Új Szó, 2009. július (62. évfolyam, 150-176. szám)

2009-07-27 / 172. szám, hétfő

16 Sportvilág - labdarúgó soproni liga ÚJ SZÓ 2009. JÚLIUS 27. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 1. FORDULÓ Nyíregyháza-Vasas 5:1 (2:1) Nyíregyháza, 3000 néző. Góllö­vők: Andorka (10.), Miskolczi (39.), Honma (46., 50.), Bog- danovics (60.), illetve Lázok (28. - 11-esből). Játékvezető: Farkas Á. Sárga lap: Minczér, illetve Pavicsevics, Kovács G., Pillér, Szűcs L. NYÍREGYHÁZA: Vojinovics-Miskolczi (78. La­katos), Goia, Mboussi, Comaci-Sztojkov, Kiss Z., Zabos (67. Minczér), Honma-Bogdanovics, Andorka; VASAS: Tuli­pán-Balog Zs., Kovács G., Villám, Laczkó-B. Tóth (77. Szűcs L.), Cs. Pavicsevics (46. Bakos), Dobrics (57. Szűcs P.), Piller-Lázok, Imrik. Pápa-MTK 0:1 (0:1) Pápa, 2000 néző. Góllövő: Lencse (38.). Játékvezető: Bede. Sárga lap: Bárányos, Gyömbér, illetve Zsidai, Lencse, Gosztonyi. PÁPA: Szűcs-Nagy S., Tóth G., Farkas A., Rajnay-Varga G., Gyömbér (60. Venczel), Heffler (68. Sarus)-Bárányos, Alex (60. Szabó), Bali; MTK: Szat- mári-Rodenbücher, Szekeres, Balogh B., Hidvégi-Vadnai, Zsidai, Lencse, Kanta (57. Pintér)-Molnár (57. Könyves), Gosztonyi (83. Melczer). Diósgyőr-Debrecen 1:0 (0:0) Miskolc, 3000 néző. Góllövő: Lip- pai (94. - 11-esből). Játékvezető: Bognár. Sárga lap: Horváth G., Lip- pai, illetve Mohi, Coulibaly. Kiállít­va: Szilágyi (92.). DIÓSGYŐRI VTK: Köteles-Lakatos, Milicsics, Kállai, Horváth G.-Lipusz, Takács P., Bárány, Gohér (88. Viszkovics)-Balajti (67. Szabó V.), Lippai; DEBRECENI VSC: Pantics-Nagy Z., Komlósi, Fodor, Mohi-Katona, Czvitkovics, Czanik, Rezes (46. Vinicius)-Coulibaly (65. Dombi), Dudu (58. Szilágyi). Zalaegerszeg-Paks 2:1 (2:0) Zalaegerszeg, 4500 néző. Góllövők: Rudnevs (15.), Balázs (42.), illetve Böde (79.). Játékvezető: Kassai. Sárga lap: Todorovics, Panikvar, Rudnevs, Kamber, Magasföldi, illet­ve Éger, Szabó, Pintér, Nikolov. ZALAEGERSZEG: Vlaszák- Kocsárdi, Kovács G., Todorovics, Panikvar-Sluka (60. Horváth A., I), Máté, Kamber, Illés (58. Magasföldi)-Rudnevs, Ba­lázs (83. Szalai); PAKS: Csemyánszki-Nikolov, Éger, Szabó, Pin­tér (78. Heffler)-Lisztes, Zováth, Horváth L. (46. Böde), Báló (50. Sipeki)-Kiss, Tököli. Kecskemét-Videoton 3:6 (1:5) Kecskemét, 4000 néző. Góllövők: Lit- singi (38.), Gyagya (52.), Yannick (89.), illetve Elek (6.), Nagy (19.), Némedi (21. - öngól), Lipták (26.), Sitku (44.), Horváth (49.). Játékveze­tő: Szabó Zs. Sárga lap: Koller, Far­kas, illetve Elek, Sitku. KECSKEMÉT: Mitrovics- Schindler (46. Koller), Némedi, Koncz (46. Gyagya), Farkas (68. Koszó)-Szavics, Litsingi, Veselics-Csordás, Montvai, Yannick; VIDEOTON: Sebők-Lázár, Lipták, Horváth, Andics-Szakály, Farkas, Elek (46. Dvéri). Honvéd-Kaposvár 3:1 (0:0) Bozsik-stadion, 1300 néző. Góllö­vők: Hajdú (47.), Abraham (65.), Hrepka (78.), illetve Farkas K. (83.). Játékvezető: Takács. Sárga lap: Diego, illetve Grűz, Farkas Z., Kovácsevics. Kiállítva: Grúz (50.), Pest (69.). BUDAPEST HONVÉD: Németh G.-Vukmir (73. Zsolnai), Deb­receni, Botis, Hajdú-Benjamin, Hidi (85. Horváth A..)-Hrepka, Macko (81. Moreira), Diego-Abraham; KAPOSVÁRI RÁKÓ­CZI: Milinte-Bank, Zahorecz, Grúz- Kovácsevics (66. Graszl), Junior, Pest, Maróti, Farkas Z. (66. Farkas K.)