Új Szó, 2011. augusztus (64. évfolyam, 177-202. szám)

2011-08-15 / 189. szám, hétfő

20 Sport-régiófoci ÚJ SZÓ 2011. AUGUSZTUS 15. www.ujszo.com HÉTVÉGÉ ■ III. liga NYUGATI CSOPORT, 3. forduló: Nové Zámky- Dunajská Lužná 0:1 (0:1), g.: Paca] (14.); Moravany nad Váhom-ŠTK Šamorín 1:0 (0:0), g.: L. Švestka (60.); Vrbové-Nemšová 2:0 (0:0), g.: Jelšic (55.), Sumer (71); Pezinok-Sp. Trnava B1:0 (1:0), g.: Bá­ján (35.); Nové Mesto nad Váhom-Púchov 1:2 (1:0), g.: Končitík (24.), III. P. Dratino (78., öngól), F. Vavrík (80.); Slovan Bratislava jun.-ŠaTa 3:2 (2:1), g.: T. Obert (6., öngól), Augustín (24.), Kuzma (90.+), ill. 0. Curgali (27.), T. Obert (77.). A Seretf-FC Nitra jun. és a Vráble-Topoľčany mér­kőzés lapzárta után ért véget. 1. Dun. Lužná 3 3 0 0 3:0 9 2. Šaľa 3 2 0 1 6:4 6 3. Pezinok 3 2 0 1 3:1 6 4. Nemšová 3 2 0 1 4:3 6 5. ŠTK Šamorín 3 2 0 1 2:1 6 6. N.MestonAF. 3 1 1 1 4:4 4 7. Puchov 3 1 1 1 3:4 4 8. Slovan jun. 3 1 1 1 5:7 4 ä.Topofčany 2 1 0 1 5:4 3 10. Sp. Trnava B 3 1 0 2 5:4 3 11. Vŕbové 3 1 0 2 4:5 3 12. Vráble 2 1 0 1 3:4 3 13. N. Zámky 3 1 0 2 2:3 3 14. Moravany n/V. 3 1 0 2 1:3 3 15. FC Nitra jun. 2 0 1 1 2:3 1 16. Sered 2 0 0 2 1:3 0 6. Dukla B. Bystrica B 3 1 1 1 6:5 4 7. SpiškáN. Ves 2 1 1 0 2:1 4 8. Dolná Ždaňa 3 1 1 1 3:3 4 9. Zvolen 3 1 1 1 1:5 4 10. Lipany 2 1 0 1 5:2 3 11. Ruži ná 3 1 0 2 8:7 3 12. Moldava n/B. B 1 0 1 0 0:0 1 13. Poprad 2 0 1 1 1:2 1 14. MFK Košice B 2 0 1 1 1:3 1 15. Námestovo 3 0 1 2 1:6 1 16.Trebišov 1 0 0 1 0:3 0 17. St. Ľubovňa 3 0 0 3 4:15 0 ■ Régióbajnokságok POZSONY, 1. forduló: Jablonec-KráTová pri Senci 3:2 (2:1), g.: Kováč, Gašparík, Hološka, ill. Matuška, Kraje; Plavecký Štvrtok-Ružlnov 5:1 (2:0), g.: Hájek 3, Zajíc 2, ill. Schwinghammer. NYUGAT-SZLOVÁKIA, 2. forduló: KFC Komárno- Palárikovo 4:0 (2:0), g.: Mlynár (4.), öngól (17.), Szórád (50.), Mészáros (72.); Bánovce nad Bebravou-Velké Ludince 0:0; Piešťany-Nová Ves nadVáhom 3:0 (2:0). ■ IV. liga NYUGAT-SZLOVÁKIA, DÉLKELETI CSOPORT, 2. forduló: Kolárovo-Váhovce 3:2, Okoličná na Ostro- ve-Stúrovo 5:1, Sládkovičovo-Nový Život2:1, Horná Kráľová-Neded 1:2 (1:1). Szombaton látványos találatokkal kedveskedtek igényes szurkolóiknak Medgyes Péter védencei KELETI CSOPORT, 3. forduló: Poprad-Spišská No­vá Ves 1:2 (0:1), g.: Michlík (82.), ill. M. Hricov (30.), Sedláček (52.); Vranov nad Topfou-Námestovo 2:0 (1:0), g.: Samo (28., 57., 11 -esbôl); Bardejov-Stará Ľubovňa 2:1 (2:0), g.: M. Seman (18.), Goga (40.), ill. Hojstrič (54); Zvolen-Dolná Ždaňa 0:0; Lokomo­tíva Košlce-Ružiná 2:1 (1:1), g.: Digoň (24.), Chme- lo (54.), ill. Boháčik (8 ); Prešov jun.