Új Szó, 2011. május (64. évfolyam, 100-125. szám)

2011-05-31 / 125. szám, kedd

24 Sport ÚJ SZÓ 2011. MÁJUS 31. www.ujszo.com Egervári: magabiztos játékot akarunk nyújtani Kötelező a győzelem MTl-JELENTÉS Telki. Magabiztos játékot vár pénteken a luxemburgi ba­rátságos és a jövő keddi San Marinó-i Európa-bajnoki selej­tezőmérkőzésen is a magyar labdarúgó-válogatottól Eger­vári Sándor szövetségi kapi­tány. „Természetesen mindkét meccsen győzelmet várunk, de egyiket sem szabad félvállról venni. San Marino ellen sem a tavaly ősszel itthon aratott 8:0-ás sikerből indulunk ki” - mondta az a szakvezető a telki edzőtáborban. Elárulta, a so­ron következő két találkozóval kapcsolatban azt tartja a leg­nehezebb feladatnak, hogy mentálisan megfelelően felké­szítsék a csapatot. A keretből egyedül Gera Zoltán bajlódik sérüléssel, a Fulham légiósa a bokáját fájlalja, emiatt luxem­burgi szereplése kétséges. ,A múlt héten tartott három edzésen a szakmai stáb tagjai­val örömmel tapasztaltuk, hogy az idény végeztével nem nyűgös, hanem tettre kész já­tékosok érkeztek haza. A sze­zon végén már csak napi egy edzést tartunk, délelőttönként pedig videózás és taktikai megbeszélések szerepelnek a programban” - mondta Eger­vári, aki megjegyezte, egyedül Vanczák Vilmos nem érkezett még meg, ő vasárnap a svájci kupadöntőn szerepelt és gólt szerzett győztes csapatában. A válogatottba közel öt év után behívott Szabics Imre el­mondta, bízott a meghívásban, mert amikor a szövetségi kapi­tány személyesen megtekintet­te őt, akkor jelezte neki, hogy valószínűleg számít rá ezen a két összecsapáson. „Nem ké­telkedtem magamban, tisztá­ban vagyok a képességeimmel, így tudtam, hogy ha sérülés- mentes idényen leszek túl, ak­kor meghatározó játékosa le­hetek a Sturm Graznak” - mondta a graziakkal osztrák bajnok csatár. LÉGIÓS FOCIHETVEGE CSEHORSZÁG, 30. forduló: Slavia Praha-Bohemians 1905 3:0, Karol Kisel (S) - 90 perc, Martin Cseh (B) - 90 perc, Igor Držík (B) - 90 perc; Teplice-Slovácko 1:1, Tomáš Košút (S) - a 90. perctől; Liberec-České Bu- déjovice 3:3, Michal Brez- naník (L) - 90 pere; Olo- mouc-Plzeň 2:1, Marek Bakoš (P) - 90 pere, Miloš Brezinský (P) - 90 pere, Mi­chal Ďuriš (P) - az 56.percig; Brno-Jablonec 3:4, Martin Husár (B) - 90 pere, Róbert Valenta - a 83. perctől. OROSZORSZÁG, 11. fordu­ló: Zenit Szentpétervár- Szpartak Moszkva 3:0, Tomáš Hubočan (Z) - 90 perc; Lokomotiv Moszkva- Mahacskala 1:2, Ján Ďurica (L) - 90 perc; Szamara- Rosztov 2:2, Saláta Kornél (R) - 90 perc. A legnagyobb fölénnyel Dzsudzsák lett első Alves az NB I legjobbja MTl-JELENTÉS Telki. Andre Alvest, a bajnok Videoton brazil csatárát válasz­totta a Hivatásos Labdarúgók Szervezete (HLSZ) a 2010/11-es idényben a Moni- comp Liga legjobbjának. A telki edzőtáborban rendezett díj­átadón kiderült, a gólkirály két másik csatárt, a Kecskemétet kupagyőzelemre vezető Tököli Attilát és a Paks történetének legjobb szereplésében elévül­hetetlen érdemeket szerző Bő­dé Dánielt előzte meg. A legnagyobb különbségű sikert a választáson Dzsudzsák Balázs aratta, aki a legjobb kül­földön játszó labdarúgó lett 412 vokssal, mögötte Gera Zol­tán végzett 56 szavazattal. A PSV Eindhoven légiósához ha­sonlóan fölényes sikert aratott a legjobb játékvezető kategóri­ában a szombati Bajnokok Li­gája-döntő bírója, Kassai Vik­tor, aki a díj átvételekor vas­tapsot kapott a jelenlévőktől. A legjobb edző a Pakssal második Kis Károly lett Az ötfős jelöltlistát az NB I-es együttesek csapatkapitányai és egy héttagú, szaktekintélyek­ből álló bizottság állította össze, s a listán szereplők kö­zött választhatott a több mint 800 profi labdarúgó. Díjazottak Legjobb mezőnyjátékos (Albert Flórián-vándorkupa): 1. Andre Alves (Videoton FC) 282 szavazat, 2. Tököli Attila (KecskemétiTE-ERECO) 97,3. Böde Dániel (PaksiFC) 90. Legjobb külföldön játszó labdarúgó (Puskás Ferenc-ván- dorkupa): 1. Dzsudzsák Balázs (PSV Eindhoven) 412, 2. Gera Zoltán (Fulham) 56, 3. Juhász Roland (RSC Ander- lecht) 53. Legjobb kapus (Zsiborás Gábor-vándorkupa): 1. Szűcs Lajos (Lombard FC Pápa) 177, 2. Németh Gábor (Vasas) 133,3. Szasa Sztevanovics (Győri ETO FC) 124. Legjobb edző: 1. Kis Károly (Paksi FC) 216, 2. Sisa Tibor (Kaposvári Rákóczi) 136, 3. Mezey György (Videoton FC) 134. Legjobb játékvezető: 1. Kassai Viktor 301,2. Iványi Zoltán 83, Vad II. István 76. 