Új Szó, 2010. március (63. évfolyam, 49-75. szám)

2010-03-01 / 49. szám, hétfő

16 Sportvilág - labdarúgó soproni liga ÚJ SZÓ 2010. MÁRCIUS 1. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 16. FORDULÓ 8S# - KBlMHMMHNttMgiiš - N H -' ‘ s - - • - ,*■/ ,• ggggg - U _____Újpest FC-Győri ETO FC 0:3 (0:1) Szusza Ferenc Stadion, 4500 néző. Góllövők: Koltai (4., 79.), Alekszidze (90.). Játékvezető: Vad II. Sárga lap: Tóth N., Dudics (65.), ill. Alekszidze, Babie, Nicorec. ÚJPEST: Balajcza-Vermes, Korcsmár, Takács Z., Dudics-Foxi, Vasziljevics, Stokes (75. Mil­lar), Tóth N. (53. Varga R..)-Rajczi, Kabát (68. Simek). GYŐR: Sztevanovics-Babic, Fehér Z., Eugene, Szabó 0. (89. Totadze)- Tokody, Pilibaitis, Józsi (70. Kiss M.), Koltai-Alekszidze, Kink (53. Nicorec). Ferencváros-Szombathelyi Haladás 2:1 (1:1) Albert-stadion, zárt kapuk mögött. Góllövők: Ferenczi (45., 11-es- ből), Elding (88.), ill. Halmosi (31.). Játékvezető: Andó-Szabó. Sárga lap: Doherty, Csizmadia, ill. Guzmics. FERENCVÁROS: Megyeri-Csizmadia, Dragoner, Balog-Rósa D., Stockley, Doherty (73. Lipcsei), Morrison-Shaw (60. Kulcsár), Ferenczi, Elding. HA­LADÁS: Rózsa-Schimmer, Guzmics, Lengyel D., Tóth P.-Nagy G., Rajos, Molnár B., Sipos (70. Lattensteinj-Halmosi-Bogdanovics (81.0ross). Videoton FC-Kecskeméti TE-ERECO 2:0 (1:0) Székesfehérvár, 2800 néző. Góllövők: Polonkai (40.), Alves (60.). Játékvezető: Bede. Sárga lap; Elek, Horváth G., ill. Gyagya, Bori, Lambulics. Kiállítva: Csordás (58.), Alempijevics (90.). VIDEO­TON: Sebők-Andics, Lipták, Horváth G., Elek-Sándor, Farkas IB., Polonkai (72. Szakály D.)-NagyD. (85. Ponczók), Sitku (66. Niko- lics), Alves. KECSKEMÉT: Lazareanu-Schindler, Gyagya, Lambu­lics, Farkas I. (76. Kokot)-Bagi, Csukics, Vörös (70. Alempijevics), Bori-Montvai (69. Simon A.), Csordás. MTK Budapest-Lombard FC Pápa 0:0 Hidegkúti-stadion, 400 néző. Játékvezető: Berger. Sárga lap: Ven- czel. MTK: Szentpéteri-Rodenbücher, Balogh, Pintér A., Hídvégi- Zsidai, Pátkai-Kulcsár (83. Könyves), Szatmári, Lázok (57. Tisch­ler), Pál A. PÁPA: Szűcs-Mészáros, Farkas, Dlusztus, Venczel- Gyömbér, Varga, Heffler-Bárányos (79. Jovánczai), Báli (56. Ab- wo), Orosz (64. Rebryk). Kaposvári Rákóczi-Budapest Honvéd 1:0 (0:0) Kaposvár, 1500 néző. Góllövő: Oláh (61.). Játékvezető: Németh A. Sárga lap: Sztanics, Pest K., Maróti 2x, ill. Botis, Diego 2x, Palás- thy, Debreceni, Takács. Kiállítva: Maróti (89.), ill. Diego (42.). KAPOSVÁR: Milinte-Grúz, Petrók, Zahorecz-Gujic (45. Balázs B. ), Maróti, Sztanics, Pest K., Bogdán (63. Farkas Z.)-01áh, Gods- love (80. Reszli). HONVED: Németh G. (25. Tóth I.)-Takács, Bo­tis, Debreceni, Gohér-Abass, Vukmir (68. Vaccaro), Macko, Diego-Abraham, Palásthy (64. Coira). Debrecen-Diósgy őr 3:1 (0:1) Debrecen, 6000 néző. Góllövők: Laczkó (80.), Rudolf (83.), Mija- dinoszki (90.), ill. Laczkó (43., öngól). Játékvezető: Szabó Zs. DVSC: Polekszics-Bodnár (46. Dombi, 50. Szakály P.), Mészáros, Mijadinoszki, Laczkó-Yannick, Varga, Ramos, Czvitkovics-Ru- dolf, Coulibaly (62. Feczesin). DVTK: Malinauskas-Bognár, Gál, Supics, Zámbó-Dobos (56. George), Vukadinovics, Lippai-Brno- vics (79. Somorjai)-Roszel (72. Sadjo), Bajzát. APaks-ZTE találkozó apálya használhatatlansága miatt elmaradt. Lapzárta utánjátszottákaVasas-NyíregyházaSpartacus mérkőzést. TÁBLÁZAT. MŰSOR A bajnokság állása 1. Videoton 16 11 3 2 38:19 36 2. DVSC 16 11 ) 4 32:21 34 3. Újpest 16 9 2 5 25:21 