Új Szó, 2011. március (64. évfolyam, 49-75. szám)

2011-03-21 / 66. szám, hétfő

Sport 15 www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2011. AAÁRCIUS 21. 1. labdarúgóliga: Sninský két perccel a lefújás előtt egyenlített Döntetlen a losonci derbin Görbics Gábor (balra) a Galánta litván légiósával, az ifjúsági olimpiai aranyérmes Petrauskas Evaldasszal csatázik (Fotó: monokli.com/Sasvári Tamás) Kostka András klubelnök: „Óriási siker ez egy tizenötezres kisvárosnak" Galántai diadal a BoxingOne-döntőben ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Losonc. Hiába vezettek a ri­maszombatiak már 2:0-ra Lo­soncon, nem tudták megsze­rezni történelmi első győzel­müket a LAFC pályáján: a nógrádi-gömöri derbi 2:2-es döntetlennel ért véget az I. labdarúgóligában. Volt ezen a meccsen min­den, ami egy derbihez kell: szurkolói szurkálódások, szép akciók, kemény belépők, ti­zenegyes itt, tizenegyes ott, pi­ros lap, izgalom, dráma. Az el­ső félidőben jobbak voltak a rimaszombatiak (szokatlan je­lenség ez a losonci pályán, mert a gömörieknek kisebbfaj­ta LAFC-komplexusuk van, lé­vén 2006 óta, amióta mindkét csapat a második vonalban szerepel, még sosem tudtak el­lenfelük otthonában nyerni), s már tízpercnyi játék után ve­zettek Práznovský fejesgóljá­val. A gól pontrúgás (konkré­tan szöglet) után esett, ahogy eddig a gömöriek összes talá­lata tavasszal! De a vendégek nemsokára megmutatták, hogy tudnak szép akciókat is vezetni: Siheľský két embert is lerázott a jobb szélen, mielőtt Pribulához ívelt, aki visszagu­rította a labdát a második vo­nalból érkező Pékárnak - a ri­maszombatiak csatára pedig centikkel a kapu mellé lőtt. Szünet után erőre kapott a LAFC, egyre többet birtokolta a labdát, Sninský gólt is lőtt, de a bíró les címén nem adta meg. Megadta viszont a másik olda­lon a tizenegyest Pribula bukta­tásáért, Piszár pedig rutinosan bevágta - ez volt a rimaszomba­ti csapatkapitány hatodik gólja a szezonban. Jaška játékvezető öt perc múlva a másik oldalon is a tizenegyespontra mutatott, s Migal’a ezzel második sárgáját is begyűjtötte. Prešovský ugyan kivédte Sninský büntetőjét (négy napon belül kétszer is ti­zenegyest hárított!), de Masár ismétlésével szemben már tehe­tetlenvolt. Ekkor kezdődött a losonci roham. A hazaiak mindent megtettek, hogy egyenlítsenek, Prešovský mindent megtett, hogy ez ne sikerüljön. Kilenc perccel a lefújás előtt azonban teljesen széthullott a vendégek védelme, Obročník után Geri is megsérült, így végül Siheľský hátvédként, Vargic védekező középpályásként fejezte be a meccset. „Csak idő kérdése volt, mikor kapunk gólt” - is­merte el Branislav Mráz, a ri­maszombatiak vezetőedzője. Csapata végül két percre volt a győzelemtől: Emil Lukáč be­adása után Sninský a 88. perc­ben fejjel egyenlített, (bt) Ligeti siker Kikaptak a szenciek Pozsony. A 3:0-s eredmény azt sugallja, a tegnapi Petržal- ka-Senec meccs sima fővárosi győzelmet hozott. A szenciek csa­tára, Belkovics László szerint ár­nyaltabb a kép. „Nagyjából a 25. percig mi uraltuk a játékot, az el­ső gólhelyzetet is mi alakítottuk ki. Sajnos egy labdavesztés után, amikor középpályásaink egy­másra vártak, kontrából gólt kap­tunk. A második félidőben ugyan nem tudtuk érvényesíteni akara­tunkat, de a Petržalka sem brillí­rozott, újabb góljuk erősen les­gyanús volt. Viszont mi ekkortól szétestünk, és már nem volt-esé­lyünk a pontszerzésre” - értékel- teatalálkozótBelkovics. (ot) Megizzadt