11 11 1 pTTT Z ( A losonciak elleni derbi után a csapattársak a levegőbe dobálták Piszár Józsefet (rimává.sk-felvétel) A rimaszombati csapatkapitány és sportigazgató nem ad magának különjutalmat Piszár még nem döntött Másfél hónap múlva be­tölti a negyvenet, de még mindig hasznos tagja a csapatnak, s nyolc góllal ő lett klubja legjobb gól­lövője a szezonban. A rimaszombatiak csapat- kapitányával és egyben sportigazgatójával, Pi­szár Józseffel beszélget­tünk. BŐDT1TANILLA Remekül zárták a szezont, az utolsó három mérkőzésü­ket megnyerték, s a losonci LAFC fölött aratott 4:0-s győ­zelmükkel bebiztosították a második helyet a táblázaton. Nagyon boldogok vagyunk. Az utolsó meccsünkön minden megvolt, ami a jó focihoz kell. Szép akciók, nagy helyzetek, kapufák, gólok - a nézők tény­leg élvezhették a meccset. Sze­rintem nagyszerű teljesítményt nyújtottunk, s megérdemelten győztük le a losonciakat 4:0-ra. A helyzetek alapján akár sokkal nagyobb arányban is nyerhettek volna... A meccs előtt egyáltalán nem foglalkoztam azzal, hogy l:0-ra vagy 4:0-ra nyerünk-e, csak az volt a fontos, hogy meglegyen a három pont. Nemcsak azért, mert ezzel bebiztosíthattuk a második helyünket, hanem azért is, mert a gömöri-nógrádi derbire mindenki odafigyel, és sokáig beszélnek róla az embe­rek. Nem számítottam rá, hogy ilyen könnyen nyerünk majd, de most tényleg remekül ját­szottunk. A négy gólból kettőt ön szerzett. Az első találatom előtt Ľubo Urgelától kaptam meg a labdát. Nem volt annyira jó passz, de a középhátvéd elcsúszott, s már csak a hálóba kellett lőnöm. A szabadrúgás előtt pedig bíztam magamban, ezért is álltam a labda mögé, s be is lőttem. Ha már benne van az ösztöneid­ben, akkor nem hibázol. A szezonzáró előtt három hatgólos játékos állt a rima- szombati házi góllövőlista élén, Piszár, Pekár és Sedlák. A losonciaknak lőtt két gól­jának köszönhetően ön lett a gárda legeredményesebb futballistája a 2010/2011-es szezonban. Jár ezért valami különjutalom? Csak ha sportigazgatóként adnék magamnak! De nem fo­gok, azt az összeget inkább a csapatra fordítjuk. Hogyan tudta tavasszal összeegyeztetni a sportveze­tői és a játékosi feladatait, kötelességeit? Eleinte furcsa volt, és fárasz­tó is. Edzeni, ügyeket intézni, játékosok után futkosni, tárgyalni... De végül is lehetett győzni. Szerintem jó munkát végeztünk. Összességében hogyan ér­tékeli a tavaszi szezont? Nagyon elégedett vagyok. Ősszel az ötödik forduló után csak egy pontunk volt, és az utolsó helyen álltunk, az első négy meccsen gólt sem lőttünk. Akkor nem hittem volna, hogy ezek után így fel tudunk jönni. Az edző, Braňo Mráz azonban remek munkát végzett a csapat­tal. Jó gárdát raktunk össze, mindenki szíwel-lélekkel ját­szik, sportszerű életmódot foly­tat, minden olyan, amilyennek elképzelem. Szeretném együtt tartani ezt a csapatot, s két-há- rom poszton megerősíteni. Miben rejlik a csapat leg­nagyobb ereje? A támadójátékában. Ha nem is rúgunk nagyon sok gólt, minden meccsen támadó felfo­gásban futballozunk. A téli felkészülés alatt azt mondta, ezt a tavaszt még végigjátssza, de utána már csak a sportigazgatói felada­taira koncentrál. Tényleg bú­csúzik? Nem tudom. Még nem dön­töttem. Lehet, hogy ősszel még fogok játszani, de az biztos, hogy még egy téli alapozást már nem kezdek el. Még egy téli alapozást már nem kezd el (Somogyi Tibor felvétele)