Új Szó, 2011. június (64. évfolyam, 126-151. szám)

2011-06-06 / 130. szám, hétfő

22 Sport-hirdetés ÚJ SZÓ 2011. JÚNIUS 6. www.ujszo.com Szabics és Németh játéka tetszett a kapitánynak Egervári Sándor örül a sovány győzelemnek Sebő kínjai. Három gólt ígért, de minden helyzete kimaradt. (SITA/AP-felvétel) A hősiesen védekező Andorra majdnem pontot szerzett Pozsonyban, Weiss üvöltött a szünetben Karhan, a szlovákok megmentője ÖSSZEÁLLÍTÁS Luxembourg. A magyar fut­ballválogatott felkészülési mér­kőzésen l:0-ra nyert Luxem­burg ellen. A két csapat tizedszer találkozott, s mindig a magya­rok győztek. Ezúttal a váloga­tottba öt év után visszatért Sza­bics Imre gólja kellett a sikerhez. „A második félidőben pályára lépő mindkét támadónk jól mozgott, tudtunk mélységi passzokkal operálni. Elsősor­ban azonban a győzelemnek kell örülnünk, azt hiszem, jól felkészültünk, felpörögtünk a keddi, San Marino elleni Eb-se- lejtezőre - mondta a mérkőzés után Egervári Sándor, a magyar válogatott szövetségi kapitá­nya. - Az első negyvenöt perc második felében meglehetősen langyos futballt játszottunk. Sajnos elkezdtünk verekedni, ahelyett, hogy a földön tartot­tuk volna a labdát, és passzolva uraltuk volna a meccset. A má­sodikban sikerült néhány hely­zetet kialakítanunk, s ezzel le­gyűrnünk a kellemetlen ellenfe­let. Mert Luxemburg kellemet­len, és ezt már a románok, a szlovákok és a franciák is meg­tapasztalhatták.” Egervári Sándor az egy-, il­letve kétcsatáros játék összeha­sonlítására is vállalkozott: „Az első félidőben Hajnal Tamás túlságosan sokszor lépett vissza, ezért is voltunk kevesen a támadóharmadban, bár így is akadt nagy helyzetünk. Tény, olykor tanácstalanok voltunk. A két cserecsatár játéka tetszett.” A győztes gólt szerző Szabics jól érezte magát a pályán és boldog, hogy győztes meccsen tért vissza a nemzeti csapatba. „Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, ebből az összecsapásból is látszik, hogy nem szabad lebe­csülni Luxemburgot. Kellemet­len ellenfél volt, ezért az l:0-s sikerrel is elégedettek lehe­tünk.” Tegnap kiderült, hogy Gera Zoltán és Vadócz Krisztián nem tudja vállalni a játékot San Marino ellen. Egervári nem hívott be új játékost a sé­rültek helyére. (MTI, nso) Meri még valaki azt mondani, hogy Miroslav Karhannak már nincs he­lye a szlovák válogatott­ban? Andorra ellen a 34 éves veterán mentette meg a tavalyi vb nyol- caddöntősét a leégéstől. BŐD TITAN ILLA Az andorrai válogatottban egyetlen profi futballista ját­szik - Ildefons Lima, a svájci él­vonalból most kiesett AC Bel­linzona hátvédje. Lima közép­hátvéd létére az andorrai csa­pat történetének legeredmé­nyesebb góllövője (67 meccsen 7 gólt szerzett), a legtöbb válo­gatottsággal azonban a hatszo­ros andorrai bajnok és nyolc­szoros kupagyőztes FC Santa Coloma védője, Óscar Sonejee büszkélkedhet, aki 86-szor öl­tötte magára a címeres mezt. Pozsonyban nem kapott szere­pet (35 évesen amúgy is általá­ban már csak csereként lép pá­lyára), a meccs előtt rangidős­ként mégis őt faggatták, milyen foglalkozások képviselői alkot­ják az amatőrválogatottat. „Nem az a lényeg, hogy mivel keressük a pénzünket - kerülte meg a választ Sonejee. - Ami­kor a pályán vagyunk, mind­annyian futballisták vagyunk.” Fontos-e, mit csinál civilben Josep Gomes, a spanyol ne­gyedosztályban szereplő San Rafael kapusa, ha a pozsonyi Pasienky-stadionban éppen bravúrt bravúrra halmoz? S fontos-e, mi a polgári foglalko­zása Emili Garciának, ha há­romszor is az utolsó pillanatban tisztáz a csatár elől? Az andorra­iak lehetnek könyvelők, szaká­csok, tanárok, de szombaton es­te a szlovákok elleni Eb-selejte- zőn nem könyvelői, szakácsi vagy tanári minőségükben