-Lipany 2:1 (2:0), g.: Pribula (3.), De Oliveira (40.), ill. M. Drobňák (55.); MFK Košice B-Dukla Banská Bystri­ca B 1:3 (0:1), g.: Kavka (73.), ill. M. Libič (25.), Faško (55.), Brašeň (77.). A Moldava nad Bodvou B-Trebišov mérkőzés lap­zárta után ért véget. Szabadnapos: Kremnička. 1. Bardejov 3 3 0 0 9:4 9 2. Lok. Košice 3 2 1 0 8:4 7 3. Prešov jun. 3 2 0 1 11:4 6 4. Vranov n/T. 3 2 0 1 7:6 6 5. Kremnička 2 1 1 0 4:1 4 KELET-SZLOVÁKIA, DÉLI CSOPORT, 4. forduló: Sobrance-Strážske 2:1. ■ V.liga NYUGAT-SZLOVÁKIA, DÉLI CSOPORT, 2. forduló: Trhová Hradská-Trstice 2:1 (0:0), Kráfová nad Vá- hom-Tešedíkovo 2:1. KELETI CSOPORT, 2. forduló: taka-Tvrdošovce 5:1, g.: Straüák (75., 90.), Gutwirt (17.), Tusán (37.), Jančo (40.), ill. Vincze (85.). ■ Területi bajnokság DUNASZERDAHELY, 1. forduló: Štvrtok na Ostro- ve-Vieska 4:0 (4:0), g.: Lipiak, Hromada, Mészáros, Novák; Holice na Ostrove-Trnávka 2:3 (0:2), g.: Pu­ha 2, ill. Ferenczy, Szerda, Valocsay. (Lapzártáig beérkezett eredmények) Otthon ismét vesztettek az érsekújváriak (Kristián Molnár felvétele Ismét hengereltek a komáromiak Komárom. Remek rajtot vett, idegenbeli győzelmét követően hazai pályán is hengerelt a nyugat-szlo­vákiai régióbajnokság komáromi újonca. ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS A párharcot megelőzően a műsorközlő bemutatta a druk­kereknek a violák új szerzemé­nyeit, valamint a KFC újdonsült vezetőedzőjét, Medgyes Pétert. „Számomra nagy megtisztelte­tés, hogy a patinás klub vezetői engem bíztak meg a kiváló képességű futballisták alkotta kollektíva irányításával” - fo­galmazott a Duna-parti város­ban nevelkedett egykori kivá­lóság, aki tizenhét év után tért vissza anyaegyesületéhez. Már a 4. percben vezettek a vendég­látók. Mlynár kapott remek in­dítást, a gólerős csatár lefutotta őrzőjét és jobbal a jobb felső sa­rokba durrantott (1:0). A 17. percben, a vendégek segítségé­vel újabb gólt szereztek a ko­máromiak. Kosa szabadrúgását Madarász ugyan a mezőnybe öklözte, a labda azonban Bra­un testéről a hálóba vágódott (2:0). Csakhamar alábbha­gyott a favorit játékosainak a lendülete. „Ami azt illeti, a két gólon kívül sok minden nem történt az első félórában” - kommentálta a párharc első harmadának történéseit az egyik hazai törzsszurkoló. A gyengécske tótmegyeriek a 37. percben tették először próbára Rosinát, de a hazaiak hálóőre Vencel léc alá tartó löketét szögletre tenyerelte. Fordulás után a rutinos Szó­rád szabadrúgásból növelte a Medgyes-legénység előnyét. A hazaiak csapatkapitánya mes­terien csavarta a labdát a sorfal mellett a bal felső sarokba (Milan Drozd felvétele Szombaton Mlynár (jobbról) kezdte a gólgyártást EDZŐI VELEMENYEK Medgyes Péter: (KFC Komárno): „Számítottam rá, hogy az ellenfél defenzív taktikával igyekszik