Új Szó, 2010. október (63. évfolyam, 226-251. szám)

2010-10-05 / 229. szám, kedd

18 Sport-hirdetés ÚJ SZÓ 2010. OKTÓBER 5. www.ujszo.com Az európai klubok felének jelentős az adóssága Piatini: „Súlyos a helyzet” MTl-JELENTÉS Herczeg Andrást választották a legutóbbi szezon edzőjének, Gera Zoltán volt a legjobb légiós Juhász az évtized magyar játékosa Juhász Rolandot választották az évtized legjobbjának (Somogyi Tibor felvétele) Róma. Michel Piatini, az Euró­pai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elnöke szerint nincs jó általános állapotban a kontinens futballja. „Már a múlt évben jeleztük, hogy súlyos a helyzet, az élvonal­beli klubok fele jelentős adóssá­gokat halmozott fel. A 2009-es adatok első elemzése alapján pe­dig úgy tűnik, azóta sem javult a helyzet - idézte a francia sportve­zetőt vasárnap az II Sole 24 Ore olasz napilap. - Emiatt szükséges­sé vált egy energikus beavatko­zás” - tette hozzá Piatini, megem­lítve még, hogy az 53 tagszövet­MT1-JELENTÉS Szolnok. Távozik a Szolnoki MÁV FC labdarúgócsapatától Vágó Attila vezetőedző. Ferencz Gábor klubelnök elmondta, közös meg­egyezéssel bontottak szerződést tegnap délelőtt a trénerrel. , A válogatott Európa-bajnoki se­lejtezője miatt most kéthetes szü­net van az első osztályú bajnokság­ban, ennyi időnk van, hogy megta­láljuk utódját. Egyelőre senkivel nem tárgyaltunk, nincs jelöltünk, így még neveket sem tudok mon­dani, akivel felvettük volna a kapcsolatot” - hangsúlyozta Fe­rencz Gábor. ség mindegyikénél fellelhető a probléma valamilyen mértékben. A helyzet javulását a bevételek és kiadások egyensúlyát célzó, szankciókat is kilátásba helyező új szabályozástól várja. „Lényeges, hogy a klubok kezd­jék meg kiadásaik kontroll alatt tartását, ha nem akarnak súlyos nehézségekkel szembenézni né­hány éven belül. Az ellenőrző bi­zottság szigorú lesz, sőt már most az. Elég csak a Mallorca Európa Ligából történt kizárására gondol­ni, ami azért következett be, mert a spanyol klub nem tartotta tiszte­letben a licencréndszer pénzügyi kritériumait.” „Megegyeztem Ferencz Gábor elnök úrral, hogy mivel közös meg­egyezéssel bontottunk szerződést, egyikünk sem kommentálja bő­vebben a szakítást. Tartom magam a megegyezésünkhöz. A klubveze­tők most így döntöttek, s ezt tudo­másul veszem. Ilyen az edzői szakma” - nyilatkozta Vágó Attila. Az újonc Szolnok kilenc forduló után öt ponttal a 14. helyen áll, a hétvégén a szintén újonc Siófoktól kapottkiotthon4:0-ra. Vágó a második edző, akit levál­tottak a Soproni Liga 2010/ 2011- es idényében, szeptember 27-én Urbányi Istvánnal bontott szerző­dést a Kecskemét. Telki. Juhász Rolandot, a Anderlecht védőjét válasz­tották az elmúlt évtized legjobb magyar futballistá­jának - derült ki a Hivatá­sos Labdarúgók Szövetsé­gének (HLSZ) tegnapi díj­átadó gáláján. A Belgium­ban légióskodó hátvéd Ge­ra Zoltánt és Király Gábort előzte meg. ÖSSZEÁLLÍTÁS A