az egy elleni szituációkba, nem elégedtünk meg azzal, hogy csak féken tartjuk a spanyolokat. Voltak esélyeink, igaz, hátul néha megnyíltunk. Nagyon sajnálom, hogy mindössze három percig tudtuk megtartani a vezetést." Jelavic és Bilic gólöröme (SITA/AP-felvételek) Doyle és Schildenfeld fejpárbaja I I ÍR0RSZÁG-H0RVÁT0RSZÁG 1:3 (1:2) ĽľU Poznan, 43 090 néző. Játékvezető: Kuipers (holland). Góllövők: St. Ledger (19.), ill. Mandzukic (3., 48.), Jelavic (43.). Sárga lap: Andrews, ill. Modrie, Kranjcar. A MECCS HOSE: Antonio di Natale A MECCS SZAMA Az Udinese csatára becserélését követően gyakorlatilag az első ^ labdaérintéséből megszerezte 1 Olaszországnak a vezetést. A 34 éves támadó külö- / ‘ nősen boldog volt, mert négy éve a negyeddöntő tizenegyespárbajában ő is hibázott a spanyolok ellen. Di Natale minden idők 4. legidősebb Eb-gólszer­zője lett (Vastic, Koller és Panucci után). U Ennyi csatárral kezdte a mérkőzést a spanyol válo­gatott. Del Bosque kapitány célja az volt, hogy meglepje az ellenfelet, de a terv túl „jól" sikerült, saját csapata sem találta igazán a fonalat. Amikor Torres beállt, szinte azonnal gólhelyzetbe került. A MECCS MONDÁSA „Igen nagy erőfeszítéseket tettek a spanyol középpályások, de csatár nélkül a válogatott egyszerűen steril volt.” A Real Madrid vezetőedzője, Jósé Mourinho véleménye a spanyolok felállásáról TETSZETT Az olaszok bátor játéka. A spanyolok ellen a legtöbb válogatott minden további nélkül megelégszik a döntet­lennel - az olaszok viszont győzni akartak, felvállalva az esetlegesen fellazuló védelmük okozta veszélyeket. Pirlo régi önmagát idézve irányított. NEM TETSZETT Xaviék meccs utáni nyilatkozatai a „katasztrofális, elképesztően száraz" pályáról, ami szerintük hátráltatta a gyors játékukat. Egy nappal korábban még mindent rendben találtak az edzésen, és azt sem hinnénk, hogy a spanyol sportdiplomácia ne tudta volna elintézni a gyep fellocsolását. SAJTÓVISSZHANG Marca: „Túl sokszor kegyelmeztünk" La Gazzetta Dello Sport: „Ezt akarjuk tőletek!" (ot) Di Natale lő, gól. A spanyolok Eb-n vagy vb-n még soha nem győzték le az olaszokat. (SITA/AP ÍRORSZÁG Given-O'Shea, St. Ledger, Dunne, Ward-McGeady (54. Cox), Whelan, Andrews, Duff-K. Doyle (53. Walters), R. Keane (75. Long). EUR02012 POLAND-UKRAINE HORVÁTORSZÁG Pletikosa-Srna, Corluka, Schildenfeld, Strinic—Vukojevic—Rakitic (90. Dujmovic), Modrie, Perisic (89. Eduardo da Silva)— Jelavic (72. Kranjcar), Mandzukic. 3. perc Szakad az eső, Sma beadása után Mandzukic 12 méterről fejel - 0:1. 19. perc McGeady szabadrúgása után St. Ledger fejjel egyenlít -1:1. 43. perc Egy horvát lövés után a labda Jelavic elé pattan, aki lesen áll, de könyörtelenül a hálóba lő. Az írek reklamálnak, a játékve­zető megadja a gólt -1:2. A visszajátszás elárulja, hogy Jelavic nem saját csapattársá­tól, hanem a felszabadítani igyekvő Wardtól kapta a labdát. 48. perc Perisic beadása után ismét Mandzukic fejel, Given ebbe is csak beleérni tud - 1:3. Giovanni Trapattoni, Írország: „Az első gólnál Givennek pechje volt, sokan álltak előtte, nem látta a labdát. A második gólt a legrosszabbkor kaptuk. Játszottunk már ennél sokkal jobban is, de észnél kell lennünk." Slaven Bilic, Horvátország: Jól felkészültünk. Mindent tudtunk az írekről. Az ellenfél csak a mi hibánk után tudott gólt lőni, míg a mi találataink logikusan következtek a jó játékunkból." A MECCS SZAMA 160 Ennyi másodperc telt el a meccs­ből, amikor Mandzukic betalált. Ez volt az Eb-k történetének ha­todik leggyorsabb gólja (a lista élén az orosz Kiricsenko áll, aki a 2004-es Eb-n a 67. másodperc­ben rúgott gólt a görögöknek). A MECCS HOSE: Mario Mandzukic A Wolfsburg középpályása Davor Suker után a második horvát játékos, aki dup­lázni tudott egy Eb-meccsen. A selejtező- sorozatban — —|. a törökök ellen), ezzel a horvát válogatott második legeredményesebb játékosa volt. A MECCS MONDÁSA „Apám azt mondta, magas vagyok, fejeljek egy gólt. A biztonság kedvéért fejeltem inkább kettőt.” Mario Mandzukic, a horvátok két gólt szerző játékosa TETSZETT Díjazzuk, hogy Niko Kranjcar olvas. Az interneten kering róla egy kép, amelyen a Harry Potter első kötetével és Harper Lee Ne bántsátok a feketerigót! c. könyvével pó­zol. S még hogy a futballisták műveletlen bunkók. NEM TETSZETT Slaven Bilic sapkája. A horvát szövetségi kapitány szereti lazára venni a figurát, fülbevalót hord, cigarettázik, tagja egy rockbandának. Általában jól is öltözködik, de a vasárnap esti öltöny-fejbe húzott sportos sápi kombináció nem jött be. SAJTÓVISSZHANG Vecemji List: SzuperMandzo!" Irish Times: „Már elfelej­tettük. Elfelej­tettük, milyen szomorúak is tudnak lenni ezek az ír futballéjszakák." (bt)