-Gujics, Niko- lics. Győr-Újpest 0:0 djevics, abaitis, PEST: Sándor Simon), Kabát. ETO Park, 3000 néző. Játékve­zető: Arany. Sárga lap: Szabó Ottó, Djordjevics, illetve Rajczi, Sándor György GYŐRI ETO: Sztevanovics-Szabó Ottó, Djor- Sztanisics, Völgyi (66. Dinjar)-Kink (46. Koltai), Pili- Józsi, Bicák (60. Bmovics)-Alekszidze, Tokody; ÚJ- Balajcza-Dudics, Lambulics, Korcsmár, Pollák-Tisza, György, Stokes, Tóth Norbert (63. Foxi)-Rajczi (75. Csonka fordulóval rajtolt az NB 1: augusztus 26-ra halasztották a Haladás-Ferencváros mérkőzést DVTK-bravúr a bajnok DVSC ellen A 94. percben, 11-esből szerzett góllal nyert a Di­ósgyőr a címvédő vendég Debrecen ellen a labdarúgó Soproni Liga 1. (csonka) fordulójában. Látványos gólparádét rendezett Kecs­keméten a Videoton. A Haladás-Ferencváros meccset augusztus 26-ra halasztották. ÖSSZEÁLLÍTÁS Az első 20 percben pörgős, jó iramú mérkőzést láthattak a né­zők Miskolcon. Ezt követően azonban leült a találkozó, a kapuk szinte egyáltalán nem kerültek veszélybe, mindkét csapat táma­dójátéka erősen akadozott. Fel­tűnően passzívan futballozott a címvédő Debrecen. Az 50. perc után a diósgyőri ultrák néhány Romániát becsmérlő rigmussal „szórakoztatták” magukat. A má­sodik félidőben sem emelkedett a játék színvonala az átlagos fölé, igaz, a hazaiaknak ezúttal is volt egy jó húsz percük, de ekkor sem tudtak helyzetet kialakítani. Ami­kor már mindenki elkönyvelte a döntedent, Szilágyi a gólvonal elől kézzel tisztázott. A közelben álló játékvezető 11-est ítélt, ame­lyet Lippai vágott a hálóba. így ve1 reséggel nyitotta a bajnoki sze­zont a címvédő Debrecen. A Videoton az első 30 percben eldöntötte a meccset, amikor hatá­rozott támadójátékával négygólos előnyt szerzett. A Kecskemét a kö­zéppályán egyeden támadást sem tudott megszűrni, és a védői soro­zatosan hibáztak, a bizonytalanul védő Mitrovics egy óriási potyagólt is kapott. A székesfehérváriak győ­zelme teljesen megérdemelt. Az első negyedórában négy ZTE-helyzet után megérdemelten szerzett vezetést a hazai csapat. A folytatásban többet birtokolták a labdát a paksiak, de a Zalaeger­szeg kontrái veszélyesek voltak. Egy támadás végén Rudnevset vágták fel a 16-oson belül, de Ba­lázs csúnyán fölé lőtte a büntetőt. Ezután a hazai B-közép percei kö­vetkeztek, Romániát szidták a ha­zai ultrák, ezért Kassai játékveze­tő megállította a játékot. A félidő hajrájában a ZTE tovább növelte előnyét. A szünet után egy ideig a hazaiak játszottak fölényben, majd a vendégek mezőnyfölényt harcoltak ki, miközben a másik oldalon számos helyzet maradt kihasználatlanul. A Paks a hajrá­ban szépített, de a döntetlent már nem tudta kiharcolni. A vendég MTK az első játékrész­ben kihasználta az újonc Pápa meg- illetődöttségét és sok helyzetet dolgozott ki. Egy kivétellel Szűcs Lajos bravúrok sorozatát mutatta be. Fordulás után a hazaiak ag­resszív támadójátékukkal meglep­ték az ellenfelet, de fölényük med­dőnek bizonyult. A játékrész máso­dik részében az MTK csak az ered­mény tartására törekedett. A kupagyőztes Honvéd a ven­dég Kaposvár könnyed legyőzésé­vel melegített a csütörtöki, Fener- bahce elleni Európa Liga-selejte­zőmérkőzésre. Az első perctől kezdve a Honvéd irányított, nyo- .masztó mezőnyfölényben volt, a kaposváriak alig tudták megtar­tani a labdát. (o-o) Lencse (fehérben) volt az MTK legjobbja, ő lőtte a kék-fehérek győztes gólját Pápán (nb 1 .hu-felvétel) Duduék (fehérben) szombaton nem szárnyaltak, meglepetésre vereséget szenvedtek a DVTK otthonában (nb 1 .hu-felvétel) A Videoton nemcsak a nevében idézte a régi nagyokat, hanem játékban is Ünnepi lett a „névavató” ÖSSZEÁLLÍTÁS Kecskemét. A fehérvári szur­kolók az elmúlt héten - névben legalábbis - új csapatot köszönt­hettek a városban, a piros-kékek ismét Videotonként