29 4. Győr 16 8 5 3 21:10 29 5.ZTE 15 8 2 5 29:24 26 6. MTK 16 7 5 4 28:18 26 7.Kaposvár 16 7 4 5 24:21 25 8.Pápa 16 7 2 7 24:20 23 9. Paks 15 5 5 5 16:18 20 10.Ferencváros 16 5 5 6 19:22 20 11.Vasas 15 6 1 8 23:36 19 12. Haladás 16 4 3 9 22:32 15 13. Kecskemét 16 4 2 10 27:37 14 14. Honvéd 16 3 5 8 16:23 14 15. Diósgyőr 16 3 3 10 19:28 12 16. Nyíregyháza 15 2 4 9 19:32 10 Következik 17. FORDULÓ - március 5., péntek, 19.00: Diósgyőr-Vide- oton. Március 6., szombat, 14.00: Honvéd-MTK, Haladás- Kaposvár, Nyíregyháza-Paks, Győr-Vasas; 15.00: Zalaeger- szeg-Ferencváros; 17.30: Kecs- kemét-Újpest. Március 7., va­sárnap, 17.30: Pápa-Debrecen. Három perc alatt hat lap Kaposvárott Kaposvár. Egymás után villantak a lapok Németh játékvezető kezé­ben a Kaposvár-Honvéd mérkőzésen. A 40. percben Diego és Szta­nics különbözött össze, amiért a bíró mindkettőjüknek sárgát adott. Két perccel később Diego Gujicba szállt bele nagyon csúnyán - a ka­posvári játékost le is kellett cserélni -, így aztán újabb sárga lapot kapott, meg persze pirosat is. A többiek is gyorsan összeszaladtak, a lökdösődés után Palásthy és Pest is sárgát kapott. Három perc alatt öt sárga és egy piros - nem akármilyen mérleg, (ns) Nincs változás az élbolyban: vezet a Vidi a DVSC előtt, felzárkózott legyőzött ellenfeléhez a Pintér-csapat Újpesten iskolázott a Győri ETO Otthon ütötték ki az újpestieket (nbl.hu-felvétel) Kétségkívül a győriek új­pesti kiütéses győzelme (3:0) a hétvégi 20. forduló legnagyobb meglepetése a labdarúgó Soproni Ligá­ban: Pintér Attila csapata lekontrázta a hazaiakat, és pontszámban utolérte őket. Előttük sincs változás a táblázaton: a Videoton és a DVSC is győzött, s maradt a székefehérváriak kétpon­tos előnye. ÖSSZEÁLLÍTÁS Újpesten gyors góllal jutott ve­zetéshez a győri tizenegy, ami rá­nyomta bélyegét a találkozóra. A hazaiak támadtak, de a jól záró győri védelem nem engedte ko­molyabb helyzetbe kerülni a lila­fehéreket. Szünet után sem tud­ták feltörni a győriek hátsó alak­zatát az újpestiek, akik ettől gör­csössé, idegessé váltak, rendkívül pontatlan megoldásokat válasz­tottak. A hazaiak kapusa, Balajcza kétszer is nagyot hibázott, mind­kettő gólt ért a vendégeknek. Szurkolói őszi rendbontása mi­att zártkapus meccsen fogadta a Fradi a Haladást. Mezőnyfölény­ben játszottak a fővárosiak, tá- madgattak, de komoly helyzetet nem hoztak össze. A főként csak védekező Haladás ugyanakkor el­ső lehetőségét gólra váltotta: az Angliából hazatérő Halmosi Péter egy szép támadás végén csavart a kapu bal oldalába. A szünet előtt a hazaiaknak összejött az egyenlí­tés, miután a Shaw ellen elköve­tett lerántásért megítélt büntetőt Ferenczi értékesítette. A második félidőben Nagy Gábor kétszer is vezetést szerezhetett volna a szombathelyieknek, de először a kapu mellé passzolt, majd Megye­ri védett. Amikor már úgy tűnt, nem születik újabb gól,jött a télen igazolt Elding, aki a 88. percben egy kapu elé emelt labdát fejelt a hálóba, megszerezve ezzel a há­rom pontot a Ferencvárosnak. Csak egy napig állt a táblázat élén a Debrecen, miután a pénteki nyitányon 3:l-és vereséggel küld­te haza a Diósgyőrt. Másnap az őszi bajnok Videoton is hozta a kö­telező győzelmet: a sáros pályán könnyedén nyert a második fél­időben kiállítás miatt megfogyat­kozott Kecskemét ellen, (m, ú) Iványi bíró szerint játékra alkalmatlan volt a pálya Miért nem fociztak Pakson? ÖSSZEÁLLÍTÁS Egy váratlan Elding-góllal tar­totta otthon a Ferencváros mindhá­rom pontot a Haladással szemben. Maga Craig Short, a hazaiak edzője is beismerte, melléjük szegült a sze­rencse. „Úgy érzem, szerencsések voltunk a találkozón, a második fél­idő vége előtt negyedórával még a döntetlent is aláírtam volna, de szerencsére összejött a győzelem. A meccs előtt azt mondtam, van olyan, hogy egy csatár csak az utol­só percekben szerez gólt, és addig nem sok mindent csinál. Nagy öröm, hogy mindkét támadónk a legjobbkor szerzett gólt” - nyilat­kozta Craig Short, az FTC edzője. Kollégája, Róth Antal nem volt boldog: „Nem szoktam pozitívan beszélni a csapatról, amikor nem szerez pontot, most azonban még­is azt kell mondanom, amit elter­veztünk, azt hellyel-közzel sike­rült véghezvinni, csak az ered­mény maradt el. Úgy érzem, rá­szolgáltunk volna a döntetlenre, sőt, talán még a győzelmet is meg­érdemeltük volna. Csak saját ma­gunkat okolhatjuk a vereségért.” Megszólalt két góllövő is. Feren­czi István (FTC): „Ilyen gyengén egyik felkészülési mérkőzésünkön sem játszottunk, de összességében végül szerencsésen alakult a meccs.” Halmosi Péter (Haladás): „Csalódott vagyok, mert megér­demeltük volna a győzelmet. Amit elterveztünk, megoldottuk, még így nézők nélkül is, de a focit gólra játsszák. A 11-est azért vissza sze­retném nézni, de mindez persze márcsaktörténelem.” (mti) ÖSSZEÁLLÍTÁS Paks. A pálya használhatatlan­sága miatt elmaradt Paksi FC-ZTE FC mérkőzés. A találkozót azért halasztotta el a játékvezető, mert az esőzések miatt alkalmatlannak ítélte meg a paksi stadion gyepét. Iványi Zoltán így indokolt: „Az előzetes megtekintés során megál­lapítottuk, hogy a pálya alkalmat­lan a játékra, és sérülésveszélyes is. Mivel nem tudtuk garantálni a futballisták biztonságát, nem vál­lalhattuk a mérkőzés levezetését.” A hazaiak vezetőedzője, Gellei Imre és a zalaiakat irányító Csank János egyetértett a döntéssel, és a felek abban maradtak, hogy vár­hatóan egy válogatott mérkőzés kínálta szünet idején pótolják majd az összecsapást. A rendezők szombat délelőtt két tűzoltóautó segítségével pró­bálták meg leszivattyúzni a vizet, mindhiába, (mti) Újabb rohamra indul a Ferencváros (nbl .hu-felvétel) Halmosi visszanézné a 11-es előtti jelenetet Short: Szerencsések voltunk FORDULOMOZAIK Mezey dicséri játékosait Nem győzte dicsérni véden­ceit Mezey György, a Videoton vezetőedzője a Kecskemét elle­ni 2:0 után: „Tartottam ettől a találkozótól, de kellemesen rá­cáfolt a csapat azokra a félelme­imre, amelyek bizonytalan vá­rakozást váltottak ki belőlem a mérkőzést megelőzően mondta Mezey. - Sokkal hatá­rozottabban, céltudatosabban és okosabban futballoztak a já­tékosok, mint vártam. Szeren­csére simán vették az akadályt, és ez igen fontos a jövőre nézve is, mert ha ez a tudatosság vé­gig megmarad, akkor ígéretes lesz a tavasz.” (nbl.hu) Egy szurkoló megütötte Sadjót A Diósgyőri VTK büntetőfelje­lentést tesz a DVSC-TEVA elleni idegenbeli mérkőzés után Sadjo Hamant megütő szurkoló ellen - áll a klub hivatalos honlapján. „Mélységesen elítéljük, gusztus­talannak és rendkívül aljas do­lognak tartjuk, hogy egyik > szurkolónk” < odáig merész­kedett, hogy a csapat egyik játé­kosát szándékosan megüsse. Mindez méltatlan a DVTK száz­éves történelméhez, és termé­szetesen egy üyen eset nem ma­radhat következmények nélkül. Hisszük, hogy a Diósgyőr valódi szurkolói ugyanezt gondolják” - olvasható a közleményben, (ns)