Új Szó, 2009. augusztus (62. évfolyam, 177-201. szám)

2009-08-11 / 185. szám, kedd

14 Sport ÚJ SZÓ 2009. AUGUSZTUS 11. www.ujszo.com A Hágában légióskodó Horváth Csabát meglepte a válogatott meghívó Nem szabad gólt kapni Horváth Csaba először szerepel a válogatottban (TASR-felvétei) A kassaiak zsinórban négy bajnokin nem lőttek gólt Százszázalékos a Slovan EGY MONDATBAN + Zácsik Szandra játszhat a junior Eb-n, ugyanis az Eu­rópai Kézilabda Szövetség (EHF) fellebbviteli bizottsá­ga a magyar szövetség fel­lebbezése alapján eltörölte a ferencvárosi játékos hat hó­napos eltiltására és pénzbün­tetésére vonatkozó elsőfokú határozatot. ♦ A gyenge bajnoki szerep­lés miatt a szentpétervári Zenit elöljárói menesztették Dick Advocaatot, a labdarú­gócsapat holland vezető­edzőjét. ♦ Washingtoni férfi tenisz­torna, döntő: Del Potro (ar­gentin, 2.)-Roddick (ameri­kai,!.) 3:6, 7:5, 7:6. + Los Angeles-i női tenisz­viadal, döntő: Pennetta (olasz, 10.)-Stosur (auszt­rál, 13.) 6:3,6:4. ♦ Sakk GP, Dzsermuk, 2. forduló: Lékó (magyar)-El- janov (ukrán) dönteden. SPORT A KÉPERNYŐN SPORT 1 - 20.40: Bury-West Bromwich labdarúgó Car- ling-kupa-mérkőzés (élő) EUROSPORT - 21.00: Nyári síugró Grand Prix, Pragelato, selejtező (élő) ČT 4 - 19.55: Csehország- Ukrajna férfi kosárlabda Eb­selejtező (élő) NOVA SPORT - 17.10, 21.10: Montreali férfi tenisz­torna (élő) Kedd, augusztus 11. Labdarúgó Car- ling-kupa, 1. forduló: 787. Crystal Palace- Torquayl,55­3.5- 5-1,1-2-1,21; 788. Acc- rington-Walsall 3,2-3,1­2.05- 1,55-1,25-1,27; 789. Bamet-Watford 3,4-3,2-1,9­1.6- 1,25-1,25; 790. Brent- ford-Bristol City 2,8­3.1- 2,25-1,45-1,3-1,27; 791. Bristol Rovers-Aldershot 1,7- 3,3-4,15-1,15-1,80-1,24; 792. Bury-West Bromwich 4-3,2-1,75-1,75-1,15-1,25; 794. Carlisle-Oldham 2,3­3.1- 2,75-1,35-1,4-1,27. mumimm A magyar TOTÓ 32. heti nyertes tipposzlopa: 2, 1, 1, X,X, 2,X,X, 1, 2,1,X, 1-X. Nyeremények: telitalálatos szelvény nem volt. A13 talá- latosokra 1 194 525, a 12 ta- lálatosokra 22 680, all talá- latosokra 1465, a 10 talála- tosok 380 forintot fizetnek. GÓLTOTÓ: telitalálatos és 5 találatos nem volt, a 4 talála- tosok 8325 forintot érnek. A KENŐ 10 tegnapi nyerő­számai: 9,16,17,20,23,25, 28,32,35,36,37,39,40,41, 47, 54, 55, 65, 74, 78. Kenő Plusz-szám: 25. (ú) A kulcsfontosságú vb-selej- tezők előtt holnap Izlan- don játszik felkészülési mérkőzést a szlovák labda­rúgó-válogatott. A keret egyik újonca a somorjai Horváth Csaba. Az ADÓ Den Haagban légióskodó hátvéddel a válogatott teg­napi találkozóján beszél­gettünk. ÚJ SZÓ-INTERJÚ Márciusban még azt mondta, hogy Martin Škrtel mellett ne­héz lesz bekerülnie a váloga­tottba, most mégis itt van. Vá­ratlanul érte a meghívás? Kicsit váratlanul, de bízok ma­gamban annyira, hogy úgy érez- zem, joggal