az éllovas Közeljárt a meglepetéshez aDuslo Vágsellye. Nem várt erőbe­dobásra kénýszerítette a vág- sellyei Duslo a Trenčínt. A lista­vezető hazaiakat meglepte, hogy az ellenfél támadó felfogásban lépett pályára. „Már a 12. perc­ben megszereztük a vezetést Mi- hálik révén egy szöglet után, ám továbbra is kiegyenlített küzde­lem folyt a pályán - elevenítette fel az eseményeket Takács Tibor, a vágsellyeiekalelnöke. - Várha­tó volt, hogy a szünet után beszo­rít minket a Trenčín. Volt egy na­gyon erős negyedórájuk, ezt saj­nos nem sikerült kibekkelnünk, a hazaiak fordítottak.” A mátyus- földiek teljesítménye azért is di­cséretes, mert sérülések és eltil­tások miatt csak három cserejá­tékossal számolhattak. „Kár, hogy nem tudtuk legalább az egyik pontot elhozni, de nekünk nem is a listavezető otthonában kell vitézkednünk. A bajnoki szü­net után az utolsó Púchovhoz lá­togatunk, ott kell bizonyítanunk, hogy helyünk van az I. ligában” - mondtalapunknakTakács. (ot) A galántai KO Box lett a BoxingOne Championship idei bajnoka, miután a döntőben ll:3-ralegyőzte a debrecenieket. ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS „Újoncként nagyon jó csa­pattal vágtunk neki a Boxing­One bajnokságnak. Erősítet­tünk Litvániából, de a hazai reménységekkel is számoltunk. Fokozatosan tűztük ki a célja­inkat, először tovább akartunk jutni a csoportból, aztán ami­kor ez sikerült, a cél a döntőbe kerülés volt, s mikor már ott voltunk a fináléban, azt mond­tuk, ott is nyerni akarunk - idézte fel a galántaiak diadal­menetét Kovács Tamás edző. - A srácok mindent kiadtak ma­gukból, mindenki a maximu­mot nyújtotta, szerintem ez döntött.” A döntő hét párharca színvo­nalas csatákat hozott. A debre­ceniek kezdtek jobban, Kalucza Norbert legyőzte Dávid Zöldöt, ám a 69 kilogrammban a hazai­ak litván légiósa, Kavaliauskas kétszer is leterítette Tóth Józse­Berlin. Az ukránok ökölvívó klasszisa, Vitalij Klicsko meg­őrizte a WBC nehézsúlyú vi­lágbajnoki címét, mivel Köln­ben már az első menetben technikai K.O.-val győzött a kubai Odlanier Solís ellen. Senki nem számított arra, hogy ilyen gyorsan véget ér a küzdelem. A menet végén Klicsko egy látszólag ártalmat­lan ütéssel eltalálta Solist, aki tántorogni és hátrálni kezdett, s eközben elesett és beütötte a jobb térdét. Ugyan felállt a tíz fet. A folytatásban Tomáš Vaňo és Evaldas Petrauskas is nyert, így érett a galántai diadal. Hosszú Ferenc és Tomáš Hrabovecký csatája pontosz­tozkodással zárult, majd Dau- girdas legyőzte Nagy Pétert, ez­zel biztossá vált a KO Box sike­re. Az utolsó összecsapáson Sandro Dirnfeld legyőzte Deél Szabolcsot, Galántán pedig kezdődhetett az ünneplés. „A döntővel óriási eseményt hoztunk Galántára, növeltük a város és a klub hírnevét - lei­másodpercen belül, de aztán jelezte a bírónak, hogy nem tudja folytatni a küzdelmet. Klicsko, aki júliusban tölti be 40. életévét, úgy vélte, hogy Solís nem akart tovább küzde­ni, miután a nagy erejű ütéssel telibe találta arcát. A 30 éves kubai viszont azt mondta, rosszul esett el, ezért kénysze­rült feladni a meccset. Odlanier Solís amatőrként három világbajnokságon szer­zett aranyérmet, 2004-ben Athénban pedig olimpiai baj­nok lett nehézsúlyban (91 kg). Két évvel később kalandos úton kendezett Kostka András klu­belnök. - Szerintem az elszánt­ság, a kisvárosi emberek akará­sa, bizonyítani vágyása hozta meg számunkra a sikert. Sport­történelmet írtunk, óriási