Új Szó, 2009. május (62. évfolyam, 100-123. szám)

2009-05-25 / 118. szám, hétfő

16 Sportvilág - labdarúgó soproni liga ÚJ SZÓ 2009. MÁJUS 25. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 29. FORDULÓ GyőriETOFC-ÚjpestFC4:3 (2:3) Győr, 4000 néző. Góllövők: Brno- vics (21.), Bozsics (42., öngól), Kiss M. (58.), Aleksidze (89.), iá. Tisza (13., 11-esből), Simon (17.), Pollák (41.). Játékvezető: Szabó S. GYŐR: Sztevanovics-Dorogi, Supics, Djordjevics, Zámbó (45. Sánta)-Copa, Odikadze, Jäkl (70. Nyári), Kiss M., Bicák-Bmovics (63. Aleksidze). ÚJPEST: Balajcza-Dudics, Lipták, Korcsmár, Pollák-Bori, Bozsics, Jucemar (30. Stokes), Foxi (53. Simek)-Simon, Tisza. Vasas-Gabona-Trans Kaposvár 2:1 (1:1) Illovszky Stadion, 1000 néző. Góllö­vők: Somotjai (38., 11-esből), Be- liczky (86.), ill. Nikolics (27.). Já­tékvezető: Veizer. VASAS: Németh G.- Balog Zs., Unierzyksi, Tóth A., Villám-Mundi, Somotjai, Vujovics (45. B. Tóth), Laczkó-Vukelja (90. Szűcs), Sowunmi (77. Beliczky). KAPOS­VÁR: Horváth L.-Pintér, Petrók, Zahorecz, Gujics-Pest, Obrics (80. Jovánczai), Hegedűs (50. Grűz), Farkas Z.-Nikolics, Zsolnai (59. Farkas K.). MTKBudapest-KecskemétiTE-ERECO 1:4 (0:3) Hidegkúti Stadion, 800 néző. Góllö­vők: Pátkai (76.), ill. Csordás (26., 55.), Farkas I. (29.), Szavics (44.). Já­tékvezető: Németh Á. MTK: Végh- Szekeres (52. Nagy G.), Lambulics, Rodenbücher, Hidvégi-Zsidai, Pátkai- Könyves, Melczer (63. Lencse), Hrepka-Eppel (45. Urbán). KECSKEMÉT: Mitrovic-Csukics (78. Schindler), Gyagya, Koncz, Farkas I.-Csordás, Némedi, Szavics, Yannick (72. Bagi)-Montvai (88. Hegedűs), Litsingi. Paksi FC-Szombathelyi Haladás 0:2 (0:0) Paks, 3000 néző. Góllövők: Kenesei (47.), Oross (56.). Játékvezető: Ivá- nyi. PAKS: Kovács A.-Horváth L., Éger, Szabó J., Pintér-Heffler (80. Tamási), Böde, Zováth, Nagy I. (59. Sipeki)— Kiss T., Vári (72. Pap R.). HA­LADÁS: Rózsa-Schimmer, Guzmics, Kuttor, Tóth P.-Rajos (90. Csontos), Molnár B. (87. Skriba), Vörös-Oross, Kenesei, Sipos. ZTEFC-BFCSiófok5:3 (3:2) Zalaegerszeg, 3892 néző. Góllövők: Rudnevs (10., 44.), Kovács G. (34.), Sluka (61.), Waltner (87.), ill. Hor­váth G. (4.), Magasföldi (38.), Kog­ler (78.). Játékvezető: Szabó Zs. ZTE: Vlaszák-Kocsárdi, Boris, Kovács G., Illés-Pet- neházi (45. Alomerovics), Horváth 1 A. (74. Hajdú), Máté, Balázs (51. Sľuka)-Rudnevs, Waltner. SIÓFOK: Müinte-Tusori, Horváth G., Sütő (45. Bojtor), Köntös-Kogler, Nagy L. (73. Takács), Kanta Sz., Andruskó-Magasföldi, Ivancsics. Budapest Honvéd-REAC 1:0 (1:0) Bozsik Stadion, 1500 néző. Góllövő: Hercegfalvi (21.). Játékvezető: Szila- si. HONVED: Tóth I.-Takács Á., Ma- goc, Debreceni, Filó-Maróti, Dobos, Fazekas (75. Abraham)-Hidi (90. Benjamin), Moreira (88. Diego), Hercegfalvi. REAC: Esterházy-Kovács B., Ambrusz, Rása, Sallai-Pintér (57. Kőhalmi), Kapcsos, Varga Z., Jeremiás (77. Rézmányi)-Nyerges, Torma. FC Fehérvár-Nyíregyháza Spartacus 2:0 (1:0) Székesfehérvár, 1500 néző. Gól­lövők: Sitku (15.), Alison (75.). Játékvezető: Fábián. FEHÉRVÁR: Sebők-Lázár, Radovics, Horváth G., Andic-Szakály D. (58. Dvéri), ____________ Farkas, Elek-Alves (86. Kocsis), Sitku (73. Karadzsics), Alison. NYÍREGYHÁZA: Lazareanu-Lakatos, Nánási, Hegedűs