vagyok itt. A váloga­tottság az elmúlt időszakban nyújtott teljesítményem elismeré­se, igyekszem élni ezzel a lehető­séggel, hogy a következő ilyen ta­lálkozón is itt legyek. Mikor meghallotta, hogy Škrtel megsérült, megfordult a fejében, hogy az Izland elleni mérkőzésre akár önt is nevez­hetik? Láttam a programot, tudtam, hogy van egy barátságos mérkő­zés, de senki nem lát az edző fejé­be, így nem számoltam a meghí­vással. Meglepetés volt, de na­gyon örülök neki. Hogyan fogadták a többiek? Néhány játékost még az ifi vá­logatottakból ismerek, néhányat a pályáról. Az edzőket is ismerem, szóval nem idegen környezetbe érkeztem. Mit tud az ellenfélről, az iz­landi válogatottról? Egyelőre nem sokat. Láttam a legutóbbi meccset, amikor Szlo­vákia 2:l-re kikapott, de ez még más edző irányítása alatt történt. Akkor még más játékosok is ját­szottak a szlovák válogatottban, azóta megváltozott a keret. Most elsők vagyunk a vb-selejtezőcso­portban, nagyobb a csapat önbi­zalma. Győzni akarunk Izlandon. Ez az utolsó felkészülési meccs a csehek elleni mérkőzés előtt, és ezt hozni kell. Egy jó eredmény Iz­landon nagyon jól jönne. Vladimír Weiss szövetségi kapitány azt monda, nem az eredmény számít, hanem az, hogy a védelem jól működjön. A győzelem titka szerintem mindig a védelem. A csehek és az északírek elleni meccsre készü­lünk, így a fő cél most is az, hogy ne kapjunk gólt, és rúgjunk leg­alább egyet. Remélem, Izlandon sikerül hozni a nullát. Beszélt már Weisszel arról, hogy a kezdőcsapatban vagy csereként számít-e önre? Egyelőre csak egy közös üdvözlé­sen vagyunk túl, személyes beszél­getésem még nem volt az edzővel. Hágában mit szóltak hozzá, hogy válogatott lett? Nagyon örültek neki. Már két nappal a hivatalos nevezés érkez- te előtt tudattam velük, hogy számítsanak rá. Gratuláltak, örül­tek, hisz ez a klubnak is jó reklám. Sok sikert kívántak, és csütörtö­kön várnak vissza. Mit gondol, mi kell ahhoz, hogy legközelebb is benne le­gyen a keretben? Jó hozzáállás és jó játék Izlan­don. Az edzésmunka mögöttem van, tudom, hogy mire vagyok képes. Egy jó eredménnyel és jó játékkal elnyerhetem az edző bi­zalmát. (bt) ÖSSZEÁLLÍTÁS Rózsahegy/Kassa. A Slovan három pontot szerzett Rózsahe­gyen, Kassán pedig a zsolnaiak bi­zonyultak jobbnak a labdarúgó Corgoň Liga 5. fordulójában. „Az első húsz percben mintha csak arra vártunk volna, hogy a hálónkban kössön ki a labda. A rózsahegyieknek l:0-s állásnál is voltak helyzeteik. A második fél­ÖSSZEÁLLÍTÁS Szombathely. Az MTK hihetet­len fordítást produkálva 4:2-re nyert a Haladás otthonában a labdarúgó Soproni Liga 3. fordu­lójának vasárnap esti mérkőzé­időben már jól játszottunk, úgy, ahogy az elejétől elvártam volna” - nyilatkozta Dušan Uhrin, a Slo­van mestere. A pozsonyi csapat