eredmény ez egy tizenötezres városnak. Ellenfeleink százez­res városokból, teljesen más körülmények közül érkeztek, de megküzdöttünk velük, és megmutattuk, hogy a kicsik is tudnak nagyok lenni.” (bt) Eredmények a 17. oldalon. mondott búcsút hazájának: két társával együtt szökött meg a válogatott venezuelai edzőtá­borából, majd Kolumbián át Miamiba hajózott. Nem sokkal ezek után szerződtette le Ah­met Öner, a Duisburgban fel­nőtt német-török vállalkozó, a hamburgi Arena istálló tulaj­donosa. Solís profi karrierje so­rán 17 mérkőzést (ebből 12-t K.O.-val) nyert meg, ez az első veresége. Klicsko immár 42 profi mérkőzésen diadalmas­kodott, 39-szer kiütéssel, s mindössze két alkalommal ve­szített. A 22. FORDULÓ KRÓNIKÁJA FK Moldava n. Bodvou-MFK Michalovce 2:0 (1:0) Góllövők: Seydi (9.), Lábún (90.). Játékvezető: Ježík, 2150 néző. Sárga lap: Kováč, Ckarodzija, Kokanovic, ill. Vanák, Mižík. FK MOLDAVA: Novák-Poleť, Kostoláni, Kováč, Majný-Bališ (61. Timkovič), Lábún, Liluasvili (75. Báčik), Ckarodzija-Seydi, Hanták (70. Kokanovic). LAFC Lučenec-MŠK Rimavská Sobota 2:2 (0:1) Gólövők: Masár (71.), D. Sninský (88.), ill. Práznovský (9.), Piszár (67., 11-esből). Játékvezető: Jaška, 1200 néző. Sárga lap: Riečičiar, Ul. P. Sedlák, Migaľa. Piros lap: Migaľa (71.). RIM. SOBOTA: Prošovský-Migaľa, Práznovský, Geri (81. Vargic), Rubint-Siheľský, Obročník (69. Zvara). Sedlák, Pribula-Piszár, Pekár (79. Urgela). LAFC LUČENEC: Micha- lík-Riečičiar, Brunczvik, Vajda, Čavojský-E. Lukáč, Leško, Opiela, M. Pyrka (46. Masárj-Sninský, Kulik. AS Trenčín-Slovan Duslo Šaľa 2:1 (0:1) Góllövők: Aldo Baez (67.), M. Ševela (72.), ill. Mihálik (12.). Játékvezető: Molitoris, 864 néző. Sárga lap: Kleščík, ill. Za­jac, Devečka, Konopásek. ŠAĽA: Kolmokov-Jakubička, Mi­hálik, Čirik, Devečka-Lancz, Toporčák (80. Takács Cs.), Ko­nopásek, Jurkemik-Mukalenga (63. Fljasko), Zajac (90. Tu­ho). FC Petržalka 1898-ŠKSMFSenec3:0(l:0) Góllövők: Schranz (38.), Augustín (71.), Schustrík (77.). Já­tékvezető: Horváth, 650 néző. Sárga lap: Klenovský, ill. G. Hromkovič. SENEC: Kolár-Hromkovič, Polgár, Trajcsik, Hlavatovič-Habai (46. Karč), Bagi (89. Bedecs), Gabriel (65. Bognár), Plichta-Belkovics, Chorvatovič. A Púchov-Liptovský Mikuláš és a Dolný Kubín-Ružomberok B mérkőzésekapályahasználhatatlanságamiatt elmaradtak. TABLAZAT, MŰSOR A bajnokság állása 1. Trenčín 22 17 4 1 53:17 55 2, Petržalka 22 9 9 4 39:22 36 3. Michalovce 22 10 4 8 34:31 34 4. Moldava 22 9 6 7 36:28 33 5. Rim. Sobota 22 9 5 8 25:24 32 6. Lučenec 21 8 6 7 31:28 30 7. Senec 21 8 6 7 28:27 30 8. Lipt. Mikuláš 20 8 2 10 27:32 26 9. Dolný Kubín 20 6 5 9 23:26 23 10. Rúžom. B 21 5 7 9 22:28 22 11. Šaľa 22 5 3 14 15:36 18 12. Puchov 21 4 3 14 16:50 15 Következik 19. FORDULÓ, pótolt mér­kőzések - március 23., szerda, 15.00: Liptovský Mi- kuláš-Senec, Dolný Kubín- Lučenec. 20. FORDULÓ, pótolt mér­kőzések - március 30., szerda, 15.00: Púchov- Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín-Ružomberok B. 23. FORDULÓ, április 2., szombat: 15.30: Trenčín- SFM Senec, Púchov-Šaľa, Lučenec-Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín-Rimavská So­bota. Április 3., vasárnap, 10.30: Petržalka-Moldava; 15.30: Michalovce-Ružom- berokB. A debreceni Török János (balra) és a galántai Tomáš Vaňo pár­harca (Fotó: monokli.com/Sasvári Tamás) Az ukrán klasszis az 1. menetben kiütötte kalandos sorsú kubai ellenfelét Klicsko megvédte címét MTl-JELENTÉS