T., Éles-Miskolczi, Oláh, Zabos (56. Bakos), Odrobéna (68. Majo- ros)-Sztojkov, Szilágyi (54. Dosso). Diósgyőri VTK-Debreceni VSC 2:3 (0:0) Diósgyőr, 3500 néző. Góllövők: Hómmá (62.), Balajti (80.), ill. Czvitkovics (48., 52.), Dombi (70.). Játékvezető: Solymo­w si. DIÓSGYŐR: Vojinovics-Lakatos, Bo­\/ gunovics, Viskovics, Gohér- Ahodipke (46. Lipusz), Kamber, Lippai, Takács P. V (76. Balajti)-Tóth M. (87. Szabó V.), Hómmá. DEBRECEN: Polek- szics-Bemáth,Komlósi,Mészáros,Leandro-Czvitkovics.KissZ., Varga J. (85. Katona), Szakály (46. Dombi)-Rudolf, Vinicius (73. Fodor). Dombi Tibor: „Teljesen más csapattal nyertünk, volt olyan, amikor öt-hat fiatal játékos is volt a pályán" Debreceni aranyünnep Diósgyőrött ADVTK-DVSC meccs (2:3) lefújásának pillanatában több száz debreceni szurkoló rohant a pályára, hogy alsó­gatyára vetkőztesse a boldog győzteseket. A diósgyőri fi- eszta a kilencvenes évek aranyünnepeit idézte. ÖSSZEÁLLÍTÁS Röpködtek a „Bajnokcsapat!” üvöltések, ezek a diósgyőri este levegőjében keveredtek a „Te vagy a legjobb, Bandi!” ordítással. A címzett magától értetődően Herczeg András, a DVSC mene­dzsere volt, aki az utolsó másfél percet szinte transzban élte végig a kispad mellett. Olyan önfeled­ten szaladt a kezdőkörbe, mint akire rászakadt a világ boldogsá­ga. Hét-nyolc perccel később vi­szont már érezte is az öröm sú­lyát: az öltözőfolyosó sarkában megállt egy pillanatra, kifeszítette a derekát - a szemében könny csil­logott. „Hogy mit érzek? Boldog­ságot és elképzelhetetlen meg­könnyebbülést, felszabadultsá- got...” - mondta egy szuszra. És aztán szép lassan az ünnep­lésből felocsúdó játékosok is megpróbálták megfogalmazni az érzéseiket. A brazil Leandro már a harmadik aranyérmét ünnepelte (a Debre­cennel a másodikat). „Megígértem a születendő fiamnak, hogy három­szoros bajnok lesz az apja, egyszerűen muszáj volt tartanom a szavamat” - mondta a középpályás. Czvitkovics Péter korábban két­szer az MTK-val volt bajnok, és most a Debrecennel is a csúcsra ért: „Harmadszor lettem felnőtt magyar bajnok, de azt hiszem, ezért tettem a legtöbbet, ezért dol­goztam mega legkeményebben.” „Nehéz volt, de megcsináltuk!” - lihegte egy őt átkaroló szurkoló nyakában Rudolf Gergely, a Löki válogatott csatára. A montenegrói kapus, Vukasin Polekszics a riválisról sem feledke­zett el az öröm pillanataiban. „Egész héten lázas voltam, de egyszerűen muszáj volt védeni. Tavaly kupát nyertem a DVSC-vel, az idén éle­temben először felnőtt bajnok let­tem, köszönökneked mindent, Löki, köszönök nektek mindent, szurko­lók! Ja, és sajnálom az Újpestet... ” Dombi Tibor negyedik bajnoki címét ünnepelte: „Teljesen más csapattal nyertünk, volt olyan, amikor öt-hat fiatal játékos is volt a pályán - mondta a jobbszélső. - Két éve, három éve erősebb kere­tünk volt, akkor itt volt Sándor Tamás, Böőr Zoltán, Halmosi Pé­ter, szóval rutinosabb idősebb já­tékosok alkották a csapatot. Sokat nem fogunk aludni, szerintem én ma este berúgok.” (ns) Tomiszlav Sziviccsel és egy holland szakemberrel is tárgyaltak az újpestiek Szentes távozik a kispadról? TÁBLÁZAT - MŰSOR A bajnokság állása ÖSSZEFOGLALÓ A Nemzeti Sport információi szerint Szentes Lázár távozik a Soproni Liga második