megnehezíteni hely­zetünket, ezért védenceimet arra kértem, hogy a széleken ve­zessenek támadásokat. Elégedett vagyok. Taktikai elképzelé­seinket sikerült megvalósítani, szurkolóinkat több esetben is káprázatos találatokkal megörvendeztetni. Annak is örülök, hogy a meghatározó egyéniségeink, Lérant és Szórád mellett a fiatal tehetség, Mészáros is kiváló teljesítményt nyújtott.” Ervin Horáček (Palárikovo): „Ma délután szembesül­tünk a valósággal. A játékoskeretben bekövetkezett változá­sok még éreztetik negatív hatásukat. Súlyos vereséget szen­vedtünk, de a folytatásban javulásra számítok.” (3:0). A 61. percben Lőrinc lö­vését hárította Rosina. Közben mindkét tréner cserélt. A haza­iak kettős cseréjét követően a korát tekintve még ifista Mé­száros Ádám kiváló alakítása záróakkordjaként góllal hálál­ta meg edzője bizalmát (4:0). A szárnyait bontogató tehetség faképnél hagyta védőjét és a kifutó kapus mellett higgadtan a bal alsó sarokba célzott (4:0). A hajrában előbb Gonzá- les lövésszerű beadását védte Madarász, majd a 87. percben a vendégek előtt adódott gól­szerzési lehetőség. Vencel ugyan a hazai kapust is kicse­lezte, de nehéz szögből már képtelen volt a hálóba találni. A komáromi futballhívek a mérkőzés végén megtapsolták, megéljenezték kedvenceiket, s elégedetten indultak haza a látványos találatokban bővel­kedő összecsapásról. KOMÁRNO-PALÁRIKOVO 4:0 (2:0). Gólok: Mlynár (4.), Bra­un (17., öngól), Szórád (50.), Mészáros (72.). Sárga lap: Nagy, Wilson Speck, Podlucký, ill. Drienovský, Pánik. Játékve­zető: Andrej Gádoši, 400 néző. KFC KOMÁRNO: Rusina-Kö- kényesi, Szórád, Lérant, Wilson Speck, Podlucký, Nagy, Gonzá- les, Antunovič (56. Mészáros), Kosa (75. Skok), Mlynár (55. Uzola). PALÁRIKOVO: Mada­rász-Pánik (57. Simonies), Drienovský, Braun, Holka, Žembera (57. Bielik), Zlatňan- ský (71. Mach), Mikla, Vencel, Lőrinc, Lehocký. (ái) Sok hibát vétettek, hitehagyottan futballoztak, második őszi bajnokijukat is elvesztették a tavasszal még a feljutásért csatázó tardoskeddiek A szünetben az öltözőben felejtették a focitudásukat a csekeiek ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Cseke. Főleg az első játék­részben nyújtott kifogástalan teljesítményüknek köszönhe­tően kétvállra fektették a haza­iak a sok hibával, hitehagyottan futballozó tardoskeddi vetély- társukat a nyugat-szlovákiai V. liga keleti csoportjának szom­bati mérkőzésén. ,A nyáron erősödtünk. Való­tól ugyan megváltunk, a lévai Jančo, Klinka és Fogad viszont hozzánk igazolt” - dicsekedett a találkozó előtt Božena Šim- číková, a vendéglátó csekeiek klubelnöke. „Meghatározó e- gyéniségeink közül Jurík és Polgár Krisztián eligazolt tő­lünk, helyükbe a deáki Modro- cky