szerepelnek az élvonalbeli futballbajnokság- ban. A jó hír a futballistákat is felvillanyozhatta, a Kecskeméten pályára lépő Videoton már-már a nyolcvanas évek nagy csapatát idézte a bajnoki nyitány első fél­idejében: mire a Kecskemét együttese feleszmélt, Sitkuék már 4:0-ra vezettek. Igaz, ekkor már a játékrész fe­lénél jártunk, de a hazaiaknak bi­zony ennyi időre volt szükségük ahhoz, hogy mindenkinek lees­sen: nem egy tét nélküli edző­meccsen vannak, hanem észre­vétlenül elkezdődött a bajnok­ság, és az ellenfél nagyon is tisz­tában van ezzel. A lelátón ekkorra már igen kényelmetlenül fészkelődő hazai drukkerek a 38. percben láthat­tak egy hazai találatot is, de így is nyilvánvaló volt: a mai napon megszakad a Kecskemét tízhó- napos veretlenségi sorozata. A Videotonban elsősorban a fiata­labbak játszottak kiválóan, Elek, Nagy, Horváth, és Szakály is re­mek napot fogott ki, a helyzetki­használás példás volt, igaz, a kecskemétiek kapusa és védői is kellettek a kiütéshez. A félidő végén a nagy kedvvel futballozó Videoton gárdája megszerezte ötödik találatát is, a szünet után néhány perccel pe­dig már féltucatnál járt Mezey György vezetőedző legénysége. A lelátón ekkor talán sokan már azzal is beérték volna, ha egyszámjegyű kapott góllal meg­ússza a hazai gárda, az aggoda­lom azonban fölösleges volt, a Videoton beérte hat szerzett gól­lal, és tulajdonképpen ellazázta a második játékrészt. A Kecskemét így megrúghatta a második, majd a hajrában a harmadik gólját is, a szoros végeredményre azonban esélye sem volt, a fehérváriak látványos gálával ünnepelték ré­gi-új nevüket.- Taktikailag leiskolázott min­ket a Videoton, olyan gyorsan kaptuk a gólokat, hogy még cse­rélni sem tudtam. A vendégjáté­kosok többet futottak, és minden párharcot megnyertek, ennek el­lenére ma is csapat voltunk, de egyszerűen jobb volt az ellenfél - mondta Tomiszlav Szivics, a Kecskemét trénere. Mezey György, a Videoton mestere természetesen elégedett volt védenceivel: - Nagyon érté­kes győzelmet arattunk, szerve­zetten, tudatosan játszó ellenfe­let győztünk le, szervezett és tu­datos játékkal. Eleket és Nagy Dánielt is sérülés miatt kellett le­cserélnem. (nbl.hu) Mi KÖVETKEZIK? 2. FORDULÓ-július 31., pén­tek, 19.00: Vasas-Győr. Au­gusztus 1., szombat, 17.30: Debrecen-Pápa; 20.00: FTC- ZTE, Videoton-Diósgyőr, Paks -Nyíregyháza. Augusztus 2., vasárnap, 17.30: Újpest- Kecskemét; 20.00: MTK- Honvéd, Kaposvár-Haladás. MESTERSZEMMEL Az 1. forduló legnagyobb meglepetése Miskolcon szü­letett: a a Diósgyőr a 94. percben lőtt tizenegyes góllal legyőzte a címvédő Debre­cent. A DVTK-DVSC meccs után így értékeltek az edzők - Aczél Zoltán (Diósgyőr): „Ki­csit déja vu érzésem van: másfél éve a REAC-cal Nyer­ges Krisztián hosszabbítás­ban lőtt góljával nyertünk Di­ósgyőrött. Gyengébben sike­rült az első félidő, nem úgy játszottunk, ahogy szerettem volna, de a szünet után felja­vult a csapat teljesítménye. Ha a hajrában Dombi helyze­te bemegy, teljesen más a helyzet, de így alakult, és na­gyon örülünk a sikernek.” Herczeg András (Debrecen): „Kiegyenlített mérkőzés volt, a mezőnyjáték dominált. Nem játszottunk jól, kevés helyzetünk volt, de a DVTK- nak sem volt sok lehetősége. Többet kellett volna nyújta­nunk, de nem érzem úgy, hogy megérdemelten nyertek a hazaiak..” (nbl.hu) Hatszor örülhettek a Videoton labdarúgócsapatának játékosai a Kecs­kemét otthonában rendezett NB l-es mérkőzésen, amelyen főleg az első félidőben játszottak nagyon jól (nb 1 .hu-felvétel)