helyén álló Újpest kispapjáról. Ezt hivatalo­san egyelőre senki sem erősítette meg a lila-fehér klubból. Állítólag Szentes Lázár a győri mérkőzést követően már elköszönt a futbal­listáktól, és nemcsak a hét végére, hanem végleg. Sallói István sport- igazgató az edzőváltás hírével kapcsolatban annyit mondott, hogy valóban beszéltek a vezető­edzővel, ám csupán az ETO elleni találkozót értékelték, ugyanakkor a sportvezető azt is hozzátette, hétfőn folytatják az egyeztetése­ket a szakemberrel. Ha valóban váltanak a lüa-fe- hérek, a jelenleg Kecskeméten dolgozó Tomiszlav Szivics lehet az Újpest edzője, ám úgy tudjuk, egy holland szakemberrel is egyeztet a Megyeri útiak vezető­sége. (ns) AAI TÖRTÉNT A 29. FORDULÓBAN? Három gólt rúgott Zalaegerszegen, mégis kiesett a Siófok. Szomorkod- tak a hazaiak is, mert hiába nyertek, az európai kupaszereplést jelentő harmadik helyre már nem érnek fel. A Fehérvár-Nyíregyháza (2:0) mérkőzés volt Dvéri Zsolt 350. baj­nokija. Az 58. percben lépett pályá­ra a hazai csapatban, a 75. percben előkészítette a második fehérvári ta­lálatot: szögletét követően Alison eszmélt leghamarabb, és közelről a tehetetlen kapus mellett a hálóba lőtt. A mérkőzés után Berzi Sándor ügyvezető igazgató, valamint Ko­vács Ferenc tiszteletbeli elnök egy vázával díjazta a jubiláló Dvérit. Pakson a veterán Kenesei Krisztián villogott. Az egyik Haladás-gólt ő rúgta (a második félidő kezdetén a Rajos buktatásáért megítélt szabad­rúgást a jobb felső sarokba helyez­te), a másodikat jobb oldali szögle­téből Oross fejelte könnyedén a paksi kapuba. Diósgyőrött nyert a Debrecen, és 2005, 2006 és 2007 után ne­gyedszer lett magyar bajnok. Negyedik bajnoki címét ünnepelte Dombi Tibor, aki a diósgyőri meccsen alighanem karrierje egyik legfontosabb gól­ját szerezte. Húsz perccel a lefú­jás előtt aztán a Löki rutinos szélsője gyakorlatilag eldöntött mindent: a jobb oldalon egy re­mek lövőcsellel elküldte embe­rét, majd jobbal, higgadtan kilőtte a hosszú alsót. Harmadszor koronáztak bajnokot Diósgyőrött: 1992-ben a Ferenc­város, 1993-ban a Kispest, 2009- ben a Debrecen lett aranyérmes a DVTK-stadionban. Paksi győzelmével az újonc szom­bathelyi Haladás megszerezte a harmadik helyet, és indulhat az Európa-liga selejtezőjében. d 1. Debrecen 29 20 5 4 68:29 65 2. Újpest 29 17 8 4 60:36 59 3. Haladás 29 16 5 8 43:27 53 4. ZTE 29 14 7 8 50:43 49 5. Kecskemét 29 13 610 53:44 45 6. Fehérvár 29 13 610 40:33 45 7. Győr 29 11 10 8 55:38 43 8. MTK 29 12 611 39:41 42 9. Vasas 29 11 513 41:49 38 10. Kaposvár 29 10 712 48:45 37 11.Paks 29 9 812 38:49 35 12. Diósgyőr 29 9 614 29:43 33 13. Honvéd 29 8 813 30:43 32 14. Nyíregyháza 29 6 1112 29:40 29 15. Siófok 29 7 2 20 27:54 23 16. REAC 29 3 6 20 33:69 15 A versenykiírás értelmé­ben azonos pontszám esetén előbb a több győzelem, majd a jobb gólkülönbség hatá­rozza meg a sorrendet. Következik 30. FORDULÓ - május 29., 19.00: Újpest-Fehérvár. Má­jus 30., 15.00: Debrecen- Paks; 19.00: Kaposvár-Hon- véd, Siófok-Győri ETO, Hala- dás-ZTE, Kecskemét-DVTK, REAC-MTK, Nyíregyháza- Vasas. GÓLLÖVŐLISTA 20 gólos: Bajzát (Győr) 17 gólos: Tököli (Paks) 15 gólos: Rudolf (Debre­cen), Kabát (Újpest), Walt­ner (ZTE) Fotók: ns, nb1.hu