először kapott gólt a szezonban és hátrányból fordított. „Zsinórban a 4. ligameccsen nem lőttünk gólt, így nem lehet győzni” - panaszkodott a kassaiak másodedzője, Jaroslav Gaiko. Míg az MFK Košice szenved, a zsolnai MŠK feljött a 3. helyre. (s,tg) sén. A kék-fehér futballisták győ­zelemmel köszöntötték mesterü­ket, Garami Józsefet, aki a talál­kozó napján ünnepelte hetvene­dik születésnapját. Az MTK csikó­csapata továbbra is százszázalé­kos a bajnokságban, (ú) NÉMETORSZÁG, 1. forduló: Mainz-Bayer Leverkusen 2:2, Miroslav Karhan (M) - a 61. percig; FC Nürnberg-Schalke 1:2, Marek Mintái (N) - 90 perc + gól; Bochum-Borussia Mönchengladbach 3:3, Stani­slav Šesták (B) -90 perc + gól; Hertha Berlin-Hannover 1:0, Dárdai Pál (H) - a 72. perctől; Borussia Dortmund- FC Köln 1:0, Hajnal Tamás (D) - a 79. percig. FRANCIAORSZÁG, 1. forduló: Lille-Lorient 1:2, Róbert Vit­tek (L) - az 54. percig. HOLLANDIA, 2. forduló: Twente Enschede-PSV Eind­hoven 1:1, Miroslav Stoch (T) - a 75. percig, Dzsudzsák Ba­lázs (E) - 90 perc + gól; Venlo-ADO Den Haag 2:2, Horváth Csaba (D) - 90 perc; NAC Breda-Heracles 0:0, Fe­hér Csaba (B) - 90 perc; Roda Kerkrade-Groningen 1:1, Bo­dor Boldizsár (R) - 90 perc; NEC Nijmegen-Heerenveen 4:1, Babos Gábor (N) - 90 LÉGIÓS FOCIHÉTVÉGE perc; Apeldom-FC Zwolle 2:0, Beliczky Gergő (Z) - 90 perc. BELGIUM, 2. forduló: Zulte- Waregem-Racing Genk 2:2, Tőzsér Dániel (G) - 90 perc + gól, Tóth Balázs (G) - 90 perc; Anderlecht-Cercle Bruges 3:2, Juhász Roland (A) - 90 perc. AUSZTRIA, 4. forduló: Mattersburg-Red Bull Salz­burg 2:3, Waltner Róbert (M) - a 83. percig (kiállították), Tomáš Sedlák (M) - 89. per­cig, Dušan Švento (S) - a 78. percig + gól; Kärnten-Sturm Graz 1:3, Peter Hlinka (S) - 90 perc, Pusztai Olivér (K) - 90 perc+ gól. MAGYARORSZÁG, 3. forduló: Kecskemét-Győr 2:0, Szabó Ottó (Gy) - 90 perc. CSEHORSZÁG, 3. forduló: Bo­hemians Praha 1905- Jablonec 0:1, Róth Ferenc (B) - az 54. percig; Slovan Liberec-FC Brno 0:1, Juraj Križko (B) - 90 perc; Baník Ostrava-Viktoria Plzeň 1:0, Róbert Zeher (O) - 90 pere -t- gól, Tomáš Hájovský (P) - 90 pere; Slavia Pra- ha-Bohemians Praha-Stŕĺžkov 3:1, Matej Krajčík (S) - 90 pere + gól, Michal Demeter (B) - a 46. perctől, Peter Očovan (B) - 90 perc -I- gól; FC Slovácko- Sigma Olomouc 2:0, Peter Struhár (S) - 90 pere, Marek Kaščák (O) - 90 pere, Ladislav Onofrej (O) - 90 perc; FK Tep- lice-Dynamo České Budéjovice 3:0, Andrej Hesek (T) - a 77. perctől, Marián Timm (Č) - a 79. perctől, Ľubomír Meszároš (Č) - 90 pere. SK Klad- no-Mladá Boleslav 1:3, góllö­vők: Bartoš (3.), ill. Táborský (37.), Sylvestre (43.), Kulič (52.). Peter Mráz (K) - 90 pere. OROSZORSZÁG, 17. forduló: Zenit Szentpétervár-Tomszk 0:2, Huszti Szabolcs (Z) - 90 pere; Krilja Szovjetov Sza- mara-Lokomotiv