vol­tak jelen. Futballistaként álltak ki a tavalyi vb nyolcaddöntőse ellen, készen arra, hogy ismét (márciusban a szlovákok An­dorrában csak l:0-ra győztek) megnehezítsék a dolgát. Meg is nehezítették. A szlo­vákoknak hiába volt már az első percben helyzetük (Sebő), nem használták ki. A hazaiak eleinte csak könnyelműnek tűntek, a percek előrehaladtával viszont minden kihagyott helyzettel egyre idegesebbek és idegeseb­bek lettek. Gomes pedig védett, védett és védett (különleges élmény lehet Andorra kapusá­nak lenni, a ma már szövetségi kapitány Koldo Alvárez élete legjobb meccseként emlékszik vissza egy Anglia elleni 0:6-ra, hiszen „mennyi ziccert megfo­gott a Wembley-ben!”), még­sem ő lett a meccs hőse: a 63. percben ugyanis a középhátvéd posztján játszó Karhan bomba­gólt lőtt. Karhannak 103. válo­gatott meccsén ez volt a 14. gól­ja, három pontot ért, s megmen­tette a szlovákokat a nemzetkö­zi szégyentől. „Na látják! Karhan még ma is elsőrangú futballista! - för- medt a meccs után idegesen az újságírókra Vladimír Weiss szövetségi kapitány, aki nem is próbálta titkolni, csapata hihe­tetlenül kihozta a sodrából. - Még talán soha nem ordítottam úgy a szünetben, mint most. Hogy létezik az, hogy Sebő hat tiszta helyzetből egy gólt sem rúg? S mit produkált Hamšík vagy Vittek? Sztárolják őket, egekig magasztalják, de ők a pályán nem mutatják meg a tudásukat. Itt az ideje, hogy mindannyian levegyük a rózsa­szín szemüveget!” A realitás (rózsaszín szem­üveg nélkül) pedig az, hogy a so­ványka l:0-s győzelemnek kö­szönhetően a szlovákok tovább­ra is hármas holtversenyben áll­nak a B csoport élén, ám ősszel már nem a világranglista 202. helyén szerénykedő Andorrá­val, hanem Írországgal, Ör­ményországgal és Oroszország­gal kell felvenniük a versenyt. S ellenük nem lesz elég egyetlen jól eltalált Karhan-lövés. Luxemburg-Magyarország 0:1 (0:0) Góllövő: Szabics (53.). Sárga lap: Peters, ill. Laczkó, Hajnal, Vadócz, Juhász. Játékvezető: Arnason (izlandi), 2000 néző. LUXEMBURG: Joubert-Blaise (86. Malget), Hoffmann, Sch­nell, Peters (80. Pedro)-Leweck (86. Collette), Bettmer (18. Laterza), Gerson (59. Martino), Payal, Mutsch-Da Mota (62. Kitengé). MAGYARORSZÁG: Bogdán-Vanczák, Lipták, Ju­hász, Laczkó-Konfan (68. Czvitkovics), Vadócz (68. Pintér), Hajnal (79. Koltai), Elek (46. Szabics), Dzsudzsák-Tököli Attila (46. Németh). Hajnal (középen) Gersonnal küzd a labdáért (SITA/AP-felvétel) Szlovákia-Andorra 1:0 (0:0) Góllövő: Karhan (63.). Sárga lap: Jež, ill. Vales, Andorrá. Já­tékvezető: Jemini, 4200 néző. SZLOVÁKIA: Kello-Hubočan, Karhan, J. Ďurica, M. Čech (83. Saláta)-Hamšík, Kucka (46. Šesták), Jež-Šebo, Vittek, Hološko (74.1. Žofčák). ANDOR­RA: J. A. Gómes-Rubio, J. Garcia, Bernaus, I. Lima-Ayala (16. Andorrá), Vales-C. Martinez, M. Vieira, M. Jiménez (86. Salvat)-J. F. Silva (64. S. Gómez). Alapiskolák, figyelem! T| y u ai J Só Program a tudás közvetítésére - szórakoztató formában A következő munkafüzet felső tagozatos tanulók részére készül. Téma: Közlekedési alapismeretek \t © Slovnaft Tanuljunkaz U1 szó A munkafüzetet és naponta az Uj Szót a tanulók és az oktató pedagógusok a program időtartama alatt (2011. szeptember 19.-október 21.) ingyen kapják. Amennyiben az Önök iskolája is szeretne bekapcsolódni a programba, kérjük az adatokat 2011. június 13-ig küldjék el a marketing@ujszo.com e-mail címre. Jelentkezési adatok Téma: Közlekedési alapismeretek Az iskola neve és címe: Telefon:................................................. E-mail: ................................................... A programba bekapcsolódó tanulók száma: ................................................... A tantárgyat oktató pedagógusok száma: