Új Szó, 2009. október (62. évfolyam, 226-252. szám)

2009-10-26 / 247. szám, hétfő

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2009. OKTÓBER 26. Sportvilág-labdarúgó corgoň liga 17 A DAC már az 5. percben 2:0-ra vezetett, s tíz év után először győzte le a ligetieket Bognár: mesterhármas extázisbán Bognár már a 4. percben vezetést szerzett a DAC-nak (TASR-felvétel) Egyjátékos nevelőegyesü­letében, a szurkolók sza­kadatlan biztatása mellett, kilencven percen át extá­zisbán játszva mesterhár­mast lő, s egy olyan ellenfél ellen segíti győzelemhez a csapatát, amelyet a klub tíz éve nem tudott megverni. Álom? A dunaszerdahelyi Bognár Zoltán számára va­lóság. ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Bognár a keddi kupameccsen továbbjutást érő gólt lőtt, s meg­mutatta, ő lehet az a csatár, akire annyira várnak Dunaszerdahe- lyen. Aki szíwel-lélekkel küzd a DAC-ért, aki érti is, mit énekel a fantasztikus szurkolótábor, s aki mindent eldöntő gólokat szerez. A ligetiek elleni találkozó volt a második élvonalbeli bajnoki, amelyen Bognár kezdőcsapatban kapott helyet, s a 21 éves csatár meg is ragadta a lehetőséget: a 4. percben Helísek beadása után megszerezte a vezetést, s még el sem halkult a gólöröm, amikor az 5. percben Hassan beívelése után egy pontos fejessel 2:0-ra módosí­totta az állást. A 7. percben pedig akár már 3:0 is lehetett volna, de a ligeti kapuban Jenčo addig vala­melyest eszmélt a két gyors gól okozta sokkból, és védte Bognár (ki más?) lövését. Lassan aztán Jenčo csapattársai is magukhoz tértek, s az utóbbi két tétmeccsü­kön 11 gólt szóró ligetiek egyik veszélyes támadást a másik után vezették. Előbb Konečný lövése szállt a kapu fölé, aztán Kiss Filip a 18. percben szépített -2:1, majd Novota játszott kicsit a szurkolók idegeivel, amikor centikkel a gól­vonal előtt kezdett cselezgetni. A 44. percben azonban már a DAC kapusa is tehetetlen volt, Majtán ugyanis szédületes kapufás góllal egyenlített-2:2. „Mérges voltam a szünetben - ismerte el Kurt Garger, a DAC ve­zetőedzője. - A játékosaim 2:0-nál valószínűleg azt hitték, már vége a meccsnek. Megérde­melten egyenlített a Petržalka.” Csakhogy jött a második félidő, s Bognár továbbra is megállíthatat­lanul futballozott. Az 50. percben fejjel tálalt Koejoe elé, aki elsze- rencsétlenkedte a helyzetet (vagy csak teljessé akarta tenni a holly­woodi forgatókönyvet, hogy Bog­nár szerezhesse a győztes gólt). Bognár a 66. percben távoli lövés­re vállalkozott, s a labda kis sze­rencsével a hálóban kötött ki - 3:2. Az elmúlt tíz évben egyébként Bognáron kívül csak két DAC-játé- kos ért el mesterhármast országos szintű bajnokságban: 1999 no­vemberében Simon Gyula a ho- monnaiak ellen (4:0) élvonalbeli meccsen, 2004 tavaszán Herczeg Miklós a szenciek ellen (4:0) má­sodik ligás találkozón triplázott. A szurkolók extázisbán éltették a 21 éves Bognárt, aki maga is transzban játszott, három védőt kicselezve adott tökéletes passzt Elong-Elongnak, aki öt méterről az égbe lőtt. Az utolsó percekben még Novota is hozta a szokásos bravúrjait, Burza közeli lövésénél és Šedivý fejesénél is varázsolt, így DAC tíz év után először győzte le a ligetieket, (bt) Bognár Zoltán kiskorában kapus volt, most azonban csatárként akar stabil kezdőember lenni a DAC-ban „Rengeteg energiát kaptunk a szurkolóktól” BŐDT1TAN1LLA A szurkolók a nevét skandálták, és állva tapsoltak, amikor lecse­rélték. Az öltözők előtt mindenki a kezét rázta, s a'vállát veregette, az újságírók pedig sorban álltak, hogy beszélhessenek vele. A DAC-Peťržalka mérkőzés hőse a 21 éves Bognár Zoltán volt. Milyen érzés egy dunaszer­dahelyi nevelésű játékosnak hazai közönség előtt a DAC szí­neiben mesterhármast lőni? Leírhatatlan. Nagyon nagy él­mény. Egyáltalán nem számítot­tam üyesmire, de nagyon örül­tem, hogy hazai közönség előtt tudtam három gólt rúgni. Nagyon jó érzés volt, hogy annyi ember biztatott. Életem egyik legszebb élménye ez a meccs. A rózsahegyi bajnokin volt először kezdő az élvonalban. Meg volt elégedve az ottani tel­jesítményével? Tudtam, hogy csináltam indi­viduális hibákat, például többször keményebbnek kellett volna len­nem a párharcokban. Nem is gon­dolkoztam azon, hogy legköze­lebb kezdő leszek-e vagy sem. Bíz­tam viszont benne, hogy ha esélyt kapok, akkor nem fogom megis­mételni a hibákat, és megmuta­tom az edzőnek, hogy van helyem a csapatban. Ezt már az eperjesiek elleni kupameccsen is megmutatta, hisz az ön gólja döntötte el a mérkőzést. Nagyon örültem neki, mert első gólomat szereztem az A csapat­ban, de az egész csapat annyira lelkes volt, hogy nem is gondol­koztam azon, hogy én rúgtam a gólt, főleg azért voltam boldog, mert a csapat nyert. Jelezte a kupameccs után Kiút Garger vezetőedző, hogy a továbbiakban is a kezdőcsapat­ban számít önre? Bíztam benne, hogy kapok tőle esélyt. Éreztem, hogy jól játszot­tam az epeijesiek ellen, és azt is, hogy ennél még többet is tudok mutatni. Mikor tudta meg, hogy a lige­tiek ellen is kezdő lesz? Az edző a meccs napján délután háromkor, a taktikai megbeszélé­sen hirdette ki a kezdőtizenegyet. Álomszerűén kezdték a mér­kőzést: az 5. percben már 2:0 volt az állás. Mi is meg voltunk lepve. Ilyen még nem történt velünk, hogy öt perc után két góllal vezettünk, azt meg egyáltalán nem vártam, hogy én szerzek két gólt. Egy kicsit fél­tem attól, hogy le fogunk állni, és esélyt adunk az Artmediának az egyenlítésre, ami sajnos be is kö­vetkezett. Ám reméltem, továbbra is hajtani fogunk, és még mi is rú­gunk legalább egy gólt. A szünet után azzal mentünk ki a pályára, hogy harcolnunk kell, és meg kell nyernünk a meccset. A második félidőben szinte extázisbán játszott, egyszer há­rom védőt cselezett ki egymás után. A harmadik gól szerencsés gól is volt, de kapura ment, a kapus nem várta, és a labda a hálóban kötött ki. Ezután a nézők buzdítá­sa szárnyakat adott nekem és a csapatnak is, szemtelenebb csele­ket is megengedtem magamnak. Mindig is csatárposzton ját­szott? Nem, 13 éves koromig kapus voltam, aztán egyszer egy kisebb tornán kimentem csatárnak, rúg­tam két gólt, és onnantól fogva mindig elöl játszottam. Lőtt már mesterhármast ko­rábban is? A B csapatban három héttel ez­előtt a nagytapolcsányiak ellen. A DAC szerdán a Slovant fo­gadja. Mit vár attól a találkozó­tól? Bízom benne, hogy az elejétől kapok esélyt, és bebizonyítom, hogy nem csak véletlen volt a lige­tiek elleni három gólom, és erő­sebb ellenfelek ellen is tudok gólt rúgni. Megdicsérte egyébként Gar­ger a Petržalka elleni meccs után? Megdicsért, gratulált, és meg­köszönte a gólokat. Én is megkö­szöntem neki, hogy lehetőséget adott nekem. Azt mondta, csak így tovább, mert vannak még ugyan hibák, de ha így folytatom, akkor idővel hiba nélkül fogok fo­cizni. Radványi Miklós állítólag egyenesen a dél-afrikai világbaj- nokságothelyezte kilátásba. Igen, igen, viccből azt mondta, hogy ha húsz gólt lövök a szezon­ban, akkor megyek Afrikába. Már csak tizenhét kell... Már tényleg csak tizenhét, de a fő célom az, hogy stabü kezdőem­ber legyek a DAC-ban, és segítsek a csapatnak meccseket nyerni. Mit szól a szurkolókhoz? Bi­zonyára ők is örültek, hogy egy olyan embert éltethetnek, aki érti is, mit kiabálnak neki. Az egész csapat nevében sze­retném megköszönni a csodálatos szurkolást. Szerintem azok is érezték, akik nem értik a rigmu­sokat, hogy a nézők mennyire ve­lünk vannak. A meccs végén már el voltunk fáradva, de a nézők haj­tottak előre. Rengeteg energiát kaptunk tőlük. NÉVJEGY Név: Bognár Zoltán Született: 1988. február 9. Posztja; csatár Eddigi klubjai: DAC Bajnoki meccsei a DAC felnőttcsapatában: 2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 A csapat B csapat A csapat B csapat 7 meccs/1 gól 28 meccs/7 gól 2 meccs/0 gól 29 meccs/6 gól 8 meccs/3 gól 5meccs/4gól (Forrás: fcdac1904.com) JEGYZŐKÖNYV,14.FORDULÓ FKSenica-MŠK Žilina 0:1 (0:0) Góllövő: T. Oravec (77.). Sárga lap: Laurinc, ill. Bello. Játékvezető: Pavlik, 2142 néző. SENICA: Kamesch-Laurinc, Homola, Gajdošík, Čáp-M. Juhász (84. Vietor Samb)-Piroska (79. Vrťo), Velický, I. Be­lák (81. Tesák)-R. Števko, Faldyna. ŽILINA: Dúbravka-Angelovič, Piaček, Ľ. Guldan, Patrik Mráz-Rilke (65. D. Kobylík), Adauto (90. + Chupáč), Jež, Bello (80. Vojtuš), Vyskočil-T. Oravec. MFK Dubnica-Tatran Prešov 1:0 (0:0) Góllövő: Ondráš (66.). Sárga lap: Farbák, Ščasný. Játékvezető: Smolák, 655 néző. DUBNICA: Igaz-Obert, Jánošík, Nősek, Ond- ráš-Gorelka (90. + R. Straka), Držík, Šulek, E. Ľupták (42. Duga)-T. Zápotoka, Porázik (73. Masárik). PREŠOV: J. Diviš-Pa- paj, Čep, Farbák, Ščasný-Pribula, Hanek, Piter-Bučko, Ižvolt (80. Juan Pedro)-Katona (71. Pavol Jurčo), E. Takáč (46. Belejík). _________DAC 1904-MFK Petržalka 3:2 (2:2)_________ Góllövők: Bognár (4., 5., 67.), ill. Kiss F. (18.), Majtán (44.). Sárga lap: Hassan, Boya, ill. Konečný, Guédé. Játékvezető: Vlk, 5112 néző. DAC: Novota-Nikolic, Adiaba, Boya, Kazlauskas-Helísek, Halimi (46. Seelaus), Speranza (73. Elong Elong), Hassan-Koejoe, Bognár (85. Lénárth). PETRŽALKA: Jenčo-Čikoš, Šedivý, Konečný, Burza- Kiss F. (80. P. Sedlák), Guédé, Hílek, Tomčák-A. Hodek, Majtán. Dukla Banská Bystrica-MFK Ružomberok 1:1 (1:0) Góllövők: M. Kuzma (12.), ill. Piscsur (78.). Sárga lap: Siva, Sziv- csevics, Zošák. Játékvezető: Matúš, 2110 néző. BANSKÁ BYSTRI­CA: Boroš-Pleva, Adámik, Poljovka, Szavics-M. Pančík, Seye (79. T. Bruško), Pečovský (7. Turňa), Hučko-V. Gajdoš (61. Uškovič), M. Kuzma. RUŽOMBEROK: Smieška-P. Maslo, J. Maslo, Szivcse- vics, Gallo-Siva-Zošák, Ŕezníček (64. Lačný), Božok (89. Bielák), Ďubek (76. Ivan Kotora)-Piscsur. ____________FCNitra-MFK Košice 4:0 (2:0) ___________ Góllövők: Rák (6., 77.), M. Áč (10.), Valenta (63.). Sárga lap: K. Kuzma, Hovančík, Kaminský. Játékvezető: Valášek, 1390 néző. NITRA: Hroššo-Kaspŕák, Štetina, Martin Tóth, M. Áč-Glenda (76. Leško), Kóňa-Rák, I. Hodúr, Kolár (60. R. Sloboda)-Valenta (79. Šimonek). KOŠICE: Stefanovič-Kišš, Kaminský, R. Cicman, Diona- tan Teixeira (46. Serečin)-Dobias (69. U. Matics), K. Kuzma, Hovančík-Viazanko, Milinkovics (46. Karaš)-D. Škutka. Slovan Bratislava-Spartak Trnava 1:1 (0:0) Góllövők: Masaryk (54.), ill. R. Procházka (78.). Sárga lap: Doso- udil, ill. Neto, Bemáth, Jakubička, Kotula. Játékvezető: Chmura, 8897 néző. SLOVAN: Putnocký-P. Petráš, Dosoudü, Kolčák, Brez- naník (63. Bruno)-Bozsics-Grendel (86. Štepanovský), J. Kozák, Slovák-Masaryk, Halenár. TRNAVA: Rybánsky-Kotula, Tiago, Doležaj, Jakubička-Kopúnek, R. Procházka-Ďuriš (61. Kone), Ne­to, Hruška (69. Súkeník)-Bemáth. TÁBLÁZAT, MŰSOR A bajnokság állása 1. Žilina 14 10 1 3 17:6 31 2. Slovan 13 8 3 2 22:10 27 3. Nitra 14 8 3 3 17:7 27 4. B. Bystrica 14 7 5 2 20:10 26 5. DAC 13 5 3 5 14:14 18 6. Senica 14 5 3 6 11:19 18 7. Trnava 14 5 2 7 18:18 17 8. Prešov 14 5 2 7 11:12 17 9. Petržalka 14 4 3 7 16:16 15 10. Ružomberok 14 3 5 6 12:17 14 11. Dubnica 12. Košice 14 3 4 7 10:21 13 14 2 2 10 10:28 8 Következik 9. FORDULÓ - október 28., szerda, 17.30: DAC-Slovan. 15. FORDULÓ - október 31., 17.30: Dubnica-Senica, Petržal- ka-B.Bystrica, Prešov-DAC, Ru- žomberok-Nitra, Trnava-Žilina. Nov. 1., 15.00: Košice-Slovan. A nyitraiak 4:0-ra legyőzték a kassaiakat, Rák kägólt lőtt (TASR-felvétel)