külföldön játszó magyar fut­ballisták közül a Fulhammel Eu­rópa Liga-döntőt játszott Gera Zoltánra szavaztak a legtöbben, a második helyen Dzsudzsák Balázs (PSV), a harmadikon pedig Ju­hász Roland végzett (Anderlecht) az elmúlt szezon teljesítménye alapján. Az elmúlt évtized csapata a voksolásra jogosult több mint 800 futballista szavazatai szerint a kö­vetkező: Király Gábor-Bodnár László, Juhász Roland, Kuttor Attila-Dárdai Pál, Hajnal Tamás, Lipcsei Péter, Sándor Tamás-Ge- ra Zoltán, Tököli Attila, Dzsud­zsák Balázs. Az előző szezon idegenlégiósai között - az azóta már az angol Middlesbrough-t erősítő - észt Tarmo Kink (Győri ETO) nyert, míg a legjobb kapus Szűcs Lajos, a Lombard Pápa hálóőre lett. Utób­bi kategóriában harmadik lett, de a 21 éven aluliak között az első helyen végzett Megyeri Balázs, a Ferencváros kapusa, aki jelenleg a görög Olimpiakosz játékosa. Átadták az idény gólkirályának járó Puskás Ferenc-díjat is, ame­lyet Nemanja Nikolics (18 gól), a Videoton támadója vehetett át. A 2009/10-es magyar bajnoki idény legjobb mezőnyjátékosa címet Czvitkovics Péter, a Debreceni VSC középpályása nyerte. Az elmúlt szezon legjobb edző­je Herczeg András, a Debreceni VSC-vel bajnoki címet, Magyar Kupát és Ligakupát szerzett szak­ember lett, megelőzve Pintér Atti­lát, a Győr, és Mezey Györgyöt, a Videoton trénerét. A legjobb játékvezetőnek járó díjat a dél-afrikai világbajnoksá­gon is közreműködött Kassai Viktor nyerte el. Végh Zoltán a magyar csúcsot jelentő 561 él­vonalbeli bajnoki mérkőzéséért, míg Egervári Sándor az U20-as válogatottal szerzett világbajno­ki bronzéremért kapta meg a HLSZ különdíját. (MTI, ns) Két héten belül megtalálják Vágó Attila utódját Menesztették a szolnoki edzőt Nem játszott a rokon Megkergették az edzőt Budapest. Három férfi bántal­mazni próbálta Farkas Tibort, a Honvéd U17-es focicsapatának edzőjét, aki csak az utolsó perc­ben akarta becserélni a támadók rokonát a Győr elleni bajnokin (2:1). Az érdekes dolgok a lefújás után történtek, amikor Korkut Kendal rokonai a pályára rohan­va támadták meg Farkas Tibort, mert nehezményezték, hogy a já­tékos nem jutott szóhoz. Egyikük megkergette az edzőt, sőt, több­ször megpróbálta megütni, ugyanez az illető később felrúgta az egyik kukát, majd az öltőzőfo- lyósó oldalát püfölte ököllel. A rendőrség előállította a három férfit, a játékost pedig elküldték a csapattól, (origo) LÉGIÓS F0CIHETVEGE ANGLIA, 7. forduló: Liverpool- Blackpool 1:2, Martin Škrtel (L) - 90 perc; West Ham-Fulham 1:1, Gera Zoltán (F) - a 69. perctől. OLASZORSZÁG, 6. forduló: Napoli-AS Roma 2:0, Marek Hamšík (N) - 90 perc + gól; Bologna-Sampdoria 1:1, Komán Vladimir (S) - a 75. percig; Genoa-Bari 2:1, Rudolf Gergely (G) — a 85. perctől. NÉMETORSZÁG, 7. forduló: Mönchengladbach-Wolfsburg 1:1, Peter Pekarík (W) - 90 perc, Mainz-Hoffenheim 4:2, Szalai Ádám (M) - 90 perc + gól; Miro­slav Karhan (M) - 90 