Zoltánt és a gútai Molnár Józsefet szerződtettük” - tájé­koztatott a változásokról Újhe­lyi Ferenc, a tavasszal még a bajnoki cím elhódításáért csa­tázó tardoskeddiek edzője. Már a 3. percben gólszerzési lehetőség adódott Straňák előtt, a vendégvédők azonban blokkolták a csatár lövését, majd Gutwirt az oldalhálót ta­lálta telibe. A14. percben Tóth Marek pontrúgását ujjheggyel tolta szögletre Molnár. Az ellen- támadásból Bátora Dániel sze­rezhetett volna vezetést, bom­bája a kapu mellett süvített el. A 17. percben Gutwirt góllal bün­tette a tardoskeddi védelem és Molnár kapus hibáját (1:0). A félidő közepe táján Tusán távoli lövése célt tévesztett, majd Gutwirt löketét hatástalanította Molnár. A szünetig nagy nyo­más nehezedett a vendégek vé­delmére. Egy formás hazai ak­ció végén Gutwirt a léc fölé bombázott. A 37. percben a hó- rihorgas Tušan a jobb felső sa­rokba bólintott (2:0). Három perccel később a mezőny leg­jobbja, Jančo futtában kilőtte a bal alsó sarkat (3:0). A második félidőben folyta­tódott a vendégek csapnivaló produkciója, a csekeiek pedig biztos vezetésük tudatában ta­karéklángra kapcsoltak. Az 52. percben Bátora Dániel szabad­(Vanek Lajos felvétele) Gyengélkednek a tardoskeddiek Ján Maslen (Čaka): „Kiváló első félidő után a folytatásban arcpirító tel­jesítményt produkáltunk. Fordulás után nekem úgy tűnt, hogy védenceim az öltözőben felejtették fo­citudásukat. Ugyan fölé­nyes győzelmet arattunk, de az erősebb csapatok ellen ennél jóval többre lesz szükség.” Újhelyi Ferenc (Tvr- došovce): „Elégedetlen vagyok futballistáink hozzáállásával. Védel­münk sokszor képtelen volt feltartóztatni a haza­iak gyors ellentámadása­it, a húzóemberek telje­sítményükkel csalódást okoztak. Ugyanakkor né­hány játékosunknál ezen a délutánon is érződött, hogy kimaradoznak az edzésekről.” rúgása Krnčan ölében landolt, majd Straňák fejesét csípte el Molnár. A 75. percben Vincze ziccert hibázott, az ellentáma­dásból Straňák növelte a ven­déglátók előnyét (4:0). Öt perc­cel a befejezés előtt Vincze javí­tott, a tardoskeddiek csapatka­pitánya megszerezte a vendé­gek becsületgólját (4:1). A pár­harc hajrájában a hazaiak gól­zsákja, Straňák állította be a végeredményt (5:1). ČAKA-TVRDOŠOVCE 5:1 (3:0). Gólok: Straňák (75., 90.), Gut­wirt (17.), Tušan (37.), Jančo (40.), ill. Vincze (85.). Sárga lap: Krammer, Mudroň, Jančo, ill. Bátora B., Lakatos. Játékve­zető: Šmátrala, 100 néző. ČAKA: Krnčan-Krammer (89. Š. Taňaši), Fogad, Mud­roň, Klinka (65. H. Taňaši), Víglaš (39. Tóth P.), Tóth M., Jančo, Tušan, Gutwirt, Straňák. TVRDOŠOVCE: Molnár-Mik- láš, Markulček, Vincze, Ladies, Bátora B., Lakatos, Kačeriak, Nagy (46. Farkas), Bátora D., Modrocký. (áb)