Moszkva 1:3, Ján Ďurica (L) - a 89. perctől; CSZKA Moszk­va-Amkar Perm 1:0, Gaál Miklós (P) - 90 pere. (ú) MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 3. FORDULÓ Szombathelyi Haladás-MTK Budapest 2:4 (2:0) Szombathely, 4000 néző. Góllövők: Tóth (4.), Lattenstein (16.), ill. Lencse (54., 86.), Könyves (58.), Gosztonyi (73.). Já­tékvezető: Szabó S. HALADÁS: Ró- zsa-Schimmer, Guzmics, Kuttor, Tóth-Rajos (71. Csontos), Molnár B., Lattenstein-Nagy, Oross, Skriba (56. Simon). MTK: Szatmári- Roden- bücher, Szekeres, Hídvégi, Balogh-Pintér, Lencse, Pátkai (70. Mel- czer), Molnár M. (34. Könyves )-Vadnai, Gosztonyi (87. Hauser). TÁBLÁZAT, MŰSOR A bajnokság állása 13. Vasas 3 10 2 4:8 3-------------------------------- 14.ZTE 3 1 0 2 3:8 3 1. Videoton 3 3 0 0 10:5 9 15. Pápa 3 0 0 3 0:4 0 2. MTK 3 3 0 0 7:3 9 16. Haladás 2 0 0 2 2:7 0 3. Újpest 3 2 1 0 5:3 7 4. Nyíregyháza 3 2 0 1 8:3 6 Következik 5. Kaposvár 3 2 0 1 7:3 6 6. Győr 3 1 1 1 2:2 4 4. FORDULÓ - augusztus 14., 7. Ferencváros 2 1 0 1 5:4 3 19.00: DVSC-Haladás. Augusz­8. Honvéd 2 1 0 1 4:3 3 tus 15., 17.30: Videoton-Hon­9. Debrecen 2 1 0 1 2:1 3 véd; 20.00: FTC-Paks, Kecske­10. Diósgyőr 3 1 0 2 4:5 3 mét-Vasas, Győr-DVTK, MTK­11.Paks 3 1 0 2 3:5 3 ZTE, Kaposvár-Nyíregyháza. Au­12. Kecskemét 3 1 0 2 6:9 3 gusztus 16., 17.30: Újpest-Pápa. JEGYZŐKÖNYV,5.FORDULÓ MFK Košice-MŠK Žilina 0:2 (O: O) Góllövők: Lietava (52.), Bello (58.). Sárga lap: Novák ill. Leitner, Guldan. Játékvezető: Hriňák, 2430 néző. KOŠICE: Schreng-S. Kišš, Basista, Cicman, Smrek-Dobias, Hovančík (54. L. Janič)-Viazanko, Škutka, Milinkovics (75. Karaš)-Novák. ŽILINA: Dúbravka-Adauto, Piaček, Šourek, Leitner-Guldan-Žilák (87. Škvarka), Jež, Bello (68. Pečalka), Mráz-Lietava (78. Oravec). MFK Ružomberok-Slovan Bratislava 1:3 (1:0) Góllövők J. Maslo (22.), ill. Masaryk (57., 80.), Dobrôtka (71.). Játékvezető: Vlk, 3227 néző. RUŽOMBEROK: Penksa-P. Maslo, J. Maslo, Majemík, Ďubek-Siva-Zošák, Sloboda, Božok (79. Kuhajdík)-Szivcsevics (54. Pilár), Lačný. SLOVAN: Bičík-Dobrôt­ka, Valachovič (19. Dosoudü), Saláta, Simao-Ivana (46. Obžera), Bozsics, Kozák, Slovák (83. Sylvestr)-Masaryk, Halenár. TÁBLÁZAT, MŰSOR A bajnokság állása 11. Dubnica 5 0 3 2 3:6 3 1. Slovan 4 4 0 0 11:1 12 12. Ružomberok 5 0 3 2 4:8 3 2. Nitra 5 3 2 0 5:1 11 Következik 3. Žilina 4 3 1 0 8:210 6. FORDULÓ - augusztus 15., 4. B. Bystrica 5 2 3 0 5:1 9 5. DAC 5 3 1 2 7:5 7 szombat, 16.30: Senica-DAC; 6. Senica 5 2 0 3 5:12 6 19.30: B. Bystrica-Dubnica, 7. Petržalka 5 1 2 2 1:4 5 Nitra-Prešov, Slovan-Petr­8. Trnava 5 1 1 3 4:5 4 žalka, Žilina-Ružomberok. Au­9. Košice 5 1 1 3 2:6 4 gusztus 16., vasárnap, 19.30: 10. Prešov 5 1 1 3 3:7 4 Tmava-Košice. (ú) Garami győzelemmel ünnepelte 70. szülinapját 0:2-ről fordított az MTK