perc, Rado- slav Zabavník (M) - 90 perc, Nümberg-Schalke 2:1, Erik Jendrišek (S) - a 76. perctől. SPANYOLORSZÁG, 6. forduló: Osasuna-Levante 1:1, Vadócz Krisztián (O) - a 85. perctől. CSEHORSZÁG, 11. forduló: Sla- via Praha-Viktoria Plzeň 0:1, Ka­rol Kisel (S) - 90 perc; Miloš Brezinský (P) - a 88. perctől, Ma­rek Bakos (P) - a 69. percig, Mi­chal Ďuriš (P) - a 80. perctől; FK Pŕíbram-Dynamo České Budé- jovice 1:0, Milan Jurdík (P) - a 62. percig; Peter Čemák (ČB) - a 88. percig; FK Teplice-Slovan Li- berec 1:0, Michal Breznaník (L) - 90 pere; Baník Ostrava-FK Slo- vácko 2:1, Ján Greguš (O) - a 66. percig, Róbert Zeher (O) - 90 pere, Miroslav Filipko (S) - 90 pere; Tomáš Košút (S) - a 25. percig, kiállították; FC Brno- Hradec Králové 1:2, Andrej Ho­dek (B) - a 63. percig, Martin Husár (B) - 90 pere, Tomáš Hájovský (HB) - a 78. percig; FK Jablonec-Ústi nad Labem 2:0, Miloš Gibala (Ú) - 90 pere; Mla­dá Boleslav-Bohemians Praha 1905 3:2, Lukáš Opiela (MB) - 90 perc, Igor Držík (B) - 90 perc. HOLLANDIA, 8. forduló: Hee- renveen-Den Haag 0:0, Fran­tišek Kubík (DH) - 90 perc; NAC Breda-NEC Nijmegen 2:0, Fehér Csaba (B) - 90 perc, Horváth Gá­bor (B) - 90 perc; Excelsior- Ro­da Kerkradel:2, Bodor Boldizsár (R) - a 46. percig; PSV Eind- hoven-Venlo 3:0, Dzsudzsák Ba­lázs (E) - 90 perc; Tóth Balázs (V) - 90 perc. BELGIUM, 10. forduló: Standard Liege-Anderlecht 5:1, Juhász Roland (A) - a 89. percig; Me- chelen-Genk 2:2, Tőzsér Dániel (G) - 90 perc; Lierse-Cercle Bru­ges 0:1, Kovács Péter (L) - 90 perc. SKÓCIA, 7. forduló: Hearts- Glasgow Rangers 1:2, Marián Kellő (H) - 90 perc, Vladimír Weiss (G) - 90 perc; Kilmar- nock-Dundee United 1:2, Dušan Perniš (D)-90 perc. MAGYARORSZÁG, 9. forduló: Debrecen-Vasas 3:1, Gáspár Jó­zsef (V) - 90 perc, Szolnok- Sió­fok 0:4, Molnár Péter (S) - 90 perc; Haladás-Győr 3:3, Szabó Ottó (Gy) - 90 perc; Kaposvár- Kecskemét 2:1, Ladislav Rybáns- ky (Kecskemét) - 90 perc. AUSZTRIA, 10. forduló: LASK Linz-Mattersburg 0:1, Peter Chrappan (M) - 90 perc, Walt- ner Róbert (M) - a 70. perctől; Ried-Red Bull Salzburg 1:2, Du­šan Švento (S) - a 87. percig; Austria Wien-Sturm Graz 2:3, Peter Hlinka (A) a 83. percig + gól, Sáfár Szabolcs (A) - 90 perc, Szabics Imre (S) - a 76. percig + gól. OROSZORSZÁG, 23. forduló: Szpartak Nalcsik-Zenit Szentpé­tervár 2:3, Tomáš Hubočan (Z) - 90 perc; Szatum Moszkva-Lo- komotiv Moszkva 0:1, Kamii Ko- púnek (Sz) - az 57. perctől, Ján Durica (L) - 90 perc; Amkar Perm-Dinamo Moszkva 0:1, Gaál Miklós (P) - 90 perc; Martin Jakubko (D) - a 90. perctől. ÚJ SZÓ Ez a lap jár Önnek! Balesetről szóló jelentés (Správa o nehode) ISBSl nehode Sprava I if Mihez kezdjenek, ha karamboloztak? • Mire kell felkészülni? "bA1*ESET Mihez kezdjenek. Október 7. - Balesetek ^*—*5 További kérdésekre i az Új Szó 16 oldalas IC9C IC IV Mityen helyietek a­is választ kap I ; s mellékletében! l Keresse az újságárusoknál! ÚJ SZÓ